Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér

Cibulková vypadla už v treťom kole, nestačila na Rusku Makarovovú

Dominika Cibulková vypadla na Australian Open 2017 v treťom kole. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. jan 2017 o 01:15

Slovensko prišlo na Australian Open o svoju poslednú nádej vo dvojhre.

Australian Open - 3. kolo:

Dominika Cibulková (SR-6) - Jekaterina Makarovová (Rus.-30)

2:6, 7:6 (3), 3:6

/za 2:56 h/

MELBOURNE. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa neprebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

Finalistka z roku 2014 v treťom kole ako nasadená šestka prehrala s turnajovou tridsiatkou Jekaterinou Makarovovou z Ruska v troch setoch 2:6, 7:6 (3) a 3:6.

Mala na dosah skvelý obrat. Pozrite sa, ako Cibulková podľahla Makarovovej: fotogaléria

20.2.2017

Dvadsaťsedemročná Slovenka odštartovala zápas dobre, keď sa v prvom sete ujala čistou hrou vedenia 1:0.

Ruska si taktiež udržala svoje podanie, no následne trikrát po sebe brejkla svoju súperku, pričom sama stratila podanie len raz, a úvodný set vyhrala pomerom 6:2.

Bol to úžasný súboj. Ak mám byť úprimná, za stavu 4:0 v druhom sete som bola príliš nervózna. Dnešné víťazstvo si chcem vychutnať, je to moje prvé nad Dominikou, ktorá je skvelá hráčka.


Jekaterina Makarovová po víťazstve

Cibulkovej sa nedarilo ani v druhom sete. Po dvoch stratených servisoch a množstve zbytočných chýb prehrávala už 0:4 a zdalo sa, že zápas je rozhodnutý.

Prišiel však zvrat, slovenská hráčka zlepšila hru a sériou piatich úspešných gemov otočila na 5:4. Následne si už obe hráčky dokázali postrážiť svoje podania a Cibulková rozhodla v skrátenej hre o svojom triumfe 7:6 (3).

Záverečný set bol ale opäť v réžii ruskej hráčky. Cibulková po ďalšej strate servisu síce vyrovnala na 3:3, no nasledujúce gemy už ovládla Makarovová, ktorá si vybrala aj timeout na ošetrenie pravého lakťa.

Nakoniec ho vyhrala 6:3 a postúpila do osemfinále. Zároveň si tak vylepšila vzájomnú bilanciu so slovenskou hráčkou na 1:3.

"Táto prehra ma pár dní bude mátať. Za stavu 3:3 v treťom sete a troch výhodách som cítila, že teraz prišiel ten moment, keď to zlomím a duel vyhrám. Mrzí ma, že som to neurobila," uviedla Cibulková v Rádiu Slovensko.

"Bol to úžasný súboj. Ak mám byť úprimná, za stavu 4:0 v druhom sete som bola príliš nervózna. Dnešné víťazstvo si chcem vychutnať, je to moje prvé nad Dominikou, ktorá je skvelá hráčka," povedala Makarovová, ktorá sa v osemfinále stretne s lepšou z dvojice Johanna Kontaová a Caroline Wozniacká.

Cibulková bola poslednou slovenskom nádejou vo dvojhre na prebiehajúcom Australian Open.

V prvom kole vypadli Rebecca Šramková, Jana Čepelová a Martin Kližan, v druhom Kristína Kučová a v treťom okrem Cibulkovej aj Lukáš Lacko.

Online prenos:

