Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

P. Hruščák na hosťovanie do Emsdettenu

SITA|Publikované 17. sep 2008 o 10:08

Opakovaná utorňajšia správa.


EMSDETTEN 17. septembra (SITA) - Slovenský hádzanár Patrik Hruščák (nar. 20. 3. 1989) si na premiérové bundesligové vystúpenie v špičkovom tíme Rhein-Neckar Löwen ešte musí počkať. Štvrtý tím najvyššej nemeckej súťaže z uplynulej sezóny totiž uvoľnil talentovaného Hruščáka, ktorého len pred pár mesiacmi získal z IS Košice, na hosťovanie do druholigového TV Emsdetten.

"Už pri podpise štvorročného kontraktu bolo viac-menej jasné, že Paťo sa pôjde rozohrať do iného klubu. Takto sa oťuká a naberie potrebnú zápasovú prax. Pôvodne sa uvažovalo, že zostane v najvyššej súťaži. Záujem bol z prvoligového klubu Füchse Berlín i mužstva švajčiarskeho majstra ZMC Amicitia Zürich (pôsobia v ňom Slováci T. Straňovský, Antl, Ľ. a M. Švajlenovci - pozn.). Keďže napokon putoval do druhej ligy, Rhein-Neckar si ho v prípade potreby môže kedykoľvek stiahnuť späť," povedal pre agentúru SITA otec pravej spojky juniorskej reprezentácie a zároveň tréner košického IS Ján

Rozhodnutie poslať 206 cm vysokého a 100 kg vážiaceho Slováka do druhej bundesligy vysvetlil aj šéf Rhein-Neckar Löwen Thorsten Storm: "Nám nejde len o získavanie špičkových hotových hráčov. Patrik Hruščák je pre nás investíciou do budúcnosti. Tento talentovaný hádzanár u nás v uplynulých mesiacoch trénoval, teraz bude mať v Emsdettene šancu na ďalší rozvoj."

Devätnásťročný ľavák sa už v pondelok hlásil u nového zamestnávateľa a v sobotu 20. 9. by mal zaň nastúpiť na palubovke ASV Hamm. Emsdettenu patrí po dvoch kolách druhej najvyššej nemeckej súťaže - skupiny Nord 2008/2009 v konkurencii 18 družstiev 10. priečka v tabuľke so ziskom 2 bodov (doterajšie výsledky TuS N-Lübbecke - TV Emsdetten 28:21 a TV Emsdetten - HSV Hannover 32:23).


Súvisiace články