Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Vlhová skončila v Lienzi na piatom mieste, zvíťazila Shiffrinová

Petra Vlhová na trati prvého kola slalomu v Lienzi. (Autor: TASR/Martin Baumann)
Sportnet|Publikované 27. dec 2017 o 23:00

Slovenka sa na pódium po piaty raz v sérii nedostala.

Slalom žien v Lienzi - konečné poradie:

1.Mikaela ShiffrinováUSA1:43,87 min
2.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+0,89
3.Frida HansdotterováŠvédsko+1,22
4.Bernadette SchildováRakúsko+1,77
5.Petra VlhováSlovensko+1,82
5.Estelle AlphandováŠvédsko+1,82
7.Katharina GallhuberováRakúsko+2,01

LIENZ. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová skončila na piatom mieste vo štvrtkovom slalome Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Lienzi.

Zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová s náskokom 89 stotín sekundy pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou a 1,22 sekundy pred Švédkou Fridou Hansdotterovou.

Pod pódiom slalomu prvýkrát v sezóne

Až vo štvrtom slalome aktuálnej sezóny Svetového pohára Vlhová prvýkrát chýbala na pódiu pre tri najlepšie pretekárky.

Po triumfe vo fínskom Levi, druhom mieste v americkom Killingtone a nedávnej druhej priečke v paralelnom slalome vo francúzskom Courcheveli sa 22-ročná Liptáčka tentoraz v Lienzi nedostala na stupne víťazov.

Slovenka pred Lienzom ťahala šnúru štyroch pódiových umiestnení v slalomoch SP. Vlhová zostala v slalomovom hodnotení SP na druhej priečke za Shiffrinovou, jej bodové manko však narástlo na 75 bodov.

V celkovom priebežnom hodnotení SP je Vlhová štvrtá.

"Bolo to veľmi ťažké, pretože podmienky neboli optimálne. Bol to veľký boj, každý bojoval, spravila som trošku chyby, ktoré ma niečo stáli," povedala Vlhová v cieli druhého kola.

Petra Vlhová počas slalomu Svetového pohára v Lienzi: fotogaléria

29.12.2017

Shiffrinová sa vyrovnala Seizingerovej

Fenoménka svetového slalomu, ale momentálne aj celého Svetového pohára, Shiffrinová si pripísala 36. triumf v pretekoch SP v kariére a piaty v aktuálnej sezóne.

Shiffrinová sa tým vyrovnala Nemke Katji Seizingerovej na 7. mieste historického rebríčka v počte víťazstiev v bojoch o krištáľové glóbusy. Na čele je Lindsey Vonnová so 78 víťazstvami.

Vlhová spomalila v zlome do strminy

Vlhová vstúpila do štvrtého slalomu sezóny v pozícii dvojky hodnotenia disciplíny, červené číslo vedúcej ženy Svetového pohára mala Shiffrinová. Ambiciózna Slovenka od úvodných sekúnd prvej jazdy zaostávala za Američankou a na prvom medzičase za ňou bola až o 64 stotín sekundy.

V cieli bol jej odstup až 1,58 sekundy a do druhého kola sa posunula zo štvrtého miesta v pozícii pretekárky útočiacej na pódium.

Druhé kolo postavil Vlhovej tréner Livio Magoni a bolo podobne nerytmické ako to prvé. Na medzičase mala ešte 22-ročná Slovenka polsekundový náskok, ale v zlome do strmšej časti trate takmer zastala a spolu s ďalšou chybičkou v cieľovom "hangu" jej to stačilo na celkovú piatu priečku.

Vlhovej výkon ovplyvnila aj postupne sa rozbíjajúca mäkká podložka, no najmä jej štýl jazdy na hranici rizika, na čo doplatila na nerovných miestach trate chybami.

Vlhová bola pred dvoma rokmi v slalome v Lienzi tretia.

