Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Vlhová v prvom kole zaostala za Shiffrinovou, je priebežne štvrtá

Petra Vlhová na trati prvého kola slalomu v Lienzi. (Autor: TASR/Martin Baumann)
Sportnet|28. dec 2017 o 00:00

Američanka má suverénny náskok, za ňou sú Hansdotterová a Holdenerová.

Slalom žien - 1. kolo:

1.Mikaela ShiffrinováUSA51,03 s
2.Frida HansdotterováŠvédsko+1,14
3.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+1,28
4.Petra VlhováSlovensko+1,58
5.Bernadette SchildováRakúsko+1,70
6.Melanie MeillardováŠvajčiarsko+1,71
.Barbara KantorováSlovenskonedokončila

BRATISLAVA. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová absolvovala úvodné kolo slalomu Svetového pohára v rakúskom Lienzi.

Jazdu absolvovala za 52,61 sekundy a za veľkou súperkou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 1,58 sekundy. Slovenka momentálne figuruje na štvrtom mieste, keď sa pred ňu dostali aj Švédka Frida Hansdotterová (52,17) a Wendy Holdenerová (52,31) zo Švajčiarska.

Druhá Slovenka Barbara Kantorová nedokončila svoju jazdu.

Petra Vlhová počas slalomu Svetového pohára v Lienzi: fotogaléria

29.12.2017

Vlhová od začiatku zaostávala za Shiffrinovou a na prvom medzičase za ňou bola o 64 stotín sekundy. Na druhom už bol rozdiel 1,13 sekundy a v cieli až 1,58 sekundy.

"Dalo sa ísť rýchlejšie, išla som veľmi pomaly a dookola, zatiaľ čo Shiffrinová išla rovno. Bolo potrebné riskovať, ale išla som trošku opatrnejšie. Nezdá sa to, ale strata sa naberá postupne. Je viditeľná, no nič nie je stratené. Druhá, tretia a štvrtá sme tam nasekané. Útočiť sa dá, druhé kolo pôjdem naplno a uvidíme, čo z toho bude," uviedla v cieľových priestoroch Slovenka.

Druhé kolo s tridsiatkou najlepších má štart o 13.30 h. Autorom trate pre druhé kolo je Vlhovej tréner Livio Magoni.

Vlhová bola pred dvoma rokmi v slalome v Lienzi tretia, v tejto sezóne má na svojom konte jeden slalomový triumf a dve druhé miesta. Aktuálne ťahá šnúru štyroch pódiových umiestnení v slalomoch SP.

Slovenka je v priebežnom poradí slalomu druhá za Shiffrinovou, na ktorú stráca dvadsať bodov.

Pôvodne mal byť klasický slalom na programe v piatok, obrovský o deň skôr. O zmene programu rozhodli v utorok predstavitelia Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

Druhé kolo slalomu v Lienzi ste mohli sledovať tu >>>

Online prenos: Slalom žien - Lienz 2017 (1. kolo, Petra Vlhová)

