Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Ivona Fialková v stíhacích pretekoch na MS dosiahla svoje kariérne maximum

Ivona Fialková na MS v biatlone. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|16. feb 2020 o 13:00

Jej sestra Paulína pokazila streľbu.

MS v biatlone 2020 - Anterselva, Taliansko

Stíhacie preteky žien - konečné poradie:

1.Dorothea WiererováTaliansko29:22,0 min1 tr. okr.
2.Denise HerrmannováNemecko+ 9,5 s3 tr. okr.
3.Marte Olsbuová RöiselandováNórsko+ 13,8 s3 tr. okr.
4.Hanna ÖbergováŠvédsko+ 22,3 s2 tr. okr.
5.Vanessa HinzováNemecko+ 26,8 s1 tr. okr.
6.Ivona FialkováSlovensko+ 35,7 s2 tr. okr.
17.Paulína FialkováSlovensko+ 1:32,2 min4 tr. okr.

ANTERSELVA. Majsterkou sveta v stíhacích pretekoch v biatlone sa v nedeľu v Anterselve stala Talianka Dorothea Wiererová. Hoci štartovala zo siedmej pozície, vďaka presnej streľbe a kvalitnému behu získala svoj druhý titul majsterky sveta.

Ten prvý získala vlani vo švédskom Östersunde, kde ovládla preteky s hromadným štartom.

Vynikajúci výsledok dosiahla Slovenka Ivona Fialková. Ešte o tri miesta vylepšila svoj výkon zo šprintu a obsadila šiestu priečku, čo je jej životné maximum.

Jej sestra Paulína obsadila sedemnástu pozíciu.

Paulína Fialková bola chvíľu ôsma

Prvá streľba veľmi dobre vyšla Američanke Susan Dunkleeovej, ktorá trafila všetkých päť terčov a prepracovala sa na prvé miesto.

Celkovo bolo stopercentných 33 pretekárok, vrátane domácej Dorothey Wiererovej či Švédky Hanny Öbergovej.

Sestry Fialkové také úspešne neboli. Paulínu jedna chybička odsunula na 14. miesto a Ivona sa pre dve chyby na strelnici prepadla z deviateho miesta na štarte na 30. pozíciu.

MS v biatlone (Fialková) - stíhačka: Top momentky: fotogaléria

16.2.2020

Na druhej streľbe v ľahu si však rodáčky z Brezna napravili reputáciu a vo výsledkovej listine si výrazne polepšili.

Paulína bola ôsma s polminútovým mankom na stupne víťazov.

Ivona si polepšila o štyri priečky a zaradila sa pred Nórku Tiril Echoffovú, ktorá štartovala s číslom 59 a viac než dvojminútovým mankom na krajanku a víťazku šprintu Marte Olsbuovú Röiselandovú.

Kariérne maximum

Medailové nádeje Slovenska sa rozplynuli po prvej streleckej položke v stoji, kde Paulína Fialková netrafila dva terče. To znamenalo prepad na 21. miesto.

Dokonca ju predstihla aj sestra Ivona, ktorá vybielila všetkých päť terčov a zrazu bola o sedem priečok vyššie.

V stopercentnej bilancii pokračovala domáca Wiererová a spoločne s Olsbuovou Röiselandovou si vypracovali takmer 40-sekundový náskok.

Na záverečnej streleckej položke síce Wiererová spravila jednu chybu, no jej nórska súperka nezvládla tlak a urobila až dve chyby. Domácej Talianke sa tak otvorila cesta k titulu majsterky sveta.

Ivona Fialková potvrdila skvelú formu, v stoji nechybila ani raz a posunula sa do elitnej desiatky. Vďaka dobrému bežeckému výkonu napokon finišovala na 6. mieste, čo je jej najlepší výsledok v kariére.

Jej sestra Paulína obsadila so štyrmi chybami 17. miesto.

