Slovan pred historicky najnižšou domácou návštevou prehral

Momentka zo stretnutia Slovan - Nižnij Novgorod.
Momentka zo stretnutia Slovan - Nižnij Novgorod. (Autor: SITA)

Bratislavský klub nestačil na Nižnij Novgorod.

KHL 2017/2018 - základná časť:

HC Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 15. Paršin

Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Belov - Kučava, Novikov (všetci Rus.), 5712 divákov

Slovan: Mazanec - Meszároš, Švarný, Barker, Ebert, Després, T. Voráček, L. Kozák - Michal Hlinka, Colby Genoway, Řepík - Buchtele, T. Hrnka, Skalický - Marek Sloboda, Sádecký, Marek Hecl - Smoleňák, J. Mikúš, Ščerbatov

Nižnij Novgorod: Lisutin - Kundrátek, Želdakov, Grigoriev, Mamašev, Fatkulin, Barancev, P. Medvedev - Paršin, Galuzin, Stoľarov - Daugaviňš, Tičar, Žukov - Gračiov, Dugin, Lazarev - Potapov, Mozer, Urakov - Veriajev

BRATISLAVA. Hráči HC Slovan Bratislava si vo štvrtok pripísali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) už trinástu prehru v tejto sezóne, keď v domácom prostredí podľahli tímu Torpedo Nižnij Novgorod tesne 0:1.

Zverenci trénera Miloša Říhu majú z osemnástich duelov na svojom konte iba päť víťazstiev. Slovan premiérovo v tejto sezóne v domácom prostredí nestrelil ani gól.

Domáci vo štvrtok dvakrát trafili konštrukciu Lisutinovej bránky, no ani raz ho neprekonali. Hostia viedli od 15. minúty gólom Denisa Paršina, napokon to bol jediný presný zásah v zápase.

Momentky z duelu HC Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod: fotogaléria

6.10.2017

Duel navyše sledoval historicky najnižší počet divákov. Na tribúny Zimného štadióna Ondreja Nepelu si v dueli proti Torpedu Nižnij Novgorod našlo cestu 5712 divákov. Doterajším minimom bolo 5758 divákov v minulotýždňovom súboji Slovana proti Viťazu Podoľsk z 27. septembra.

Po štvrtku má bratislavský klub na svojom konte osemnásť bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu priebežne patrí dvanásta pozícia. Najbližšie sa Slovan predstaví opäť doma, v sobotu 7. októbra o 17.00 h privíta lotyšský tím Dinamo Riga.

Stručný priebeh stretnutia:

Najzaujímavejším okamihom úvodnej desaťminútovky stretnutia bola žŕdka Colbyho Genowaya v siedmej minúte, od tohto okamihu mali viac z hry hostia.

V 15. minúte prevahu prezentovali gólom, keď strela Paršina sa z bránky odrazila späť do hry a až po ďalších dvadsiatich sekundách arbitri v prerušenej hre po posúdení videozáznamu rozhodli o presnom zásahu Torpeda.

V závere prvej tretiny zaujala delovka Barkera od modrej čiary do brankára Lisutina.

Druhú tretinu poznačilo množstvo vylúčení, Slovan mal dokonca 52-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, ani jeden z tímov však neskóroval. Vzruch na tribúnach spôsobila horná žŕdka po strele Voráčka z 32. minúty.

Slovan sa síce v tretej tretine snažil o vyrovnanie, ale hostia si umnou hrou strážili najtesnejší náskok. Puk sa síce niekoľkokrát pohyboval v bránkovisku Torpeda, no skóre sa už nezmenilo.

Hlasy po stretnutí:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Hráči si zaslúžia absolutórium, zvlášť za záver zápasu. Hráme sériu ťažkých zápasov. Chýbalo nám viac hráčov v predbránkovom priestore."

Radek Smoleňák, útočník Slovana: "Dnes sa nám vôbec nedarilo, puk sa nám nelepil na hokejky. Mali sme veľa smoly, hrali sme v kŕči. Takéto zápasy, bohužiaľ, bývajú."

Marek Mazanec, brankár Slovana: "Mali sme veľkú smolu, nedokázali sme presadiť ani z vyložených pozícií. Je to škoda, pretože sme bojovali. Nedarilo sa nám v presilovkách, ale súper veľmi dobre bránil."

