Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

Slovenská debutantka nezvládla stojku, na pódiu švédske sestry

Slovenská biatlonistka Aneta Smerčiaková. (Autor: slovenskybiatlon.sk)
Športové prenosy SME, TASR|3. dec 2020 o 13:00

Olympijská víťazka potvrdila výbornú formu.

2. kolo Svetového pohára v Kontiolahti - šprint žien na 7,5 km:

1.Hanna ÖbergováŠvédsko021:11,5 min
2.Anais Chevalierová-BouchetováFrancúzsko0+9,6 s
3.Elvira ÖbergováŠvédsko1+27,9 s
4.Marte Olsbuová RöiselandováNórsko1+33,8 s
5.Denise HerrmannováNemecko1+47,6 s
6.Markéta DavidováČesko1+48,1 s
7.Dinara AlimbekavováBielorusko1+50,0 s
8.Tiril EckhoffováNórsko2+1:00,8 min
9.Valentina SemerenkováUkrajina0+1:01,5 min
10.Svetlana MironovováRusko1+1:03,7 min
79.Henrieta HorvátováSlovensko1+3:20,1 min
83.Veronika MachyniakováSlovensko1+3:42,0 min
100.Aneta SmerčiakováSlovensko3+5:20,4 min

KONTIOLAHTI. Aj druhý štvrtkový šprint 2. kola Svetového pohára v biatlone sa vo fínskom Kontiolahti skončil veľkými oslavami súrodeneckej dvojice.

Kým v pretekoch mužov na 10 km si podelili prvú a tretiu priečku nórski bratia Tarjei a Johannes Thingnes Bö, medzi ženami ich v rýchlostných pretekoch na 7,5 km napodobnili sestry Öbergové zo Švédska.

Skúsenejšia Hanna potvrdila výbornú formu. Dosiahla štvrté individuálne víťazstvo a v úvodných šprintoch sezóny nenašla premožiteľku. Jej mladšia sestra Elvira si vďaka tretiemu miestu vybojovala prvé pódium v kariére.

Druhá skončila Francúzka Anais Chevalierová-Bouchetová.

Sestra ju potešila, ale neprekvapila

Olympijská víťazka z Pjongčangu vo vytrvalostných pretekoch vyštartovala na trať z 29. miesta za dvojicou veľkých konkurentiek z Nórska Ingrid Landmar Tandrevoldovou a Marte Olsbuovou Röiselandovou.

Všetky tri zastrieľali čisto, no Öbergová vybehla do druhého kola s najlepším časom. Na rozdiel od svojich súperiek zvládla čisto aj stojku a do cieľa prišla s náskokom 9,6 sekundy pred Chevalierovou-Bouchetovou.

"Je to super, bola som pokojná a na strelnici to bolo fajn. Som šťastná aj zo sestry, je skvelé, že je na pódiu. Je silná a je to dobré aj pre mňa, lebo s ňou môžem trénovať. Je už na mojej úrovni a môžeme sa navzájom posúvať.

Ale pre mňa to nie je žiadne prekvapenie. Nie je to naposledy, čo ju vidíme na stupňoch víťazov," povedala víťazka v televíznom rozhovore.

Veľký súboj o bronzovú pozíciu

Röiselandová spravila na stojke jednu chybu a v cieli bola priebežne tretia. Jej pozíciu však ohrozovalo viacero biatlonistiek s vyššími štartovými číslami.

Medzi nimi bola aj Elvira Öbergová, ktorá zvládla ležku bez chyby. Na stojke však minula jeden terč a tak sa pre ňu v poslednom kole rozbehla stíhacia jazda o tretie miesto. Nakoniec ju zvládla a Röiselandovú zdolala o 5,9 s.

Piata skončila Nemka Denise Herrmannová (+47,6 s) a šiesta Češka Markéta Davidová (+48,1 s). Talentovaná Bieloruska Dinara Alimbekovová si po šiestom mieste v úvodnom šprinte pripísala vo štvrtok siedmu priečku.

Dobre rozbehnuté preteky mala Nórka Tiril Eckhoffová, ktorá však minula na stojke dva terče a nakoniec z toho bolo ôsme miesto.

