+ 5:34,1 min (5)

56.

Zuzana Remeňová

+ 6:18,7 min (4)

NOVÉ MESTO NA MORAVE. Nórska biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová triumfovala po šprinte aj v stíhacích pretekoch na 10 km na podujatí Svetového pohára v Novom Meste na Morave.

V sobotu prišla do cieľa v čase 29:22,7 minúty, keď v závere zdolala svoju krajanku Ingrid Landmark Tandrevoldovú (+ 2,2 s).

Tretia finišovala Francúzka Anais Chevalierová-Bouchetová (+ 15,3 s). Z trojice Sloveniek skončila najlepšie na 46. mieste Paulína Bátovská Fialková, ktorá netrafila päť terčov a mala manko 4:28,7 minúty.

Olsbuová Röiselandová našla formu

Tridsaťdvaročná Röiselandová odštartovala s náskokom 21 sekúnd pred Tandrevoldovou a po úspešne zvládnutej prvej položke viedla o pol minútu pred súperkami.

Na druhej však urobila jednu chybu a na prvé miesto sa dostala Francúzska Chevalierová-Bouchetová. Záverečnú položku v stoji však Röiselandová zvládla najrýchlejšie a dostala sa opäť na čelo.

Landmark Tandrevoldová ju dostihla a snažila sa získať si náskok. Röiselandová to však nedovolila a vyhrala druhé preteky v tejto sezóne Svetového pohára.

Počas ročníka ju trápili zdravotné problémy, ale pred MS našla formu a v Pokljuke získala tri medaily. V dobrých výkonoch pokračuje aj v českom stredisku.

Ivona Fialková si nepolepšila

Z tria Sloveniek vyrazila na trať ako prvá Paulína Bátovská Fialková, ktorá skončila v šprinte na 51. mieste. Prvú ležku zvládla bezchybne a posunula sa po nej o dvadsať priečok vyššie.

Na druhej však raz minula a klesla na 34. pozíciu. V stoji urobila dve chyby na oboch položkách a nedokázala zabodovať vo Svetovom pohári. Jej sestra Ivona zvládla ležku rovnako bezchybne a bola na 38. mieste.

Potom však urobila rovnako ako Paulína päť chýb a skončila 53., teda na rovnakej pozícii, aká jej patrila na štarte. Zuzana Remeňová mala bilanciu 1-0-2-1 a obsadila 56. priečku (+ 6:18,7 min).