Peteris Skudra, tréner Novgorodu: "Bol to dramatický zápas, v prvej tretine sme hrali veľmi dobre. Potom sme stratili koncentráciu. Nie som spokojný s výkonom, ale s výsledkom áno."

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
05.10.2017 o 19:00
Slovan
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)
60' minúta
Ukončený
Novgorod
Prehľad
Góly a asistencie: 15. Paršin. Rozhodca: Gašilov, Belov – Kučava, Novikov. Diváci: 5.712.
Prenos
Zápas v Bratislave sa končí futbalovým výsledkom a Torpedo berie z Arény Ondreja Nepelu všetky tri body. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Denis Paršin, v tíme domácich Marek Mazanec. Ivan Lisutin vychytal nulu a patrí mu právom gratulácia. Slovan bude v sobotu hostiť Dinamo Riga, dnes sme zaznamenali rekordne najmenšiu divácku kulisu, veď aj Slovensko hrá kvalifikačný zápas v Škótsku. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 14:9, celkom 31:31. Dobrú noc z Bratislavy priaznivcom športu želá Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
59:30
importantMazanec na striedačke, Slovan to skúša bez brankára, útočnú akciu ale založiť nevie.
58:30
importantHostia v plnom počte a dostali sa do prečíslenia tri na jedna, Fatkulin sa rozhodol vystreliť, Mazanec puk poslal za svoju bránku.
57:55
Slovan sa sám pripravil o pásmo a Mazanec bol ďaleko vonku zo svojej bránky, aby pomohol svojim spoluhráčom.
57:35
importantBarker vystrelil od modrej, Lisutin puk vyrazil pred seba, Buchtele v dorážke nedokázal puk prehodiť ponad ležiaceho gólmana do jeho siete.
57:15
Meszároš pálil od modrej, Lisutin puk poslal za svoju bránku, Slovan bojuje o puk.
56:30
Posledná možnosť pre belasých so zápasom niečo urobiť, na trestnej Fatkulin za seknutie, menší trest dve minúty.
55:50
Hostia v plnom počte, Slovan ani teraz v presilovke uspieť nedokázal.
55:38
Pri vlastnom oslabení vyviezol puk von z pásma Gračov, vystrelil spoza obrancu domácich, Mazanec puk poslal späť do hry.
54:51
55:04
Oblúčikom letiaci puk na bránku hostí Lisutin pohotovo schoval do lapačky, malú strkanicu vyriešili arbitri, vylučovať nebudeme.
54:51
Puk opäť v moci gólmana Torpeda, Smoleňák sa k dorážke nedostal.
54:41
Slovan opäť vyrobil záver pred bránkou hostí, hlavný sa zrejme upískol, keď prerušil hru a puk bol stále v hre, vhadzujeme po ľavej ruke Lisutina.
54:08
Domáci v plnom počte a Slovan bude pokračovať v hre svojou presilovkou, čas do klaksónu sa blíži.
53:50
Za podrazenie dostal dve minúty Daugaviņš a hrať budeme osemnásť sekúnd štyria proti štyrom.
53:02
Torpedo držalo domácich v pásme, puk vybojoval Genoway a vyviezol ho von z pásma.
52:08
Hrnka dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovka pre Torpedo.
50:10
51:44
Smoleňák bol atakovaný pred bránkoviskom hostí a skončil na ľade, arbitri hru prerušili, keď puk ťahal na palici Paršin, vylučovať sa nebude, vhadzujeme po porade rozhodcov v strednom pásme.
50:43
Zakázaným uvoľnením sa prezentovali aj hostia, hra sa opäť vráti pred Lisutina.
50:10
Malý záver pred bránkoviskom hostí skončil pukom za bránkou Lisutina, vzrušenie na tribúnach bolo na mieste.
49:54
Skalický si chcel nahodiť puk do pásma, poslal ho na Lisutina, Ivan puk radšej zneškodnil a belasí budú mať pásmo na vhadzovanie.
49:17
Slovan opäť pokazil svoju rozohrávku a vyrobil zakázané uvoľnenie, Torpedo sa snaží o gólovú poistku, Slovan umne bráni.