Priebežné poradia vo Svetovom pohári

Celkové priebežné poradie (po 15 z 24 súťaží):

1.Dorothea WiererováTaliansko605 b
2.Tiril EckhoffováNórsko545 b
3.Hanna ÖbergováŠvédsko522 b
4.Denise HerrmannováNemecko513 b
5.Marte Olsbuová RöiselandováNórsko489 b
7.Paulína FialkováSlovensko402 b
42.Ivona FialkováSlovensko94 b

Priebežné poradie v hodnotení stíhačky (po 4 zo 6):

1.Tiril EckhoffováNórsko201 b
2.Dorothea WiererováTaliansko156 b
3.Ingrid Landmarková TandrevoldováNórsko156 b
4.Paulína FialkováSlovensko149 b
5.Hanna ÖbergováŠvédsko145 b
35.Ivona FialkováSlovensko38 b

Online prenos: Stíhacie preteky ženy na MS v biatlone 2020 - Antholz Anterselva (biatlon, stíhačka, Ivona Fialková, Paulína Fialková, LIVE, NAŽIVO, dnes, nedeľa)

Majstrovstvá sveta v biatlone
16.02.2020 o 13:00
MS - stíhačka žien, 10 km, Anterselva
Prenos
Majsterkou sveta v stíhačke sa pre tento rok stala domáca Talianka Dorothea Wiererová. S konštatovaním, že Ivona Fialková si svoju formu načasovala priam bravúrne a po 9. mieste sa umiestnila aj na šiestom, sa s Vami lúčim.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia!


Zdroj: http://biathlonresults.com/
Ivona Fialková po dvoch chybách pri úvodnej ležke už nechybovala a postupne sa posunula na konečnú šiestu priečku, čo je ešte vylepšením jej životnej deviatej priečky zo šprintu.

Jej sestra Paulína Fialková začala o čosi lepšie, avšak na konci dňa sa jej, bohužiaľ, nakopili štyri chyby, čo rezultovalo do finálneho 17. miesta.

České reprezentantky sa výraznejšie nepresadili. Lucie Charvátová po bronze mimo bodov, najlepšia bola Markéta Davidová na 25. pozícii.

Stíhačku napokon dokončilo 56 biatlonistiek, štartovalo ich 59.
Sledovali sme výborné preteky, rozhodovalo sa ako na strelnici, tak i na trati. Na poslednej položke si víťazstvo uchmatla Wiererová pred Olsbuovou Röiselandovou, ktorá napokon prehrala aj boj o striebro proti Nemke Herrmannovej.
Výsledky stíhačky na MS v biatlone:

1. Dorothea Wiererová (ITA) 29:22:0 (1)

2. Denise Herrmannová (GER) +9,5 (3)
3. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +13,8 (3)

4. Hanna Öbergová (SWE) +22,3 (2)
5. Vanessa Hinzová (GER) +26,8 (1)
6. Ivona Fialková (SVK) +35,7 (2)
7. Franziska Preussová (GER) +40,6 (2)
8. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +51,4 (1)
9. Baiba Bendiková (LAT) +1:03,2 (2)
10. Aita Gasparinová (SUI) +1:07,4 (1)
...
17. Paulina Fialková (SVK) +1:32,2 (4)
25. Markéta Davidová (CZE) +1:53,2 (3)
42. Lucie Charvátová (CZE) +3:07,4 (7)
44. Eva Kristejn Puskarčíková (CZE) +3:12,8 (4)
Cieľ
V cieli už aj posledná pretekárka. S deviatimi chybami ňou bola Natalja Kočerginová z Litvy.
Cieľ
České pretekárky pomaly prichádzajú do cieľa. Najvyššie skončila Markéta Davidová na 25. pozícii, štyridsiata druhá je Lucie Charvátová, ktorá zaznamenala prepad z tretieho miesta. Eva Kristejn Puskarčíková skončila ešte za ňou na 44. mieste.
Cieľ
Práve Ingrid Landmark Tandrevoldová predviedla parádnu stíhačku, keď sa z 57. pozície na štarte dostala na 14. v cieli. Podobne dobrý pretek majú za sebou i Elisa Gasparinová – z 50. na 16. miesto a Tiril Eckhoffová – z 59. na 20. priečku.
Cieľ
Áno, podarilo sa. Paulína Fialková končí na 17. mieste, na štrnástu Tandrevoldovú stratila len dve sekundy.
9,7km
Paulína Fialková sa posúva vyššie a je už osemnásta. Podarí sa Páji ešte získať nejaké miesto navyše?
Cieľ
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skIvona Fialková a fantastická šiesta pozícia! Pred ňou skončili ešte Hanna Öbergová zo Švédska a Vanessa Hinzová z Nemecka.
Cieľ
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skDruhá končí Nemka Denise Herrmannová, bronz berie Marte Olsbuová Röiselandová z Nórska!
Cieľ
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skDorothea Wiererová víťazí s časom 29:22,0 a s jednou jedinou chybou na strelnici!
9,7km
Ivona Fialková je už šiesta! Neuveriteľné!
9,7km
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skHerrmannová už druhá o necelú sekundu, Obergová stráca na tretie miesto šesť sekúnd!
9,7km
Wiererová osamotená beží do cieľa, zaujímavé je to ale za ňou.
8,9km
Ivona výborne! Slovenka je už siedma a môže atakovať aj ďalšiu z Nemiek – Preussovú!
8,9km
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skAle pozor! Hanna Öbergová zapla turbo, predbehla Hinzovú a na bronz stráca už len desať sekúnd. Budeme svedkami drámy?
8,9km
O stupni víťazov je rozhodnuté, rovnako tak i o víťazke. Wiererová je prvá o polminútu, druhá stále Nórka a tretia Nemka.
Str 4
Paulína Fialková pridala ešte jednu chybičku a zostáva na 21. pozícii. Pred sebou má ale šesť pretekárok, ktoré môže dobehnúť – stráca na nich len šesť sekúnd.
Str 4
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skIvona Fialková a jej tretia čistá položka! Skvelé. Ivona ide do prvej desiatky, konkrétne na ôsmu miesto so stratou 58 sekúnd na prvú Wiererovú!
Str 4
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skDomáca pretekárka prvá o 24 sekúnd! O striebro sa pobijú Marte Olsbuová Röiselandová a Denise Herrmannová, delí ich iba pol sekunda! Štvrtá je Hinzová, piata Hanna Öbergová.
Str 4
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skHerrmannová chybuje pri poslednom výstrele, Wiererová tak bude majsterkou sveta!
Str 4
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skAle Marte Olsbuová Röiselandová chybuje dvakrát po sebe, zatiaľ čo Wiererová to dala len s jednou chybičkou! Je jasné, že Talianka skončí vyššie, ale šanca je tu pre Herrmannovú!
Str 4
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skRozhodne sa na strelnici? Prvá chyba u Wiererovej!
7,7km
Na čele sa nič nemení, Herrmannová skracuje náskok súperiek po sekundách, no stále je to vyše polminútová strata.
6,9km
Ivona Fialková v tesnom súboji s ďalšími štyrmi pretekárkami klesla na 15. pozíciu, sestra Paulína naďalej na 21. priečke.
6,9km
Palica vedľa palice. Marte Olsbuová Röiselandová a Dorothea Wiererová idú naozaj na hrane, delí ich iba pol sekunda. Herrmannová stiahla iba sekundu, naopak stratila dvojica na 4. a 5. mieste.
Str 3
