ONLINE: Slovensko - Nemecko (príprava na MS v hokeji 2021, nedeľa)

Slovensko - Nemecko, dnes LIVE.
Slovensko - Nemecko, dnes LIVE. (Zdroj: TASR/SZĽH - Andrej Galica)
Sportnet|25. apr 2021 o 13:00 (aktualizované 25. apr 2021 o 18:18)

Zápas ste sledovali online.

PIEŠŤANY. Slovensko a Nemecko hrali dnes v rámci Euro Hockey Challenge druhý zápas, ako prípravu pred MS v hokeji 2021.

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila 2:1.

Hokej ste sledovali online.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Nemecko (hokej, dnes, Euro Hockey Challenge, NAŽIVO, LIVE, video, príprava na MS v hokeji 2021, nedeľa)

Reprezentácia  2020/2021
25.04.2021 o 16:00
Slovensko
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Nemecko
Prehľad
Góly a asistencie: 29. Kollár (Nemec, Holešinský), 48. Fominykh – 39. Schmölz (Fischbuch, Ugbekile). Rozhodca: Snášel ml., Orolin – Stanzel, Šoltés – Lauff. Diváci: Bez divákov.
Prenos
Odo mňa je to pre dnešok všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!
Najlepší hráč Slovenska: Adam Jánošík
Najlepší hráč Nemecka: Marco Nowak.
Až vo štvrtom prípravnom zápase Slovenska pred majstrovstvami sveta sa duel nedostal do predĺženia. Po včerajšom triumfe po nájazdoch sme dnes zdolali Nemecko v riadnom hracom čase po výsledku 2:1. Gólovo sa presadili Kollár s Fominykhom, za hostí vyrovnával Schmölz.

Doplnkové samostatné nájazdy sa dnes konať nebudú.

