MONTREAL. Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe obsadil 18. miesto v nedeľňajších jednorazových pretekoch Grand Prix Cycliste de Montreal v kanadskom Montreale.
Sagan sa ešte niekoľko stoviek metrov pred cieľom držal v silnej skupine favoritov na celkový triumf, ale v samom závere mu došli sily.
Príliš veľa ich spotreboval na dostihnutie veľkého súpera Francúza Juliana Alaphilippa, ktorý sa ocitol v úniku. Za víťazom Sagan zaostal o 12 sekúnd.
Náročnú kanadskú klasiku vyhral Belgičan Greg van Avermaet z tímu CCC pred Talianom Diegom Ulissim (UAE-Team Emirates) a Španielom Ivánom Garcíom-Cortinom (Bahrain-Merida).
Pre 34-ročného Van Avermaeta je to veľké víťazstvo po dlhšom časovom úseku, keď sa mu príliš nedarilo. Celkovo si zapísal 41. triumf v profikariére, druhý v Montreale po roku 2016.
Klasiky v Kanade sú súčasťou prípravy na MS
V Montreale cyklisti museli zdolať takmer 220 km, keď celkovo 18-krát absolvovali 12,2 km dlhý mestský okruh. Počas pretekov nastúpali 4734 m.
Cítil som sa dobre, dokázal som odpovedať na mnohé útoky v záverečných kilometroch a na poslednom stúpaní, keď som sám dokázal uzavrieť medzeru na útočiacich jazdcov. Toto úsilie ma však stálo množstvo síl a v dôsledku toho mi chýbala v nohách energia, aby som mohol zabojovať o víťazstvo v šprinte.
Peter Sagan
V každom kole museli prekonať štyri stúpania, najdlhšie z nich malo názov Cote Camillien-Houde s dĺžkou 1,8 km a priemerným sklonom 8%. Najväčšie kanadské cyklistické preteky v Québecu a Montreale sa tento rok uskutočnili po desiaty raz.
Sagan sa na nich predstavil šiestykrát a po ročnej prestávke. V roku 2013 sa stal celkovým víťazom.
Tradičné septembrové klasiky v Kanade boli pre 29-ročného rodáka zo Žiliny súčasťou záverečnej prípravy na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia koncom mesiaca v anglickom Yorkshire.
Do posledného z osemnástich okruhov vstúpil s drobným náskokom Austrálčan Nathan Earle (Israel Cycling Academy), ale jeho pokus bol odsúdený na skorý koniec.
Sagan sa držal po boku van Avermata
V stúpaní na Camillien-Houde 12 km pred cieľom už bol pohltený pelotónom a vpredu sa začali pokusy o nástupy.
Jeden z nich sa vydaril Benoitovi Cosnefroyovi z tímu AG2R La Mondiale a tento Francúz si získal náskok niekoľko desiatok metrov.
Peter Sagan si držal takticky veľmi dobrú pozíciu na konci prvej desiatky po boku ďalšieho z favoritov Grega van Avermaeta.
Za Cosnefroyom sa sformovala silná skupina približne 20 cyklistov so Saganom, Van Avermaetom, Julianom Alaphilippom či Timom Wellensom, ale bez vlaňajšieho šampióna Michaela Matthewsa.
Skupina sa zakrátko roztrhala na viac častí, Sagana stálo dosť síl, kým sa dotiahol na pretekárov pred ním. Štyri kilometre pred koncom bol stále na čele uniknuvší Cosnefroy a za ním sa vydal Enric Mas z tímu Deceuninck - Quick Step.
Potom nasledoval dobre načasovaný nástup jeho tímového kolegu Alaphilippa, ktorý dostihol Cosnefroya. Za nimi vyštartovala menšia skupina na čele so Saganom.
Slovenský cyklista však v samom závere nevydržal tvrdé tempo a v poslednom polkilometri bolo jasné, že do boja o víťazstvo nezasiahne.
Na Alaphilippa sa napokon dotiahla skupinka favoritov v záverečnom šprinte do kopca mal najviac síl skúsený Van Avermaet.
"Ako som očakával, Grand Prix de Montreal boli náročné preteky, no opäť raz odviedol náš tím excelentnú prácu a na začiatku záverečného kola som bol v dobrej pozícii," hodnotil preteky Sagan.