49:10
Po prechode modrou tvrdo vystrelil Fatkulin, Mazanec puk poslal vysoko na ochrannú sieť.
48:05
importantGračov krásne vystrelil z medzikružia spoza obrancu, Mazanec puk efektne schoval vo svojej lapačke.
46:32
Torpedo dlho hralo s pukom v pásme belasých, domáci mu palebný priestor neposkytli, puk vybojoval Ebert, no Slovan opäť chyboval zakázaným uvoľnením.
45:12
Zakázané uvoľnenie domácich, hra sa sťahuje pred Mazanca.
44:25
Žukov ťahal puk po ľavej strany, vystrelil od kruhu, Mazanec cez vyrážačku puk poslal k mantinelu na ľavú stranu.
43:30
Després vystrelil od modrej po ľade, minul bránku hostí, Slovan drží puk na hokejkách v pásme súpera.
41:12
Domáci v plnom počte, Hlinka už naskočil na ľad pomôcť svojim spoluhráčom.
41:10
Daugaviņš urobil s pukom v pásme domácich otočku a vystrelil z medzikružia, Mazanec puk zrazil do rohu klziska.
40:44
importantTorpedo zamklo domácich v pásme, od modrej z jej stredu vystrelil príklepom Kundrátek, Mazanec v pokľaku puk kryje na svojej hrudi.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:59.
Druhá tretina gól nepriniesla, videli sme vzruchu viac než dosť a aj zaujímavé verdikty arbitrov. Slovan siahal po góle, čo však nevyriešila defenzíva hostí, to zneškodnil spoľahlivý Lisutin. Spolu s klaksónom skončil trest Smoleňáka, Torpedo aj tak bude pokračovať v hre v úvode tretej tretiny presilovkou. Pomer striel medzi žrde v druhej časti hry 9:10.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:53
Puk v moci Mazanca, ktorý upokojil tribúny pred záverom druhej tretiny.
39:34
Hostia v plnom počte a budú pokračovať v hre s výhodou dvoch chlapov v poli.
39:25
Torpedo zakombinovalo s pukom a samo sa pripravilo o pásmo nepresnou prihrávkou.
39:12
Hlinka inkasuje dve minúty za hákovanie, Slovan pôjde do trojky.
38:58
Signalizované vylúčenie Hlinku, Torpedo s pukom na hokejkách.
38:00
Slovan si komplikuje život, hlavný videl podrazenie v podaní Smoleňáka a hrať budeme štyria proti štyrom.
37:34
Za podrazenie dostal dve minúty Dugin, Slovan má výhodu v podobe presilovej hry.
37:24
importantGenoway sa dostal s pukom až medzi kruhy, prestrelil bránku hostí...
35:55
Slovan vyhral buly, puk smeroval za kruh a tvrdú strelu z pravej strany Lisutin cez svoje betóny poslal späť do hry.
35:50
Mamašev bol atakovaný Smoleňákom pri rozohrávke, puk poslal na ochrannú sieť a Slovan zadarmo získal vďaka Smoleňákovi pásmo na vhadzovanie.
35:15
Puk teraz skončil na lavičke belasých, vhadzovať budme opäť po pravici Lisutina.
34:53
Heclov puk bol zblokovaný vysoko na ochrannú sieť, Slovan má výhodu vhadzovania, arbitri nariadili vhadzovanie po pravej ruke Lisutina.
34:07
Mazanec schoval puk vo svojej lapačke, po reklamnej prestávke vhadzujeme v pásme domácich.
33:44
Domáci v plnom počte, Torpedo hralo túto presilovku zle, Slovan ho k ničomu nepustil.
33:34
Slovan umne na výbornú bráni svoje oslabenie a von z pásma poslal ďalší vybojovaný puk.
33:00
Puk aspoň v strednom pásme, Torpedo aj Slovan posielajú na ľad oddýchnutých chlapov.
32:36
Slovan poslal puk von z pásma a získal cenné sekundy zo svojho ďalšieho prísneho vylúčenia.
31:44
Slovan chyboval pri vhadzovaní, čiarový poslal dvoch belasých von z vhadzovania a Slovan arbitri potrestali zdržiavaním hry.
31:43
31:43
importantVoráček sa prezentoval strelou od modrej, jeho puk opečiatkoval brvno bránky hostí, dnes belasí už druhý krát trafili konštrukciu hosťujúcej bránky.