Strely na bránu – 25:14.
Vhadzovania - 37:19
Koniec zápasu.
59:45
Ešte nie je koniec, Nemecko v našom pásme, puk sa ale pohybuje v rohoch klziska.
59:21
importantOddychový čas aj pre Slovensko.
59:21
Dávid Buc to skúsil ďalekonosne, bránu však netrafil. Icing.
59:09
Znovu sa hrá na našom zadnom mantineli.
58:56
Mucha efektne vytečoval puk do stredného pásma o mantinel.
58:49
Puk sme mali pod kontrolou, oslobodili sme sa len zakázaným uvoľnením.
58:43
importantOddychový čas Nemecka.
58:43
Sezemskeho nahodenie od modrej končí v lapačke Branislava Konráda. Dôležitý zákrok, nakoľko pred slovenským brankárom boli až štyria hráči.
58:18
importantHane mieri na striedačku, Nemecko so šiestimi hráčmi na ľade!
57:50
importantEisenmenger sa ocitol sám pred naším bránkoviskom, už nastavoval hokejku na teč, no nedokázal vyrovnať!
57:35
Nemci nahodili puk do nášho pásma.
57:11
Gašpar sa snažil o teč Gachulincovej koncovky. Síce neúspešne, ale hrá sa ďaleko od Konráda.
56:53
Domáci v plnom počte.
56:45
Dumont z ľavého kruhu našťastie netriafa bránu.
56:34
Koch chvíľu bez hokejky, začína sa záverečný tlak.
56:12
Až teraz hostia usadení v útočnej tretine.
55:53
Ako sme chválili Nemcov za ostatné minúty, tak im prvá polovica početnej výhody vôbec nevyšla.
55:32
Výborné napádanie Miroslava Muchu. Chvíľu to vyzeralo, že sa dostane do kontry, puk bol ale ďaleko.
55:20
Znovu sme sa oslobodili, len tak ďalej.
55:05
Puk pred Hanem, oslabenie sme začali viac ako dobre.
54:53
Vylúčenie v tíme Slovensko (Juraj Slafkovský – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel). Trest odpyká Michal Chovan.
54:53
importantMarco Nowak tvrdo narazený na mantinel Jurajom Slafkovským. Jasné vylúčenie, na naše šťastie len na dve minúty.
54:27
Holešinský dokázal dostať puk spred Konráda, bojovať oň ide Slafkovský.
53:55
Prestali sme hrať aktívne, prakticky sa len bránime. Nemci jasne lepší.
53:27
Fischbuch sa k dorážke nedostal, opäť je to prvá nemecká formácia, ktorá našim robí neplechu.
52:49
Vo vlastnej tretine sa mierne trápili s rozohrávkou Rogl s Uvirom, získali sme cenný čas s blížiacim sa koncom.
52:00
Buc zariskoval, jeden z Nemcov ho dokázal sklepnúť, ale aj napriek tomu sme sa dostali do stredného pásma.
51:34
Ďalšie prerušenie, puku sa dotkol niekto na slovenskej striedačke.
51:18
Schmölz včera aj dnes pri chuti. Rýchla akcia sa končí zakončením na hruď Konráda.
51:06
Koch neposunul pozdĺž ľavého mantinelu na spoluhráča, Nemci načínajú protiútok.
50:40
V krátkom časovom slede ďalšia reklamná prestávka. Pred ňou sa do ofsajdu dostal Holešinský so Slafkovským.
50:26
Dokázali sme sa ubrániť aj prestriedať, kritický moment je zažehnaný.
50:14
Dlho sme nevideli zakázané uvoľnenie, teraz sa ním previnila formácia Fominykha.
49:34
Šimon Nemec to šikovne nahadzoval pred Haneho. Liška s Muchom ešte dobiedzali, možnosť dorážky sa napokon neukázala.
48:38
Gašparova formácia zatlačila súpera, no sledujeme veľkú bojovnosť oboch celkov pri mantineli.
47:54
Druhý raz v zápase vedieme, do konca riadneho hracieho času zostáva dvanásť minút. Podarí sa Nemcom vyrovnať a poslať zápas do predĺženia, alebo prvý raz v príprave sa duel skončí po 60 minútach?
47:08
goalSlovensko dalo gól! O jedenásť sekúnd na to však DANIIL FOMINYKH sa veľmi nerozpakoval, vletel do tretiny, napriahol a aj s kúskom šťastia prepálil Haneho! Puk sa dokĺzal za bránkovú čiaru síce pomaly, ale isto.
46:57
importantAdam Jánošík mohol ako kapitán reagovať, jeho natlačenie pred bránu však zásah neznamenalo!
46:18
importantBranislav Konrád s fantastickým zákrokom proti Braunovi! Akrobatický počin nášho brankára pri samostatnom úniku nemeckého prvého centra!
45:46
Hostia síce nahodili puk do pásma, no ten sa dostal len na mantinel, kde sa zhŕkli až piati hokejisti.
45:02
Dumont odstavený telom Slafkovským, slovenský mladík tým dostal súpera do ofsajdu.
44:10
Nemecko začalo vysoko napádať, momentálne sa nevieme postupne dostať do ofenzívnej tretiny.
43:37
Braun zostal sám v útočnom pásme, dokázal však udržať puk na hokejke a počkal až do momentu, keď sa mu po boku nezjavili čerství spoluhráči.
43:12
Karrer na naše šťastie pálil len do húštiny tiel pred Konrádom. Prepadli sme v útoku, obišlo sa to bez trestu.
42:37
Chovan síce vystrelil, jeho koncovka ale bola zrazená. Okuliar to celé odpracoval pri mantineli.
41:49
Autor vyrovnávajúceho gólu Schmölz si nedal pozor na pohyb. Ofsajd.
41:21
Hostia v plnom počte.
41:12
Na chvíľu sme boli v útoku, Nemci sa vzápätí oslobodili...
40:29
Opatrný štart po prestávke. Puk síce máme na hokejkách, sme ale pred Konrádom.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Stredné dejstvo hry prinieslo dva góly, po jednom na oboch stranách. Za Slovensko sa presadil Kollár po skvelej práci Šimona Nemca, hostia vyrovnali vďaka dôrazu Schmölza. Nemecko v polovici tretiny vymenilo brankárov, Pantkowskiho nahradil Hane.