Zjazdové lyžovanie
28.12.2017 o 10:30
SP - slalom žien, 1.kolo, Lienz
Prenos
Víťazkou prvého kola slalomových pretekov v rakúskom Lienzi sa podľa očakávania stala Američanka Mikaela Shiffrinová. Druhej Fride Hansdotterovej nadelila 1,14 sekundy a má veľkú šancu získať v tomto lyžiarskom stredisku svoje prvé víťazstvo. Tretie miesto obsadila Wendy Holdenerová, no a za ňou registrujeme už našu Petru Vlhovú. Ostatným pretekárkam z našich zemepisných šírok sa nedarilo. Barbara Kantorová prvé kolo nedokončila a najväčšia česká nádej Martina Duboská skončila na 35. mieste. Ja vám ďakujem za pozornosť a zároveň vás pozývam aj na sledovanie druhého kola, ktoré štartuje o necelých 90 minút. Dovtedy dovidenia.
Prvé kolo sa skončilo.
71
Poslednou pretekárkou prvého kola bola Dánka Nuunu Chemnitz Berthelsenová. Tá však na trati spravila veľké chyby a celkovo stratila priepastných dvanásť sekúnd.
69-70
V nedokončených jazdách pokračujeme ďalej. Teraz sme ich videli dokonca hneď štyri za sebou. Cieľom neprešli ani Poľka Maryna Gąsienicová-Danielová a Elvedina Muzaferijaová z Bosny a Hercegoviny.
68
ONLINE: Slalom žien - Lienz 2017 (1. kolo, Vlhová) | Sportnet.skBohužiaľ, dobré správy nemáme ani pre slovenských fanúšikov. Barbara Kantorová na prvom medzičase strácala viac než dve sekundy, ale napokon ani ona svoju jazdu nedokončila.
67
Kateřina Pauláthová svoju jazdu nezvládla a neprešla ani prvým meraným úsekom. Druhé kolo bude tak bez českého zastúpenia, keďže podobne chybovala aj Martina Dubovská.
66
Amelia Smartová sa zaraďuje na priebežné 54. miesto, a tak ju v druhom kole neuvidíme. Teraz ale zbystríme opäť pozornosť, pretože na štarte je Češka Kateřina Pauláthová.
65
Patricia Manganová nevyužila to, že trať prvého kola postavil americký tréner. Do cieľa prichádza na 54. mieste s viac než šesťsekundovým odstupom na svoju krajanku.
64
Chorvátka Leona Popovićová sa počas celej jazdy pohybovala okolo 50. miesta. Napokon jej patrí miesto o dve priečky horšie, keďže stratila presne 5,63 sekundy.
62-63
V krátkom slede tu máme opäť dve pretekárky, ktoré svoju jazdu nedokončili. Najskôr na trati chybovala Josephine Forniová z Francúzska a následne sa do cieľa nedostala ani Nina O'Brienová z USA.
61
Kristin Lysdahlová je takisto pretekárkou, ktorú v druhom kole neuvidíme. Nórke momentálne patrí 50. miesto so stratou 5,5 sekundy na vedúcu Američanku.
60
Nevydarené slovinské dopoludnie potvrdila svojou jazdou aj Meta Hrovatová. Tá stratila takmer šesť sekúnd, a tak momentálne načína šiestu desiatku.
59
Pred spomínanú Talianku sa zaraďuje Adriana Jelinková z Holandska. Jej strata predstavuje 5,58 sekundy, s čím nemala šancu postúpiť do druhého kola.
58
Talianka Roberta Midaliová strácala na prvom medzičase len 1,27 sekundy, no v cieli ich bolo viac než šesť. Momentálne jej tak patrí priebežné 50. miesto.
56-57
Nemecká pretekárka Andrea Filserová sa po chybe nedostala ani na prvý medzičas. Na rozdiel od nej cieľ videla ďalšia pretekárka Kristine Gjelsten Haugenová, ale s 50. miestom zrejme Nórka spokojná nebude.
55
Ďalšou smoliarkou prvého kola je Carole Bissigová. Švajčiarska nádej sa zaraďuje na 31. miesto, pričom na domácu Katharinu Truppeovú stratila len päť stotín sekundy.
54
Maria Škanovová z Bieloruska svoju jazdu prvého kola príliš nezvládla. V cieli stratila bez jednej stotiny päť sekúnd, a tak sa zaraďuje až do polovice piatej desiatky.
53
Smolný moment pre nórsku reprezentantku Minua Fürst Holtmannovú. Tej ušla účasť v druhom kole len o 25 stotín sekundy. Nórka sa tak zaraďuje na priebežnú 32. priečku.
52
Ďalšou domácou pretekárkou bola Franziska Gritschová. Dlho bojovala o účasť v druhom kole, ale napokon jej patrí priebežná 37. pozícia so stratou takmer štyroch sekúnd.
51
Vyzerá to tak, že pretekárky z tej slabšej skupiny majú s traťou veľké problémy. Po Gabriele Capovej sa do cieľa nedostala ani talianska pretekárka Michela Azoolaová.
50
So štartovým číslom 50 sme videli na trati českú pretekárku Gabrielu Capovú. Tá sa ale na nej príliš dlho nezdržala, chybovala už v hornej časti a napokon klasifikovaná nebude.
49
Klara Livková podobne ako jej krajanka Ana Buciková nedokončila prvé kolo. Na druhom medzičase figurovala na 37. mieste, ale v spodnej časti trate spravila chybu, po ktorej skončila na zemi.
48
Švajčiarka Aline Daniothová to zvládla a zaraďuje sa na priebežné 29. miesto so stratou 3,31 sekundy. Vyzerá to s ňou veľmi nádejne. Naopak, v druhom kole sa nepredstaví spomínaná Maruša Ferková.
47
Magdalena Fjällströmová takisto nezosadila Marušu Ferkovú z poslednej postupovej pozície. Stratila totiž viac než štyri sekundy, čo jej stačí len na 36. miesto.
46
Teraz sme videli v akcii reprezentantku Andorry. Bola ňou Mireia Gutiérrezová, ale stratila až príliš veľa času na to, aby mohla bojovať o body do Svetového pohára.
Priebežné poradie

