Wimbledon 2022: Molčan v 3. kole nestačil na amerického súpera

Alex Molčan vs. Taylor Fritz: ONLINE prenos z 3. kola na turnaji Wimbledon 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. júl 2022 o 10:00

Sledovali ste ONLINE prenos zo zápasu 3. kola na turnaji Wimbledon 2022: Alex Molčan - Taylor Fritz.

WIMBLEDON. Alex Molčan a Taylor Fritz dnes hrali zápas 3. kola na grandslamovom turnaji Wimbledon 2022.

Molčan predvádzal vo Wimbledone kvalitné výkony. V 1. kole zdolal Pedra Martineza 3:1 na sety a v 2. kole proti Marcosovi Gironovi nestratil ani set.

Na víťaza tohtoročných turnajov v Indian Wells či v Eastbourne už však nestačil a hoci záver mierne zdramatizoval, prehral v troch setoch.

Tenis ste sledovali naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Alex Molčan - Taylor Fritz dnes (Wimbledon 2022, šestnásťfinále, LIVE)

Fritz
Alex Molčan bol v úvodných dvoch setoch úplne bez šance, pretože Taylor Fritz na podaní exceloval a nadpriemerne sa mu darilo aj na returne, takže veľmi rýchlo americký tenista získal náskok 2:0 na sety. Tretí set bol jednoznačne najdlhší a najvyrovnanejší, pretože aj keď Molčan stratil podanie, tak Fritz už na podaní nebol stopercentný a ponúkol zopár príležitostí. Molčan jednu z nich využil a nakoniec dostal set do tajbrejku, v ktorom však opäť veľmi rýchlo prehrával veľkým rozdielom a ďalší comeback sa mu už nepodaril. Fritz tak absolútne zaslúžene postúpil do osemfinále, pretože napríklad štatistiku es ovládol pomerom 20:3 a pri víťazných úderoch bol rozdiel ešte priepastnejší 41:19. Molčan sa však za celkový výkon na Wimbledone nemusí hanbiť, iba po druhýkrát v kariére sa prebojoval do tretieho kola na grandslame a ďalšiu šancu na vylepšenie dostane už na US Open. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa nabudúce pri tenisových online prenosoch!
Koniec zápasu
6:7
importantTalylor Fritz dobehol kratšiu loptičku a s jeho bekhendovým úderom si už Molčan neporadil, takže americký tenista vyhráva a postupuje do osemfinále na Wimbledone po setoch 6:4, 6:1 a 7:6(3)!
3-6
importantAni teraz nebol Molčan bez šance, ale nechal sa zatlačiť a bekhend trafil do siete, takže Fritz má k dispozícii tri mečbaly!
3-5
Nečakaná forhendová chyba od Fritza, ktorý úder prestrelil za základnú čiaru.
2-5
Molčan ešte mečbaly nepripustil, keď Fritz nedosiahol na jeho krížny forhend.
1-5
Molčan hral len forhendové údery, ale ten posledný zastavila sieť a Fritz už má všetko vo vlastných rukách, pretože strany sa menia za stavu 1:5 z pohľadu slovesnkého tenistu.
1-4
V tejto výmene mal Molčan šancu, lenže nedokázal ustrážiť forhendový úder, ktorý poslal za základnú čiaru.
1-3
Naďalej je aktívnejší Fritz, ktorý si pripisuje aj víťazný forhend.
1-2
Fritz už má výhodu minibrejku, keď na sieti zakončil nekompromisným smečom.
1-1
Vyrovnaná výmena od základnej čiary, ktorú chcel Fritz rozhodnúť forhendom po čiare, lenže trafil sieť.
0-1
Fritz si na úvod podržal podanie, keď mu Molčan pomohol forhendom do siete.
6:6
Štyri priame body pre Molčana, ktorý vstal z mŕtvych a tretí set dotiahol do tajbrejku, v ktorom však musí uspieť.
40-0
Fritz sa ani na tretí pokus nedostal do výmeny a Molčan má šancu na čistú hru.
30-0
Opäť priamy bod a tajbrejk je na dohľad.
15-0
Molčan začína ďalší gem na udržanie v zápase priamym bodom.
5:6
Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.
5:6
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:6
Fritz rýchlo odpodával gem, ktorý zakončil ako inak než priamym bodom a v treťom sete má istý tajbrejk, pretože vedie 6:5.
0-40
Ďalší bekhendový return Molčana zastavila sieť.
0-30
Následne aj priamy bod pre Fritza.
0-15
Fritz si tiež po dlhšej dobe pripisuje eso.
