Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Pacioretty sa už na Cháru nehnevá

SITA|29. apr 2011 o 11:23

Útočník tímu zámorskej hokejovej NHL Montreal Canadiens Max Pacioretty sa už nehnevá na Zdena Cháru.

BROSSARD. Útočník tímu zámorskej hokejovej NHL Montreal Canadiens Max Pacioretty sa už nehnevá na Zdena Cháru, ktorý mu tvrdým atakom 8. marca predčasne ukončil sezónu.

Cháru, po ktorého zákroku utrpel útočník Pacioretty otras mozgu a zlomeninu stavca krčnej chrbtice, začala vyšetrovať montrealská polícia. Sám Pacioretty už vyjadril svoj nesúhlas s tým, aby do tohto hokejového prípadu zasahovala polícia. Právni experti si nemyslia, že by nakoniec Chára čelil akémukoľvek obvineniu. Konečné rozhodnutie o vznesení obvinenia po skončení vyšetrovania leží na pleciach federálnej prokuratúry.

"Myslím si, že ľutuje daný moment, odpúšťam mu, pretože sa ma úprimne snažil skontaktovať a podať mi svoj pohľad na vec. Vážim si to. Hokej je veľmi rýchla hra a je náročné rozhodovať sa v zlomkoch sekundy. Našťastie budem môcť zasiahnuť do nasledujúcej sezóny," povedal 22-ročný ľavý krídelník pre tsn.ca.

"V priebehu posledných dvoch mesiacov sa toho udialo naozaj veľa, mnoho z toho v návale emócii. Niektoré slová, vrátane mojich, sa už nedajú vziať späť. Medzi Montrealom a Bostonom panuje zdravá rivalita, ktorá bude dúfam pokračovať aj naďalej."

Súvisiace články