Tretia tretina sa začne približne o 17:47.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:49
Dve jednoduché vyhodenia od Nemcov, presilovku si prenesieme aj do záverečnej časti duelu.
39:21
Vylúčenie v tíme Nemecko (Tobias Eder – 2 min., podrazenie).
38:50
Bránka Haneho mimo svojho pôvodného miesta, rozhodcovia hru museli prerušiť. Vhadzovanie v našom útočnom pásme.
38:05
goalNemecko dalo gól! Slovensko nemohlo hrať z avizovaného ofsajdu, z protiútoku sa Nemcom podarilo vyrovnať! Dôraz pred bránkou Konráda, ktorý nevedel, kde je puk. DANIEL SCHMÖLZ si celú situáciu dosledoval a poľahky ho dorazil do prázdnej brány!

Asistencia: Daniel Fischbuch, Colin Ugbekile.
37:36
Po našom vyhodení puku na nemeckú striedačku prichádza vytúžená prestávka. Gachulincova formácia toho mala už naozaj dosť.
37:05
Riziková prihrávka od jedného z našich obrancov. Nemci ju zachytili, nedostali sme sa z vlastnej tretiny.
36:41
Hostia iba nahodili puk za Konráda, icing to nie je.
36:05
Fominykhovi sa vytvoril priestor po prihrávke Faška-Rudáša, nedokázal ale zakončiť tak, aby Hanemu narobil problémy.
35:43
Až teraz sa nám sčasti podarilo prestriedať, nemecký tlak naďalej trvá.
35:08
importantS končiacim sa trestom Kocha pálil tesne nad Eder! Slovensko s piatimi hokejistami na ľade.
34:49
Nemci rýchlo späť v útoku.
34:40
Nám sa podarilo puk odpáliť až ku Hanemu.
34:14
importantDôrazná práca Nemcov pred našou bránkou. Skrumáž vyriešil Konrád, puk ale zostáva v hre.
33:30
Fischbuch len do miest, kde sa pohyboval Konrád. Slovenský gólman dnes nemá mnoho práce.
33:08
Vylúčenie v tíme Nemecko (Patrik Koch – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
32:52
Liška sa z ničoho nič ocitol pred Hanem, jednou rukou nedokázal usmerniť puk lepšie na bránu.
32:18
Na opačnej strane to mal našliapnuté Blank, jeho rana švihom označkovala iba zadný mantinel.
31:49
Slafkovský to skúšal zasúvať po prieniku z ľavej strany, bránu súpera ale netrafil.
31:08
30:56
Šimon Nemec si to rozmyslel s krížnou prihrávkou, čo sa asi ukáže ako rozhodujúce v tejto skrátenej presilovke.
30:40
30:17
Ofsajdové postavenie Ebnera, akcia musela byť prerušená.
30:00
Za nami polovica stretnutia. Slovensko zaslúžene vedie, teraz je ale bez puku.
29:31
Opäť to bola veľmi krátka presilovka Nemcov, takmer minútu a pol budeme svedkami hry štyroch proti štyrom.
29:08
Vylúčenie v tíme Nemecko (Maximilian Kammerer – 2 min., hákovanie).
29:04
changeStriedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Mirko Pantkowski, prichádza Hendrik Hane. Podľa všetkého ide o plánovanú výmenu stráží.
28:40
Vylúčenie v tíme Slovensko (Miloš Bubela – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
28:28
goalSlovensko dalo gól! Fantastický Šimon Nemec obkorčuľoval bránu súpera, dvihol hlavu a prihrávkou našiel ANDREJA KOLLÁRA pred bránkoviskom. Ten si puk spracoval korčuľou a popod betóny otvoril skóre zápasu!

