ONLINE: Zvolen - Poprad (finále play off, 2. zápas dnes)

Daniel Brejčák (Poprad) v súboji s Patrikom Marcinekom.
Daniel Brejčák (Poprad) v súboji s Patrikom Marcinekom. (Autor: SITA)
Sportnet|30. apr 2021 o 15:00 (aktualizované 30. apr 2021 o 21:35)

Sledovali ste online prenos s nami.

ZVOLEN. HKM Zvolen a HK Poprad dnes hrali 2. zápas finále play off Tipos extraligy. Hrá sa na štyri víťazné stretnutia a víťaz získa Pohár Vladimíra Dzurillu.

Prvý zápas vyhrali Zvolenčania 5:3. V druhom vyhrali taktiež Zvolenčania - 4:3 po predĺžení.

Sledovali ste hokej online.

ONLINE PRENOS: Zvolen - Poprad (hokej, dnes, Tipos extraliga, finále play off, 2. zápas, NAŽIVO, LIVE, video, piatok)

Tipos Extraliga play-off Finále 2020/2021
30.04.2021 o 18:00
Zvolen
4:3
(1:2, 1:1, 1:0, 1:0)
66' minúta
Ukončený
Poprad
Prehľad
Góly a asistencie: 20. R. Bondra (Stupka, Hraško), 22. Ivan (McPherson, Nuutinen), 56. Marcinek (Tibenský, Kotvan), 66. R. Bondra (Betker) – 3. Bjalončík (Matej Paločko), 6. Matej Paločko, 33. Mashinter (P. Svitana). Rozhodca: D. Konc st., Tvrdoň – Kacej, Stanzel (video – Kontšek).
Prenos
Je rozhodnuté, rozhodujúci gól strieľa Radovan Bondra. Zvolen v predĺžení víťazí 4:3 a v sérii zvyšuje vedenie na 2:0. Nasleduje dva dni pauza a potom séria bude pokračovať pod Tatrami.
Koniec zápasu.
65:19
goalZvolen dal gól!
RADOVAN BONDRA, hráč ktorý nemal pred týmto duelom na konte ani jediný gól v play off je hráčom zápasu. Po prihrávke Betkera si vzal puk pred vlastnou striedačkou a vystrelil. Dalhuisen jeho strelu zblokoval, ale čo bolo kľúčové, stratil puk z dohľadu. Naopak Bondra ho videl, dokorčuľoval si ho a prekonáva Hamerlíka strelou medzi betóny – 4:3.
Asistencia Ben Betker.
65:08
Marcinek bol teraz podrazený, ale rozhodcovia pustili hru ďalej.
64:00
importantMashinter sa z ničoho nič sám ocitol pred domácou bránou, ale tečom mieri iba do betónov. Kľudne ale mohlo byť rozhodnuté.
63:30
Prvá šanca na skórovanie pre domácich, po Hraškovom nahodení mal dorážku Viedenský, ale Hamerlík bol pripravený.
62:30
Hostia zatiaľ v predĺžení mierne aktívnejší, ale celkovo sme veľa šancí nevideli, sily ubúdajú.
61:54
Ďalšia podobná šanca hostí. Opäť klbko hráčov pred domácim bránkoviskom a voľný puk čakal na svojho strelca. Následne opäť šarvátka, posunutá bránka a bude potrebné ju nanovo osadiť do ľadu.
61:20
Vandas sa na drzovku natlačil na bránu, myslím že ani nezakončil, ale aj napriek tomu z toho bola šanca Popradu.
60:53
Stupka si s Nuutinenom na modrej nerozumeli, ofsajd.
60:38
Strela domácemu Ivanovi teraz vôbec nesadla a puk skončil vysoko na ochrannej sieti.
Predĺženie sa začne približne o 20:42.