Australian Open - ženy 4. kolo 2017
21.01.2017 o 01:16
Cibulková
1:2
(2:6, 7:6, 3:6)
Ukončený
Makarovová
Prenos
Skutočne ťažko sa hodnotí dnešný zápas. Dominika Cibulková bola v druhom sete na lopatkách, no zázračným obratom sa vrátila späť do hry. Aj v rozhodujúcom sete mala šance zobrať súperke podanie, no ako to už býva, rozhodol Tildenov gem. Jekaterina Makarovová v ňom odvrátila tri brejkbaly súperky a v ďalšom geme získala potrebný brejk. Ruska tak opäť postupuje v Melbourne do osemfinále turnaja. Bohužiaľ, slovenská tenistka končí v treťom kole, a tak v rebríčku WTA zatiaľ nepreskočí Simonu Halepovú. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekné skoré ráno.
Koniec zápasu
3:6
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skJekaterina Makarovová postupuje do štvrtého kola Australian Open. V záverečnej výmene zápasu poslala Dominika Cibulková loptičku len do siete.
30-40
Eso ruskej tenistky. Jekaterina Makarovová si vďaka skvelému servisu zaistila jednu šancu na ukončenie dnešného stretnutia.
30-30
Po chybnom verdikte čiarového rozhodcu sa výmena musela opakovať. V nej uspela Dominika Cibulková, keďže jej súperka trafila len sieť.
15-30
Jekaterina Makarovová zahrala víťazný úder z forhendovej strany, a tak ju už len dve loptičky delia od víťazstva v dnešnom dueli.
15-15
Jekaterina Makarovová bola veľmi blízko k zisku bodu. Jej volej na sieti ale nebol dôrazný, a tak ju Dominika Cibulková dokázala obhodiť.
0-15
Dominika Cibulková nezačína práve najlepšie. Vďaka jej chybe sa do tesného vedenie v deviatom geme dostáva Jekaterina Makarovová.
3:5
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skDominika Cibulková posiela loptičku len do autu. Slovenka tak stráca dobre rozbehnutý gem a tak pôjde na postup do štvrtého kola podávať Jekaterina Makarovová.
40-A
Jekaterina Makarovová má k dispozícii možno rozhodujúci brejkbal zápasu. Forhendovým víťazným úderom si zaistila šancu na prelomenie podania.
40-40
Slovenská tenistka znovu chybuje, a tak sa dostáva do nepríjemnej pozície. Pri jej podaní budeme svedkami zhody.
40-30
Slovenská tenistka sa snažila zahrať forhendový víťazný úder po čiare, no namiesto toho sme zaregistrovali len nevynútenú chybu.
40-15
Dominika Cibulková zatiaľ úspešne zvládla ôsmy gem rozhodujúceho setu. Po ďalšej chybe súperky má dva gembaly.
30-15
Opäť sme sledovali pomerne dlhú výmenu. Našťastie, na jej konci poslala Jekaterina Makarovová loptičku tesne za základnú čiaru.
15-15
Skvelý krížny bekhendový úder vytiahla zo svojho repertoára slovenská tenistka. Najmä vďaka nemu vyrovnáva skóre ôsmeho gemu.
0-15
Dominika Cibulková nezačína svoj gem na podaní práve najlepšie. Jej úder totiž končí niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
3:4
Bohužiaľ, Dominika Cibulková nevyužila tri brejkbalové šance, a tak bude musieť doháňať manko svojej súperky. Jekaterina Makarovová je opäť v tesnej výhode.
40-A
Slovenská tenistka posiela loptičku tesne za základnú čiaru. Jekaterina Makarovová má možnosť ukončiť Tildenov gem a ísť do vedenia.
40-40
Ani teraz to nevyšlo. Jekaterina Makarovová si pomohla dobrým podaním, dostala sa do prevahy a donútila súperku chybovať.
A-40
Jekaterina Makarovová poslala úder len do polovice siete. Dominika Cibulková tak má v tomto geme tretiu možnosť získať podanie súperky.
40-40
To snáď nie. Slovenská tenistka sa dostala do výmeny, chcela diktovať tempo hry, ale loptičku poslala za základnú čiaru.
A-40
Skvelé! Na konci dlhej výmeny sa teší zo zisku bodu Dominika Cibulková, ktorá má tak ďalšiu možnosť prelomiť podanie svojej súperky.
40-40
To je obrovská škoda. Jekaterina Makarovová v kritickej situácii vytiahla kvalitné podanie, z ktorého pramení priamy bod z podania.
A-40
Dominika Cibulková zasypala svoju súperku forhendovými údermi. Ten posledný bol víťazný a Slovenka má tak výhodu brejkbalu.
40-40
Slovenskej tenistke sa podarilo vyrovnať skóre Tildenovho gemu. Jekaterina Makarovová spravila zbytočnú chybu a dostáva sa do problémov.
30-40
Slovenská tenistka sa opäť zapisuje na tabuľu skóre. Tentokrát predviedla skvelý forhendový úder po čiare. Jekaterina Makarovová má ešte jeden gembal.
15-40
Dominika Cibulková ešte trošku dramatizuje priebeh tohto gemu. Výrazne jej ale pomohla nevynútená chyba jej ruskej súperky.
0-40
Ruská tenistka si pripisuje na svoje konto eso. V priebehu niekoľkých sekúnd si tak vypracovala tri šance na potvrdenie podania.
0-30
Dominika Cibulková umiestnila svoj forhendový úder len do siete. Je to škoda, pretože takýmito chybami výrazne pomáha svojej súperke.
0-15
Jekaterina Makarovová musela ísť do výmeny len cez svoje druhé podanie. Bohužiaľ, return našej hráčky sa do kurtu nevošiel.
3:3
Slovenská tenistka víťazným forhendovým úderom ukončuje šiesty gem rozhodujúceho setu. Pred nami je mimoriadne dôležitý Tildenov gem.
40-15
Čistá hra z toho napokon nebude. Dominika Cibulková sa totiž previnila svojou štvrtou dvojchybou v dnešnom zápase.
40-0
Slovenská tenistka si vypracovala tri šance na potvrdenie svojho podania. Jekaterina Makarovová poslala totiž loptičku za základnú čiaru.
30-0
A ďalší priamy bod putuje na konto slovenskej tenistky. Jekaterina Makarovová je značne rozladená, čo by naša tenistka mala využiť.
15-0
Po krátkom ošetrovaní ruskej tenistky pokračujeme v dnešnom zápase. Dominika Cibulková začína svoj gem na podaní priamym bodom.
2:3
