Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Žampa ani Falat nedokončili, úvodný slalom ovládol Hirscher

Stupeň víťazov po prvom slalome vo fínskom Levi. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 13. nov 2016 o 10:05

Ani jeden zo Slovákov nepostúpil do druhého kola.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Levi (Fín.) - nedeľa:

Slalom mužov (1.+2. kolo):

1. Marcel Hirscher 1:44,67 min

2. Michael Matt (obaja Rak.) +1,30 s

3. Manfred Moelgg (Tal.) +1,31

4. Felix Neureuther (Nem.) +1,41

5. Manuel Feller (Rak.) +1,48

6. Dave Ryding (V. Brit.) a Mattias Hargin (Švéd.) obaja +1,57

...

Adam Žampa a Matej Falat (obaja SR) nedokončili 1. kolo

LEVI. Rakúsky favorit Marcel Hirscher suverénnym spôsobom ovládol nedeľňajší úvodný slalom sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov vo fínskom Levi.

Dvadsaťsedemročný obhajca veľkého krištáľového glóbusu triumfoval v súčte dvoch kôl s veľkým náskokom 1,30 sekundy pred krajanom Michaelom Mattom.

Adam Žampa nedokončil prvé kolo. (Autor: TASR/AP)

Stupne víťazov doplnil Talian Manfred Moelgg, ktorý za Hirscherom zaostal o ďalšiu stotinu sekundy. Pre 5-násobného celkového víťaza Svetového pohára Hirschera je to jubilejné 40. víťazstvo v pretekoch SP v kariére, 19. v najtočivejšej disciplíne.

"Nebolo to všetko fér, pretože chýbal najlepší muž z vlaňajška (Kristoffersen, pozn.). Celkovo to však boli dobré preteky, škoda, že sa teraz musíme presúvať do Ameriky, už sa teším na Val d'Isére. Fyzicky som sa cítil super, nemal som žiadne bolesti," cituje Hirschera portál laola1.at.

Úvodný slalom sezóny nevyšiel slovenským reprezentantom Adamovi Žampovi a Matejovi Falatovi. Obaja svoje účinkovanie ukončili už v 1. kole, Žampa štartoval s číslom 32, Falat vyšiel na trať ako 76. v poradí.

"Som na seba veľmi nahnevaný, pretože v tréningu sa mi to nestalo ani raz. Nedokončiť pre chybu na vnútornej lyži nie je veľmi dobrý vstup do sezóny. Treba však vždy hľadať aj pozitíva. Tréningy boli výborne, bol to len prvý slalom v ročníku. Verím, že ďalší bude lepší, budem robiť pre to všetko," povedal po 1. kole Adam Žampa.

V Levi chýbal úradujúci šampión v slalome z minulého ročníka Henrik Kristoffersen z Nórska pre konflikt s domácim lyžiarskym zväzom.

Najbližšie sa slalomári predstavia 11. decembra vo francúzskom stredisku Val d'Isére.

Jazda 2. kola Marcela Hirschera, ktorou potvrdil dominanciu v úvodnom slalome sezóny

Online prenos - 2. kolo:

Zjazdové lyžovanie
13.11.2016 o 13:00
SP - slalom mužov, Levi, 2. kolo
Prenos
Marcel Hirscher opäť potvrdil svoju dominanciu a s veľkým náskokom vyhráva slalom vo fínskom Levi. V oboch kolách predviedol najrýchlejšiu jazdu, a tak nebolo čo riešiť. Na druhom mieste skončil Michael Matt, čím znásobil rakúsky triumf. Ten mohol ešte vyšperkovať Marco Schwarz, no ten ako jediný druhé kolo nedokončil. Tretie miesto tak získava skúsený Talian Manfred Mölgg. Spokojnosť môže byť aj za riekou Moravou, keďže Kryštof Krýzl skončil pätnásty. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. Slalomom mužov vás sprevádzal Miroslav Kováčik.
Konečné výsledky:

1. Marcel Hirscher (AUT) 1:44,67
2. Michael Matt (AUT) + 1,30
3. Manfred Mölgg (ITA) +1,31

4. Felix Neureuther (GER) +1,41
5. Manuel Feller (AUT) +1,48
6. Dave Ryding (GBR) + 1,57
6. Mattias Hargin (SWE) +1,57
8. Luca Aerni (SUI) +1,63
8. Fritz Dopfer (GER) +1,63
10. Jonathan Nordbotten (NOR) +1,68
11. Alexis Pinturault (FRA) +1,87
12. Kristoffer Jakobsen (SWE) +1,88
12. Leif Kristian Haugen (NOR) +1,88
14. Anton Lahdenperä (SWE) +2,00
15. Kryštof Krýzl (CZE) +2,11
16. Marc Gini (SUI) + 2,12
17. Jens Byggmark (SWE) +2,26
18. Jean-Baptiste Grange (FRA) +2,43
19. Daniel Yule (SUI) +2,50
20. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +2,51
21. Patrick Thaler (ITA) +2,56
22. Ramon Zenhäusern (SUI) +2,58
23. Marc Digruber (AUT) +2,60
24. Julien Lizeroux (FRA) +2,63
25. Andrea Ballerin (ITA) +2,88
26. Reto Schmidiger (SUI) +3,16
27. Sandro Simonet (SUI) +3,22
27. Christian Hirschbühl (AUT) +3,22
29. Linus Strasser (GER) + 3,38
Marco Schwarz (AUT) – DNF
CIEĽ
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skVíťazom slalomu vo fínskom Levi sa stáva fenomenálny MARCEL HIRSCHER! Predviedol úplne najrýchlejšie druhé kolo a s obrovským náskokom 1,30 sekundy deklasoval konkurenciu.
2
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skTak toto je obrovská škoda. Mladý Rakúšan Marco Schwarz mal preteky výborne rozbehnuté, no už v hornej časti trate spadol. Ešte sa vrátil na trať, no napriek tomu druhé kolo nedokončil.
3
Felix Neureuther zašiel veľmi peknú technickú jazdu. Výborne si zviedol aj v kritickej časti trate, no v závere akoby mu došli sily. S odstupom 0,11 sekundy sa zaraďuje na tretie miesto.
4
Dave Ryding bol prekvapením prvého kola, keďže štartoval až s číslom 21. Britský pretekár ale nakoniec na stupne víťazov nedosiahne, keďže so stratou 0,27 sekundy je štvrtý.
5
Manfred Mölgg mal mať pred druhým kolom výhodu, keďže trať postavil jeho tréner Stefano Costazza. Fantasticky zvládol strednú časť trate, no napriek tomu je o stotinku za Michaelom Mattom.
6
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skMichael Matt nám pripomenul slávne časy jeho brata Maria. Na každom medzičase pri ňom svietili zelené čísla a v cieli je na prvom mieste s náskokom 0,18 sekundy.
7
Daniel Yule spravil na osudovej vlásenke chybu a už v polovici trate bolo jasné, že z toho nebude dobrý výsledok. Napokon je z toho pre švajčiarskeho lyžiara až 14. pozícia.
8
Švédsky lyžiar Mattias Hargin mal druhé kolo výborne rozbehnuté a už na prvom medzičase mal výhodu 42 stotín sekundy. Následne ale prišiel o svoj náskok a v cieli je pomalší o 0,09 sekundy.
9
Ani teraz nemáme nového lídra! Nemecký pretekár Fritz Dopfer stratil nepatrných 0,15 sekundy a spoločne s Lucom Aernim je na druhom mieste.
10
Desiaty po prvom kole bol Nór Jonathan Nordbotten. Nešiel vôbec zle, bez väčších chýb a momentálne sa môže tešiť z tretieho miesta. Myslím si, že môže byť spokojný.
11
Manuel Feller naďalej ostáva na vedúcej pozícii. Patrick Thaler z Talianska nepredviedol práve najlepší výkon a padá na priebežné 12. miesto.
12
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skV uplynulých sekundách sme držali palce českému pretekárovi Kryštofovi Krýzlovi. Ten ale predviedol jazdu skôr na istotu a zatiaľ si vybojoval siedme miesto.
12
Marc Digruber mal na štarte minimálny náskok troch stotín. V druhom kole ale o svoju výhodu prišiel na každom medzičase strácal viac a viac. Napokon prichádza do cieľa na dvanástom mieste so stratou 1,12 sekundy.
14
Luca Aerni dosiahol v prvom kole úplne rovnaký čas ako Julien Lizeroux. Oproti Francúzovi predviedol však oveľa lepší výkon, v závere poriadne pridal, no napokon to stačilo na druhé miesto.
14
Julien Lizeroux nemôže byť spokojný so svojou jazdou. V druhom kole Francúz výrazne stratil a momentálne sa zaraďuje až na 11. miesto.
16
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skRakúšan Manuel Feller predviedol fantastické druhé kolo. Dynamickou a veľmi rýchlou jazdou sa dostáva na vedúcu priečku s náskokom 0,39 sekundy.
17
Alexis Pinturault ostáva vo vedení! Opäť však mal veľké šťastie, keďže nórsky pretekár Leif Kristian Haugen naňho stratil len jednu stotinku.
18
Aj Linus Strasser mal veľké problémy v strednej časti trate. Takmer spadol, no napokon dokázal dôjsť až do cieľa. Nemec sa zaraďuje na priebežné posledné miesto.
19
Švajčiar Ramon Zenhäusern išiel prvú časť trate vynikajúco, no následne to všetko pokazil. Pri vlásenke spravil chybu a už sa nedokázal dostať do správneho rytmu. Až ôsme miesto bude sklamaním.
20
Ani Victor Muffat-Jeandet nezosadí svojho krajana z líderskej pozície. Celkovo stráca v cieli až 64 stotín sekundy, čo znamená aktuálne siedme miesto.
21
Andrea Ballerin spravil výraznú chybu v strednej časti trate. Talian zajazdil vôbec najhoršie druhé kolo, a tak spadol až na priebežné 9. miesto.
22
Kristoffer Jakobsen mal po celý priebeh svojej jazdy tesný náskok. Ešte na poslednom medzičase viedol o 22 stotín, no napokon končí na druhom mieste. Na Alexisa Pinturaulta stratil len stotinku.
23
Marc Gini bojoval o prvé miesto až do posledných metrov. V záverečnej časti trati ale stratil pár stotín sekundy, a tak je až na treťom mieste.
24
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skAlexis Pinturault v druhom kole išiel na riziko a vyplatilo sa mu to! Francúz sa vyhol väčším chybám a s tesným náskokom sa dostáva na prvú pozíciu.
25
Sandro Simonet sa dostal do druhého kola s vysokým štartovým číslom 65. V druhom kole ale nepredviedol už tak dobrú jazdu a zaraďuje sa na priebežné posledné miesto.
26
Francúz Jean-Baptiste Grange sa zaraďuje až za duo švédskych pretekárov. Celkovo na vedúce miesto stratil 43 stotín sekundy.
27
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skAnton Lahdenperä zdolal svojho krajana! Predviedol vôbec najlepšie druhé kolo a na prvom mieste má náskok 0,24 sekundy.
28
Jens Byggmark predviedol veľmi dobrú jazdu a ide do čela s náskokom 90 stotín sekundy. V strednej časti nespravil chybu a tento čas sa zrejme nebude ľahko prekonávať.
29
Švajčiar Reto Schmidiger mal na svojho rakúskeho súpera po prvom kole náskok troch stotín a v tom druhom svoj výsledok zopakoval. Tesne sa tak dostáva na prvé miesto.
30
Rakúšan Christian Hirschbühl spravil menšiu chybičku v strednom úseku trate, no v celku predviedol peknú rytmickú jazdu. Prvý čas stanovil na hodnotu 1:47,89.
Druhé kolo mužského slalomu vo fínskom Levi sa práve začína. Na štarte je celkovo tridsať pretekárov a ako prvý začne Christian Hirschbühl.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu zo zjazdového lyžovania. Vo fínskom Levi je dnes na programe mužský slalom a my vám prinesieme aktuálne dianie aj z druhého kola.