Tretia tretina sa dohrávala už bez spomínaných štyroch hráčov a zjavne títo hráči obom tímom chýbali, predsalen je to kvalita. Či Skokan, či McPherson sú kľúčoví hráči, najmä na presilovkách. Poprad dlho držal stav 2:3 a Zvolen sa zdal miestami úplne bezradný. Navyše Poprad mal rovnako ako Zvolen ideálnu možnosť rozhodnúť v päťminútovej presilovke, ani Kamzíci ju ale nezvládli a tak prišiel zákonite trest. Z ničoho nič domácim vyšiel opäť jeden náhodný tečovaný puk a sviatočný strelec zo štvrtej lajny Marcinek vyrovnal na 3:3. Ideme tak prvý krát vo finálovej sérii do predĺženia...
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:50
Marek Hudec v poslednej šanci základnej časti, ale Rahma neprekonáva...
59:38
Aktuálne sa bojuje o puk pri mantinely za Rahmom.
58:58
Oba mančafty v plnom počte.
58:51
Mashinter vyzvŕtal Kotvana, následne aj vystrelil ale nad bránu.
58:09
Hraškove nahodenie na bránu, Hamerlíkov zákrok a Viedenský stál na dorážku pripravený márne.
57:53
Hudecova strela bola zblokovaná a na odrazený vysoký puk čakal Zagrapan, ale netrafil ho, bolo to mega náročné, trafiť to.
57:31
Popradské postavenie mimo hry.
57:20
Kelemen z otočky síce netrafil puk ideálne, ale Hamerlík predsa radšej ukryl puk.
56:58
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (J. Mikúš – 2 min., hákovanie).
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Bjalončík – 2 min., filmovanie pádu).
56:50
Poprad odpovedá tlakom a chce si vziať vedenie naspäť.
55:44
Tak som to vyrovnanie privolal. Tibenský puk nastrelil na bránu, PATRIK MARCINEK vložil do strely hokejku a tečom vyrovnáva – 3:3.
Asistovali Jozef Tibenský, Oldrich Kotvan.
54:36
Viedenský krásne prihrávkou uvoľnil Kubku. Toto bola ideálna možnosť na vyrovnanie, ale Kubkovu strelu švihom Hamerlík vyráža. Tak čo, podarí sa domácim z nejakej podobne akcie vyrovnať?
53:22
Dalhuisen vyvážal puk, zo zadu mu však Mikúš puk odobral a smeroval po ľavej strane na bránu. Nakoniec sa aj dostal do zakončenia, Hamerlík strelu chytá.
52:50
Zverenci Petra Mikulu pod tlakom vyhadzujú puk cez všetky čiary len na zakázané uvoľnenie. Malá výhoda pre Zvolen, lebo hostia nemôžu striedať.
52:13
Nuutinen teraz strelou švihom veru poriadne natiahol Hamerlíka, ten ale puk vyráža.
51:01
Šanca domácich po chybe Popradu, Kelemen ale strieľa iba do betónov Hamerlíka.
50:41
Hostia útočia, Vandas plný síl, Drgoňova delovka ale tesne vedľa brány.
49:34
Dnešné striedanie už nedohralo päť hráčov. Ulrych, McPherson dostali 5+DKZ, Puliš bol odvezený do nemocnice s opuchom tváre, Skokan dostal pukom do tváre a Haščák do zápasu po rozcvičke ani len nenastúpil.
49:00
Vandas vyzvŕtal domácu obranu a pokúšal sa prekvapiť Rahma pri pravej tyčke, ale Rahm odoláva. Keď to nejde normálne, treba vyskúšať aj neštandardné zakončenie.
47:31
Zvolen aktuálne na puku v útočnom pásme, bolo tam viacero hraničných zákrokov, ale rozhodcovia hru ponechali hrať ďalej bez faulu.
46:35
Delovka Višnevského od modrej, Marcinek ju blokuje korčuľou.
46:25
Domáci v plnom počte. Aj Zvolen ustál celú päťminútovú presilovku bez ujmy podobne ako Mikulovi zverenci.
46:12
hosťom sa nedarí a Melancon vyhadzuje.
