Tipos extraliga: Slovan nedostal ani gól a postúpil do semifinále

ONLINE: Prešov - Slovan Bratislava, play off, Tipos extraliga dnes.
ONLINE: Prešov - Slovan Bratislava, play off, Tipos extraliga dnes. (Autor: TASR)
Sportnet|30. mar 2022 o 12:00

Sledovali ste online prenos zo štvrťfinále play off Tipos extraligy: Prešov - Slovan Bratislava.

PREŠOV. HC Grotto Prešov a HC Slovan Bratislava dnes hrali 4. zápas štvrťfinále play off hokejovej Tipos extraligy 2021/2022.

"Belasí" na ľade Prešova zvíťazili 2:0 a do najlepšej štvorky sa dostali bez prehry. Potvrdili tak rolu favorita, boli lepším tímom a zaslúžene vyhrali.

V brejku sa najskôr presadil Tomáš Zigo a následne Slovan zvýšil na konečných 2:0 ešte pred uplynutím druhej tretiny, keď skóroval Brant Harris.

Hokej ste sledovali online.

ONLINE PRENOS: HC Grotto Prešov - HC Slovan Bratislava dnes (hokej, Tipos extraliga, štvrťfinále play off, 4. zápas, NAŽIVO, LIVE, streda)

Tipos Extraliga play-off Štvrťfinále 2021/2022
30.03.2022 o 18:00
Prešov
0:2
(0:0, 0:2, 0:0)
60' minúta
Ukončený
HC Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 29. Zigo (Kytnár, Gachulinec), 38. Harris (Sersen, Takáč).
Prenos
HC Slovan Bratislava je prvým semifinalistom TIPOS Extraligy v sezóne 2021/2022. Belasí porazili Prešov jednoznačne 4:0 na zápasy. V rozhodujúcom stretnutí sa o góly postarali Zigo s Harrisom.

Bratislavčania si na meno svojho súpera ešte počkajú, pre Šarišanov sa nováčikovský ročník skončil.
Koniec zápasu.
59:30
importantUž so šiestimi korčuliarmi a za potlesku prešovských fanúšikov sa domáci ešte snažia o malý hokejový zázrak.
59:00
importantOddychový čas domácich.
58:43
V tejto chvíli sa pokračuje v hre bez jediného prerušenia už päť minút. Prešovčania potrebujú čo najskôr získať útočné pásmo.
58:00
Do konca riadneho hracieho času zostávajú dve minúty.
56:59
Slovanisti maximálne pozorní, na ataky súpera čakajú s piatimi hráčmi v strednom pásme. Toto je náročné prekonať.
55:45
Hrá sa dve minúty bez prerušenia, sekundy pomaly nabiehajú. Prešov štyri minúty od ukončenia sezóny.
53:43
Zakázané uvoľnenie Bratislavčanov.
53:17
Ljalka sa hneď po vhadzovaní ocitol v šanci, Windsor zase pozorný.
52:53
Hostia v plnom počte.
52:38
52:38
importantPetrík odmieta tretí gól vo svojej sieti. Vo vlastnom oslabení vychytal po Takáčovi aj Rapuzziho!
51:36
Východniari pokračujú v tlaku, dnes však asi neskórujú, ani ak by mal zápas sto minút...
51:01
importantVeľká príležitosť Sýkoru, Windsor drží čisté konto! Bravúrny zákrok lapačkou.
50:53
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Matoušek – 2 min., napadnutie).
50:24
Růžička sa natlačil pred bránu, jeho pokus bol však zrazený.
49:50
Ešte horšie pre Šarišanov je, že sa hrá bez prerušenia. Hostia profesorsky dohrávajú štvrtý duel série.
47:55
Prešovčania majú veľké problémy prejsť stredným pásmom. Ak sa nestane niečo nepredvídateľné, tak je Slovan prvým semifinalistom.
46:24
Belasí držia puk na svojich hokejkách za vlastnou bránou, nikam sa neponáhľajú.
45:43
45:41
importantSersen vysunul Takáča do samostatného úniku, krídelník druhej formácie nedáva bodku za štvrťfinálovou sériou!
45:32
Ljalkova delovka končí iba na Windsorovi. Náprah z ľavého kruhu bol vôbec prvým zakončením v presilovke.
45:06
Puk zase raz odpálený až k Petríkovi.
44:38
Hrá sa však ďaleko od Windsora, toto nejde podľa predstáv.
43:59
Prešovčania sa konečne odhodlali k tlaku, ktorým im priniesol druhú presilovku dňa.
43:43
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Juraj Valach – 2 min., sekanie).
42:00
Domáci v plnom počte.
41:34
Haščákova rana z prvej neletela do priestoru brány.
41:09
Takmer z toho bol brejk Prešovčanov, domáci hráč sa k puku nedostal.
40:46
Záverečné dejstvo odštartovali Bratislavčania presilovkou.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Slovan svoj tlak pretavil do dvoch gólov a je blízko ukončeniu štvrťfinálovej série.