PRIEBEH PRVÉHO KOLA

Víťazom prvého kola sa stal rakúsky pretekár Marcel Hirscher, ktorý štartoval s číslom 5. Veľmi dobre sa popasoval s náročnou traťou a zajazdil čas 53,11 sekundy. Najbližšie sa k nemu dokázal priblížiť Marco Schwarz, ktorý na svojho krajana stratil len 21 stotín sekundy. Predbežné stupne víťazov uzatvára Felix Neureuther a jeho strata predstavuje 0,42 sekundy. Z najväčších favoritov doplatil na štartové číslo 1 ruský pretekár Alexander Khoroshilov. Ten išiel až príliš opatrne a od postupu do druhého kola ho delili štyri stotiny sekundy. Ešte horšie dopadol Švéd André Myhrer, ktorý sa musel vracať na trati a skončil na celkovom 59. mieste.

SLOVÁCI PRETEKY NEDOKONČILI

Príjemne prekvapil najmä český reprezentant Kryštof Krýzl, ktorý si vyjazdil skvelé dvanáste miesto. Bohužiaľ, slovenskí zjazdári výsledkovo sklamali. Adam Žampa ani Matej Falat totiž nedošli do cieľa, a tak neboli klasifikovaní. Druhé kolo postavil taliansky tréner Stefano Costazza, a tak sa dá očakávať útok Manfreda Moelgga. Skúsený lyžiar skončil na piatom mieste a na stupne víťazov stráca len necelé dve desatinky sekundy.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:00.

Online prenos - 1.kolo:

Zjazdové lyžovanie
13.11.2016 o 10:00
SP - slalom mužov, Levi, 1. kolo
Prenos
Prvé kolo mužského slalomu máme za sebou. Jeho víťazom sa stal rakúsky pretekár Marcel Hirscher, ktorý dosiahol čas 53,11 sekundy. Na druhom mieste skončil jeho krajan Marco Schwarz a predbežné stupne víťazov uzatvára Felix Neureuther. Bohužiaľ, ani jeden zo slovenských pretekárov neprešiel priestorom cieľa. Naopak, skvelý výkon predviedol Kryštof Krýzl, ktorý obsadil 12. priečku. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás aj o necelé dve hodiny, keď vám sprostredkujem dianie z druhého kola.
Konečné poradie prvého kola:

1. Marcel Hirscher (AUT) 53,11 sekundy

2. Marco Schwarz (AUT) +0,21
3. Felix Neureuther (GER) +0,42
4. Dave Ryding (GBR) +0,46
5. Manfred Mölgg (ITA) +0,61
6. Michael Matt (AUT) +0,63
7. Daniel Yule (SUI) +0,64
8. Mattias Hargin (SWE) +0,74
9. Fritz Dopfer (GER) +0,89
10. Jonathan Nordbotten (NOR) +1,01
11. Patrick Thaler (ITA) +1,04
12. Kryštof Krýzl (CZE) +1,09
12. Marc Digruber (AUT) +1,09
14. Luca Aerni (SUI) +1,10
14. Julien Lizeroux (FRA) +1,10
16. Manuel Feller (AUT) +1,12
17. Leif Kristian Haugen (NOR) +1,13
18. Linus Strasser (GER) +1,22
19. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,24
20. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,33
21. Andrea Ballerin (ITA) +1,36
22. Kristoffer Jakobsen (SWE) +1,37
23. Marc Gini (SUI) +1,38
24. Alexis Pinturault (FRA) +1,42
25. Sandro Simonet (SUI) +1,43
26. Jean-Baptiste Grange (FRA) +1,60
27. Anton Lahdenperä (SWE) +1,66
28. Jens Byggmark (SWE) +1,67
29. Reto Schmidiger (SUI) +1,70
30. Christian Hirschbühl (AUT) +1,73
...
Adam Žampa (SVK)
Matej Falat (SVK)
– obaja diskvalifikovaní
Prvé kolo mužského slalomu sa vo fínskom Levi práve skončilo. Bohužiaľ, druhá časť pretekov bude bez slovenskej účasti.
85
Ako posledný sa spustil dolu svahom Simon Breitfuss Kammerlander z exotickej Bolívie. Stratil celkovo 5,05 sekundy a skončil na 57. mieste.
84
Bieloruský pretekár Yuri Danilochkin stratil takmer štyri sekundy a tak sa momentálne zaraďuje na 55. miesto. Ani on sa tak do druhého kola nedostal.
83
Casper Dyrbye Nästed z Dánska spravil zrejme podobnú chybu ako slovenský pretekár Adam Žampa a vypadáva ešte pred druhým medzičasom.
82
Mladí fínski pretekári sa dnes nepresadili. Samu Torsti síce prešiel pomyselnou cieľovou páskou, no stačí mu to len na umiestnenie v piatej desiatke.
81
Lotyš Miks Zvejnieks stratil na vedúceho Marcela Hirschera 4,68 sekundy. Takáto strata ho nemohla dostať do druhej časti pretekov.
80
Žan Kranjec zo Slovinska sa do druhého kola nepozrie. Momentálne mu v cieli patrí 38. miesto so stratou 1,95 sekundy.
79
Fínske trápenie potvrdil aj Juho Handolin. Ten takisto ako jeho tímový kolega neprešiel cieľovým priestorom.
78
Ani Eemeli Pirinen neurobil dieru do sveta. Už na treťom medzičase mu patrilo 53. miesto a napokon neprišiel ani do cieľa.
77
Jens Henttinen nepotešil domácich fanúšikov. Na svojej domácej trati skončil len na 38. mieste, a tak druhé kolo bude sledovať len z tribúny.
76
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skBohužiaľ, ani druhý slovenský pretekár nedošiel do cieľa. Matej Falat strácal už na druhom medzičase 90 stotín sekundy a následne minul bránku.
75
Poľský pretekár Michał Jasiczek išiel pomerne opatrne a preto skončil na 44. mieste. Nasleduje jazda Slováka Mateja Falata, držte palce.
74
Sung-hyun Kyung uzatvára vo výsledkovej listine prvú päťdesiatku. Jeho výkon sa pokazil na treťom meranom úseku.
73
Druhé kolo bude aj bez belgického zastúpenia. Armand Marchant totiž skončil až na nepostupovom 47. mieste.
72
Severskú mizériu potvrdil aj fínsky jazdec Victor Malmström. Ten podobne ako dvaja predošlí lyžiari vypadáva z prvého kola.
71
Emil Johansson zo Švédska takisto vypadáva z dnešných pretekov. Ten sa nedostal ani na tretí meraný úsek.
70
Peder Dahlum Eide začal vynikajúco a na druhom medzičase strácal len 26 stotín sekundy. Následne to ale so svojou agresivitou prehnal a vypadáva.
69
Francúzsky jazdec Clement Noel sa takisto do druhého kola nepozrie. Stratil niečo viac ako dve sekundy a patrí mu až 36. miesto.
68
Gustav Lundbäck nezajazdil práve najlepšie prvé kolo. Výrazne strácal už v prvej polovici trate a napokon stratil 3,51 sekundy.