31:17
Korčuľujeme zo strany na stranu, brankári na oboch stranách veľa práce v tejto fáze hry nemajú.
30:28
Smoleňák sa vystavil do ofsajdu, čiarový akciu belasým musel zastaviť.
30:03
Slovan pokazil svoj zrod akcie, puk preťal všetky čiary a belasí tak vyrobili zakázané uvoľnenie.
28:58
Puk smerujúci na Lisutina zo stredného pásma skúsenému gólmanovi hostí vrásky na čele nenarobil, Slovan má pásmo na vhadzovanie.
27:11
Hostia v plnom počte, Slovan ponuku na vyrovnanie veru neprijal.
26:59
Skrumáž pred bránkou Lisutina vyriešil sám gólman hostí, ktorý puk zaľahol pod svoje telo a upokojil tak hru na ľadovej ploche.
26:19
Torpedo so štyrmi hráčmi, dva tvrdé puky Barkera od ľavého kruhu sa neujali, hostia bránia svoje oslabenie.
25:19
Domáci v plnom počte a Slovan bude pokračovať v hre s výhodou dvoch mužov na ľade.
25:11
Za držanie ide von Dugin a Torpedo do trojky.
25:00
Puk po strele domácich skončil na ochrannej sieti, zblokoval ho tam hráč v bielom drese, vhadzujeme v zóne hostí.
24:19
Príliš veľa hráčov na ľade Torpedo, hrať budeme rovnú minútu štyria proti štyrom.
23:37
Slovan poslal puk von z pásma a zožal potlesk emotívne naladeného publika.
23:19
Prísne vylúčenie Slobodu, ktorý údajne atakoval Lisutina, dve minúty za nedovolené bránenie, na tom asi nikto nič nezmení, aj keď domáci veľmi protestovali.
22:57
importantVoráček potiahol puk do pásma po ľavej strane, od kruhu vystrelil príklepom, Lisutin puk vyrazil späť do hry.
22:34
Hostia v plnom počte, tvrdý puk od modrej zblokoval Mozer, ktorý bolestivo odkorčuľoval na lavičku.
21:52
Hostia sa dostali do prečíslenia, z pravej strany vystrelil Gračov, Mazanec puk poslal späť do hry a tréneri oboch tímov na ľad čerstvé sily.
20:57
Torpedo poslalo puk von z pásma a belasí spoza vlastnej bránky zakladajú svoju útočnú akciu.
20:34
Za krosček dostal dve minúty Stoľarov, ktorému sa na trestnú veru nechcelo a reklamoval svoj faul. Presilovka pre Slovan.
20:08
Lisutin vykorčuľoval ďaleko von zo svojej bránky, aby puk schoval pod svoju rukavicu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:58.
Skončila sa nám prvá tretina duelu, Torpedo udávalo tempo hry a hralo, čo potrebovalo. Počas presilovky síce gól nepadol ani na jednej strane, no domáci inkasovali gól po fatálnej chybe v rozohrávke, ktorú potrestal skúsený Denis Paršin. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 8:12.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:18
Hostia v plnom počte, Slovan počas presilovky veľa vody nezamútil.
18:05
importantBarker tvrdo vystrelil od modrej, trafil Lisutina do prilby, puk sa odrazil pred bránkovisko a hostia ho poslali von z pásma cez všetky čiary, až potom hlavný hru prerušil. Vhadzujeme v strednom pásme pri obrannej modrej belasých.
17:58
Puk v rukavici brankára Torpeda, budeme vhadzovať po ľavej ruke Lisutina.
17:26
Meszároš od modrej vystrelil príklepom, jeho puk minul cieľ, skončil za bránkou Lisutina, hostia puk poslali von z pásma.
17:10
Slovan súpera v pásme ešte nezamkol, Torpedo bráni svoje oslabenie bez väčších problémov.
16:18
Za držanie dostal dve minúty Urakov, Slovan možnosť na vyrovnanie.
14:34
Časomiera sa samozrejme posúva na okamih, kedy Torpedo dosiahlo svoj úvodný gól v dueli.
14:34
14:34
goalTorpedo Novgorod dalo gól!