Elvira Öbergová prichádza do cieľa. (Autor: TASR/AP)

O týždeň aj s Fialkovými

Z trojice slovenských biatlonistiek skončila najvyššie na 79. mieste Henrieta Horvátová s jednou chybou v ležke a mankom 3:20,1 min.

Veronika Machyniaková minula jeden terč na druhej položke a finišovala na 83. mieste (+3:42,0 min).

Debutantka vo Svetovom pohári Aneta Smerčiaková zvládla úvodnú streleckú položku bez chyby, no na druhej nesklopila až tri terče a tak z toho bolo až 100. miesto so stratou 5:20,4 min.

Paulína a Ivona Fialkové sa na pretekoch nezúčastnili, keďže v ich tíme sa vyskytol ešte pred štartom Svetového pohára koronavírus. Posledné testy však boli negatívne a tak by mali nastúpiť o týždeň v Hochfilzene.

Celkové poradie Svetového pohára (po 3 pretekoch):

1.Hanna ÖbergováŠvédsko156 bodov
2.Anais Chevalierová-BouchetováFrancúzsko115
3.Marte Olsbuová RöiselandováNórsko114
4.Johanna SkottheimováŠvédsko112
5.Elvira ÖbergováŠvédsko108
6.Dinara AlimbekavováBielorusko108

ONLINE PRENOS: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti 2020 (NAŽIVO, LIVE, stream, štvrtok, výsledky, Horvátová, Machyniaková, Smerčiaková)