67
Domáci jazdec Joonas Räsänen začal fantasticky, no podobne ako iní doplatil na strednú časť trate a napokon je až na 36. mieste.
66
Kristoffer Jakobsen predviedol vynikajúcu jazdu a s vysokým štartovým číslom sa zaraďuje na 22. miesto so stratou 1,37 sekundy.
65
Sandro Simonet sa predbežne dostáva do druhého kola. Na prvé miesto stratil len 1,43 sekundy a patrí mu solídne 24. miesto.
64
Stefan Luitz to poriadne pokazil. Po treťom medzičase bol Nemec na 17. mieste, no v záverečnej časti trate vypadáva z pretekov.
63
Loïc Meillard doplatil na slabší záver svojej jazdy. V nej stratil 1,5 sekundy a najmä vďaka tomu bude v druhom kole chýbať.
62
Slabší jazdci výrazne doplácajú na náročné podmienky, ktoré panujú vo fínskom Levi. Prvé kolo nedokončil ani holandský lyžiar Steven Théolier.
61
Američan AJ Ginnis nedokončil svoje prvé kolo. Po druhom medzičase strácal len 56 stotín sekundy, no napokon chyboval.
60
Maxime Rizzo z Francúzska nepredviedol dobrú jazdu. Výrazne strácal už v prvej polovici trate, a tak nemal šancu na postup.
59
Jediný španielsky pretekár Joaquim Salarich spravil podobnú chybu ako Adam Žampa a vypadáva ešte pred druhým medzičasom.
58
Dominik Raschner bojoval do poslednej chvíle, no napokon mu tesne uchádza miestenka do druhého kola. Momentálne je na 33. mieste.
57
Lotyšský pretekár Kristaps Zvejnieks chyboval v strednej časti trate a podobne ako viacerí iní pretekári vypadáva v prvom kole.
56
Po prvom kole nebude spokojný ani rakúsky lyžiar Johannes Strolz. Ten sa takisto nedostal do elitnej tridsiatky.
55
Sebastian Holzmann stratil na vedúceho Marcela Hirschera presne 2,22 sekundy. Ani nemecký pretekár v druhom kole nebude.
54
Michael Ankeny dlho bojoval o to, aby sa zmestil do najlepšej tridsiatky. Napokon ale končí päť miest za postupovou hranicou.
53
Trať je už značne rozbitá, a tak nemohol predviesť svoj najlepší výkon ani Matthias Bruegger. Švajčiar nedokončuje prvé kolo.
52
Podobne ako slovinský pretekár dopadol aj Kanaďan Phil Brown. Ten takisto končí len za najlepšou tridsiatkou.
51
Stefan Hadalin prešiel cieľovým priestorom na 35. mieste, a tak pre neho brány druhého kola ostanú zatvorené.
50
Švajčiar Marc Rochat nám predlžuje sériu pretekárov, ktorí prvé kolo nedokončia. Aj on mal problémy v strednej časti trate.
49
Francúz Steve Missillier ešte na treťom medzičase strácal len 1,06 sekundy a vyzeralo to s ním veľmi dobre. V závere ale chyboval a je takisto diskvalifikovaný.
48
Pavel Trikhichev takisto spravil chybu v strednej časti trate a podobne ako Mark Engel nedokončuje svoje prvé kolo.
47
Mark Engel nedokončil prvé kolo. Americký pretekár sa nevyvaroval chyby v strednej časti trate a priestorom cieľa neprešiel.
46
Christian Hirschbühl strácal na každom medzičase viac a viac. Napokon je z toho priebežné 28. miesto a minimálna šanca na postup.
45
Linus Strasser si vybojoval miestenku v druhom kole. S vysokým štartovým číslom zajazdil 18. najlepší čas, a tak môže byť maximálne spokojný.
44
Tommaso Sala svoju jazdu pokazil v záverečnej časti trate, kde stratil celých päť sekúnd. Kvôli tomuto zaváhaniu sa do druhého kola nepozrie.
43
Matej Vidović podobne ako predošlý jazdec atakoval prvú tridsiatku a napokon sa mu to podarilo. Chorvát ide na priebežné 27. miesto.
42
Reto Schmidiger sa momentálne dostáva na 28. miesto, a tak sa takisto zrejme do druhého kola nepozrie.
41
Japonský pretekár Ryunosuke Ohkoshi mal dobre rozbehnutú svoju jazdu, no v jej závere stratil a zaraďuje sa na 31. miesto.
40