5:5
Veľkú psychickú odolnosť predviedol Molčan, pretože zaznamenal druhé eso v rade a vyrovnáva na 5:5 v treťom sete.
40-30
Molčan vytiahol z rukáva eso a má gembal.
30-30
Sú z toho problémy, pretože Molčan netrafil forhendový úder do kurtu a nasledujúci bod bude mimoriadne dôležitý.
30-15
Škoda zbytočnej bekhendovej chyby Molčana, ktorý chcel prejsť na sieť.
30-0
Tesný aut z rakety Fritza potvrdilo jastrabie oko.
15-0
Molčan hrá v týchto chvíľach najlepší tenis v zápase, pekne skrátil hru a vychutnal si Fritza skvelým lobom.
4:5
4:5
4:5
importantMolčan to dokázal, keď opäť zaútočil dvomi bekhendovými údermi, pričom ten druhý už bol víťazný a zápas bude pokračovať, pretože slovenský tenista znižuje na 4:5 v treťom sete!
40-30
Obdivuhodná prestrelka od základnej čiary žiaľ skončila nepresným bekhendom Molčana.
40-15
importantMolčan si zrejme nechal najlepšie na túto fázu zápasu, pretože po víťaznom forhende po čiare má dva brejkbaly!
30-15
Fritz reaguje esom von z kurtu.
30-0
Molčan sa oprel do forhendového returne po čiare, ktorý bol víťazný a otvára sa mu šanca.
15-0
Molčanovi vychádza dôležitý vstup do gemu, keď zaútočil forhendom po čiare a jasne zasmečoval.
3:5
Na sieti Molčan nezaváhal a po úspešnom smeči znižuje na 3:5 v treťom sete, ale Fritz už ide podávať na víťazstvo a postup do osemfinále.
40-15
Dokonca aj do tretice Molčan zaznamenal priamy bod.
30-15
Vzápätí ďalší bod z podania pre Molčana.
15-15
Priamy bod prichádza vhod.
0-15
Molčan začína podanie na udržanie v zápase forhendom do siete.
2:5
2:5
2:5
Tú si už Fritz postrážil pripraveným útokom, ktorý zakončil víťazným forhendom a v treťom sete vyhráva 5:2.
40-A
Fritz má však ďalšiu výhodu po ese.
40-40
Nečakaná forhendová chyba Fritza, ktorý poslal úder do siete z pár metrov.
40-A
Fritz má už výhodu po priamom bode.
40-40
Lenže dôležitý okamih Molčan nezvládol a jeho snaha o útočný forhend skončila v sieti.
40-30
importantMolčan využíva túto príležitosť a má vôbec prvý brejkbal v zápase po famóznej výmene, ktorú rozhodol forhendovým obhodením Fritza na sieti!
30-30
Fritz si však nečakane komplikuje gem na podaní, keď sa opäť nechal zatlačiť a defenzívny forhend nedostal cez sieť.
15-30
Preto je škoda forhendu, ktorý trafil Molčan do siete.
15-15
Po dlhej dobe bol vo výmene Molčan v tlaku a krížnym forhendom si vynútil chybu Fritza.
0-15
Fritz otvára hru na potvrdenie brejku priamym bodom.
2:4
importantFritz si išiel za brejkom a výmenu rozhodol víťazným bekhendom, takže v treťom sete vyhráva 4:2 a je už veľmi blízko k postupu do osemfinále na Wimbledone!
40-A
importantFritz sa dostáva k dôležitému brekjbalu po vynikajúcom returne pod nohy, ktorý Molčan vrátil len do siete!
40-40
Lenže nečisto trafený forhend Molčana vracia gem na zhodu.
A-40
Dobrý prechod na sieť v podaní Molčana, ktorý si pripisuje víťazný volej a má výhodu.
40-40
Gem sa dostáva na zhodu, keď aj Molčan poslal forhend do siete.
40-30
Molčan si však vybojoval gembal, keď si počkal na Fritzov bekhend do siete.
30-30
Fritzovi sa naďalej darí vo výmenách, keď ďalšiu rozhodol víťazným forhendom.
30-15
Vôbec prvé eso pre Molčana v zápase, ktorý v tejto štatistike výrazne zaostáva.
15-15
Fritz si ďalšiu výmenu rozohral k víťaznému forhendu.
15-0
Molčan na podaní jednoducho nemôže zaváhať, preto je priamy bod dôležitý.
2:3
2:3
2:3
Žiadne problémy pre Fritza, ktorý zakončil gem priamym bodom a v treťom sete vedie 3:2.
15-40
Fritzova kanonáda sa nezastavuje, po ďalšom ese má dva gembaly.