Ďalšie poradia vo Svetovom pohári 2017/2018:

Poradie vo Svetovom pohári (po 13 z 39 pretekov):

1.Mikaela ShiffrinováUSA821 bodov
2.Viktoria RebensburgováNemecko430
3.Tina WeiratherováLichtenštajnsko374
4.Petra VlhováSlovensko349
5.Michelle GisinováŠvajčiarsko323
6.Tessa WorleyováFrancúzsko286

Poradie v hodnotení slalomu SP (po 4 z 12 pretekov):

1.Mikaela ShiffrinováUSA380 bodov
2.Petra VlhováSlovensko305
3,Wendy HoldenerováŠvajčiarsko185
4.Frida HansdotterováŠvédsko181
5.Denise FeierabendováŠvajčiarsko126
6.Bernadette SchildováRakúsko122

Online prenos: Slalom žien - Lienz 2017 (2. kolo, Petra Vlhová)

Zjazdové lyžovanie
28.12.2017 o 13:45
SP - slalom žien, 2.kolo, Lienz
Prenos
Mikaela Shiffrinová ovládla aj štvrté slalomové preteky v tejto sezóne. Minulý týždeň zdolala Petru Vlhovú len o štyri stotiny, dnes rozdrvila konkurenciu rozdielom 0,89 sekundy. Na druhom mieste skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová a stupne víťaziek uzatvára víťazka spred dvoch rokov Frida Hansdotterová. Bohužiaľ, naša pretekárka spravila v druhej jazde až príliš veľa chýb, a tak obsadila konečné piate miesto s mankom 1,82 sekundy. Z nerovných podmienok najviac vyťažila Estelle Alphandová, ktorá si oproti prvému kolu polepšila o 18 miest. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.
1
1
ONLINE: Slalom žien, Lienz 2017 (2. kolo, Vlhová) | sportnet.sme.skMikaela Shiffrinová síce nepredviedla najrýchlejšie druhé kolo, no zužitkovala obrovský náskok, ktorý si vypracovala v prvej jazde. Na svoje konto si tak pripisuje 36. víťazstvo vo svojej stále krátkej kariére.
2
Frida Hansdotterová neobháji svoje víťazstvo spred dvoch rokov. Zajazdila až dvanáste najlepšie druhé kolo, a tak za vedúcou Švajčiarkou zaostala o 33 stotín. Na štarte je už len jedna pretekárka, ktorú asi netreba zvlášť predstavovať.
3
ONLINE: Slalom žien, Lienz 2017 (2. kolo, Vlhová) | sportnet.sme.skŠvajčiarska jednotka Wendy Holdenerová spravila podstatne menej chýb než slovenská pretekárka, a tak ide do jasného vedenia s náskokom 88 stotín sekundy. Petra Vlhová je tak momentálne na delenom treťom mieste, spoločne s Estelle Alphandovou.
4
4
ONLINE: Slalom žien, Lienz 2017 (2. kolo, Vlhová) | sportnet.sme.skPetra Vlhová mala na prvom medzičase náskok 50 stotín sekundy, ale následne oň prišla po zbytočnej chybe. V závere ešte poriadne pridala, ale na domácu Rakúšanku stratila päť stotín sekundy. Obrovská škoda.
5
Domáca pretekárka Bernadette Schildová je novou líderkou dnešných pretekov. Na druhom medzičase mala náskok jednej sekundy, následne spravila nemalú chybu, ale napokon je v cieli o päť stotín rýchlejšie než Estelle Alphandová.
6
Mélanie Meillardová sa takisto nevyvarovala niekoľkým zaváhaniam počas svojej druhej jazdy. Napokon stratila 49 stotín sekundy a zaraďuje sa na štvrtú priečku. Bohužiaľ, pretekárky nemajú dnes rovnaké podmienky.
7
Talianka Chiara Costazzová mala na prvom medzičase náskok celej jednej sekundy. Možno by dokázala atakovať čas vedúcej Švédky, no v strednej časti trate chybovala a napokon preteky ani len nedokončí.
8
Počas reklamnej prestávky organizátori trošku upravili záverečný úsek trate. Možno aj vďaka tomu sa Christina Geigerová dostáva na priebežné tretie miesto so stratou 39 stotín. Na druhom medzičase viedla o šesť desatín, ale ani to jej nestačilo na prvé miesto.
Priebežné poradie:
1. Estelle Alphandová (SWE)
2. Katharina Gallhuberová (AUT) +0,19
3. Denise Feierabendová (SUI) +0,49
4. Nina Haver-Løsethová (NOR) +0,53
5. Lena Dürrová (GER) +0,67
6. Michelle Gisinová (SUI) +0,69
9
Nina Haver-Løsethová tomu nemôže uveriť. Na štarte mala takmer sekundový náskok, ale napokon sa zaraďuje až na štvrté miesto s mankom 53 stotín. Estelle Alphandová dokonale využila lepšiu upravenosť trate a smeruje možno aj do prvej päťky.
10
Desiatou pretekárkou po prvom kole bola Marina Wallnerová. Opäť musíme konštatovať rovnaký scenár. Rozbitý záverečný úsek trate sa prejavil na tom, že Nemka napokon stratila v cieli sekundu a je až dvanásta.
11
Nepodarilo sa! Katharina Gallhuberová išla výborne, na druhom medzičase mala ešte veľký náskok, ale napokon zaostala za švédskou líderkou o 19 stotín sekundy. Estelle Alphandová sa tak môže naďalej usmievať.