Prvé kolo má za sebou aj ďalší taliansky pretekár. Andrea Ballerin zašiel dobrú jazdu a momentálne sa zaraďuje na 20. miesto.
39
Dnes sa bude veľmi náročne dostať do druhého kola. Riccardo Tonetti stratil len 1,86 sekundy, no napriek tomu je až na 26. mieste.
38
Kanadský pretekár Trevor Philp vypadáva z prvého kola po jazdeckej chybe. Momentálne tak nedokončilo prvé kolo osem pretekárov.
37
Dong-hyun Jung sa zaraďuje momentálne na 28. miesto a jeho šance na postup sú takisto minimálne. Pre Kórejčana sú to ale určite cenné skúsenosti.
36
Naoki Yuasa sa takisto do druhého kola nepozrie. Japonec nepredviedol práve najlepšiu jazdu a stratil 2,19 sekundy.
35
Robby Kelley sa do druhého kola nedostane. Na trati totiž spravil veľkú chybu a celkovo stratil až osem sekúnd a momentálne je na poslednom kvalifikovanom mieste.
34
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skVýborná správa pre českých fanúšikov. Kryštof Krýzl predviedol vynikajúcu jazdu a zaradil sa na priebežné dvanáste miesto!
33
A máme tu ďalšieho pretekára, ktorý nedokončil preteky. Je ním kanadský lyžiar Erik Read, ktorý sa nedostal ani na druhý medzičas.
32
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skBohužiaľ, Adam Žampa sa nedostal ani na druhý medzičas. Spravil veľkú chybu a po zranení členka sa tak v Levi nepredstavil v ideálnej forme.
31
Po krátkej prestávke sa na trati predstavil Švajčiar Marc Gini. Ten ale stratil pomerne výrazne a zaradil sa až na 19. miesto . Teraz však zbystrite pozornosť, pretože na štarte je Adam Žampa.
30
Robin Buffet je tretím pretekárom, ktorý prvé kolo nedokončil. Už na druhom medzičase výrazne strácal, následne chcel riskovať, no to sa mu nevyplatilo.
29
Miestenka v druhom kole by nemala ujsť ani Leifovi Kristianovi Haugenovi. Ten stratil na vedúceho pretekára len 1,13 sekundy.
28
Veľmi slušná jazda v podaní švajčiarskeho pretekára Lucu Aerniho. Ten sa síce nevyhol drobným zaváhaniam, no s priebežným 13. miestom môže byť spokojný.
27
Anton Lahdenperä predviedol nie príliš agresívnu jazdu a napokon stratil 1,66 sekundy. Švédsky pretekár tak bude mať problém postúpiť do druhého kola.
26
Michael Matt predviedol skvelú jazdu, na ktorú by bol pyšný aj jeho slávnejší brat Mario. Na prvé miesto stratil len 63 stotín, čo mu stačí na priebežné šieste miesto.
25
Ako som už spomínal, stredný úsek trate je problémom pre mnohých pretekárov. Práve tu stratil najviac aj Ramon Zenhäusern, ktorému patrí 14. miesto.
24
Jonathan Nordbotten v prvej časti trate strácal len minimálne. V závere jeho jazdy sa ale strata prehĺbila, a tak sa Nór dostáva na deviate miesto so stratou 1,01 sekundy.
23
Pozícia lídra sa nemení ani po jazde Švéda Jensa Byggmarka. Ten začal mimoriadne agresívne, no doplatil na ťažké podmienky a momentálne mu patrí až 16. priečka.
22
Nemecký pretekár Dominik Stehle spravil na trati príliš veľa chýb. V jednej časti dokonca prišiel o značnú časť rýchlosti a preto stratil na prvé miesto takmer tri sekundy.
21
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skDave Ryding je jediným britským pretekárom na trati. Predviedol ale skutočne fantastickú jazdu a na Marcela Hirschera stratil len 46 stotín. V druhom kole tak bude bojovať o stupne víťazov!
20
Trať sa postupne zhoršuje a jazdci strácajú najmä v úseku medzi druhým a tretím medzičasom. Platilo to aj v prípade Manuela Fellera, ktorý sa zaraďuje na 11. miesto.
19
Jean-Baptiste Grange predviedol svoju typickú agresívnu jazdu. Príliš mu ale nevyšla, spravil hneď niekoľko chýb a so stratou 1,60 sekundy nemôže byť spokojný.
18