15-30
Fritz trafil aj eso von z kurtu.
15-15
Ale reaguje na ňu priamym bodom.
15-0
Fritz začína gem netypickou forhendovou chybou.
2:2
Priamym bodom Molčan zakončil gem a v treťom sete vyrovnáva na 2:2.
A-40
Dôležitú výmenu zvládol Molčan, keď zaútočil krížnym forhendom do bekhendovej strany Fritza a má výhodu.
40-40
Molčan prešiel k sieti, lenže Fritz ho obhodil forhendom a gem je na zhode.
40-30
Lenže gem ešte bude pokračovať, keďže Molčan vyhodil ďalší forhend.
40-15
Úspešná taktika servis-volej a Molčan má dva gembaly.
30-15
Priamy bod je pre Molčana povzbudením.
15-15
Molčan naďalej chybuje najmä z forhendovej strany, jeho úder skončil za základnou čiarou.
15-0
Molčan skrátil hru a Fritz si s touto variantou neporadil.
1:2
1:2
1:2
Štyri esá v jednom geme pre Fritza, ktorý je vo vedení 2:1 v treťom sete.
15-40
Neuveriteľné, po treťom ese má Fritz dva gembaly.
15-30
Nemusí mu to však vadiť, keďže trafil ďalšie eso.
15-15
Vo výmene mal Fritz navrch, lenže posledný forhend mu výrazne uletel do autu.
0-15
Fritz vyťahuje ďalšie eso.
1:1
Fritz nezvládol bekhendový úder a Molčan vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.
40-30
Tentokrát pokus o dropshot Molčanovi nepriniesol bod.
40-15
Fritzov forhend bol dlhý a Molčan má dva gembaly.
30-15
Potom však Molčan trafil forhend do siete a ešte si nemôže úplne vydýchnuť.
30-0
Skrátením si Molčan pritiahol Fritza na sieť a prehodil ho víťazným forhendom.
15-0
Molčan potrebuje pomoc podania a začína priamym bodom.
0:1
Molčanov slajzovaný bekhend neprešiel cez sieť a Fritz vstupuje do tretieho setu čistou hrou na podaní.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Taylor Fritz.
0:0
1:6
importantMolčan zakončil set zúfalým vyhodeným hneď druhým úderom z forhendu a Fritz v druhom sete absolútne dominoval, zvíťazil v ňom 6:1 a už iba set ho delí od postupu do osemfinále!
0-40
importantAj v ďalšej dlhšej výmene Fritz našiel cestu za víťazným forhendom a má hneď trojicu setbalov!
0-30
Fritz pridáva víťazný bekhendový return a približuje sa k setbalom.
0-15
Molčan trafil forhend rámom rakety a ani tento gem nezačína dobre.
1:5
Napravil ju však opäť esom a Fritz vyhráva 5:1 v druhom sete.
15-40
Až v tejto chvíli si Fritz pripisuje prvú dvojchybu v zápase.
0-40
Aj na sieti je zatiaľ Fritz celkom istý, tentokrát Molčanov pokus o forhendové obhodenie letel do siete.
0-30
Aj priamy bod Fritzovi bohato stačí.
0-15
Fritz si pripisuje ďalšie eso, ktoré trafil von z kurtu.
1:4
1:4
1:4
Znova taktika servis-volej Molčanovi priniesla víťazný úder a slovenský tenista odvrátil hroziaceho kanára, takže znižuje na 1:4 v druhom sete.
A-40
Aj šťastie potrebuje Molčan, keď jeho bekhendový volej prešiel cez pásku na druhú stranu.
40-40
Obidvaja hráči sa ocitli blízko k sieti a Molčan našťastie výmenu zakončil víťazným bekhendom.
30-40
Prvý Molčan odvrátil priamym bodom.
15-40
importantFritz zahral ideálny bekhendový return pod nohy, s ktorým si Molčan neporadil a americký tenista má ďalšie dva brejkbaly!
15-30
Aspoň forhend do siete od Fritza dáva Molčanovi malú nádej v tomto geme.
0-30
Molčan je absolútne bezradný, teraz sa mohol prizerať víťaznému bekhendovému kanónu v podaní Fritza.
0-15
Fritz pokračuje v dominancii a víťazný forhend posadil na pravú čiaru.
0:4
Napokon Molčan vyhodil bekhend a Fritz vedie už 4:0 v druhom sete.
30-40
Tam bol priestor na forhendové obhodenie, lenže Molčan zamieril len do siete.
30-30
Fritz odpovedá priamym bodom.