Jekaterina Makarovová drží svoje podanie a v rozhodujúcom sete sa dostáva do tesného vedenia. Ruská tenistka má zo spomínaného pádu zdravotné problémy, a tak si vyžiadala medical time out.
15-40
Ruská tenistka zahrala ďalší víťazný úder, tentokrát z bekhendovej strany. K dispozícii tak bude mať dve gembalové šance.
15-30
Jekaterina Makarovová sa zaskvela forhendovým víťazným úderom. Vďaka nemu tak otáča priebeh tohto gemu na svoju stranu.
15-15
Následne si ale ruská tenistka pomáha kvalitným servisom, z ktorého pramení priamy bod zo servisu.
15-0
Jekaterina Makarovová začína piaty gem tým najhorším možným spôsobom. Dvojchybou daruje bod svojej slovenskej protihráčke.
2:2
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skPodarilo sa! Jekaterina Makarovová posiela loptičku len do autu, čo znamená, že v rozhodujúcom sete začíname prakticky odznova. S novými loptičkami bude podávať ruská tenistka.
40-30
Dominika Cibulková posiela loptičku do autu a ešte tak nepotvrdzuje brejk z predošlej hry. Stále však má k dispozícii jednu šancu na ukončenie gemu.
40-15
Slovenská tenistka odpovedá na víťazný úder ruskej súperky priamym bodom z podania. Ten jej zaistil výhodu dvoch gembalov.
30-15
Jekaterina Makarovová to teraz vzala na seba a bekhendovým víťazným úderom ešte ako tak dramatizuje priebeh štvrtého gemu.
30-0
Skvelé! Dominika Cibulková behala po celom kurte. Donútila súperku zahrať o jeden úder najviac a práve ten končí vedľa bočnej čiary.
15-0
Dominika Cibulková svojimi forhendovými údermi dostala súperku pod tlak a tá následne posiela loptičku za základnú čiaru.
1:2
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skDominika Cibulková si berie stratené podanie naspäť! Psychicky je určite silnejšou hráčkou a verím, že sa to v priebehu tretieho setu prejaví. Teraz pôjde podávať na vyrovnanie skóre.
A-40
Slovenská tenistka bola opäť aktívnejšia a zaslúžene putuje bod na jej konto. Dúfajme, že bude platiť staré známe – do tretice všetko dobré.
40-40
Slovenská tenistka sa o výhodu pripravila sama. Nevydareným forhendovým úderom upravuje skóre tretieho gemu na zhodu.
A-40
Jekaterina Makarovová spadla počas výmeny a slovenská tenistka toho musela využiť. Dominika Cibulková má výhodu ďalšieho brejkbalu.
40-40
Bohužiaľ, slovenská tenistka nedokázala dobre reagovať na servis súperky a svoj return posiela za základnú čiaru. Na svete tak máme zhodu.
40-30
Fantázia! Dominika Cibulková poslala svoj forhendový úder presne do rohu ihriska a vďaka nemu si vypracovala jednu brejkbalovú šancu.
30-30
Toto je škoda. Dominika Cibulková sa dostala do prevahy, ale opäť trafila len sieť. Nasleduje veľmi dôležitý bod pre obe hráčky.
30-15
Slovenská tenistka búšila do svojej súperky a forhendovými údermi ju dostala zničila. Jej záverečný úder skončil presne na základnej čiare.
15-15
Na konci dlhej výmeny putuje bod na konto ruskej hráčky. Dominika Cibulková bojovala ale loptičku na konci výmeny poslala do siete.
15-0
Dominika Cibulková začína tretí gem veľmi dobre – víťazným úderom z forhendovej strany. Slovenka potrebuje čo najskôr získať stratený servis späť.
0:2
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skToto nie je dobrý štart do rozhodujúceho setu. Jekaterina Makarovová ukončuje gem víťazným úderom a berie podanie svojej súperke.
40-A
Ruská tenistka prilepila loptičku o bočnú čiaru a bude mať ďalšiu výhodu. Presnosť verdiktu rozhodcov potvrdilo aj jastrabie oko.
40-40
Slovenskej tenistke sa podarilo odvrátiť brejkbal svojej súperky. Jekaterina Makarovová totiž nasmerovala loptičku len do siete.
30-40
Dominika Cibulková posiela loptičku za základnú čiaru a svojej súperke daruje výhodu brejkbalu. Jekaterina Makarovová má veľkú šancu dostať sa do nádejného vedenia.
30-30
Zverenka Mateja Liptáka si situáciu zbytočne komplikuje ďalšou dvojchybou. Verme, že toho v ďalších minútach nebude ľutovať.
30-15
Dominika Cibulková sa krásne položila do svojho forhendového úderu. Ten má prívlastok víťazný, a tak sa Slovenka dostáva do vedenia.
15-15
Tentokrát už slovenská tenistka dokázala bodovať a vyrovnáva skóre druhého gemu. Jekaterina Makarovová totiž posiela loptičku iba do siete.
0-15
Aj piaty gem rozhodujúceho setu putuje na konto ruskej tenistky. Sledovali sme pomerne dlhú výmenu, ktorú ukončil nevydarený úder Slovenky.
0:1
Jekaterina Makarovová necháva zabudnúť na nevydarenú koncovku druhého setu. Víťazným úderom z forhendovej strany ukončuje prvú hru vo svoj prospech.
0-40
Víťazný úder v podaní ruskej tenistky. Tá vstupuje do tretieho setu veľmi dobre a má šancu udržať si podanie čistou hrou.
0-30
Jekaterina Makarovová opäť ukázala, prečo na Turnaji majsteriek v Singapure triumfovala vo štvorhre. Výborne pokryla sieť a dokázala bodovať.
0-15
Rozhodujúci set začína na podaní Jekaterina Makarovová. V prvej výmene šikovne skrátila hru a následne ju ukončila volejom pri sieti.
7:6
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skDominika Cibulková predviedla v druhom sete neuveriteľný obrat. Opäť ukázala, že je nesmierna bojovníčka a že si zaslúži byť v TOP 10 svetového rebríčka. Skrátená hra bola jasne v jej réžii a po krátkej prestávke tak budeme svedkami tretieho setu.
6-3
Áno! Dominika Cibulková sa dostala z defenzívy po výbornom returne ruskej tenistky. Tá následne posiela loptičku do siete a bude musieť odvracať ďalšie tri setbaly.
5-3
Výborne! Dominika Cibulková si pripravila pozíciu a víťazným forhendovým úderom po čiare získava na svoju stranu ďalší cenný bod.