45:15
importantHostia v Ďalšej výbornej šanci, Zagrapan ale mikrosúboj s Rahmom prehral a domáci gólman opäť drží Zvolen and vodou.
44:37
importantVýborná krížna prihrávka na Taviho, strela ale triafa presúvajúceho sa Rahma, výborný kľúčový zákrok.
44:11
Dalhuisen opäť nahadzoval puk od modrej, Rahm sa posunul kúsok doľava a puk opäť chytá a telo.
43:45
Hostia opäť prišli o puk a Bondra vyhadzuje.
43:34
Viedenský puk opäť vyhadzuje.
43:10
Zvolen nedokázal puk vyhodiť, k puku sa dostal Svitana, namieril presne, ale rovnako dobre Rahm puk vyrazil.
42:56
Hostia dlho kombinovali, nakoniec sa ku strele odhodlal od modrej čiary Dalhuisen. Strelu švihom ale Rahm chytá na telo.
42:12
Viedenský puk nielen vyviezol, ale aj získal buly v útočnom pásme.
41:40
Livingston míňa odkrytú časť domácej brány a domáci vyhadzujú.
41:25
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (McPherson – 5 min., sekanie + osobný trest do konca zápasu, sekanie).
40:59
Prvá minúta patrí hosťom, ktorý sú aktuálne na puku a snažia sa niečo vymyslieť, je to ale ťažké.
40:02
Úvodné buly tretej tretiny vyhrali hostia. Paločko sa ale drží za tvár, zrejme inkasoval.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Štatistiky po druhej tretine:
Strely na bránu: 21-14
Vhadzovania: 22-13
Vylúčenia na 2min: 4-2
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:50.
Zaujímavý hokej pokračoval aj v druhej tretine, do ktorej hostia nastúpili už bez Skokana. Zvolen hneď v druhej minúte dokázal vyrovnať, i keď s prispením popradskej hokejky. Ideálnu pozíciu ísť do vedenia mali domáci, keď Ulrych inkasoval 5+DKZ za zákrok na Puliša. Päťminútovú presilovku ale domáci zahrali veľmi slabo. Po skončení presilovky potrestal jednu domácu chybu Mashinter a Poprad aj po druhej tretine drží jednogólové vedenie.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:40
importantDomáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Pri Hamerlíkovi teraz stáli všetci svätí. Prvá strela od modrej ho opäť "iba trafila". Následne však vychytal dorážku McPhersona a po ňom nedokázal puk cez ľavý betón pretlačiť do prány ani Bondra.
38:59
Začína posledná minúta druhej tretiny a Zvolen je v útočnej tretine na puku.
38:19
Hostia v plnom počte.
38:05
Hostia buly vyhrali a puk vyhadzujú.
38:00
Po zákroku Mikúša končí na ľade Kramár, prerušená hra, ale Kramár trošku ťažšie ale odchádza na striedačku po svojich.
37:08
McPherson na dvakrát predsalen dostal puk na Bondrovu hokejku, ten ju ale nastavil zlým smerom a puk tečoval mimo brány.
36:32
Domáci v plnom počte.
36:19
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mešár – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
36:19
Presilovka hostí je minulosťou, rozhodcovia ich totiž načapali šiestich na ľade.
35:54
Šanca hostí, Preisinger zadovkou našiel Vandasa a ten mohol zvýšiť skóre, ale nesadol mu puk.
35:32
Tibenský puk získal a vyhadzuje.
35:00
Delovka Brejčáka od modrej, Zagrapan šiel na dorážku a okamžite si ho vzal do parády Betker. Začínajúcu šarvátku ale rozhodcovia rýchlo ukľudnili.
34:32
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Nuutinen – 2 min., Nečakané napadnutie).
34:32
Rozhodcovia pustili trošku tvrdšiu hru a hneď sa to akosi zvrhlo. Nuutinenov zákrok a domáci pôjdu do štyroch.
33:58
Zvolen v útoku,. McPherson vošiel do pásma a nahadzoval puk na bránu na teč...