30-15
Možno dokonca aj prvá šanca pre Molčana na returne, ktorý bol na sieti a jeho krátky volej už Fritz nevrátil.
15-15
Páska zmenila výmenu a Fritz sa ocitol na sieti, ale Molčan ho obhodil forhendom.
0-15
Fritz na úvod ďalšieho gemu zapisuje eso.
0:3
0:3
0:3
importantV druhom prípade to už Molčanovi nevyšlo, keď forhendový úder netrafil do kurtu a Fritz má už komfortný náskok 3:0 v druhom sete!
30-40
Molčan ešte žije, keď sa dočkal nepresného forhendu od Fritza.
15-40
importantLenže v nasledujúcej výmene Fritz opäť tlačil a po tvrdom bekhende má ďalšie brejkbaly!
15-30
Aj Fritz je občas omylný, teraz urobil ojedinelú chybu z forhendu.
0-30
Ďalšie problémy pre Molčana, pretože jeho dropshot neprešiel cez sieť.
0-15
Vo výmenách od základnej čiary je zatiaľ Fritz jasne lepší, Molčan túto poslednú zakončil forhendom do siete.
0:2
Priamy bod Fritza zakončil tento gem a americký tenista vedie 2:0 v druhom sete.
15-40
Po ďalšom ese má Fritz dva gembaly.
15-30
Ani táto výmena nevyzerala úplne zle z Molčanovho pohľadu, ale nakoniec trafil forhend iba do siete.
15-15
Neuveriteľná dominancia Fritza na podaní je na konci, pretože Molčanov útok krížnym forhendom bol úspešný a tým získal prvý bod na returne v zápase.
0-15
Fritzov krížny bekhend dopadol na pravú čiaru a Molčan forhendový úder absolútne netrafil.
0:1
importantVýmena od základnej čiary skončila dlhým forhendom Molčana, takže Fritz si berie podanie slovenského tenistu a je na koni už aj v druhom sete!
30-40
importantAle Molčan žiaľ robí celkom zbytočnú forhendovú chybu a bude čeliť brejkbalu!
30-30
Veľká šanca pre Fritza, ktorý ju zahodil forhendom trafeným rámom rakety.
15-30
Priamy bod pre Molčana, ktorý potrebuje podobnú pomoc.
0-30
Celkom dlhá výmena, ktorú Fritz rozhodol agresívnym krížnym forhendom.
0-15
Molčan otvára druhý set na podaní a pri forhendovom údere bol neskoro, takže ho poslal do autu.
0:0
0:0
4:6
importantMolčan sa síce dostal do výmeny, ale Fritz ho doslova vystrelil víťazným forhendom a americký tenista vyhráva prvý set pomerom 6:4, za zmienku stojí najmä fakt, že na podaní v ňom nestratil ani jeden bod!
0-40
importantNeuveriteľná kanonáda v podaní Fritza, tretie eso znamená tri setbaly!
0-30
Ďalšie eso trafil Fritz von z kurtu.
0-15
Fritz otvára podanie na víťazstvo v prvom sete esom na stred.
4:5
4:5
4:5
Ďalší priamy bod na záver gemu, takže Molčan znižuje na 4:5 v prvom sete a musí dúfať v zázrak.
40-0
Fritzovi nevyšiel bekhendový return a Molčan mieri za čistou hrou.
30-0
Rýchly bekhend Molčana do forhendovej strany Fritza bol úspešny.
15-0
Molčan podáva na udržanie v prvom sete a pomáha si tiež priamym bodom.
3:5
Gem zakončil ďalším priamym bodom, na podaní stále nestratil ani bod a vedie 5:3 v prvom sete.
0-40
Druhé eso v tomto geme a Fritz je na podaní zatiaľ neuveriteľný.
0-30
Nasledoval Fritzov priamy bod.
0-15
Fritz zatiaľ neskutočne podáva a na konte už má aj druhé eso.
3:4
3:4
3:4
Fritzov forhend zastavila sieť a Molčan znižuje čistou hrou na 3:4 v prvom sete.
40-0
Skrátenie Molčanovi opäť vychádza a má šancu na čistú hru.
30-0
Konečne si aj Molčan pripisuje víťazný forhend.
15-0
Fritz mal dobre rozohranú aj túto výmenu, ale našťastie jeho posledný bekhend zamieril do siete.
2:4
Nakoniec priamy bod a Fritz stále na podaní nestratil ani jeden bod, takže vyhráva už 4:2 v prvom sete.
0-40
Nasledoval víťazný forhend Fritza umiestnený k ľavej čiare.
0-30
Prechod na sieť od Fritza zakončený suverénnym forhendovým volejom.