"Cítil som sa dobre, dokázal som odpovedať na mnohé útoky v záverečných kilometroch a na poslednom stúpaní, keď som sám dokázal uzavrieť medzeru na útočiacich jazdcov. Toto úsilie ma však stálo množstvo síl a v dôsledku toho mi chýbala v nohách energia, aby som mohol zabojovať o víťazstvo v šprinte.
Samozrejme, rád by som finišoval na lepšom mieste, no cítim sa sebavedomý pred ďalšími pretekmi, ktoré ma čakajú," uviedol trojnásobný majster sveta pre webovú stránku svojho tímu Bora-Hansgrohe.
Online prenos: Peter Sagan na Grand Prix Cycliste de Montreal 2019 (cyklistika, LIVE, NAŽIVO)
Cyklistika
15.09.2019 o 20:45
Grand Prix Cycliste de Montréal 2019
Víťaz: Greg Van Avermaet (BEL, CCC Team)
Ukončený
Prehľad
Konečné poradie:
1. Greg Van Avermaet (Belgicko, CCC Team) 6:09:38
2. Diego Ulissi (Taliansko, UAE - Team Emirates) +0 s
3. Iván García Cortina (Španielsko, Bahrain Merida) +0 s
4. Tim Wellens (Belgicko, Lotto Soudal) +0 s
5. Michael Valgren (Dánsko, Dimension Data) +0 s
6. Kristian Sbaragli (Taliansko, Israel Cycling Academy) +0 s
7. Rui Costa (Portugalsko, UAE - Team Emirates) +0 s
8. Michael Woods (Kanada, Education First) + 0 s
9. Nans Peters (Francúzsko, AG2R La Mondiale) +0 s
10. Bauke Mollema (Holandsko, Trek - Segafredo) +0 s
------------------------------------------------------------ 18. Peter Sagan (Slovensko, Bora-Hansgrohe) +12 s
Prenos
To je odo mňa z týchto pretekov všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Podľa očakávania sa o všetkom podstatnom rozhodlo v poslednom okruhu. Ako prvému sa podaril únik Benoîtovi Cosnefroyovi, ktorý sa dlho držal pred skupinou, ktorá zostala po zjazde z Côte Camillien-Houde z pelotónu. K nemu sa dokázal postupne dostať Julian Alaphilippe a táto dvojica Francúzov niekoľko kilometrov vzorne spolupracovala. Peter Sagan viedol skupinu prenasledovateľov, ktorú dotiahol k dvojici Alaphilippe – Cosnefroy, v závere mu však zrejme už chýbali sily a do šprintu sa nezapojil. Práve z tejto „Saganovej“ skupiny napokon niekoľko jazdcov prešprintovalo Alaphilippea i Cosnefroya a o víťazstvo si to v dramatickom finiši rozdali Van Avermaet s Ulissim. Belgičan mal nakoniec silnejšie nohy a tesne pred cieľovou páskou sa dostal pred svojho súpera.
Greg Van Avermaet je tak prvým jazdcom, ktorý vyhral Grand Prix Cycliste de Montréal dvakrát. Pohľad na konečné poradie je určite sklamaním pre Juliana Alaphilippea, ktorý bol až takmer do cieľa v úniku a skončil až na 13. mieste. Podobne dopadol i Benoît Cosnefroy, ktorého klasifikovali na 17. mieste a Peter Sagan, ktorý viedol skupinu prenasledovateľov, skončil na 18. mieste. Preteky sa nevydarili ani víťazovi piatkových pretekov v Québecu a obhajcovi minuloročného víťazstva Michaelovi Matthewsovi, ktorý prišiel do cieľa so stratou 50 sekúnd až na 19. mieste.
Konečné poradie:
1. Greg Van Avermaet (Belgicko, CCC Team) 6:09:38
2. Diego Ulissi (Taliansko, UAE – Team Emirates) +0 s
3. Iván García Cortina (Španielsko, Bahrain Merida) +0 s
4. Tim Wellens (Belgicko, Lotto Soudal) +0 s
5. Michael Valgren (Dánsko, Dimension Data) +0 s
6. Kristian Sbaragli (Taliansko, Israel Cycling Academy) +0 s
7. Rui Costa (Portugalsko, UAE – Team Emirates) +0 s
8. Michael Woods (Kanada, Education First) + 0 s
9. Nans Peters (Francúzsko, AG2R La Mondiale) +0 s
10. Bauke Mollema (Holandsko, Trek – Segafredo) +0 s
------------------------------------------------------------ 18. Peter Sagan (Slovensko, Bora-Hansgrohe) +12 s
Cieľ
Na treťom mieste skončil Iván García Cortina, na štvrtom Tim Wellens a piaty bol Michael Valgren. Petrovi Saganovi zrejme v závere došli sily a do šprintu o víťazstvo sa vôbec nezapojil. V cieli bol klasifikovaný až na 18. mieste.