Biatlon
03.12.2020 o 16:30
SP - Šprint žien, 7,5 km, Kontiolahti
Prenos
Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Dnešné preteky v Kontiolahti sú na konci. Víťazkou sa stala Hanna Öbergová, slovenské reprezentantky sa umiestnili na spodku listiny.
Aneta Smerčiaková je 96. na medzičase po 6,8 km. Dnes je to jej debut vo Svetovom pohári.
Tereza Voborníková je ďalšou v cieli a to na 74. mieste.
Katharina Innerhoferová dorazila na 26. mieste. Už niekoľko minút sú tie najdôležitejšie otázky zodpovedané, prakticky sa už iba dohráva.
Veronika Machyniaková je na 75. mieste. Horváthová je na tom lepšie o zhruba 22 sekúnd.
Tiril Eckhoffová prišla do cieľa s takmer presne minútovou stratou na ôsmej pozícii.
Henrieta Horváthová prišla na 71. mieste, jeden trestný okruh a strata 3:21.
Aneta Smerčiaková na druhej streľbe, teda v stoji, minula až tri pokusy.
Tamara Voroninová sa pri streľbe nepomýlila ani raz, po 6,8km má aj tak stratu minútu a pol.
V cieli je už takmer 80 pretekárov, pomaličky tam budú aj prvé dve Slovenky.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skZároveň by si mala druhú pozíciu udržať Anaïs Chevalierová-Bouchetová a tretiu Elvira Öbergová.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skPrakticky to znamená, že Hanna Öbergová dnes vyhrá!
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skTiril Eckhoffová spravila na druhej streľbe až dve chyby. Doposiaľ veľká šanca na pódium sa rozplynula.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skHorváthová na druhej streľbe nespravila ani chybu, Machyniaková ale jednu áno.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skAneta Smerčiaková na prvej streľbe nespravila žiadnu chybu. Bola to jej vôbec prvá streľba vo Svetovom pohári. Medzičasom sa zaradila na 84. miesto. Dve priečky pred Horváthovú. Machyniaková má náskok pred Smerčiakovom 20 sekúnd.
Tiril Eckhoffová je po 3,6 kilometroch na priebežnej tretej pozícii.
Katharina Innerhoferová na prvej streľbe nespravila žiadnu chybu. Medzi zostávajúcimi pretekármi patrí medzi to kvalitnejšie a na medzičase je siedma.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skTiril Eckhoffová dnes ešte môže zamiešať kartami v boji o celkové poradie. Na prvej streľbe neminula ani raz. Medzičasom sa zaradila na štvrté miesto.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skHenrieta Horvátová spravila na strelnici jednu chybu, Veronika Machyniaková žiadnu. Strieľali tesne po sebe.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skAneta Smerčiaková je na trati a zažíva svoju premiéru.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skElvira Öbergová vo finiši nechala na trati všetko a ide na tretie miesto! Marte Olsbuová Röiselandová padá na štvrtú priečku.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skTak nakoniec z toho môže byť tretie miesto pre Elviru Öbergovú. Nevyzeralo to síce po chybe dobre, ale všetko je inak.
Caroline Colombová na prvej streľbe spravila jednu chybu.
Elvira Öbergová je po 6,8 kilometroch na priebežnom štvrtom mieste.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skAktuálne odštartovali aj Slovenky – Henrieta Horvátová a Veronika Machyniaková, ktoré išli po sebe. O šesť minút ide Aneta Smerčiaková.
Elvira Öbergová odchádza z druhej streľby s chybou, jej šance na najvyššie umiestnenie sa preto rozpadli.
Justine Braisazová-Bouchetová takisto s tromi chybami.
Linn Perssonová spravila v streľbe v stoji až tri chyby.
Dzinara Alimbekavová prichádza na šiestom mieste so stratou presne 50 sekúnd.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skHanna Öbergová prichádza do cieľa a je v ňom s najlepším časom. Náskok pred druhou pretekárkou činí 9,6 sekundy. Prekonať ju bude veľmi náročné. Zatiaľ najväčšia favoritka dneška.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skPo medzičase na 6,8 kilometra je Hanna Öbergová zase prvá o 11,5 sekundy. Táto Švédka dnes zatiaľ vedie na každom medzičase!
Marte Olsbuová Röiselandová v cieli stráca 24,2 sekundy, je na druhom mieste pred Hermannovou.
Elvira Öbergová tiež začala dobre. Po prvej streľbe stráca iba 3,8 sekundy.
Franziska Preussová prišla do cieľa na siedmom mieste.
Dzinara Alimbekavová po štvrtom presnom výstrele zaváhala a nakoniec posledný minula, čo je veľká škoda pre ňu.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skHanna Öbergová na druhej streľbe neminula ani raz, po fantastickom výkone na strelnici je jej náskok na medzičase 12,7 sekundy.
Markéta Davidová je v cieli priebežne tretia o 38,5 sekundy.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skIngrid Landmark Tandrevoldová taktiež nemala čistú streľbu.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skMarte Olsbuová Röiselandová pri druhej streľbe spravila jednu chybu, čo je výrazne pokazilo šance na výhru.
Anais Bescondová je v cieli priebežne tretia, Lisa Vittozziová zas piata, čo je momentálne posledné miesto.
Ingrid Landmark Tandrevoldová je na medzičase po 4,3 kilometroch prvá o 4,5 sekundy.
Anaïs Chevalierová-Bouchetová je v cieli, Denise Herrmannová, ktorá prišla o niečo skôr, stráca takmer 40 sekúnd.
Dzinara Alimbekavová, najlepšia mladá pretekárka, zastrieľala na prvom stanovišti čisto. Môže útočiť na najvyššie priečky.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skHanna Öbergová na prvej streľbe neminula ani raz a je o necelých 5 sekúnd na prvej priečke.
Markéta Davidová veľmi dlho čakal na druhej streľbe s prvým výstrelom. Potom minula druhú ranu.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skIngrid Landmark Tandrevoldová si po prvej streľbe vzala prvé miesto s náskokom cez tri sekundy.
Mona Brorssonová po druhej streľbe stráca 40 sekúnd.
Marte Olsbuová Röiselandová ako jedna z nórskych pretekárok zastrieľala na jej prvej streľbe čisto a odchádzala s náskokom 0,9 sekundy.
Johanna Skottheimová tiež stráca z bežeckého hľadiska, navyše dve chybné výstrely.
Anais Bescondová prišla na druhú streľbu, kde je to trvalo celkom dlho a navyše spravila jednu chybu.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skAnaïs Chevalierová-Bouchetová strieľala bez chyby. Toto je veľmi dôležitý moment, zaradila sa medzi najväčšie favoritky na dnešné víťazstvo.
Denise Herrmannová na druhej streľbe spravila jednu chybu, navyše bežecky dnes stráca.
Vyštartovala Hanna Öbergová, ktorá je v tejto sezóne vo skvelej forme a zároveň líderkou poradia.
Anaïs Chevalierová-Bouchetová je na ďalšom medzičase po streľbe na prvom mieste.
Markéta Davidová po streľbe ide na druhé miesto.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skDorothea Wiererová minula prvý náboj a následne aj posledný. Na strelnicu už prišla so stratou, dnes to pre ňu vyzerá zle.
Pomýlila sa tiež Monika Hojniszová-Staręgaová.
Češka Lucie Charvátová netrafila raz.
Mona Brorssonová sa pomýlila ako prvá a to raz. Čaká ju trestný okruh.
Johanna Skottheimová strieľala šiesta, zatiaľ sa nepomýlila žiadna pretekárka.
Anais Bescondová strieľala pomalšie, tiež bez chyby.
Lisa Vittozziová ako štvrtá stopercentná, zaradila sa na priebežné tretie miesto.
Chevalierová-Bouchetová aj Zdoucová s čistou streľbou. Francúzka je prvá aj pred Hermannovou o 3,2 sekundy.
Herrmannová nespravila na strelnici ani jednu chybu a ide skôr ako Zdoucová.
Prvé pretekárky prišli na strelnicu.
Dorothea Wiererová odštartovala práve teraz ako jedenásta v poradí.
Denise Herrmannová už dobieha Zdoucovú, zvýšila svoj náskok na 10,4 sekundy.
Denise Herrmannová je na prvom medzičase o 6,5 sekundy rýchlejšia ako Zdoucová.
Anais Bescondová štartuje ako celkovo piata a druhá Francúzka po kolegyni menom Anaïs Chevalierová-Bouchetová.
Pretekárky postupne štartuje podľa poradia, ktoré si môžete pozrieť o niekoľko príspevkov nižšie. Naše reprezentantky pljdu na rad až medzi poslednými.
Dunja Zdoucová odštartovala ako prvá a dnešný šprint vo fínskom Kontiolahti začína.
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skŠtart!
Dnes sa idú 3x2,5 kilometrové okruhy. Každý chybný výstrel bude znamenať trestný okruh (150 metrov).
ONLINE: Biatlon dnes - šprint žien v Kontiolahti LIVE (+ výsledky) | Sportnet.skSestry Fialkové sú konečne negatívne, rovnako ako celý ich tím. Budúci týždeň už môžu v Rakúsku štartovať, dnes v Kontiolahti ešte nie.
Štartová listina:

1. Dunja Zdoucová (AUT)
2. Denise Herrmannová (GER)
3. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
4. Lisa Vittozziová (ITA)
5. Anais Bescondová (FRA)
6. Johanna Skottheimová (SWE)
7. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
8. Mona Brorssonová (SWE)
9. Milena Todorovová (BUL)
10. Lucie Charvátová (CZE)
11. Dorothea Wiererová (ITA)
12. Markéta Davidová (CZE)
13. Maren Hammerschmidtová (GER)
14. Valj Semerenková (UKR)
15. Mari Ederová (FIN)
16. Hanna Solaová (BLR)
17. Lena Häckiová (SUI)
18. Franziska Preussová (GER)
19. Jevgenija Pavlovová (RUS)
20. Uljana Kajševová (RUS)
21. Susan Dunkleeová (USA)
22. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
23. Aita Gasparinová (SUI)
24. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
25. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
26. Johanna Talihärmová (EST)
27. Chloé Chevalierová (FRA)
28. Tuuli Tomingasová (EST)
29. Hanna Öbergová (SWE)
30. Emma Lunderová (CAN)
31. Dzinara Alimbekavová (BLR)
32. Eva Puskarčíková (CZE)
33. Julia Schwaigerová (AUT)
34. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
35. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
36. Regina Ojaová (EST)
37. Iryna Krjuková (BLR)
38. Irina Kazakevičová (RUS)
39. Selina Gasparinová (SUI)
40. Kamila Żuková (POL)
41. Amanda Lightfootová (GBR)
42. Julija Džimová (UKR)
43. Clare Eganová (USA)
44. Fujuko Tačizakiová (JPN)
45. Federica Sanfilippová (ITA)
46. Olena Pidhrušná (UKR)
47. Linn Perssonová (SWE)
48. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
49. Světlana Mironovová (RUS)
50. Elvira Öbergová (SWE)
51. Vanessa Hinzová (GER)
52. Anna Magnussonová (SWE)
53. Jelena Kručinkinová (BLR)
54. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
55. Lotte Lieová (BEL)
56. Elisa Gasparinová (SUI)
57. Daniela Kadevová (BUL)
58. Kinga Zbylutová (POL)
59. Christina Riederová (AUT)
60. Linian Wei-Lin Colebournová (AUS)
61. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
62. Ida Lienová (NOR)
63. Irene Lardschneiderová (ITA)
64. Sarah Beaudryová (CAN)
65. Darja Blašková (BLR)
66. Anna Frolinová (KOR)
67. Sanna Laariová (FIN)
68. Annija Keita Sabuleová (LAT)
69. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
70. Darja Kliminová (KAZ)
71. Alina Stremousová (MDA)
72. Sari Maedaová (JPN)
73. Polona Klemenčičová (SLO)
74. Caroline Colombová (FRA)
75. Jessica Jislová (CZE)
76. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
77. Lea Einfaltová (SLO)
78. Janina Hettichová (GER)
79. Grete Gaimová (EST)
80. Megan Bankesová (CAN)
81. Suvi Minkkinenová (FIN)
82. Henrieta Horvátová (SVK)
83. Veronika Machyniaková (SVK)
84. Tamara Voroninová (RUS)
85. Nicole Gontierová (ITA)
86. Natalja Kočerginová (LTU)
87. Erika Jänkäová (FIN)
88. Tiril Eckhoffová (NOR)
89. Anastasija Gorjejevová (RUS)
90. Deedra Irwinová (USA)
91. Katharina Innerhoferová (AUT)
92. Tereza Voborníková (CZE)
93. Alina Kolomijecová (KAZ)
94. Marija Zdravkovová (BLR)
95. Aneta Smerčiaková (SVK)
96. Irene Cadurischová (SUI)
97. Nina Zadravecová (SLO)
98. Julia Simonová (FRA)
99. Jurie Tanakaová (JPN)
100. Joanna Jakielová (POL)
101. Darja Sepandjová (CAN)
102. Jekatěrina Bechová (UKR)
103. Sophia Schneiderová (GER)
104. Son-su Kim (KOR)
Světový pohár zůstává ve finském Kontiolahti. Zde se minulý týden odjely dva závody biatlonistek, a sice vytrvalostní závod a sprint. Za obhajobou velkého křišťálového glóbu nakročila vítězstvím v prvním závodě Dorothea Wiererová, jež o osm desetin porazila Herrmannovou, avšak ve žlutém zůstala jediný den, protože následující den ve sprintu jednou chybovala, skončila až ve třetí desítce a do průběžného vedení se vyhoupla vítězka sprintu Hanna Öbergová. Švédkám se celkově první týden vydařil fantasticky, protože krajance šlape na paty Johanna Skottheimová a kromě ní jsou v desítce bodování ještě Brorssonová a Perssonová.

