Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Palestína nechce hrať proti Barcelone v spoločnom tíme s Izraelčanmi

TASR|22. feb 2013 o 17:14

Mierový futbal nebude. Podmienkou Palestínčanov je "ukončenie okupácie".

RAMALLÁH. Avizovaný zápas na podporu mieru medzi FC Barcelonou a tímom zostaveným z palestínskych a izraelských futbalistov sa napokon neuskutoční. Predstavitelia palestínskeho futbalu uviedli, že ich hráči nechcú hrať v jednom mužstve s hráčmi izraelskej národnosti.

Podľa agentúry AP sa prezident Palestínskej futbalovej asociácie Jibril Rajoub v piatok stretol s prezidentom FC Barcelona Sadrom Rosellom a povedal mu, že "zápas má pred sebou až príliš veľa prekážok."

Rosell prišiel s mierovou iniciatívou vo štvrtok a predostrel tento návrh izraelskému prezidentovi Šimonovi Peresovi. Šéf katalánskeho veľkolkubu uviedol, že Barcelona chcela upevniť mierový most medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi. Peres dodal, že futbal dokáže lámať bariéry.

Rajoub reagoval slovami, že "ide o dobrú myšlienku, ale sen sa naplní až potom, čo skončí okupácia." Fanúšikovia z Gazy boli nahnevaní v roku 2012 na Barcelonu, pretože klub dal voľnú vstupenku izraelskému vojakovi Giladovi Shalitovi, ktorého na päť rokov zajal Hamas.

Súvisiace články