Tretia tretina sa začne približne o 19:49.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
40:00
Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Ján Sýkora – 2 min., podrazenie).
37:46
37:46
goalSlovan Bratislava dal gól!
Moje slová rýchlo naplnené, v chaose pred bránkoviskom sa najlepšie zorientoval BRANT HARRIS.

Asistencie: Michal Sersen, Samuel Takáč.
37:31
Krušné chvíle pred prešovskou svätyňou. Druhý gól visí vo vzduchu.
36:55
Bezák s Chalupom zatlačili na súpera, Petrík hru prerušuje.
34:34
Po skončení presilovky si zachytal aj Petrík, ktorého lapačka včas vystrelila nahor.
34:10
33:59
Tragická power-play nováčika je podčiarknutá zakázaným uvoľnením.
33:14
Zapojiť sa môže opäť, minúta z početnej výhody je fuč.
32:51
Slovanisti vyhadzujú puk až ku Petríkovi, ktorý sa zapája do rozohrávky.
32:10
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Maier – 2 min., podrazenie).
31:33
Aj po reklamnej prestávke sa dianie odohráva v tretine Šarišanov.
30:05
Na zemi pred Petríkom zostal ležať jeden z domácich borcov. Za toto sa vylučovať nebude.
28:51
28:51
Prešovčania nevyužili kontru štyroch proti dvom a sami pykajú! Brejkom odpovedal TOMÁŠ ZIGO, ktorý sa dostal do útoku po ľavej strane, napriahol a puk sa už trepoce v sieti!

Asistencie: Milan Kytnár, Daniel Gachulinec.
28:04
Windsora preveril od modrej Bakala.
26:58
26:41
Nepresná prihrávka Harrisa vyháňa hostí z útočného pásma, je po presilovke.
26:10
importantPetríka teraz zachránila ľavá tyčka po pokuse Valacha!
25:57
importantRýchly prechod stredným pásmom, Jääskeläinen vypálil švihom a opečiatkoval hornú žŕdku!
25:42
Aj táto presilovka sa podobá na tú predošlú, Slovan sa trápi.
24:58
Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Frederik Fekiač – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
24:30
24:18
Valach smolne triafa Rapuzziho, ktorý bol následne prichytený v ofsajde, keďže sa presúval na striedačku len veľmi pomaly.
23:52
Prešovčania vyhadzujú puk cez všetky čiary.
23:13
Slovan síce pri puku, nedarí sa mu však vypracovať si čistú šancu.
22:30
Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Viktor Fekiač – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
21:26
importantMichnáč s Čachom míňajú z bezprostrednej blízkosti, Windsor mohol byť prekonaný ako prvý.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prešov odolával tlaku Slovana, ktorý bol viackrát blízko gólu. Ak to takto bude pokračovať ďalej, tak dnes spoznáme prvého postupujúceho.