Komu se první dva závody vůbec nevydařily, to jsou české biatlonistky. Jediná Markéta Davidová dokázala vybojovat alespoň 24 bodů, ostatní se budou o premiérový bodový zápis ucházet dnes.
Pořadí sprintu:

1. Hanna Öbergová (SWE) 60 bodů
2. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 54
3. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR) 48
4. Johanna Skottheimová (SWE) 43
5. Mona Brorssonová (SWE) 40
6. Dzinara Alimbekavová (BLR) 38
7. Tuuli Tomingasová (EST) 36
8. Chloé Chevalierová (FRA) 34
9. Maren Hammerschmidtová (GER) 32
10. Olena Pidhrušná (UKR) 31
...
37. Markéta Davidová (CZE) 4
Průběžné pořadí světového poháru:

1. Hanna Öbergová (SWE) 96 bodů
2. Johanna Skottheimová (SWE) 91
3. Dorothea Wiererová (ITA) 79
4. Dzinara Alimbekavová (BLR) 72
5. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 71
6. Mona Brorssonová (SWE) 70
7. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR) 69
8. Linn Perssonová (SWE) 62
9. Maren Hammerschmidtová (GER) 61
9. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) 61
...
32. Markéta Davidová (CZE) 24
Všem fanynkám a fanouškům biatlonu přeju krásné nedělní odpoledne! Světový pohár pokračuje ve finském Kontiolahti a já vás vítám při sledování sprintu žen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:30.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články