12
Denise Feierabendová predviedla peknú jazdu, ale doplatila na to, že spodná časť trate je už pomerne dosť rozbitá. Aj Švajčiarka mala ešte náskok na druhom medzičase, no v cieli stratila takmer pol sekundy.
13
Premotivovaná bola aj domáca pretekárka Katharina Liensbergerová. Už na druhom medzičase bol jej komfortný náskok fuč a napokon sa zaraďuje až na dvanáste miesto so stratou 1,10 sekundy.
14
Anna Swenn-Larssonová sa pustila do svojej jazdy s veľkou vervou, ale spravila veľmi veľa chýb. Švédka absolútne neohrozila svoju krajanku a vo výsledkovej listine ju vidíme až na 11. mieste.
15
Po reklamnej prestávke sa pustila dolu svahom nemecká pretekárka Lena Dürrová. Na štarte mala takmer polsekundový náskok, ale takisto doplatila na pomalší záver. Každopádne, s priebežnou druhou priečkou môže byť spokojná.
16
Vyzeralo to, že budeme mať novú líderku. Irene Curtoniová mala slušný náskok na druhom medzičase, ale v záverečnom úseku bola pomalšia než Estelle Alphandová. Napokon jej patrí priebežná štvrtá pozícia.
17
Najväčším prekvapením prvého kola bola jednoznačne Roni Remmeová. Kanaďanka však nastúpila do druhej jazdy premotivovaná a spravila množstvo chýb. Napokon je z toho jedenáste miesto so stratou viac než dve sekundy.
18
18
Domáca Rakúšanka Stephanie Brunnerová mala na štarte náskok 28 stotín sekundy. Postupne oň prichádzala a kvôli nevydarenému záveru svojej jazdy putuje až na tretie miesto s mankom ôsmich desatín.
19
Švajčiarka Michelle Gisinová spokojne zamávala do kamery, keďže momentálne figuruje na druhej priečke. Takisto však doplatila na horší spodný úsek trate, kde nabrala stratu viac než šesť desatín.
20
Estelle Alphandová zostáva na čele priebežného poradia. Skúsená Manuela Mölggová zajazdila druhé kolo o 1,3 sekundy pomalšie, a tak sa zaraďuje až na šieste miesto pred Resi Stieglerovú.
21
Resi Stieglerová úplne pokazila spodný úsek trate. Na druhom medzičase mala náskok 23 stotín, ale napokon v cieli stratila na Estelle Alphandovú 1,64 sekundy. Američanka tak putuje na priebežné siedme miesto.
22
Kanaďanka Erin Mielzynská sa na seba veľmi hnevá. Spravila totiž podobnú chybu ako Carmen Thalmannová a dokonca ani nepreťala cieľovú čiaru. Po zbytočnej chybe tak dnes bodovať nebude.
23
ONLINE: Slalom žien, Lienz 2017 (2. kolo, Vlhová) | sportnet.sme.skVynikajúce druhé kolo predviedla Estelle Alphandová. Švédska lyžiarka ide suverénne do čela pretekov a jej náskok predstavuje úctyhodných 83 stotín sekundy. V prípade tejto pretekárky možno očakávať výrazný posun.
24
Francúzka Adeline Baudová Mugnierová ide na priebežné druhé miesto s nepatrnou stratou na vedúcu nemeckú pretekárku. Zaujímavosťou je, že dosiahla úplne rovnaký čas ako domáca Katharina Truppeová.
25
Švédka Emelie Wikströmová do druhého kola nenastúpila. Na trati sme tak sledovali Nemku Maren Wieslerovú, ktorej momentálne patrí prvé miesto s náskokom šiestich stotín pred Katharinou Truppeovou.
27
Srbská pretekárka Nevena Ignjatovićová si na prvom medzičase držala drobný náskok, ale druhá polovica trate jej nevyšla. Napokon prichádza do cieľa so stratou 71 stotín a dočasne sa zaraďuje na bronzovú pozíciu.
28
28
Carmen Thalmannová mala nepatrný náskok pred svojou rakúskou krajankou. Dlho bojovala o vedúcu priečku, no v závere spravila veľkú chybu. Takmer sa posadila na sneh a celkovo stratila 1,57 sekundy.
29
Švajčiarska pretekárka Aline Daniothová sa napokon nedostáva na lídersku pozíciu. Na druhom medzičase mala náskok štyroch desatín, ale kvôli opatrnejšiemu záveru za Rakúšankou zaostala o deväť stotiniek.
30
Katharina Truppeová bola po prvom kole určite sklamaná, keďže očakávala rozhodne lepšie umiestnenie. Každopádne, v druhom kole sa môže posunúť iba vyššie. Jej výsledný čas je 1:46,58.
ŠTART
Druhé kolo dnešných pretekoch bolo v týchto chvíľach odštartované. Najlepšie upravenú trať má domáca Katharina Truppeová, ktorá v prvej jazde obsadila posledné postupové 30. miesto.
Druhé kolo slalomových pretekov v rakúskom Lienzi sa začne s drobným časovým oneskorením. Podľa aktuálnych informácii by sa malo začať o 13:45 hod. Najlepšiu pozíciu má Mikaela Shiffrinová, no veľkú šancu na pódiové umiestnenie má aj Petra Vlhová.