Asistencie: Šimon Nemec, Adrián Holešinský.
27:58
importantVitaloš stratil puk v strednom pásme, Fischbuch sa natlačil pred bránu, ale sám pritom spadol! Stáli pri nás všetci svätí, že to nemecký útočník nedokázal zužitkovať.
27:23
Mebus čisto odstavil Gachulinca od puku na zadnom mantinelu. Tvrdá rana, nevylučovalo sa.
26:41
Krížna prihrávka na Jánošíka, ktorý z vrcholu pravého kruhu našiel iba výstroj Pantkowskiho. Jánošík dnes kapitánom tímu.
26:06
Jednoduchá akcia, nahodenie na bránu a získali sme buly.
25:57
Puk sa ocitol mimo ľadu. Pochváliť musíme striedanie Slafkovského, ktorý skúsenejším nemeckým protivníkom nič nedaroval.
24:54
Nemci zatlačili možno vôbec po prvý raz v dnešnom meraní síl. Len s problémami sa dostávame von z pásma.
24:16
importantBranislav Konrád mal najviac roboty v doterajšom priebehu! Nastrelená žŕdka od modrej, náš brankár veľa nevidel, Konrád navyše musel riešiť odrazený puk, ktorý dokázal schovať pod seba.
23:12
Okuliar si nedal pozor na svoje postavenie, píska sa ofsajd.
22:53
22:46
Deje sa tak znovu, ani táto presilovka nebude využitá.
22:23
Bubelovo veľmi zlé nahodenie, Nemci bez problémov vyhadzujú puk ďaleko preč.
21:55
Slovensko s piatimi hráčmi na ľade, začíname ani nie minútovú presilovku.
21:20
Pri hre štyroch na štyroch sa držíme v útoku, Holešinský sa nepreštrikoval k strele.
20:53
Vylúčenie v tíme Nemecko (Alexander Ehl – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
20:01
Začala sa druhá tretina.
Opatrná dvadsaťminútovka od oboch mužstiev. Na hráčoch akoby sa odrazil včerajší koniec duelu krátko pred 23:00. Slováci aktívnejší, nevyužili však tri presilovky, z toho jednu 24-sekundovú o dvoch mužov.

Druhá tretina sa začne približne o 16:53.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
Vylúčenie v tíme Slovensko (Mário Grman – 2 min., podrazenie).
19:49
Grmanova koncovka iba zrazená, dostávame sa do stredného pásma.
19:24
Pantkowski veľa po strele od modrej nevidel, dokázal však nejakým spôsobom zakročiť.
19:01
Začala sa posledná minúta v prvej časti duelu.
18:35
18:04
Prihrávky by tam síce boli, ale koncovky nie. Akoby sme nadviazali na včerajšie presilovky.
16:59
Krátku presilovku o dvoch mužov sa nám nepodarilo využiť, Nemci už vo štvorici.
16:35
Vylúčenie v tíme Nemecko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
16:18
Šiesti hráči za bránou Nemcov, o puk sa bojuje do posledného centimetra.
15:49
Vôbec sa nám nedarí táto power-play. Braun dostáva puk až ku Konrádovi.
15:33
Fominykhova prihrávka zrazená mimo ľad.
15:10
Vlastná krížna prihrávka nás dostáva z útočného pásma.
14:59
Vylúčenie v tíme Nemecko (Lucas Dumont – 2 min., vrazenie na mantinel).
14:47
Tečovaná strela od modrej, Okuliar s Muchom ešte dorážali, no odrazený puk sme nevideli. Pantkowski si to pokryl sebavedomo.
14:23
Pressing Slovákov ukončil zakončením na hruď nemeckého gólmana Dávid Buc. Reklamná prestávka.
14:09
Nemci len vo vlastnom pásme, darí sa nám ich nepúšťať dopredu.
13:16
Už za rovnovážneho stavu hráčov na ľade, ale stále sme v útoku. Bohužiaľ, bez streleckej šance.
12:45
12:24
Pekná šichta od našej tretej formácie, ktorá bola doplnená Šimonom Nemcom. Niekoľko pekných náznakov, Pantkowski naďalej drží nulu.
11:39
importantŠkoda, že Faškovi-Rudášovi nesadla rana z prvej po práci Šimona Nemca a Daniila Fominykha! Palubná pozícia spomedzi kruhov najlepšia šanca duelu!
11:18
Nemci začali oslabenie dobre, hrá sa ďaleko od ich brány.
10:45
Vylúčenie v tíme Nemecko (Oliver Mebus – 2 min., držanie).
10:37
Ehl z pravého kruhu pálil bez prípravy, Konrád pozorný.
10:13
Strely na bránu – 3:1.
10:13
Ebner strieľaným pasom hľadal spoluhráča pred Konrádom, puk sa nám našťastie podarilo stečovať na zadný mantinel.
09:57
Buc mal namiesto útočných povinností defenzívne, stihol ale zasiahnuť pred forvardom Nemcov.
09:21
Až teraz sa puk ocitol mimo hry, dokonca v hľadisku. Buly po ľavici Pantkowskiho.
08:37
Málo sa prerušuje, čo pomáha tempu stretnutia.
08:02
Blank neváhal a okamžite strieľal po príchode do útočnej tretiny, bránu však minul.
07:43
Budeme sa opakovať, ale hrá sa predovšetkým za bránou pri mantineloch. Okuliar síce vyhral osobný súboj, puku sa zmocnil súper.
06:49
Na ľade nepochodili ani Gašpar s Liškom. Chýbali zase centimetre k tomu, aby sme mohli zakončiť.
06:01
Čakáme na prvú väčšiu šancu. Oproti včerajšku je to skôr opatrnejší úvod.
05:25
Vysoké nahodenie od Vitaloša, Pantkowski hru pre istotu prerušil.
05:04
Faško-Rudáš sa zmocnil odrazeného puku v našej tretine, upokojili sme dianie pred našou bránou.
04:36
Mebus s Uvirom miešajú puk v našom pásme, hrá sa pri mantineloch.
03:45
Ale opäť iba nepresnosti pri prihrávkach, pri puku náš súper.
02:58
Nemci skúsili prvý raz zaútočiť, no ich snaha skončila neúspechom. Striedame počas hry.
02:12
Do tretice letel puk na bránu hostí, tentoraz od Gachulinca. Skóre sa ale nemení.
01:47
Faško-Rudáš vracal puk spoza brány na Bubelu, Nemci od úvodu pod menším tlakom. Aj toto ešte Pantkowski zlikvidoval.
01:14
Chovan s prvou peknou individuálnou akciou, na zakončenie mu už veľa síl nezostalo. Napriek tomu musel Pantkowski zasiahnuť.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Konrád (Godla) – Vitaloš, Jánošík, Nemec, Grman, Kňažko, Koch, Bučko, Gachulinec – Gašpar, Buc, Liška – Mucha, Mi. Chovan, Okuliar – Faško-Rudáš, Bubela, Fominykh – Slafkovský, Kollár, Holešinský