Druhá tretina sa začne približne o 18:53.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:54
Valach ukončil dvadsať minút hry ofenzívnym výpadom, až získal buly po pravici Petríka.
19:01
Začala sa posledná minúta prvého dejstva.
18:06
Sýkorova formácia dvihla divákov zo sedadiel, k dorážke sa nedostal ani Valent, ani Šimun.
17:02
Musíme oceniť blok Čacha, ktorý sa nebojácne hodil do delovky Harrisa.
16:21
Neistota domácich pri rozohrávke zostáva nepotrestaná.
15:38
Po dlhšom čase miešali pukom v útoku Prešovčania, ale až na šancu Michnáča sú východniari bezzubí.
14:45
Prešov si od tlaku môže znovu vydýchnuť. Po zakázanom uvoľnení zasiahol Petrík, pred nami reklamná prestávka.
13:14
Harris nabil Jääskeläinenovi, Petrík v bránkovisku Prešova zakročiť nemusel.
11:49
changeStriedanie v tíme HC GROTTO Prešov: z ihriska odchádza Kristián Adamko, prichádza Roman Petrík.
11:40
Ubehla ďalšia minúta a hoci Slovan je v útoku, výrazne neprikúril východniarom.
10:33
Hráme už viac ako tri minúty bez prerušenia, Petrík márne čaká na svoj návrat medzi tri žrde.
10:12
importantGolian trafil žŕdku, na dorážku včas reagoval Adamko!
09:55
Sýkora s Blaškom vypálili tesne po sebe, druhý menovaný nešťastne zlomil hokejku.
08:36
Domáci poslali puk za Windsora, odišli však striedať.
08:05
Slovan zatvoril Prešov v útočnom pásme, chce tak využiť nerozchytaného Adamka v bráne.
07:32
changeStriedanie v tíme HC GROTTO Prešov: z ihriska odchádza Roman Petrík, prichádza Kristián Adamko.
Dlhšie sa nehrá, dôvodom sú problémy Petríka s výstrojom, konkrétne s lapačkou.
07:18
Matoušek sa dostal do šance, ani on z uhla ale neotvoril skóre.
06:35
Hostia nahadzujú puk do útočného pásma, Šarišania majú problém prejsť do útočného pásma.
05:44
Rapuzzi s Yoganom v zakončení, pochváliť musíme aj Petríka v domácej bráne.
04:52
Ako včera, tak aj dnes mohol skóre otvoriť Michnáč. Windsor predviedol efektívny zákrok.
04:13
Prvý náznak vážnejšieho ataku Prešovčanov, na opačnej strane po koncovke Goliana končí puk na ochrannej sieti.
02:49
02:31
Až teraz sa Bratislavčania usadili v útoku, do konca presilovky veľa nechýba.
02:00
Slovan zatiaľ nezvláda úvodnú presilovku, Prešovčania sa pohodlne dvakrát po sebe oslobodili a dokonca aj vybojovali buly pred Windsorom.
00:49
Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Viliam Čacho – 2 min., podrazenie).
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC GROTTO Prešov: Petrík (Adamko) – Glazkov, Růžička, Rajnoha, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Bakala – Michnáč, Čacho, Welychka – Ljalka, Vas, A. Nauš – Sýkora, Valent, Šimun – Žilka, V. Fekiač, Ľalík

HC Slovan Bratislava: Windsor (Peters) – Golian, Breton, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Šotek – Yogan, Rapuzzi, Haščák – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Zigo, Kytnár, Matoušek – Belluš, Bezák, Chalupa.
Prešovčania sa snažili, blízko k výhre boli v druhom zápase na ľade súpera, ešte viac ale včera na domácom štadióne. Hokejisti zo Šariša poslali duel do predĺženia, v ňom však uspel Slovan po góle Matouška.

Belasí majú k dobru tri mečbaly, v stredu večer môžu ako prvý tím v najkratšom možnom čase postúpiť do semifinále play-off. Podarí sa im to, alebo sa séria vráti do metropoly Slovenska?
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo štvrtého zápasu štvrťfinálovej série TIPOS Extraligy medzi HC GROTTO Prešov a HC Slovan Bratislava.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Slovan nedostal ani gól a postúpil do semifinále