Vracia sa po vyše roku. Tampa vymenila Budaja do Los Angeles

Peter Budaj, Tamba Bay - 1,025 milióna. Keď ho pred troma rokmi Winnipeg potupne poslal na farmu, zdalo sa, že kariéra slovenského brankára v NHL sa nadobro skončila. Vlani sa však do ligy vrátil vo veľkom štýle, stal sa jednotkou Los Angeles a patril k najlepším gólmanom v súťaži. Vďaka tomu dostal opäť jednocestný kontrakt – ale už v Tampe, kam ho vymenili. Slovák podpísal v lete zmluvu na dve sezóny za spolu 2,05 milióna dolárov. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. jún 2018 o 20:24

Opačným smerom putoval 27-ročný útočník Andy Andreoff.

LOS ANGELES/TAMPA BAY. Slovenský hokejový brankár Peter Budaj sa stal súčasťou výmeny medzi klubmi Tampa Bay Lightning a Los Angeles Kings.

Vedenie Tampy ho vymenilo späť do Los Angeles, opačným smerom putoval 27-ročný útočník Andy Andreoff.

Návrat po vyše roku

Budaj sa tak po vyše šestnástich mesiacoch vracia do klubu, ktorého súčasťou bol v rokoch 2015-2017. O výmene informovali oba kluby na oficiálnych stránkach.

Lightning získali ako protihodnotu kanadského útočníka Andyho Andreoffa. Ten odohral v sezóne 2017/2018 spolu 45 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 3 góly a 6 asistencií.

Celkovo má v NHL na konte 160 zápasov, v ktorých strelil 13 gólov a pripísal si aj 11 asistencií.

Budaj, ktorý mal kontrakt aj pre nasledujúcu sezónu, bol súčasťou organizácie Los Angeles Kings od roku 2015.

Sezónu 2015/2016 strávil na farme v Ontariu a v prvom tíme Kings dostal príležitosť iba v jednom zápase. Aj pred ročníkom 2016/2017 s ním vedenie počítalo skôr ako so záložným brankárom.

Zranenie brankárskej jednotky Jonathana Quicka a najmä výborné výkony však zmenili pozíciu banskobystrického rodáka.

Vymenili ho aj keď sa stal oporou

Budaj sa stal oporou Kings, ktorí ho však napriek tomu pred záverom prestupového termínu vymenili do Tampy Bay Lightning.

Spoločne s ním tam putoval aj slovenský obranca Erik Černák, opačným smerom zamieril americký brankár Ben Bishop.

V Tampe však slovenský brankár nedostal veľa príležitostí a počas dvoch sezón odchytal za klub celkovo iba 15 zápasov. V nich dosiahol 88,7-percentnú úspešnosť zásahov.

Pre 35-ročného brankára ide o piatu zmenu dresu v rámci NHL. Do profiligy ho draftoval klub Colorado Avalanche, neskôr pôsobil aj v organizáciách Montreal Canadiens a Winnipeg Jets.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: