Bronz ho nakopol. Slovenský parastrelec získal na Grand Prix dve zlaté medaily

Radoslav Malenovský.
Radoslav Malenovský. (Autor: paralympic.sk)
TASR|8. júl 2024 o 18:42

Bola to jeho posledná súťaž pred odchodom na paralympiádu.

NOVÝ SAD. Slovenský reprezentant v parastreľbe Radoslav Malenovský si na pretekoch Grand Prix v srbskom Novom Sade pripísal dva triumfy. Po bronze v R3 získal prvé miesto v disciplínach R6 a R7.

V disciplíne R6 (malokalibrovka 60 m v ľahu) postúpil z 3. miesta v kvalifikácii, ale vo finále už nedal súperom šancu.

Za ním skončila dvojica Kórejcov, ďalší Slovák Jozef Široký skončil v kvalifikácii na 13. mieste a do finále nepostúpil.

V disciplíne R7 (malokalibrovka 3 x 40) skončili za slovenským reprezentantom Kórejčan Ju Sungchul a bronz Maďar Csaba Rescsik.

"Toto bola moja posledná súťaž pred odchodom na PH v Paríži. Príprava pokračuje, teraz ma čakajú už len tréningy a odstraňovanie zistených nedostatkov", uviedol Malenovský pre portál paralympic.sk.

Domov»Ďalšie športy»Paralympijské»Bronz ho nakopol. Slovenský parastrelec získal na Grand Prix dve zlaté medaily