Je to tak, DENIS PARŠIN trestá laxnú rozohrávku belasých, obišiel Barkera a z ľavej strany z uhla poslal puk do siete domácich.
14:55
importantArbitri kontaktujú videorozhodcu zápasu, počkáme si na verdikt.
14:34
importantPo chybe belasých sa k puku dostal Paršin, ktorý vystrelil z ľavej strany, buď opečiatkoval konštrukciu domácej bránky, alebo budeme po prerušení hry telefonovať. Ten puk bol zrejme v bránke belasých.
13:20
Spoza Kozáka z pravého kruhu vystrelil švihom Daugaviņš, Mazanec puk kryje na svojej hrudi.
13:06
Slovan sa previnil proti pravidlám na modrej a vyrobil ofsajd.
12:57
Medvedev od modrej nahodil puk na Mazanca, defenzíva domácich bola statická, Marek nemal komu puk poslať na hokejku a tak ho podržal v rukavici dovtedy, kým hlavný hru prerušil.
12:19
Hecl poslal oblúčikom z pravej strany puk na Lisutina, Ivan ho poslal späť do hry a ani teraz sa zmena skóre neudeje.
11:38
Domáci v plnom počte, Mazanec poslal puk späť do hry po štipľavej strele Želdakova z ľavého kruhu.
11:26
Fatkulin vystrelil od modrej, Mazanec puk letiaci tesne nad ľadom schoval vo svojej rukavici.
10:05
Slovan poslal puk von z pásma cez všetky čiary, Torpedo sa bude ponáhľať s pukom pred Mazanca.
10:00
Od pravého kruhu vystrelil príklepom Kundrátek, puk bol zblokovaný cez ochranné sklo na sieť, vhadzujeme po ľavej ruke Mazanca.
09:28
Kozák dostal dve minúty za držanie a pred Mazancom sa bude topiť ľad.
08:52
Puk pod rukavicami Mazanca, ktorý upokojil hru na ľade, Slovan i Torpedo v defenzíve na výbornú.
06:44
08:05
Grigorijev vystrelil slušný projektil od modrej z pravej strany, Mazanec puk poslal za svoju bránku, belasí pôjdu do akcie.
06:44
importantGenoway z ľavej strany preveril pozornosť Lisutina, Ivanovi pomohla pravá žrď bránky a puk sa odrazil späť do hry, Slovan s pukom na hokejkách v pásme hostí.
06:30
Puk v lapačke Mazanca, Torpedo sa snaží dostať domácich pod tlak.
05:59
Tičar vystrelil z vrcholov kruhov, Mazanec zasahovať nemusel, puk bol zblokovaný, no na hokejkách ho kontroluje Torpedo.
05:54
Prihrávka belasých spoza bránky skončila u Mazanca, Marek chcel založiť brejk domácich, puk na modrej nikto nezachytil, zakázané uvoľnenie.
04:44
Slovan sa sám pripravil o útočné pásmo, Lisutin v bránke hostí zasahovať ešte nemusel, domácim sa nedarí vytvoriť si palebný priestor.
02:50
Stoľarov od modrej poslal puk na bránku Mazanca, Marek ho cez rameno poslal späť do hry, Torpedo diktuje tempo hry.
02:20
Nahadzovaný puk na bránku domácich Mazanec schoval do lapačky, Slovan sa ešte s pukom na hokejkách v pásme súpera nezohrial.
00:25
Želdakov poslal od modrej nebezpečný puk do priestoru domácej bránky, Mazanec ho zrazil pred seba a Genoway ho upratal spred bránkoviska do bezpečia.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche už máme oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.
Príjemný podvečer vám želám z Arény Ondreja Nepelu z Bratislavy, na ľadovej ploche už skončilo rozkorčuľovanie oboch tímov, hostia nastúpia na duel v bielo-čiernej kombinácii farieb, domáci v modrých dresoch. Dnes uvidíme súboj Mazanec vs. Lisutin.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Mazanec (Kožiak) – Švarný (A), Meszároš (C), Barker, Ebert, Després, Voráček, Kozák, Boldižár – Hlinka, Co. Genoway, Řepík – Skalický, Hrnka, Buchtele – Hecl, Sádecký, Sloboda – Šerbatov, J. Mikúš, Smoleňák (A)

