Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pekár dostal v ankete jedenásť hlasov

Matúš Pekár. Tréneri mu dali najviac hlasov. (Autor: glo)
Sportnet|Publikované 5. dec 2014 o 23:00

V ankete Jedenástka roka VsFZ dominoval Matúš Pekár z Hanisky.

V ankete Jedenástka roka VsFZ bol vlani vyhlásený za najlepšieho hráča Marián Pčola. V tomto roku ho o tento primát pripravil Matúš Pekár z Hanisky, ktorému dalo svoj hlas jedenásť trénerov zo šestnástich.

KOŠICE. Bolo to najviac zo všetkých hráčov, ktorí sa objavili na anketových lístkoch 17. regionálnej jedenástky.

Rodák z Bojníc s futbalom toho preskákal už dosť, pôsobil v Baníku Prievidza, v Bohemians Praha-Střižkov, rezerve Sigmy Olomouc či v Tatrane Prešov.

Dres Hanisky oblieka druhú sezónu a patrí medzi najlepších strelcov.

V jesennej časti ich vo farbách tímu z obce neďaleko Košíc strelil 12, čo iste prispelo k jeho nominácii do elitnej spoločnosti hráčov najvyššej regionálnej súťaže.

„V minulosti som mal zaujímavé ponuky, ktoré padli z rôznych dôvodov. Aj ja som možno premárnil niektoré možnosti. Tridsať rokov je dosť, aby som sa niekde ponúkal. Som rád za každý zápas, ktorý odohrám zdravý. Teraz je trend dávať šancu mladým. Som druhú sezónu v Haniske a som tu spokojný. Hráme dobre a teší ma, že sme konečne pochopili hru na vysunutého hrotového útočníka. V tomto smere sme sa veľmi zlepšili,“ konštatoval M. Pekár.

V jeho prípade môžeme povedať to známe veni, vidi, vici, keď sa po prvý raz objavil v tejto ankete a získal aj najviac hlasov.

Pri pohľade do štatistiky tohtoročnej ankety sa na hlasovacích lístkoch najviac po sedem hráčov objavilo z celkov Tatrana Prešov jun., Stropkova a Sniny, avšak z nich iba M. Pčola sa dostal do finálnej jedenástky.

Po šestici hráčov mali v hre Vranov aj Humenné, päť Plavnica, po štyroch V. Opátske, Lipany, Michalovce B, V. Revištia, Sp. N. Ves, Giraltovce, troch Bard. N. Ves, Sabinov, po dvoch V. Tatry a Haniska, pričom obaja hráči posledne menovaného klubu boli v tohtoročnej Jedenástke roka VsFZ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.