1. Mikaela Shiffrinová (USA)
2. Frida Hansdotterová (SWE) +1,14
3. Wendy Holdenerová (SUI) +1,28
4. Petra Vlhová (SVK) +1,58
5. Bernadette Schildová (AUT) +1,70
6. Mélanie Meillardová (SUI) +1,71
7. Chiara Costazzová (ITA) +1,82
8. Christina Geigerová (GER) +2,05
9. Nina Haver-Løsethová (NOR) +2,08
10. Marina Wallnerová (GER) +2,09
.....
32. Martina Dubovská (CZE) +3,65
44-45
V krátkom časovom slede registrujeme dve pretekárky, ktoré svoju jazdu nedokončili. Cieľovým priestorom neprešla Sara Hectorová a následne ani Alexandra Tilleyová.
43
Katharina Huberová zaostala v cieli o viac než tri a pol sekundy a tak sa do druhého kola nepozrie. Najlepšou domácou pretekárkou tak zostáva Bernadette Schildová, ktorá je piata.
42
Chiara Mairová nepredviedla najlepšiu jazdu. Na ani jednom medzičase nebola v postupovej tridsiatke a končí na priebežnom 35. mieste. Na rade je ďalšia rakúska pretekárka Katharina Huberová.
41
Podobný scenár ako v predošlých prípadoch. Laurence St. Germainová stratila v spodnej časti trate viac než 1,5 sekundy. Celkovo zaostala o viac než štyri, a tak sa do druhého kola nepozrie.
40
Domáca pretekárka Ricarda Haaserová sa zaraďuje na priebežné 31. miesto. Takisto stratila najviac v spodnej časti trate, ktorá je už poriadne rozbitá.
39
Jessica Hilzingerová bude zrejme sklamaná, keďže sa v druhom kole takisto nepredstaví. Vďaka nevydarenému záveru stratila 4,4 sekundy, a tak jej patrí priebežná 35. pozícia.
38
Ani druhá ruská pretekárka Xenia Alopinová dieru do sveta neurobí. V cieli stratila presne 4,72 sekundy a už teraz figuruje mimo pozícii, ktoré zaručujú účasť v druhom kole.
37
Čakanie Martiny Dubovskej netrvalo príliš dlho. Mimo postupovej tridsiatky ju odsúva Kanaďanka Roni Remmeová, ktorá predviedla skvelú jazdu a patrí jej priebežná 17. pozícia.
36
36
ONLINE: Slalom žien - Lienz 2017 (1. kolo, Vlhová) | Sportnet.skTo je škoda. Martina Dubovská mala dobre rozbehnuté prvé kolo, ale napokon v cieli stratila 3,65 sekundy. Momentálne je tridsiata a bude s napätím čakať, či ju ešte niekto nepredbehne.
35
Švédska reprezentantka Estelle Alphandová má takisto veľkú šancu na to, aby sa predstavila v druhom kole. Jej strata je takmer tri sekundy, čo jej stačí na priebežné 22. miesto.
34
Skvelý výkon predviedla domáca reprezentantka Katharina Liensbergerová. Na prvom medzičase síce strácala viac než sekundu, no v ďalšej časti bola výborná a zaraďuje sa na trináste miesto.
33
Ruská pretekárka Jekaterina Tkačenková predviedla doposiaľ najhoršiu jazdu dnešného dňa. Stratila viac než päť sekúnd, a tak jej momentálne patrí posledná klasifikovaná priečka.
32
Ylva Staalnackeová sa dlho držala na úrovni predošlej srbskej pretekárky, ale záver jej vôbec nevyšiel. S mankom 3,68 sekundy jej patrí priebežné 28. miesto, čo zrejme nebude stačiť na postup do druhého kola.
31
Srbská pretekárka Nevena Ignjatovićová sa do druhého kola zrejme pozrie. V cieli jej strata predstavuje 3,23 sekundy, čo jej stačí na priebežné 24. miesto.
30
Nasadenú tridsiatku nám ukončila Anne-Sophie Barthetová. Ani tejto Francúzke prvé kolo nevyšlo. Na Mikaelu Shiffrinovú stratila takmer 4,5 sekundy, a tak sa zaraďuje na priebežné posledné miesto.
29