Giuliano Razzoli nepredviedol takú dobrú jazdu ako jeho taliansky krajan. Najmä v strednej časti trate nešiel plynulo, výrazne stratil a patrí mu až priebežné 14. miesto.
17
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skSkúsený Manfred Moelgg môže byť so svojou jazdou mimoriadne spokojný. Traťou prešiel bez väčšieho zaváhania a na Marcela Hirschera stratil len 61 stotín sekundy. Je z toho parádne štvrté miesto.
16
Po krátkej prestávke nám prvé kolo pokračovalo jazdou Victora Muffata-Jeandeta. Aj on doplatil na náročné podmienky a so stratou 1,33 sekundy sa zaraďuje na desiate miesto.
15
Elitnú pätnástku uzavrel Francúz Alexis Pinturault, ktorý v rakúskom Söldene ovládol obrovský slalom. V klasickom slalome sa mu už tak nedarilo a na prvú priečku stratil 1,42 sekundy.
14
Taliansky pretekár Patrick Thaler zajazdil vôbec najpomalší čas na prvom medzičase. Následne sa ale zlepšil a momentálne sa zaraďuje na siedmu priečku.
13
Ani francúzsky pretekár Julien Lizeroux sa nezaradí na popredné pozície. Takticky ale zajazdil dobrú jazdu a druhé kolo mu neujde. Momentálne je na ôsmom mieste.
12
Ako dvanásty sa v prvom kole predstavil Rakúšan Marc Digruber. Na môj vkus išiel až príliš opatrne a odzrkadlilo sa to na jeho čase. Na jeho krajana Marcela Hirschera stratil 1,09 sekundy.
11
Aj Sebastian Foss-Solevåg začal vynikajúco, ale v strednej časti trate spravil veľkú chybu a dokonca sa musel vrátiť. So stratou 4,07 sekundy to bude mať s postupom do druhého kola ťažké.
10
Švédsky pretekár Mattias Hargin zvládol prvú časť trate skvele a na prvé miesto strácal len deväť stotín. Následne mu ale akoby došli sily a zaraďuje sa až na piatu pozíciu.
9
Švajčiarsky pretekár Daniel Yule sa zaraďuje na priebežné 4. miesto. Na Marcela Hirschera síce nestačil, no pred druhým kolom má dobrú východiskovú pozíciu.
8
A máme tu ďalšieho pretekára, ktorý prvé kolo nedokončil. Je ním Američan David Chodounsky, ktorý spravil prakticky rovnakú chybu ako Stefano Gross.
7
Prvé kolo má za sebou aj prvý taliansky pretekár Stefano Gross. Ten strácal už v úvode trate, následne spravil chybu a do ďalšej bránky sa nezmestil. Prvé kolo tak nedokončil.
6
Nemecký pretekár Felix Neureuther spravil pri svojej jazde niekoľko zbytočných chýb a preto ide až na priebežné tretie miesto. Vidno, že nie je spokojný, keďže stratil 42 stotín sekundy.
5
ONLINE - lyžovanie: Slalom v Levi (Fínsko) - muži | sportnet.sme.skMarcel Hirscher je najväčším favoritom dnešných pretekov. V prvom kole to Rakúšan jasne potvrdzil a ide na prvé miesto s náskokom 21 stotín.
4
Bohužiaľ, švédsky pretekár André Myhrer spravil na trati obrovskú chybu. Dokonca sa musel vrátiť späť do bránky a na vedúceho Marca Schwarza stratil takmer 6 sekúnd.
3
Prvým Rakúšanom v dnešných pretekoch je Marco Schwarz. Ten na rozdiel od nemeckého súpera nespravil žiadnu chybu, predviedol krásnu čistú jazdu a ide do čela s náskokom 68 stotín sekundy.
2
Nemecký zjazdár Fritz Dopfer predviedol výborný výkon. Na trati si vypracoval už aj viac ako sekundový náskok. V závere trošku síce stratil, no napriek tomu je prvý s odstupom 88 stotín.
1
Ako prvý sa pustil dolu svahom ruský pretekár Alexander Khoroshilov. Ten sa s náročnými podmienkami popasoval celkom dobre a úvodný čas stanovil na 54,88 sekundy.
Prvé kolo mužského slalomu vo fínskom Levi sa práve začína. Na štarte je celkovo 85 pretekárov, vrátane jedného Čecha a dvoch slovenských reprezentantov.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu zo zjazdového lyžovania. Vo fínskom Levi je dnes na programe mužský slalom a my veríme, že sa v ňom presadia aj dvaja slovenskí reprezentanti.