HC Torpedo Nižnij Novgorod:

Lisutin (Molkov) – Želdakov, Kundrátek, Mamašev, Grigorijev, Barancev, Fatkulin, Medvedev – Stoľarov (C), Galuzin, Paršin – Žukov, Tičar, Daugaviņš (A) – Lazarev, Dugin, Gračov (A) – Urakov, Mozer, Potapov – Veriajev

Rozhodca:

Gašilov, Belov – Kučava, Novikov.
HC Slovan zo série šiestich domácich šesťbodových zápasov ukrojil už tri, do tabuľky zapísal šesť bodov a na rad prichádza štvrtý z dôležitých zápasov, belasí privítajú najťažšieho zo série šiestich súperov, vo štvrtok večer budú hostiť Torpedo Nižnij Novgorod.

Nižnij Novgorod, piate najväčšie mesto v Rusku s 1.311.000 obyvateľmi, ležiace na sútoku riek Volga a Oka, 420 km severovýchodne od Moskvy. Jeho vznik sa datuje do roku 1221, v rokoch 1932 až 1991 nieslo názov Gorkij a sídli tu aj známa automobilka GAZ, ktorú ešte v roku 1920 pomáhal budovať známy velikán Henry Ford.

Torpedo Nižnij Novgorod, história hokejového klubu siaha do povojnových rokov, klub vznikol v roku 1946. Vo vtedajšej najvyššej súťaži Sovietskeho zväzu zaznamenal jeden úspech, v roku 1961 obsadil druhé miesto, keď nestačil na majstra CSKA Moskva.

Od vzniku KHL sa klub prezentoval v jednotlivých ročníkoch nasledovne: v prvom ročníku sa prebojoval do play-off, no hneď v prvom kole bol nad jeho sily neskorší semifinalista Magnitogorsk, ktorý vyprášil Torpedo 3:0 na zápasy. V ďalších dvoch ročníkoch sa Nižnij Novgorod do play-off súťaže nedostal, skončil zhodne na 17. mieste. Vo štvrtej sezóne však chlapci dosiahli zatiaľ najväčší úspech klubu, v play-off KHL skončili na peknom 7. mieste. Najskôr prešli cez Dinamo Riga resultátom 4:3 na zápasy, no vo štvrťfinále ich zastavil neskorší víťaz Gagarinovho pohára, tím Dinamo Moskva, po víťaznej sérii 4:2 na zápasy. Piata sezóna hokejistom nevyšla podľa predstáv a zaknihovali konečné 20. miesto. V tej šiestej to však opäť bolo play-off súťaže, v prvom kole ich ale zastavila Ufa, ktorá v dlhej sérii slávila úspech 4:3 na zápasy a pre Torpedo zostalo v konečnom účtovaní 11. miesto. V siedmej sezóne Torpedo opäť stroskotalo v prvom kole play-off, neskorší víťaz Gagarinovho pohára bol nad jeho sily, séria skončila na zápasy pomerom 1:4 a Torpedo obsadilo v pelotóne 12. priečku. V ôsmej sezóne v prvom kole play-off Torpedo vyradilo Jokerit 4:2 na zápasy, v konferenčnom semifinále prišiel na rad CSKA Moskva. Torpedo zvíťazilo len v jednom zápase a celkovom bilancovaní to bola krásna ôsma priečka. V uplynulej sezóne sa Torpedo opäť prebojovalo do play-off súťaže, v prvom kole bol nad jeho sily klub z Moskvy a Dinamo sa radovalo z postupu po víťaznej sérii 4:1 na zápasy. Torpedo v konečnom hodnotení klubov zaznamenalo 10. miesto.

Modro-bielo-červený dres klubu obliekajú predovšetkým domáci hráči z Ruskej federácie, doplnení tromi hráčmi zo Slovinska, jedným z Lotyšska a jedným z Českej republiky – Tomáš Kundrátek. Domáce zápasy Torpedo hráva v aréne s názvom „Náhorný“, ktorá má kapacitu 5.500 divákov. Hlavným trénerom klubu je Peteris Skudra z Lotyšska.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenalo Torpedo zo 17 zápasov 27 bodov, Slovan odohral rovnaký počet zápasov a do tabuľky Západnej konferencie zapísal doposiaľ 18 bodov.

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je obranca Denis Paršin s 11 kanadskými bodmi (3+8), na druhej priečke Vladimír Galuzin s 9 bodmi (4+5). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 14 bodový Radek Smoleňák (2+12), na druhej priečke 9 bodový Marek Viedenský (5+4). Gólman hostí Stanislav Galimov disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 93,4% úspešnosťou zásahov s priemerom 1,65 gólov na zápas, Ivan Lisutin s 94,3% úspešnosťou drží priemer 1,85 gólov na zápas. Na strane domácich Jakub Štepánek s 91,8% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,95 gólov na zápas, Marek Mazanec90,1% úspešnosť zásahov s priemerom 3,37 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Torpedo Nižnij Novgorod a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.