Nastasia Noensová je druhou pretekárkou, ktorá nedokončila prvé kolo. Chybovala už v hornej časti trate, keď sa jej rozpojili lyže a netrafila ideálne jednu z bránok.
28
28
Maren Wieslerová podala na svoje pomery solídny výkon a mali by sme ju vidieť aj v popoludňajšom druhom kole. Nemka figuruje na 22. mieste so stratou nad úrovňou troch sekúnd.
27
Ďalšou z partie skúsených talianskych pretekárok bola Manuela Mölggová. Ani jej nevyšla dobre záverečná časť trate, no napriek tomu sa zaraďuje na priebežné 18. miesto. Druhé kolo jej tak určite neujde.
26
Ďalšou domácou nádejou bola Stephanie Brunnerová. Rakúšanka, ktorá sa zaskvela vynikajúcim výkonom vo fínskom Levi, nezvládla najmä spodnú časť trate, a tak sa zaraďuje až na 16. pozíciu.
25
Maruša Ferková bola úspešnejšia ako jej krajanka Ana Buciková, ktorá zatiaľ ako jediná nedokončila jazdu prvého kola. Skúsená pretekárka stratila 3,37 sekundy, čo jej stačí na predposlednú priečku.
24
Adeline Baudová Mugnierová nespravila na pohľad nejakú veľkú chybu, no rýchlosťou sa nemohla merať s americkou kométou Mikaelou Shiffrinovou. Francúzka ide na 19. miesto s mankom takmer troch sekúnd.
23
Juniorská vicemajsterka sveta Katharina Gallhuberová začala výborne a na úvodnom medzičase strácala len 51 stotín. Následne jej strata výrazne narástla, no v cieli je spokojná s priebežným 11. miestom a stratou 2,18 sekundy.
22
Kanadská pretekárka Erin Mielzynská na každom medzičase stratila približne sekundu. O spokojnosti tak nemôže byť ani reči. Každopádne, pred reklamnou prestávkou možno konštatovať jej priebežné 17. miesto.
21
Tretiu desiatku pretekárok otvára Anna Swenn-Larssonová. Švédska reprezentantka sa nevyhla drobným zaváhaniam na trati a zaraďuje sa na priebežnú dvanástu priečku.
20
Carmen Thalmannová sa chcela ukázať pred domácimi fanúšikmi, no príliš ich nepotešila. Stratila celkovo 3,29 sekundy, čo jej stačí len na priebežné 17. miesto. Uvidíme, či to bude stačiť na postup do druhého kola.
19
Nemecká reprezentantka Marina Wallnerová môže byť so svojim prvým kolom spokojná. Nepokorila síce manko dvoch sekúnd, no zaraďuje sa na priebežné 10. miesto. Na pódium stráca momentálne osem desatín.
18
Resi Stieglerová sa snažila využiť toho, že trať prvého kola postavil americký tréner. Po prvom medzičase to s ňou vyzeralo nájdene, ale záver nebol ideálny, a tak sa strata natiahla na takmer tri sekundy.
17
Irene Curtoniová mala drobné problémy v hornej časti trate a hneď na prvom medzičase strácala sekundu. Bronzová pretekárka z francúzskeho Courchevelu sa napokon zaraďuje až na dvanáste miesto, čo je sklamanie.
16
Po reklamnej prestávke sa pustila dolu svahom domáca Katharina Truppeová. Už na úvodnom medzičase strácala viac než sekundu a jej manko naďalej narastalo. Napokon sa zastavilo na hranici 3,32 sekundy, čo znamená predposledné miesto.
15
Prvou Taliankou na trati bola skúsená Chiara Costazzová. Predviedla veľmi kvalitné prvé kolo, podobne ako Mélanie Meillardová sa dostala pod stratu dvoch sekúnd a v druhom kole bude útočiť zrejme zo siedmeho miesta.
14
Maren Skjøldová očividne nie je spokojná so svojim prvým kolom. Skutočne jej jazda bola pomalá, o čom svedčí aj strata 3,75 sekundy. Nórska pretekárka sa zaraďuje na poslednú trinástu pozíciu.
13
