Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Pekarík za Wolfsburg nehráva: Chcem odísť

Peter Pekarík (vpravo) v súboji s Norimberčanom Christianom Eiglerom. (Autor: TASR)
SITA|16. máj 2011 o 12:22

"Aj asistent sa ma pýtal, či mám s hlavným trénerom nejaký konflikt. Tiež nechápal, prečo nehrávam," povedal o svojej situácii v tíme Wolfsburgu Pekarík.

WOLFSBURG. Futbalisti VfL Wolfsburg bojovali do posledného kola I. nemeckej bundesligy o záchranu medzi elitou bez slovenského obrancu Petra Pekaríka. Dvadsaťštyriročný žilinský odchovanec nemá žiadne zdravotné problémy, u staronového trénera "vlkov" Felixa Magatha však upadol do nemilosti a záver súťaže odsledoval len z tribúny.

Wolfsburg sa vďaka víťazstvu 3:1 na pôde Hoffenheimu v záverečnom 34. kole udržal v najvyššej súťaži, čo slovenského beka potešilo dvojnásobne. Magath totiž už dávnejšie vyhlásil, že ak hráči VfL neuspejú v boji o udržanie sa v I. bundeslige, nedovolí žiadnemu v lete odísť. A presne to si Peter Pekarík momentálne želá.

Nehráva. Dôvod? Neznámy

"Som samozrejme rád, že zostávame v lige, hoci som v závere nehrával. Spoluhráčom som však veľmi držal palce, aby tento boj zvládli. Určite máme dostatok kvalitných hráčov na to, aby sme naďalej hrávali v najvyššej súťaži," povedal pravý obranca Wolfsburgu a národného tímu SR. S VfL má zmluvu ešte na dva roky, no nerád by ju dodržal.

"Chcem odísť. Nemám dôvod zostávať, keďže som sa ocitol na vedľajšej koľaji. A najviac ma hnevá, že mi nikto nepovedal, prečo sa to stalo," povedal si "Peky".

"Predtým som hrával pravidelne. Po návrate Magatha, ktorý ma v roku 2009 angažoval zo Žiliny do Wolfsburgu, som odohral celých 90 minút v zápase na pôde Stuttgartu. Remizovali sme 1:1 a tréner povedal, že je s výsledkom spokojný. V ďalšom zápase som nemohol nastúpiť pre trest za päť žltých kariet a odvtedy som prakticky stále na tribúne. Nepovedal mi ani pol slova, neviem, prečo sa tak stalo. Aj asistent sa ma pýtal, či mám s hlavným trénerom nejaký konflikt. Tiež nechápal, prečo nehrávam. Ja som však žiadny konflikt nemal a ani len netuším, prečo to celé takto dopadlo."

Nechá to na manažéra

Slovenský zadák zatiaľ nevie, kam budú smerovať jeho kroky. "Všetko nechávam na manažéra. Bude to v jeho rukách, sám som zvedavý, ako to dopadne. Som rád, že sme sa zachránili, a to aj preto, že teraz budem môcť odísť," vyhlásil Peter Pekarík.

Hráči Wolfsburgu získali v sezóne 2008/2009 majstrovský titul, po dvoch sezónach však do záverečného kola bojovali o záchranu. Na otázku, prečo nastal takýto pád, zatiaľ nepoznajú odpoveď ani v samotnom klube.

"Často to rozoberajú odborníci, novinári. Všetci sa na to pýtajú, no každému a aj mne sa ťažko hľadá odpoveď. Príchodom niektorých nových hráčov ako Diego a podobne sa naša sila ešte zvýšila. Nezvládli sme však niektoré dobre rozohrané zápasy, v ktorých sme viedli aj o dva či tri góly. Ľahko sme strácali body a potom sa to už s nami viezlo," ponúkol svoju analýzu Peter Pekarík.

Súvisiace články