OBHAJCA KRIŠTÁLOVÉHO GLÓBUSU CHÝBA

Celkovým víťazom Svetového pohára sa minulú sezónu stal Rakúšan Marcel Hirscher, no v jeho parádnej disciplíne skončil až na druhom mieste. Slalomovým kráľom minulej sezóny totiž bol nórsky zjazdár Henrik Kristoffersen, ktorý celkovo vyhral až šesť pretekov a celkovo nazbieral 811 bodov. Pred nasledujúcou sezónou si tak vypracoval štartové číslo 1. Obhajca malého krištáľového glóbusu sa však v Levi z kurióznej príčiny nepredstaví. Dôvodom sú nezhody s nórskym zväzom, ktorý mu neumožňuje propagovať značku Red Bull, s ktorou by mal Nór spolupracovať. Dnešné preteky tak budú bez najväčšieho favorita, a tak sa šanca naskytá pretekárom ako Felix Neureuther, Aleksandr Khoroshilov či André Myhrer.

NEMCI S DROBNOU VÝHODOU

Minulý rok sa vo fínskom lyžiarskom stredisku Levi neštartovalo, pretože organizátori mali problémy s nedostatkom snehu. Tento rok je ale situácia úplne iná a už pri včerajších pretekoch žien sme videli zasneženú panorámu obce Kittilä, kde sa zjazdovka nachádza. V prvom kole mužského slalomu by mohli mať miernu výhodu Nemci, keďže prvé kolo postavil ich tréner Albert Doppelhofer. Trať má celkovo 65 bránok a ako vždy do ďalšej časti pretekov postúpi najlepších 30 lyžiarov.

NA ŠTARTE AJ DVOJICA SLOVÁKOV

Na 85-člennej štartovej listine figuruje aj dvojica slovenských reprezentantov. Veľké očakávania máme najmä od Adama Žampu, ktorý zabojuje o postup do druhého kola. Vlaňajšia sezóna mu príliš nevyšla, len dvakrát postúpil a jeho najlepším výsledkom bolo 15. miesto z talianskeho Madonna di Campiglio. V tejto sezóne štartoval už v rakúskom Söldene. V obrovskom slalome však obsadil len 50. miesto s čím nemohol byť rozhodne spokojný. Okrem neho sa predstaví aj Matej Falat, ktorý na minuloročnej Zimnej univerziáde v Granade vybojoval v slalome pre Slovensko striebornú medailu. Bude mať však štartové číslo 76, čo predznačuje mimoriadne náročnú pozíciu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 10:00.
Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.