4-3
Po výmene strán sa pripomenul skvelý servis ruskej tenistky. Jekaterina Makarovová znižuje, no stále má výhodu minibrejku slovenská tenistka.
4-2
Jekaterina Makarovová posiela loptičku len do siete. Slovenská tenistka získava štvrtý bod v rade a po výmene strán sa bude snažiť ešte navýšiť svoje vedenie.
3-2
Fantastická kombinácia úderov od slovenskej tenistky. Tá výmenu zakončuje víťazným úderom z bekhendovej strany a otáča vývoj tiebreaku na svoju stranu.
2-2
Dominika Cibulková vyrovnáva skóre skrátenej hry. V ten správny čas si pomohla priamym bodom zo servisu.
1-2
Výborne! Na konci dlhej výmeny sa teší slovenská tenistka. Pomohla jej k tomu Jekaterina Makarovová, ktorá nasmerovala loptičku len do siete.
0-2
Jekaterina Makarovová potvrdzuje svoje vedenie svojim tretím esom v dnešnom zápase. Dominika Cibulková nutne potrebuje získať nasledujúcu loptičku.
0-1
Prvý bod v skrátenej hre získava na svoje konto Jekaterina Makarovová. Tá vyhnala súperku von z dvorca a naša hráčka už nedokázala loptičku vrátiť na druhú stranu.
6:6
Posledná výmena dvanásteho gemu bola pomerne zaujímavá. Páska niekoľkokrát tečovala údery slovenskej hráčky, no napokon boduje Jekaterina Makarovová.
0-40
Skvelý servis ruskej tenistky. Jekaterina Makarovová má tri šance na to, aby druhý set dnešného zápasu poslala do skrátenej hry.
0-30
Jekaterina Makarovová si opäť zobrala na pomoc jastrabie oko. Jej bekhendový úder predsa len skončil na čiare, a tak boduje ruská hráčka.
0-15
Jekaterina Makarovová musela ísť do výmeny len cez druhé podanie. O to väčšia škoda je, že Dominika Cibulková posiela svoj return do autu.
6:5
Druhá čista hra na podaní slovenskej tenistky. Tá sa dostáva do tesného vedenia a Jekaterina Makarovová pôjde opäť podávať na udržanie v sete.
40-0
Priamy bod z podania znamená, že slovenská teniska má tri šance na to, aby sa dostala do opätovného vedenia.
30-0
Ďalší úder v podaní ruskej tenistky skončil v aute. Dominika Cibulková nespanikárila po predošlej hre a smeruje za ďalším úspešným gemom.
15-0
Jekaterina Makarovová sa na seba opäť hnevá, pretože jednoduchý úder z jej rakety skončil za základnou čiarou našej hráčky.
5:5
Napokon sa to ruskej tenistke podarilo. Jekaterina Makarovová odvrátila tri setbaly slovenskej tenistky a po takmer deviatich minútach vyrovnáva skóre druhého setu na 5:5.
40-A
Dominika Cibulková posiela loptičku len do siete. Jekaterina Makarovová má tak ďalšiu šancu ukončiť desiaty gem vo svoj prospech.
40-40
Tak to je neuveriteľné. Jekaterina Makarovová vyťahuje v kritickom momente svoje druhé eso v zápase a vyrovnáva na zhodu.
A-40
Je to tak! Výhoda putuje na konto slovenskej tenistky a tá má veľkú šancu ukončiť druhý set vo svoj prospech.
40-40
Dominika Cibulková prilepila svoj forhendový úder o základnú čiaru. Bratislavčanka príkladne bojuje a verím, že teraz sa dočká aj setbalu.
40-A
Jekaterina Makarovová si opäť pomohla kvalitným podaním. Vďaka priamemu bodu z podania putuje výhodu na jej konto.
40-40
Desiaty gem druhého setu bude pokračovať ďalej. Jekaterina Makarovová si zobrala na pomoc jastrabie oko, no to len potvrdilo výrok čiarového rozhodcu.
40-A
Bohužiaľ, tentokrát slovenská tenistka chybuje, keď jej forhendový úder skončil vedľa bočnej čiary. Jekaterina Makarovová má výhodu na svojej strane.
40-40
Skvelá hra od slovenskej tenistky. Tá predviedla niekoľko výborných forhendových úderov a zaslúžene upravuje skóre tohto gemu na zhodu.
40-A
Výhoda putuje na konto ruskej tenisky. Tá vytiahla ďalšie skvelé podanie, ktoré bolo základom jej úspechu. Return slovenskej hráčky končí v sieti.
40-40
Druhý set ešte nekončí. Jekaterina Makarovová si pomohla kvalitným servisom a následne donútila slovenskú súperku chybovať.
40-30
Prvú šancu na ukončenie setu Slovenka nevyužila, pretože aj ona nasmerovala loptičku až za základnú čiaru. Teraz budeme svedkami ohromne dôležitého bodu.
40-15
Jekaterina Makarovová posiela loptičku do autu a to znamená, že Dominika Cibulková má k dispozícii dve setbalové šance.
30-15
Škoda. Dominika Cibulková teraz zahrala až príliš ambiciózny úder, ktorý sa však do kurtu nevošiel. Stále je však v lepšej pozícii ako jej súperka.
30-0
Jekaterina Makarovová nasmerovala loptičku iba za základnú čiaru. Slovenská tenistka Dominika Cibulková je blízko k zisku druhého setu.
15-0
Paráda! Jekaterina Makarovová síce diktovala tempo výmeny, ale nedokázala ju ukončiť vo svoj prospech. Loptička z jej rakety putuje len do siete.
5:4
Tak toto sme tu nemali snáď od prvého gemu zápasu. Dominika Cibulková si udržala podanie čistou hrou a zrazu je pod tlakom jej súperka. Jekaterina Makarovová pôjde podávať na udržanie v druhom sete.
40-0
Priamy bod v podaní slovenskej tenistky. Dominika Cibulková má k dispozícii tri šance na ukončenie tohto gemu vo svoj prospech.
30-0
Super! Dominika Cibulková sa dostáva do prevahy a vyzerá to tak, že si udrží svoje podanie. Žeby sme boli svedkami skvelého obratu?
15-0
Kým v prvom sete tam Ruske spadlo skoro všetko, teraz robí jednu chybu za druhou. Jekaterine Makarovovej teraz nepomohlo ani jastrabie oko.
4:4
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skSkvelé! Dominika Cibulková bola takmer na lopatkách, no štyrmi získanými hrami za sebou sa vracia späť do boja o víťazstvo. Navyše, aktuálne je lepšou hráčkou na kurte.
A-40
Víťazný bekhendový úder v podaní bratislavskej rodáčky. Verme, že túto šancu Dominika Cibulková využije a vráti sa do hry o víťazstvo.