0-15
Fritz hrá údery s výbornou dĺžkou a opäť sa dočkal vyhodeného bekhendu od Molčana.
2:3
2:3
2:3
importantŽiaľ nepresný hneď druhý forhendový úder Molčana a Fritz sa dostáva do vedenia 3:2 s brejkom v prvom sete!
30-40
importantFritz si však vybojoval prvý brejkbal útočným bekhendom, s ktorým si Molčan už neporadil!
30-30
Odvážny Molčan zahral ďalší dropshot a následne prehodil Fritza na sieti bekhendom.
15-30
Molčan zaznamenal už druhú dvojchybu v zápase a dostáva sa do problémov.
15-15
Prvé skrátenie hry od Molčana, ktoré Fritz dobehol, ale už nevrátil.
0-15
Fritz poslal bekhend k základnej čiare a Molčanovi nesadol forhend.
2:2
Fritz zakončil gem prvým esom a ďalšou čistou hrou vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.
0-40
Molčan bol v zložitej situácii a jeho forhendové obhodenie bolo márne.
0-30
Pekný útok v podaní Fritza, ktorý zakončil víťazným bekhendovým volejom.
0-15
Fritz na sieti zasmečoval a Molčan už nedokázal udržať loptičku v hre.
2:1
2:1
2:1
Ďalší bod z podania pre Molčana, ktorý sa ujíma vedenia 2:1 v prvom sete.
40-15
Po priamom bode má Molčan dva gembaly.
30-15
Fritz sa pokúsil o zmenu rytmu a chcel skrátiť hru, lenže jeho pokus zastavila sieť.
15-15
Nečisto trafený forhend Fritza vyletel do autu.
0-15
Fritz bol vo výmene aktívnejší a dočkal sa bekhendovej chyby Molčana.
1:1
Fritz ukončil gem víťazným forhendom a čistou hrou vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.
0-40
Molčan sa konečne dostal do výmeny, ale jeho forhend skončil za základnou čiarou.
0-30
Druhý bekhendový return Molčana letel do siete.
0-15
Fritz ukazuje svoju silnú stránku, ktorou je podanie a zapisuje priamy bod.
1:0
Zatiaľ najdlhšia výmena zápasu na záver úvodného gemu, ktorá skončila zle trafeným bekhendom od Fritza a Molčan vstupuje do zápasu podržaným podaním.
40-30
Prvý zahodil úvodnou dvojchybou.
40-15
Druhý priamy bod v geme a Molčan má dva gembaly.
30-15
Prvú chybu už zaznamenal aj Molčan, keď poslal forhend do siete.
30-0
Fritz sa prvýkrát dostal do výmeny, ale jeho druhý bekhend bol dlhý.
15-0
Molčan vstupuje do zápasu výborne a pripisuje si priamy bod.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Molčan a Fritz sa už rozohrávajú na kurte číslo 3, takže zakrátko vypukne tento zápas tretieho kola mužskej dvojhry na Wimbledone.
Vitajte pri sledovaní zápasu tretieho kola mužskej dvojhry na Wimbledone, v ktorom sa predstaví najlepší slovenský tenista súčasnosti Alex Molčan proti americkému súperovi Taylorovi Fritzovi. Ide o ďalší veľký moment v Molčanovej kariére, pretože postupom do tejto fázy zopakoval svoje grandslamové maximum z US Open minulého roka, keď v treťom kole nestačil na Diega Schwartzmana. Dnes Molčan dostane druhú šancu v kariére, aby sa pokúsil premiérovo postúpiť medzi najlepších šestnásť tenistov na podujatí turnajov veľkej štvorky. Opäť však je Molčan pomerne veľkým outsiderom, pretože Fritz je momentálne na vynikajúcom 14. mieste v rebríčku ATP a do turnaja vstúpil posilnený víťazstvom z posledného prípravného turnaja na tráve v Eastborne, takže americký tenista ťahá šnúru už šiestich víťazných zápasov v rade. Okrem toho musíme pripomenúť aj fakt, že Fritz v tejto sezóne dosiahol na najväčší titul, keď na turnaji masters v Indian Wells prekvapil a vo finále zastavil dovtedy nezdolateľného Nadala. Napriek tomu Fritz na grandslamových turnajoch príliš nežiari, najďalej sa dostal do osemfinále na Australian Open v úvode sezóny a na Wimbledone je jeho maximum tretie kolo z minulého roka, ktoré môže práve dnes vylepšiť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Domov»Tenis»Wimbledon 2022: Molčan v 3. kole nestačil na amerického súpera