Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Syna chváli i karhá. Je už lepší ako ja, tvrdí bývalý hokejový reprezentant

Pavol Rybár (vpravo hore) bol v minulosti trénerom brankárov v Slovane Bratislava a teraz pôsobí v Banskej Bystrici. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|Publikované 24. máj 2018 o 15:25

Chytanie má založené na výbornom čítaní hry. Už dopredu tuší, čo sa stane, hovorí o Patrikovi Rybárovi jeho otec Pavol.

Čo znamená pre otca, ktorý bol aktívnym brankárom, že jeho syn podpísal zmluvu s tímom NHL?

„Teším sa a som rád, že sa mu to podarilo. Avšak podpísať zmluvu ešte nič neznamená. Svoju pozíciu si musí vybojovať. Pokojne sa môže stať, že bude v prvom tíme Detroitu, ale môže skončiť aj na farme či dokonca ešte nižšie.“

Zaujímali sa oňho viaceré kluby z NHL. Detroit si vybral aj po dohovore so svojimi najbližšími. Odporučili ste mu ho tiež?

„Detroit bol medzi prvými klubmi, ktorý sa oňho zaujímali a ako prvý mu ponúkli kontrakt. Pozreli sme sa, akí sú tam brankári. Zvážili sme, že to bude preňho najlepšie.

Ťažko povedať, či je to správna voľba. Každopádne je to krok dopredu. Aj keby z toho nič nebolo, stále je to skúsenosť. Málokto dostane takúto šancu.“

Kedy ste začali tušiť, že z vášho syna vyrastá brankár, ktorý môže chytať na najvyššej úrovni?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.