32:39
goalPoprad dal gól!
Chyba domácich, BRANDON MASHINTER sa dostal do samostatného úniku a prekonáva Rahma strelou na vyrážačku. Hostia opäť vedú – 2:3.
Asistencia Patrik Svitana.
32:12
Aktuálne na strely 16:11, na buly 19:9.
32:12
Jozef Tibenský vyviezol puk, prešiel modrú a zakončil švihom. Hamerlík v pohode chytá puk do lapačky.
31:14
Hostia v plnom počte. Zvolen za päť minút vystrelil asi jeden dva krát na bránu, bieda, čakal som viac.
30:20
Zvolen hrá presilovku v netradičnej zostave, nakoľko Zuzin a Puliš aktuálne chýbajú a prvá lajna striedala.
29:38
Hostia puk opäť vyhadzujú.
29:00
Zvolen kombinuje, ale ku žiadnej šanci sa zatiaľ nenašiel.
28:04
Zvolen kombinuje a hľadá streleckú pozíciu, ale prerušená hra, nakoľko Matej Paločko ostáva ležať na ľade. Útočník hostí, nakoniec odišiel po svojich.
27:32
Prvá strela Zvolena v presilovke, Melancon nahodil na bránu, kde Viedenský čakal na teč.
26:55
Domáci zatiaľ nervózni a Dalhuisen opäť vyhadzuje.
26:25
Dalhuisen puk vyhadzuje cez všetky čiary.
26:13
importantNa ľade je po Pulišovi aj krv a tak to je nakoniec trest 5 minút + do konca zápasu. Petr Ulrych dnes dohral.
26:13
Na ľade ostáva ležať domáci Puliš, ktorý schytal teda poriadny hit od Petra Ulrycha, zdalo sa, že to bol čistý zákrok, ale rozhodcovia predsa len idú vylučovať.
25:45
Aktívny Stupka udržal pásmo a okamžite puk nahadzoval na bránu, kde stáli dvaja domáci hráči.
25:05
Jedlička pálil z otočky medzi kruhmi a puk tesne minul pravú tyčku Hamerlíka.
24:55
Kubkov nahodený puk na bránu, domáci teč a následne šarvátka Brejčáka a Bondru, neskôr Kelemena, ale rýchlu ju rozhodcovia ukončili.
24:20
Nuutinen teraz opäť vymýšľal niečo s pukom, ale hostia ho o puku odstavili.
23:35
23:16
Delovka Drgoňa bez prípravy, výborná presná ale mierila rovno do betónu Rahma a ten vyráža.
22:39
Prvá minúta presilovky zatiaľ bez šance.
21:35
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Puliš – 2 min., podrazenie).
21:15
Obranca MICHAL IVAN dostal krížnu prihrávku do McPhersona, IVAN vystrelil a zrejme od Vandasovej hokejky sa puk dostal do popradskej siete – 2:2.
Asistencie Allan McPherson, Mikko Nuutinen.
20:59
Nuutinenova strela zblokovaná mimo brány.
20:02
Úvodné buly druhej tretiny vyhral Matej Paločko, ktorý hrá miesto Skokana.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 11-9
Vhadzovania: 15-6
Vylúčenia: 2-1
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:56.
Toto bola podľa môjho názoru zatiaľ najslabšia tretina tohtoročného finále. Hostia hrajúci síce bez Haščáka ale vstúpili do zápasu sebavedomo a už v šiestej minúte po góloch Bjalončíka a Mateja Paločka viedli 0:2. Zvolen sa v týchto fázach iba hľadal. Následne Poprad zahodil presilovku. Ku koncu tretiny Zvolen veľmi pomaličky výkonom stúpal, až na konci tretiny to domácim vyšlo, keď sa presadil domáci smoliar Radovan Bondra. Bol to jeho prvý gól v play off. Po úvodnej tretine teda vedú hostia podobne ako včera 1:2.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:56
Nuutinen na mantinel tvrdo dohral Ulrycha a prvá tretina končí.