Mélanie Meillardová začala podobne ako Petra Vlhová, keď na prvom medzičase stratila šesť desatín sekundy. Švajčiarka napokon dostala svoju stratu pod hranicu dvoch sekúnd a posúva sa na šieste miesto.
12
Straty pretekárok z druhého sledu sa pohybujú zväčša nad hranicou dvoch sekúnd. Potvrdila to aj Denise Feierabendová, ktorá stratila 2,21 sekundy a dostáva sa na ôsme miesto pred Lenu Dürrovú.
11
V krátkom časovom slede sme videli v akcii druhú nemeckú pretekárku. Bola ňou Lena Dürrová. Tá svoju kolegyňu nezdolala a so stratou 2,5 sekundy sa zaraďuje na priebežnú ôsmu priečku.
10
Prvú desiatku pretekárok uzavrela Christina Geigerová. Nemecká reprezentantka nezvládla najlepšie spodnú časť trate, kde jej strata narástla nad hranicu dvoch sekúnd. Každopádne, je šiesta a v druhom kole bude môcť útočiť.
9
Straty na Mikaelu Shiffirinovú sa zrejme budú čoraz viac prehlbovať. Michelle Gisinová robila čo mohla, ale napokon sa zaraďujeme len na siedme miesto s mankom 2,69 sekundy.
8
8
Slovinská pretekárka Ana Buciková je prvou ženou, ktorá nedokončila prvé kolo. Pri jednej z bránok sa až príliš naklonila na pravú stranu a spadla na zem. Následne už vo svojej jazde nepokračovala.
7
Emelie Wikströmová nebola taká úspešná ako jej krajanka Frida Hansdotterová. Jej jazda bola pomerne dosť rozháraná a stratila na nezastaviteľnú americkú líderku až 3,2 sekundy.
6
Výborný výkon predviedla Wendy Holdenerová. Švajčiarska slalomová jednotka sa zaraďuje na tretie miesto, pričom na druhú Fridu Hansdotterovú stratila len zanedbateľných 14 stotín.
5
Nina Haver-Løsethová nezažíva najlepšiu sezónu, čo potvrdzuje aj v dnešnom prvom kole slalomu. Na Mikaelu Shiffrinovú stratila viac než dve sekundy a zaraďuje sa na priebežné posledné miesto.
4
4
ONLINE: Slalom žien - Lienz 2017 (1. kolo, Vlhová) | Sportnet.skS napätím sme teraz sledovali jazdu Petry Vlhovej. Slovenskej pretekárke nevyšla už horná časť trate, kde stratila 64 stotín sekundy. Bohužiaľ, odstup sa naďalej prehlboval a rodáčka z Liptovského Mikuláša si do druhého kola odnesie manko 1,58 sekundy.
3
Frida Hansdotterová tu pred dvoma rokmi dokázala triumfovať, no s prvým kolom zrejme úplne spokojná nebude. Švédka sa zaraďuje na priebežnú druhú priečku, ale na vedúcu Američanku stratila 1,14 sekundy.
2
ONLINE: Slalom žien - Lienz 2017 (1. kolo, Vlhová) | Sportnet.skAmerická kométa Mikaela Shiffrinová zvládla prvé kolo na výbornú. Už na prvom medzičase bola rýchlejšia o viac než pol sekundy. Napokon je v cieli s obrovským náskokom, keď domácej pretekárke nadelila 1,7 sekundy.
1
Bernadette Schildová predviedla na pohľad peknú rytmickú jazdu bez výraznejších zaváhaní. V cieli dosiahla čas 52,73 sekundy, ktorý sa bude snažiť okamžite prekonať Mikaela Shiffrinová.
ŠTART
Prvé kolo slalomových pretekov z rakúskeho Lienzu bolo v týchto chvíľach odštartované. Ako prvá sa pustila dolu svahom 27-ročná domáca pretekárka Bernadette Schildová.
Vážení čitatelia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z alpského lyžovania. Najlepšie slalomárky sveta sa dnes predstavia v rakúskom Lienzi, ktorý hostí štvrté podujatie najtočivejšej disciplíny v rámci Svetového pohára. V prvom kole sa predstaví celkovo 72 pretekárok, vrátane dvoch Sloveniek.