40-40
Tak to je škoda. Jekaterina Makarovová v kritickej chvíli zapojila do hry prvý servis a slovenská tenistka svoj return nedokázala poslať na druhú stranu dvorca.
A-40
Dominika Cibulková má brejkbal! Jekaterina Makarovová robí ďalšiu zbytočnú nevynútenú chybu a dostáva sa do veľkých problémov.
40-40
Dominika Cibulková ešte žije v tomto geme. Ruská tenistka totiž posiela loptičku len do polovice siete, čo je pomerne nezvyklý jav.
30-40
Brejkbal z toho zatiaľ nebude. Slovenská tenistka bola v ťažkej defenzíve, z ktorej sa nedokázala vymaniť. Jekaterina Makarovová má výhodu gembalu.
30-30
Jekaterina Makarovová teraz čiastočne napravila svoje predošlé zaváhania. Forhendovým úderom sa dostala do prevahy a donútila súperku chybovať.
30-15
Dominika Cibulková sa dostáva späť do zápasu. Jekaterina Makarovová začína kaziť a vďaka nevynútenej chybe dostáva Slovenku do vedenia.
15-15
Dominika Cibulková svojim úderom vyhnala svoju súperku von z kurtu. Jekaterina Makarovová už nedokázala vrátiť loptičku na druhú stranu dvorca.
0-15
Po chybnom verdikte čiarového rozhodcu sa výmena musela opakovať. V nej už dominovala Jekaterina Makarovová, ktorá napokon ukončila výmenu úspešným volejom na sieti.
3:4
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skModerná technika teraz pomohla slovenskej tenistke. Loptička spadla presne na bočnú čiaru, a tak Dominika Cibulková ukončuje siedmy gem vo svoj prospech.
A-40
Na strane slovenskej tenistky pribúdajú víťazné údery, čo je skvelá správa. Dominika Cibulková si na svoju stranu vybojovala výhodu.
40-40
Siedmy gem druhého setu ešte nekončí. Dominika Cibulková totiž z forhendovej strany nasmerovala loptičku len do siete.
40-30
Dominika Cibulková predviedla sériu vydarených úderov, ktorými dostala súperku pod tlak. Jekaterina Makarovová následne chybuje.
30-30
Jekaterina Makarovová využila kratší úder slovenskej tenistky. Následne si prešla na sieť a výmenu ukončila smečom nad hlavou.
30-15
Slovenská tenistka to teraz zvládla na výbornú a víťazným úderom po čiare nedala ruskej súperke absolútne žiadnu šancu.
15-15
Dominika Cibulková ale následne chybuje, čo nás rozhodne neteší. Jekaterina Makarovová tak vyrovnáva skóre siedmeho gemu.
15-0
Dominika Cibulková vstupuje do siedmeho gemu veľmi dobre. Navyše, začína sa prejavovať aj nervozita na strane ruskej hráčky.
2:4
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skDruhá dvojchyba ruskej tenistky v rade. Dominika Cibulková tak zadarmo získava dôležitý brejk, ktorý ju ešte môže vrátiť späť do zápasu.
40-15
Dominika Cibulková dostáva darček od svojej ruskej súperky. Jekaterina Makarovová sa dopustila svojej prvej dvojchyby v zápase a musí čeliť brejkbalom.
30-15
Tentokrát musíme pochváliť ruskú tenistku. Jekaterina Makarovová predviedla dobrý forhendový úder, na ktorý jej súperka nedokázala dostatočne reagovať.
30-0
A zrazu to ide! Dominika Cibulková si vytvorila vo výmene prevahu a ukončila ju forhendovým úderom presne do rohu ihriska.
15-0
Dominika Cibulková je veľkou bojovníčkou a dnešný zápas ešte rozhodne nevzdáva. Dvoma údermi dostala súperku pod tlak a tá následne chybuje.
1:4
Dominika Cibulková to napokon zvládla a ešte sa chytá stebla nádeje. Víťazným úderom z forhendu ukončuje piaty gem a upravuje skóre na 1:4.
A-40
Slovenská tenistka teraz predviedla veľmi dobré podanie. Dostala sa do prevahy a výmenu ukončila forhendovým winnerom.
40-40
Dominika Cibulková gembal nevyužila. Loptička z jej rakety totiž skončila ďaleko za základnou čiarou ruskej súperky.
A-40
Dominika Cibulková získava výhodu na svoju stranu. Tentokrát jej pomohla zbytočná chyba z dielne Jekateriny Makarovovej.
40-40
Dominika Cibulková teraz predviedla niekoľko dobrých úderov a donútila svoju súperku chybovať. Piaty gem tak bude pokračovať zhodou.
30-40
Tretí víťazný úder v podaní ruskej tenistky. Tá si vypracovala ďalší brejkbal, ktorý môže definitívne rozhodnúť dnešné stretnutie.
30-30
Podobná situácia ako spred niekoľkých sekúnd. Jekaterina Makarovová zahrala víťazný úder z returnu a vyrovnáva skóre piateho gemu.
30-15
Domáca tenistka musela ísť do výmeny len cez svoje druhé podanie. Jekaterina Makarovová to dokonale využila a forhendovým úderom jej nedala šancu.
30-0
Podanie Dominiky Cibulkovej nebolo práve najlepšie, no slovenskej tenistky pomáha zbytočná chyba z rakety Jekateriny Makarovovej.
15-0
Na konci dlhej výmeny sa teší slovenská tenistka. Tá vytrvalo búšila do svojej súperky a napokon ju donútila chybovať.
0:4
Máme za sebou len hodinu hry, no Jekaterina Makarovová potrebuje k postupu do ďalšieho kola získať už len dva gemy. V druhom sete jasne kraľuje a ide si za víťazstvom.
40-A
Dominika Cibulková nie je vo svojej koži. Teraz sa síce dostala do výmeny, ale zakončila ju nevynútenou chybou z bekhendovej strany.
40-40
Jekaterina Makarovová v ten najvhodnejší moment vyťahuje svoje skvelé podanie a prvým esom v zápase vyrovnáva skóre na zhodu.
40-30
Rodáčka z Moskvy chybuje, keď loptičku nasmerovala za základnú čiaru. Dominika Cibulková tak dostáva darček v podobe brejkbalu.
30-30
Jekaterina Makarovová daruje bod svojej súperke. Ruská tenistka totiž zaznamenáva vôbec prvú dvojchybu v dnešnom dueli.
15-30
Jekaterina Makarovová musela ísť do výmeny len cez druhé podanie. To bolo skutočne veľmi slabé, no Slovenka chybuje priamo z returnu.
15-15
Netradičná chyba v podaní ruskej tenistky. Jekaterina Makarovová netrafila loptičku ideálne a preto skončila len v polovici siete.
0-15
Jekaterina Makarovová od prvého úderu diktovala tempo výmeny. Dominika Cibulková behala z jednej strany na druhú, no napokon sa tlaku súperky neubránila.
0:3
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skJekaterina Makarovová opäť získava podanie svojej súperky. Ruska tenistka je poriadne rozbehnutá a v expresne rýchlom tempe smeruje za postupom do štvrtého kola.
15-40
Prvú hrozbu straty podania dokázala slovenská tenistka odvrátiť. Mala aj istú dávku šťastia, pretože loptička dopadla presne na základnú čiaru.
0-40
Bohužiaľ, tri brejkbaly sú na svete. Dominika Cibulková robí ďalšiu zbytočnú chybu a daruje svojej súperke piatu loptičku za sebou.
0-30
Dominika Cibulková posiela loptičku niekoľko decimetrov za základnú čiaru. Jekaterina Makarovová má veľkú šancu dostať sa k ďalším brejkbalom.
0-15
Jekaterina Makarovová predviedla veľmi dobrý return. Loptička spadla našej hráčke priamo pod nohy a následne Dominika nedokázala dostatočne reagovať.
0:2
Jekaterina Makarovová napriek menším problémom potvrdzuje brejk z predošlého gemu. Dominika Cibulková o chvíľu pôjde na podanie a nutne si ho potrebuje udržať.
30-40
Ruskej tenistke teraz výrazne pomohla páska, od ktorej loptička prepadla na druhú stranu dvorca. Víťazné prasiatko znamená výhodu gembalu.
30-30
Jekaterina Makarovová si v správny moment pomohla kvalitným prvým servisom. Return našej tenisovej jednotky sa do kurtu nevošiel.
30-15
Slovenská tenistka sa teraz oprela do svojho forhendu a víťazným úderom obracia priebeh druhého gemu. Loptičku síce tečovala páska, no to na veci nič nemení.
15-15
Jekaterina Makarovová teraz trošku podcenila situáciu na sieti a slovenská tenistka ju za to dokázala potrestať. Kvalitné obhodenie znamená vyrovnanie stavu.
0-15
Piata chyba za sebou v podaní slovenskej tenistky. Dnes to z jej strany rozhodne nie je podarený výkon, čo je rozhodne škoda.
0:1
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skBohužiaľ, Dominika Cibulková vstupuje do druhého setu veľmi, veľmi zle. Stráca svoje podanie a musí doháňať manko jedného brejku.
0-40
Loptička z rakety slovenskej tenistky končí za základnou čiarou. Jekaterina Makarovová má tri šance na to, aby prelomila podanie súperky.
0-30
A ďalšia zbytočná chyba v podaní slovenskej tenistky. Dominika Cibulková je vo veľkých problémoch od začiatku druhého setu.
0-15
Aj druhý set začína podaní slovenská tenistka. Nezačína ale najlepšie, keďže loptičku nasmerovala len do polovice siete.
2:6
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skPrvý set je minulosťou a treba naň čo najskôr zabudnúť. Dominika Cibulková až príliš často chybovala, trikrát prišla o svoje podanie, a tak Jekaterina Makarovová získava prvé dejstvo pomerom 2:6.
0-40
Slovenská tenistka posiela loptičku za základnú čiaru. To znamená, že Jekaterina Makarovová má tri šance na ukončenie prvého setu.
0-30
Dominika Cibulková posiela loptičku len do siete. Jekaterina Makarovová má komfortnú pozíciu a už len dve loptičky ju delia od zisku setu.
0-15
Jekaterina Makarovová podáva s novými loptičkami a tie jej v úvodnej výmene priniesli šťastie. Ruska boduje vďaka kvalitnému servisu.
2:5
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skDominika Cibulková posiela loptičku len za základnú čiaru. Tretíkrát v zápase tak prichádza o svoje podanie a prvý set jej uteká pomedzi prsty. Jekaterina Makarovová bude podávať na víťazstvo v prvom dejstve.
40-A
Jekaterina Makarovová nevyužila tri brejkbaly, no bude mať k dispozícii aj štvrtý. Zaskvela sa totiž víťazným úderom z bekhendovej strany.
40-40
Skvelé! Slovenská tenistka odvracia aj tretí brejkbal súperky. Tentokrát za to môže vďačiť víťaznému úderu z forhendovej strany.
30-40
Dominika Cibulková si kratším úderom pritiahla súperku k sieti. Jekaterina Makarovová síce loptičku dobehla, no následne už nezachytila úder Slovenky.
15-40
Prvýkrát v siedmom geme boduje aj slovenská tenistka. Tá bola vo výmene aktívnejšia a donútila ruskú súperku chybovať.
0-40
Druhá dvojchyba v tomto geme. Dominika Cibulková si komplikuje život a bude musieť odvracať trojicu brejkbalov súperky.
0-30
Dominika Cibulková mala spočiatku vo výmene prevahu, ale Jekaterina Makarovová sa výborne ubránila. Následne si prešla na sieť a výmenu ukončila ziskom bodu.
0-15
Dominika Cibulková potrebuje udržať svoje podanie, ale začína prvou dvojchybou v zápase. Takýto štart rozhodne nie je ideálny.
2:4
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skSuper! Dominika Cibulková sa vracia do hry o prvý set. V poslednej výmene šiesteho gemu to bola poriadna prestrelka ukončená chybou Jekateriny Makarovovej.
40-30
Dominika Cibulková prvú možnosť na prelomenie podania nevyužila. Vo výmene bola síce aktívna, ale ukončila ju úderom do siete.
40-15
Slovenská tenistka bude mať k dispozícii dva brejkbaly. Jekaterina Makarovová sa na seba veľmi hnevá, pretože loptičku poslala len do siete.
30-15
Dominika Cibulková teraz dobre reagovala na vyšší úder súperky a víťazným forhendovým úderom sa dostáva späť do vedenia.
15-15
Slovenská tenistka nepotvrdila svoje tesné vedenie, naopak prichádza o náskok. Loptičku totiž poslala len do polovice siete.
15-0
Výborne! Dominika Cibulková veľmi dobre prečítala smer podania ruskej tenistky a dokázala zahrať víťazný úder priamo z returnu.
1:4
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skBohužiaľ, slovenská tenistka opäť prichádza o svoje podanie. Jekaterina Makarovová je lepšou hráčkou na kurte a predvádza jeden kvalitný úder za druhým.
40-A
Jekaterina Makarovová mala aj kúsok šťastia. Loptička z jej rakety bola síce tečovaná páskou, ale napokon z toho bol víťazný úder.
40-40
Ruská tenistka predviedla opäť veľmi kvalitný return. Loptička dopadla Dominike Cibulkovej priamo pod nohy a už ju nedostala na druhú stranu.
40-30
Jekaterina Makarovová využila slabšie podanie svojej súperky a víťazným úderom z returnu ešte dramatizuje priebeh piateho gemu.
40-15
Slovenská tenistka bola vo výmene trpezlivá a dočkala sa chyby ruskej hráčky. K dispozícii tak má dva gembaly na potvrdenie svojho podania.
30-15
Dominika Cibulková si pomáha ďalším priamym bodom z podania. Bratislavská rodáčka tak pomerne ľahko otáča priebeh tohto gemu.
15-15
Tentokrát to bolo v podaní našej tenistky oveľa lepšie. Dobrý servis bol základom úspechu a následný úder do stredu kurtu len akousi čerešničkou na torte.
0-15
Dominika Cibulková sa v úvode stretnutia herne trápi. Robí až príliš veľa chýb, čím výraze uľahčuje situáciu svojej súperke.
1:3
Jekaterina Makarovová potvrdzuje brejk z predošlého gemu. V správny moment si zobrala na pomoc jastrabie oko, ktoré ukázalo, že loptička z jej rakety dopadla na bočnú čiaru.
30-40
Ruská tenistka získava druhú výmenu v rade. Tentokrát diktovala tempo výmeny a ukončila ju víťazným úderom z bekhendovej strany.
30-30
Jekaterina Makarovová následne svoje zaváhanie dokázala napraviť a priamym bodom z podania vyrovnáva skóre štvrtého gemu.
30-15
Slovenská tenistka mala teraz šťastie. Jekaterina Makarovová mala absolútne komfortnú pozíciu, no z forhendovej strany spravila nečakanú chybu.
15-15
Dominika Cibulková sa dostala do výmeny, snažila sa vytroviť si prevahu, ale napokon ju ukončila nevynútenou chybou z forhendu.
15-0
Jekaterina Makarovová podáva na potvrdenie brejku z predošlej hry, no nezačína najlepšie. Loptička z jej rakety totiž končí len v polovici siete.
1:2
ONLINE Australian Open: Cibulková - Makarovová | Sportnet.skStalo sa presne to, čo sme nechceli. Dominika Cibulková forhendovou chybou ukončuje tretí gem, ktorý sa tak stáva korisťou ruskej tenistky. Jekaterina Makarovová v prvom sete vedie 1:2.
40-A
Slovenská tenistka posiala loptičku len za základnú čiaru. Sama sa tak dostáva pod tlak a Jekaterina Makarovová bude mať druhú šancu na zisk brejku.
40-40
Dominika Cibulková odvracia hrozbu straty podania. Základom úspechu bol kvalitný servis, z ktorého pramenila chyba ruskej tenistky.
40-A
Jekaterina Makarovová má výhodu prvého brejkbalu v zápase. Slovenská tenistka totiž svojim bekhendovým úderom minula priestor dvorca.
40-40
Tretí gem zápasu nekončí. Dominika Cibulková nevyužila gembal, pretože forhendový úder nasmerovala len do polovice siete.
40-30
Dominika Cibulková pridala na razancii svojich úderov. Jekaterina Makarovová to teraz nezvládla najlepšie a loptičku poslala len do siete.
30-30
Bohužiaľ, tentokrát chybuje aj slovenská tenistka a tak sú z toho prvé komplikácie. Dúfajme, že brejkbalu sa v tomto geme nedočkáme.
30-15
Dominika Cibulková z pravej strany predviedla opäť dobrý servis. Jekaterina Makarovová nasmerovala svoj úder ďaleko za základnú čiaru.
15-15
Dominika Cibulková bola teraz neskoro pri svojom forhendovom údere. Pramení z toho chyba, ktorá vyrovnáva stav tretieho gemu.
15-0
Slovenská tenistka ešte na servise nestratila bod. Platí to aj po tejto výmene, ktorú Jekaterina Makarovová zakončila nevynútenou chybou.
1:1
Jekaterina Makarovová predviedla veľmi pekný forhendový úder po čiare. Najmä vďaka nemu ukončuje druhú hru prvého setu a vyrovnáva skóre.
30-40
Dominika Cibulková ešte bojuje v tomto geme. Jekaterina Makarovová jej pomohla zbytočnou chybou, no stále má k dispozícii jeden gembal.
15-40
Následne si ale Jekaterina Makarovová pomáha ďalším veľmi dobrým podaním. Rodáčka z Moskvy si vypracovala výhodu dvoch gembalov.
15-30
Slovenská tenistka predviedla veľmi dobrý return. Súperku vyhnala von z dvorca a donútila ju chybovať.
0-30
Úder Dominiky Cibulkovej sa do kurtu nevošiel. Jekaterina Makarovová tak vstupuje do zápasu na svojom podaní zatiaľ veľmi dobre.
0-15
Ruská tenistka sa prvýkrát zapisuje na tabuľu skóre. Pomohla si svojim kvalitným ľaváckym servisom, z ktorého pramenil priamy bod.
1:0
Fantastický gem v podaní slovenskej tenistky. Zverenka Mateja Liptáka veľmi šikovne skrátila hru a svoje podanie si udržala čistou hrou. O chvíľu sa na podaní predstaví Jekaterina Makarovová.
40-0
Dominika Cibulková si vypracovala tri šance na ukončenie prvého gemu. Teraz jej pomohla Jekaterina Makarovová, ktorá nasmerovala loptičku do autu.
30-0
Dobrý vstup slovenskej tenistky do zápasu. Aj teraz bola aktívnejšia a donútila svoju súperku poslať loptičku za základnú čiaru.
15-0
Dominika Cibulková začala dnešný zápas na podaní. V úvodnej výmene predviedla víťazný forhendový úder a dostáva sa do vedenia.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Rod Laver Arena už privítala obe protagonistky dnešného zápasu. Dominika Cibulková vyhrala predzápasový žreb a zvolila si možnosť podania.
Vážení diváci vítam vás pri sledovaní online prenosu z tenisového Australian Open. Program v Rod Laver Arene otvorí duel slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej, ktorá si zmeria sily s Jekaterinou Makarovovou. Zápas sa začína o 1:00 hod.