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skPaulína klesla na začiatok tretej desiatky, je až dvadsiata prvá a na prvú desiatku stráca už skoro 40 sekúnd. Z Češiek je na tom najlepšie Lucie Charvátová na 24. mieste.
Str 3
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skBohužiaľ, Paulína s dvomi chybami, čím sa oberá o šancu zabojovať o pódium. Naopak, skvelo jej sestra Ivona! Druhá čistá položka a je už štrnásta!
Str 3
Tri desatiny rozdielu medzi vedúcou Röiselandovou a Wiererovou. Herrmannová stráca 39 sekúnd, ďalších desať strácajú Dunkleeová a Hauserová.
Str 3
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skExpresná, ale najmä presná streľba ako od Nórky, tak i od Talianky! Herrmannová navyše chybuje, tieto dve pretekárky si to rozdajú o zlato!
5,7km
Na čele už opäť Marte Olsbuová Röiselandová, ktorá tak príde na tretiu položku ako prvá.
4,9km
Ivona Fialková si drží svoju 26. pozíciu, stráca minútu a 23 sekúnd. Pozor ale na Tiril Eckhoffovú. Nórka začala z 59. miesta, teraz sa nachádza už na fantastickom 24. mieste!
4,9km
Druhá Nórka zabrala a za Wiererovou je iba o pol sekundy. Herrmannová stráca na túto dvojicu 11 sekúnd. Paulína Fialková sa dostala cez Ukrajinku Semerenkovú, hoci bežecky stratila zhruba päť sekúnd.
Str 2
Čisto strieľa aj Švédka Hanna Öbergová na štvrtom mieste, z prvej desiatky bez chýb aj šiesta Rakúšanka Lisa Theresa Hauserová, Vita Semerenková a samozrejme líderka Wiererová.
Str 2
A čo je podstatné, bez chýb dopadli aj Davidová, Charvátová i Ivona Fialková! Znamená to pozície číslo 19, 25 a 26.
Str 2
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skPrvá Wiererová, druhá Olsbuová Röiselandová o päť sekúnd, tretia Herrmannová stráca ďalších desať. Paulína Fialková je ôsma s mankom 45 sekúnd.
Str 2
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skVýborne! Paulína bez chyby a posunie sa do prvej desiatky!
Str 2
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skDunkleeová chybuje, zatiaľ čo Wiererová a Olsbuová Röiselandová bez chyby!
3,7km
Paulína Fialková trinásta, sestra Ivona tridsiata šiesta.
3,7km
Dunkleeová stále prvá, ale už iba o päť sekúnd pred Taliankou a Nórkou. Inak sa to veľmi nemení.
2,9km
Pája Fialková sa drží na 14. pozícii, beží o čosi rýchlejšie ako prvá Američanka. Ivona bežecky nestíha a prepadá sa hlbšie do štvrtej desiatky. Dobre sa ale drží Markéta Davidová, ktorá po bezchybnej položke vystrelila z 37. miesta na 21.
2,9km
Wiererová sa dostáva pred Nórku a ide naozaj rýchlo. Obe pretekárky ale strácajú na Dunkleeovú 8 sekúnd. Štvrťminútu navyše stráca Herrmannová, za ňou s odstupom štyroch sekúnd krajanka Preussová a Švédka Hanna Öbergová.
Str 1
Paulína Fialková po prvej streľbe štrnásta so stratou 52 sekúnd, Ivona Fialková tridsiata s mankom 1:22. Češka Lucie Charvátová s tromi chybami klesla na 28. pozíciu.
Str 1
Na čele po prvej streľbe Američanka Susan Dunkleeová, za ňou Marte Olsbuová Röiselandová s jednou chybou o desať sekúnd, tretia je spomínaná Wiererová – strata 13 sekúnd.
Str 1
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skIvona Fialková s dvomi chybami, Paulína jedna. Škoda, ale ešte nie je nič stratené.
Str 1
ONLINE: Stíhačka ženy - MS v biatlone 2020 (Fialková, LIVE) | Sportnet.skDunkleová s čistou položkou, to isté aj Wiererová, zvyšné pretekárky v prvej sedmičke s chybami!
1,7km
Nemka Herrmannová je už tretia, Charvátová nemá šancu na jej rýchly beh. Slovenské sestry už sú na 13. a 14. mieste bok po boku.
0,9km
Sestry Fialkové delia v tomto momente dve sekundy. Ivona stratila zhruba tri sekundy oproti štartu, Paulína si polepšila o šesť sekúnd.
0,9km
Olsbuová Röiselandová zvyšuje svoj náskok na Dunkleeovú na deväť sekúnd, na Češku Charvátovú sa tlačí Nemka Herrmannová.
Štart
Všetky biatlonistky už na trati, ako jediná zo šesťdesiatich nevyužila možnosť zasiahnuť do stíhačky Poľka Kamila Żuková z 58. priečky.
Štart
Do boja sa vydali už aj sestry Ivona a Paulína Fialkové.
Štart
Za líderkou štartujú aj ďalšie pretekárky ako Susan Dunkleeová a Lucie Charvátová.
Štart
Stíhačka žien sa práve začala! Na trať vybehla ako prvá Marte Olsbuová Röiselandová z Nórska, ktorá chce potvrdiť zlato zo stíhačky.
Štartové poradie a odstupy v stíhačke na MS v Anterselve:

1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)

2. Susan Dunkleeová (USA) +0:07
3. Lucie Charvátová (CZE) +0:21

4. Olena Pidhrušná (UKR) +0:26
5. Denise Herrmannová (GER) +0:31
6. Lisa Vittozziová (ITA) +0:38
7. Dorothea Wiererová (ITA) +0:39
8. Franziska Preussová (GER) +0:41
9. Ivona Fialková (SVK) +0:44
10. Aita Gasparinová (SUI) +0:44
11. Vita Semerenková (UKR) +0:46
12. Baiba Bendiková (LAT) +0:47
13. Elvira Öbergová (SWE) +0:47
14. Vanessa Hinzová (GER) +0:50
15. Célia Aymonierová (FRA) +0:50
16. Paulína Fialková (SVK) +0:55
17. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +0:56
18. Hanna Öbergová (SWE) +0:57
19. Katharina Innerhoferová (AUT) +0:58
20. Anais Bescondová (FRA) +1:00
...
24. Eva Kristejn Puskarčíková (CZE) +1:12
37. Markéta Davidová (CZE) +1:32

...
59. Tiril Eckhoffová (NOR) +2:08
60. Lotte Lieová (BEL) +2:09
Komu sa darí v stíhačke v aktuálnej sezóne?

Stíhacie preteky ovláda jedno meno. Tiril Eckhoffová má z troch vystúpení v tomto type pretekov na konte maximálnych 180 bodov. Na MS však v šprinte zlyhala a je vôbec otázne, či do stíhačky nastúpi z 59. miesta, keď nabrala manko 2:08 pri šiestich chybách.

Druhé miesto v tejto disciplíne patrí jej krajanke, Nórke Ingrid Landmark Tandrevoldovej so ziskom 129 bodov. Tretia je na našu radosť Paulína Fialková, ktorá má o štyri body menej. Nad stobodovú hranicu sa dostali ešte Francúzka Justine Braisazová a Švédka Hanna Öbergová.

Z Češiek sa najviac darilo Kristejn Puskarčíkovej, ktorá získala 34 bodov, o štyri body menej získala Davidová. Na 42. pozícii s 22 bodmi je Charvátová, rovných desať bodov v stíhačke svieti pri mene Jislovej.

Žiadna zo Sloveniek okrem Paulíny Fialkovej v tejto disciplíne počas aktuálnej sezóny nebodovala.
Výsledky šprintu na 7,5 km (v zátvorke počet chýb na strelnici):

1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 21:13,1 (1)

2. Susan Dunkleeová (USA) +0:07 (0)
3. Lucie Charvátová (CZE) +0:21 (1)

4. Olena Pidhrušná (UKR) +0:26 (1)
5. Denise Herrmannová (GER) +0:31 (3)
6. Lisa Vittozziová (ITA) +0:38 (2)
7. Dorothea Wiererová (ITA) +0:39 (2)
8. Franziska Preussová (GER) +0:41 (2)
9. Ivona Fialková (SVK) +0:44 (1)
10. Aita Gasparinová (SUI) +0:44 (0)
...
16. Paulína Fialková (SVK) +0:55 (2)
24. Eva Kristejn Puskarčíková (CZE) +1:12 (2)
37. Markéta Davidová (CZE) +1:32 (3)
70. Jessica Jislová (CZE) +2:35 (4)
82. Terezia Poliaková (SVK) +3:42 (2)
92. Veronika Machyniaková (SVK) +5:00 (6)
Šprint na 7,5 kilometra priniesol víťazstvo Nórky Röiselandovej pred Američankou Dunkleeovou, bronz na veľkú radosť Čechov brala Lucie Charvátová.

Slovensko sa umiestnilo raz v prvej desiatke a ešte raz v druhej desiatke. Bolo to zásluhou sestier Fialkových. Ivona predviedla svoju životnú jazdu a brala 9. miesto po jednej chybe na položke, skúsenejšia sestra Paulína skončila na 16. priečke po dvoch hrúbkach. Na stupeň víťazov to nie je nereálne, navyše sa ide na štyri položky a o čosi dlhší beh. Všetko je možné.

Do stíhačky klasicky postupuje 60 najlepších pretekárov zo šprintu. Bohužiaľ, mimo týchto miest sa umiestnili Terézia Poliaková a Veronika Machyniaková. Z Češiek sa v nedeľu nepredstaví ani Jessica Jislová.

Naopak, do 60. miesta sa vmestila dvadsiata štvrtá Kirstejn Puskarčíková a tridsiata siedma Davidová. Česko tak bude mať tri zástupkyne, z toho jednu v najlepšej trojici.
Vážení diváci, vitajte pri sledovaní priameho textového prenosu z Majstrovstiev sveta v biatlone. Dnes je na programe stíhačka žien na 10 kilometrov, v ktorej máme dvojnásobné zastúpenie.

Víťazka šprintu vyjde na trať o 13:00.

Súvisiace články