19:29
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Dalhuisen – 2 min., krosček).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (R. Bondra – 2 min., hrubosť).
19:29
Ďalšia výborná strela domáceho útočníka, Mikúšovu strelu ale krotí Hamerlík krásnym semaforom. Následne šarvátka a určite sa bude vylučovať.
19:01
Pred chvíľou som spomínal streleckú smolu RADOVANA BONDRU, tak tá zdá sa je už minulosťou nakoľko BONDRA znižuje na 1:2. Stupka medzi kruhmi výborne zamiešal s pukom, pomýlil brániacich hráčov, následne podobne ako včera vystrelil švihom na bránu. Hamerlík jeho puk neudržal a BONDRA ho dorazil do brány.
Asistencie Václav Stupka, Peter Hraško.
18:05
McPherson zamiešal za bránou puk a poslal ho Pulišovi rýchlou prihrávkou pred bránu, ale ten na to nestačil zareagovať.
17:30
Zvolen momentálne síce tlačí, ale všetky akcie sú akési bez nápadu a vyslovene na náhodu.
16:33
Strela Dalhuisena od modrej a Rahm na ľade a v štýle motýlika puk vyráža vysoko nad seba a vedľa brány.
15:18
Zvolen momentálne tlačí súpera a ten aktuálne vyhodil puk pod tlakom iba cez všetky čiary.
14:36
Za hostí teraz pohrozil Brejčák, ktorý vzal puk od mantinelu, nič nevymýšľal a nastrelil ho po ľade na bránu, dúfajúc na nejaký teč.
14:05
Radovanovi Bondrovi to v play off proste nepadá, zatiaľ je bez gólu a nepadlo mu to ani teraz po strele ťahom spoza kruhov.
13:50
Rozohrávka hráčov HK Poprad končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Petrom Hamerlíkom.
13:13
Presne na takú chybu si teraz počkal Svitana a takmer ju z ľavého krídla potrestal, proti bol však domáci gólman Rahm.
13:00
Poprad sa aktuálne trošku stiahol a už tak veľmi neútočí, vyčkáva opäť na nejakú domácu chybu.
11:32
importantHamerlík má za sebou dva výborné zákroky, najprv po Kotvanovej strele od modrej, ktorá ho vyslovene len "trafila" a následne po Bondrovej dorážke. Druhý zákrok bol však výborný.
11:05
Opäť je na ľade krv, ktorú práve upratali ľadári.
11:05
importantDávid Skokan teraz schytal pukom rovno do tváre, okamžite sa síce zodvihol a odišiel na striedačku, následne však rovno do šatne.
10:15
Táto tretina oproti včerajším nemá až také vysoké tempo, Zvolen za včerajším výkonom dosť zaostáva.
09:44
Nuutinen stratil puk pred vlastnou striedačkou, následná Mashinterova strela ale letela tesne mimo.
08:16
Domáci Marcinek bol sám proti trom hosťom, tak aspoň preveril Hamerlíka v bráne strelou švihom.
07:16
Rýchly McPherson sa dostával do ďalšej šance, ale Drgoň mu nakoniec puk čisto vypichol.
07:02
Na strely aktuálne 5:5, na buly 4:1.
07:02
Zvolen je zatiaľ v hlbokom útlme a hostia sú aj po druhom góle aktívnejším tímom. Skokan opäť krížnou prihrávkou hľadal spoluhráča, tentokrát to ale k ničomu neviedlo.
05:56
Stupka v šanci, ale tiesnený bekom hostí zakončil iba bekhendom a po ľade.
05:09
MATEJ PALOČKO využíva chybu Hraška, dostal sa do samostatného nájazdu a Rahm kapituluje po druhý krát, tento krát strelou na lapačku – 0:2.
04:38
04:36
importantRado Bondra v oslabení v obrovskej šanci, ľudia už dvíhali ruky hore, ale gól to nakoniec nie je.