Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Pogba sa stal terčom rasistických narážok, Maguire vyzýva na overovanie identity

Paul Pogba. (Autor: Nick Potts SITA/AP)
SITA|20. aug 2019 o 21:00

Vedenie Manchesteru sa postavilo na stranu svojich hráčov.

LONDÝN. Podľa najdrahšieho obrancu futbalovej histórie Harryho Maguira by spoločnosti, ktoré prevádzkujú sociálne siete, mali vyžadovať overenie identity každého užívateľa.

Stopér Manchestru United a anglickej reprezentácie tak reagoval na rasistické útoky z radov fanúšikov na adresu jeho klubového spoluhráča Paula Pogbu, ktorý v pondelkovom ligovom zápase proti Wolverhampton nepremenil pokutový kop a jeho tím na pôde súpera remizoval 1:1.

Vedenie 20-násobného anglického šampióna sa postavilo na stranu svojich hráčov a vyzvalo vedenie firiem "k zakročenia v podobných prípadoch".

"Zriadenie každého účtu by malo podliehať verifikácii na základe pasu alebo vodičského preukazu. Pomohlo by to zastaviť 'patetických trolov', aby si neustále zriaďovali nové kontá a napádali druhých ľudí," napísal Maguire na twitteri.

Niekdajší hráč Manchestru United a aktuálne kouč anglickej ženskej futbalovej reprezentácie Phil Neville vyzval na polročný bojkot sociálnych médií, pri ktorých "stratil akúkoľvek vieru".

Súvisiace články