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z druhého kola slalomových pretekov, ktoré sa konajú v rakúskom Lienzi. V najlepšej tridsiatke nechýba ani Slovenka Petra Vlhová, ktorá si robí zálusk na štvrté pódiové umiestnenie za sebou.

VLHOVÁ BUDE ÚTOČIŤ ZO ŠTVRTÉHO MIESTA

Prvé kolo ovládla americká superhviezda Mikaela Shiffrinová. Líderka Svetového pohára nedala nikomu ani najmenšiu šancu a do druhého kola si prenesie náskok 1,14 sekundy. Jej jazda bola prakticky dokonalá a pokiaľ nespraví väčšiu chybu ani v popoludňajšej jazde, pripíše si na konto ďalšie víťazstvo. Dobrú východiskovú pozíciu má druhá Frida Hansdotterová. Víťazka spred dvoch rokov predviedla po dlhšej dobe vydarený výkon a bude sa snažiť udržať umiestnenie na stupňoch víťaziek. Tradične sa v dobrom svetle ukázala Wendy Holdenerová, ktorá predviedla typickú dynamickú jazdu a za švédskou súperkou zaostala len o 14 stotín sekundy.

Samozrejme, najväčšiu pozornosť budeme venovať Petre Vlhovej. Slovenke v prvom kole nevyšla vrchná časť trate a celkovo stratila na americkú kométu 1,58 sekundy. V druhom kole však bude mať výhodu, keďže trať stavia jej tréner Livio Magoni. Podľa jej slov nič nie je stratené a druhú jazdu pôjde tradične naplno. Dvojnásobné zastúpenie v elitnej desiatke má len Nemecko a Švajčiarsko. Bohužiaľ, v druhom kole sa nepredstaví ani jedna česká pretekárka, keďže dve vypadli a Martina Dubovská skončila päť miest pod čiarou. Prvé kolo nedokončila ani Barbara Kantorová, ktorá sa nedostala ani na métu druhého medzičasu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.
Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.