Tím Európy vyhral aj druhý zápas, Česko zdolal po predĺžení

Marián Hossa (vľavo) sa dostáva do zakončenia pred brankárom Petrom Mrázkom.
Marián Hossa (vľavo) sa dostáva do zakončenia pred brankárom Petrom Mrázkom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. sep 2016 o 20:30

K víťazstvu európskeho výberu prispel gólom Zdeno Chára. Jaroslav Halák si pripísal dvadsaťosem zákrokov.

Svetový pohár:

A-skupina:

Česko - Tím Európy 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 34. Voráček (Jordán, M. Michálek), 49. Hanzal (Sobotka, Hemský) - 31. Chára (T. Vanek, Bellemare), 43. Zuccarello (Halák), 63. Draisaitl (Zuccarello).

Strely na bránku: 30:41.

Rozhodcovia: Furlatt, Sutherland - Miller (všetci Kan.), Murphy (USA), vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8574 divákov.

Česko: Mrázek - Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán - Hemský, Plekanec, Palát - Voráček, Hanzal, M. Michálek - Pastrňák, Sobotka, Červenka - Birner, Jaškin, Frolík

Tím Európy: Halák - Josi, Seidenberg, Sekera, Chára, Streit, Ehrhoff - Marián Hossa, Kopitar, Tatar - Zuccarello, Nielsen, Gáborík - Niederreiter, Draisaitl, Rieder - Hansen, Bellemare, Vanek

TORONTO. Hokejisti Tímu Európa zvládli aj svoj druhý zápas na Svetovom pohári v kanadskom Toronte a výrazne sa priblížili k postupu do semifinále prestížneho turnaja.

V pondelňajšom stretnutí zdolali Českú republiku 3:2 po predĺžení a so štyrmi bodmi figurujú priebežne na prvom mieste tabuľky A-skupiny.

Tím Európy zdolal Česko 3:2 pp: fotogaléria

20.9.2016

Aj tento duel mal výraznú slovenskú pečať.

Prvý gól strelil v 31. minúte obranca Zdeno Chára. Brankár Jaroslav Halák zlikvidoval dvadsaťosem striel súpera a k tomu si pripísal aj asistenciu na druhý presný zásah Matsa Zuccarella.

Marián Hossa a Tomáš Tatar sa predstavili v prvom útoku s kapitánom výberu Anžem Kopitarom zo Slovinska. Marián Gáborík nastúpil v druhej lajne Dána Fransa Nielsena, Chára vytvoril obrannú dvojičku s Andrejom Sekerom.

Víťazný gól strelil v 63. minúte po samostatnom úniku Nemec Leon Draisaitl.

Tím Európy odohrá svoj posledný zápas A-skupiny vo štvrtok 22. septembra o 02.00 SELČ proti favorizovanej Kanade. Česko sa stretne o deň neskôr s USA. 

Ešte predtým je na programe súboj zámorských veľmocí (21. septembra, 02.00 h).

PoradieTímZápasyVýhryPrehryPppSkóreBody
1.Tím Európy22006:24 b
2.Kanada11006:02 b
3.Česko20112:91 b
4.USA10100:30 b

Slováci v akcii:

Andrej Sekera 0+0, +2, 2 strely, 22:20 min 
Marián Gáborík 0+0, 7 striel, 18:57 min 
Tomáš Tatar 0+0, -1, 2 strely, 14:36 min 
Zdeno Chára 1+0, +2, 2 tr. min, 2 strely, 19:50 min 
Marián Hossa 0+0, -1, 5 striel, 22:03 min 
Jaroslav Halák odchytal 61:34 min, mal 28 úspešných zákrokov a 93,3 % úspešnosť zákrokov 

Hlasy po zápase:

Marián Hossa, útočník Tímu Európa: "Je to skvelé pre naše sebavedomie. Cítime sa výborne, no viem, že sú to len prvé dva zápasy a to ešte nič negarantuje. Je to pre nás skvelý tréningový kemp pred NHL. Je to niečo iné, ako hrať prípravné zápasy v kluboch s množstvom hráčov z nižších súťaží, tu sú len tí najlepší na svete."

Leon Draisaitl, útočník a strelec víťazného gólu Tímu Európy: "V kabíne si naozaj rozumieme a dokázali sme vytvoriť silný tím. Teraz už každý pozná svoje úlohy a to je vždy veľmi dôležité. Proste šliapeme ako tím."

Josef Jandač, tréner Česka: "Už pred turnajom sme brali zápas proti Tímu Európy ako ten kľúčový, ako ten, ktorý nás môže udržať na turnaji. Dúfali sme, že budeme do posledného zápasu hrať o postup. Síce ešte žijeme, ale postup je už len teória."

Martin Hanzal, útočník a strelec druhého gólu Česka: "Nie je dobré, že sme prehrali dva zápasy a teraz už nemáme veľa šancí postúpiť do semifinále. Musíme dúfať v to, že Kanada prehrá dva zápasy. Bude to naozaj veľmi ťažké, no stále existuje šanca."

Petr Mrázek, brankár a najlepší hráč Česka: "Vedeli sme, o čo nám ide. Potrebovali sme dva body, aby sme mali slušnú šancu udržať sa na turnaji. Teraz to už nie je v našich rukách. Pri Josiho šanci som mal kus šťastia. Presúval som sa s Hossovou prihrávkou, snažil som sa držať lapačku hore čo najdlhšie a on mi ju trafil. Chárovu strelu som príliš nevidel, išla cez dvoch hráčov. Kto vie, akoby to dopadlo, keby som hokejku mal."

Online prenos 

Časť obsahu sa nepodarilo zobraziť. Skúste znovunačítať stránku.
Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Tím Európy vyhral aj druhý zápas, Česko zdolal po predĺžení