VLHOVÁ EŠTE NA PÓDIU NECHÝBALA

Kráľovnou tejto lyžiarskej sezóny je opäť americká kométa Mikaela Shiffrinová. Dominuje nielen v slalomovej disciplíne, ale takisto má na konte najviac bodov v zjazde a obrovskom slalome. Aj dnes bude najväčšou favoritkou a určite by rada nadviazala na triumf z francúzskeho Courchevelu. V atraktívnom paralelnom slalome zdolala Petru Vlhovú iba o štyri stotiny sekundy. Rodáčka z Liptovského Mikuláša ani s odstupom niekoľkých dní neskrývala sklamanie, keďže víťazstvo bolo skutočne veľmi blízko. Slovenka v tejto sezóne ešte nechýbala v slalome na stupňoch víťaziek a celkovo jej v Svetovom pohári patrí priebežná štvrtá pozícia. Do dejiska dnešných pretekov sa presunula len včera, keďže prípravu absolvovala v Taliansku.

V ROKU 2015 TU USPELA HANSDOTTEROVÁ

Rakúsky Lienz sa vracia do kalendára Svetového pohára po ročnej pauze. V roku 2015 Mikaela Shiffrinová neštartovala, a tak mali ostatné slalomárky veľkú šancu na výhru. Tú napokon využila Švédka Frida Hansdotterová, ktorá o sedem stotín sekundy zdolala Švajčiarku Wendy Holdenerovú. Stupne víťaziek doplnila Petra Vlhová a na šiestom mieste skončila Veronika Velez-Zuzulová. Bratislavčanka po nepríjemnom zranení avizuje návrat na súťažné svahy, no v Rakúsku ešte bude chýbať. V Lienzi momentálne nie sú práve najlepšie podmienky na lyžovanie. Ešte včera bol jeden stupeň nad nulou a zasnežená je viac-menej len zjazdovka. Ťažko povedať, ktorým pretekárkam môžu takéto podmienky vyhovovať.

PRVÉ KOLO POSTAVIL AMERICKÝ TRÉNER

V prvom kole sa predstaví 72 pretekárok, pričom celú štartovaciu procedúru začne Bernadette Schildová. Nasledovať bude Mikaela Shiffrinová a so štartovým číslom štyri odštartuje aj naša veľká nádej – Petra Vlhová. V jej prípade bude veľmi dôležité, aby si pripravila čo najlepšiu pozíciu do druhého kola, ktoré stavia jej tréner Livio Magoni. Prvé kolo s celkovým počtom 64 bránok postavil Američan Jeff Lackey, čo by mohlo predstavovať drobnú výhodu pre líderku celkového poradia. So štartovým číslom 68 odštartuje aj druhá Slovenka Barbara Kantorová. Vo svojej kariére dosiahla najlepší slalomový výsledok v roku 2012, keď v Kranjskej Gore skončila na 24. mieste. Naposledy pretekala v rámci Svetového pohára na začiatku decembra. V St. Moritzi sa jej ale príliš nedarilo, keď v Super G obsadila poslednú 54. priečku.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 10:30.

Súvisiace články