Nemecko: Pantkowski (Hane) – Nowak, Ugbekile, Sezemsky, Ebner, Mebus, Karrer, Huss, Rogl – Fischbuch, Braun, Schmölz – Dumont, Eder, Ehl – Pfaffengut, Blank, Uvira – Kammerer, Eisenmenger, Bassen

Rozhodca: Snášel ml., Orolin – Stanzel, Šoltés – Lauff.
Na slovenských hokejistov čaká po dvojnásobnej previerke z Lotyšska dvojzápas s Nemeckom v priebehu víkendu, prvý z nich je už minulosťou. Súboje s pobaltskou krajinou sa skončili zhodne po predĺžení – v prvom sme ťahali za kratší koniec po výsledku 1:2pp, v druhom rozhodol gólom v nadstavení Juraj Slafkovský, ktorý sa stal nielen najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil za seniorskú reprezentáciu, ale zároveň je už aj historicky najmladším strelcom Slovenska.

Vo včerajšom meraní síl s Nemeckom dokázalo Slovensko otočiť nepriaznivý vývoj duelu, keď prehrávalo 0:2 aj 1:3. Tím okolo kapitána Mareka Ďalogu sa tešil z triumfu po nájazdoch. V riadnom hracom čase sa postupne presadili Mucha, Bubela a Fominykh, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Buc.

Tréner Craig Ramsey urobil pred ďalším blokom duelov viacero (vynútených) zmien. V príprave nepokračujú Martin Chovan, kvôli zraneniam prišli o možnosť zabojovať o MS aj Patrik Lamper a Marek Tvrdoň. Ako náhrada za posledného menovaného prišiel do bubliny reprezentácie v Piešťanoch Rastislav Gašpar. Ďalšie zmeny a škrty smerom k majstrovstvám možno očakávať po víkende.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z prípravného zápasu pred MS v hokeji medzi Slovenskom a Nemeckom.

Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»MS v hokeji 2021»ONLINE: Slovensko - Nemecko (príprava na MS v hokeji 2021, nedeľa)