DOMINIKA CIBULKOVÁ

Dominika Cibulková dosiahla svoj najlepší výsledok na Australian Open v roku 2014, keď vo finále podľahla Číňanke Li Na. K tejto méte má ešte veľmi ďaleko, no dnešný zápas je pre ňu veľmi dôležitý. Keďže z minulého roka neobhajuje prakticky žiadne body, prípadný postup do osemfinále by vo virtuálnom rebríčku znamenal posun na 3. miesto svetového rebríčka. Slovenská tenistka v prvých dvoch kolách nestratila ani set, no jej výkony mohli byť presvedčivejšie. V zápase s Hsieh Su-wei mohla ukončiť zápas už za stavu 5:3, no situáciu si zbytočne skomplikovala a všetko zachraňovala až v tiebreaku. Celkovo zaznamenala o dve nevynútené chyby viac ako víťazných úderov, čo je takisto nezvyčajne vzhľadom na štyri vyhrané sety. Zverenka Mateja Liptáka doposiaľ využila 50% svojich brejkbalov, čo je pomerne slušná štatistika. Dôležité bude, aby využívala čo najviac svoje prvé podanie, keďže jej druhý servis sa javí ako hlavná slabina.

JEKATERINA MAKAROVOVÁ

Jekaterina Makarovová je v rebríčku WTA na 34. mieste. Na prvom grandslame sezóny sa jej mimoriadne darí a od roku 2011 zakaždým postúpila minimálne do osemfinále. Vlani predvádzala skutočne výborné výkony, ale po obrovskej bitke podľahla Johanne Kontaovej 6:4, 4:6, 8:6. Úvod novej sezóny ju nezastihol v najlepšom rozpoložení. V Brisbane a Sydney neprešla sitom prvého kola a neuhrala ani set. V Melbourne Parku sa však naladila na víťaznú vlnu, keď zdolala v troch Jekaterinu Alexandrovovú a v druhom kole jej pomohol skreč Talianky Sary Eranniovej. Ruska sa môže opierať o svoje výborné prvé podanie, ktorý v 71% prípadoch zapája do hry. Je dobré známe, že rodáčka z Moskvy hrá ľavou rukou, a tak je nebezpečná najmä pri servise z ľavej strany. V doterajšej kariére ale ani raz neporazila Dominiku Cibulkovú a má s ňou negatívnu bilanciu 0:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články