Cieľ
Najrýchlejšími z tejto skupiny bola dvojica Van Avermaet – Ulissi, ktorá sa prehnala okolo Alaphilippea a Cosnefroya. Víťazom sa napokon stal Greg Van Avermaet, ktorý tesne pred cieľovou páskou prešprintoval Diega Ulissiho.
0,5 km
Cosnefroy nastupuje Alaphilippeovi. Za nimi sa začínajú útoky zo skupiny prenasledovateľov, ktorej čelo je už takmer na úrovni zadného kolesa Alaphilippea.
1 km
Prenasledovatelia už takmer dostihli vedúcu dvojicu. Alaphilippe sa snaží svojmu konkurentovi utiecť.
1,5 km
Celá zhruba dvadsaťčlenná skupina, vedená predovšetkým Saganom a Van Avermaetom na čele, sa snaží dostihnúť dvojicu Alaphilippe – Cosnefroy. Tá si ale zatiaľ udržuje svoj náskok.
2 km
Alaphilippe dostihol Cosnefroya, ktorý sa napriek všetkej snahe nedokáže odtrhnúť od svojho krajana. Alaphilippe s Cosnefroyom okamžite začínajú vzorne spolupracovať.
3 km
Skupina prenasledovateľov ale dostihla Enrica Masa a z nej potom nastúpil Julian Alaphilippe. Nikto nedokázal zachytiť jeho útok.
3,5 km
Ku Cosnefroyovi sa ale pri stúpaní na Boulevard Mont Royal približuje Enric Mas.
4 km
Enric Mas nastupuje zo skupinky prenasledovateľov, keďže však skupina nespolupracuje, tak sa náskok Cosnefroya na čele stále udržuje na úrovni 10 sekúnd.
5 km
Peter Sagan vyrazil za dvojicou prenasledovateľov a približuje sa k nim. Van Avermaet sa ho snaží dotiahnuť.
5,5km
Alaphilippe sám sa zatiaľ nesnaží útočiť, namiesto toho likviduje úniky ostatných jazdcov. Cosnefroy si stále udržuje zhruba desaťsekundový náskok pred dvojicou Mas – Wellens.
6 km
Zo skupiny prenasledovateľov utiekla ďalšia dvojica jazdcov – Enric Mas a Tim Wellens. Na úpätí Côte de Polytechnique sa k nim snaží dotiahnuť i Van Avermaet, za ktorým sa vysúva dopredu Peter Sagan.
7 km
Cosnefroy má pred skupinou prenasledovateľov, v ktorej napokon sú Sagan, Alaphilippe i Van Avermaet, desaťsekundový náskok. V tejto skupine sa už nenachádza obhajca minuloročného víťazstva Michael Matthews!
8 km
Cosnefroy si v zjazde vypracoval niekoľkosekundový náskok pred skupinou prenasledovateľov. V nej je jeden jazdec Bory – Hansgrohe, nie je ale jasné, či to je Peter Sagan.
9 km
Prvá skupinka sa v zjazde trochu odtrhla od pelotónu a je v nej len zhruba 20 jazdcov. Z tejto skupiny nastúpil Benoît Cosnefroy, nedarí sa mu ale výraznejšie odtrhnúť od ostatných pretekárov.
10 km
Z pelotónu sa k Petersovi dotiahol Enric Mas a Michael Woods, jazdci tímu Mitchelton – Scott ich ale dokázali ešte pred vrcholom stúpania dostihnúť.
10,5km
Z pelotónu vyrazil dopredu Nans Peters, jeho náskok sa ale pohybuje na úrovni niekoľkých sekúnd. Na čele pelotónu ho teraz stíha tím Mitchelton – Scott.
11 km
Nathan Earle sa prepadol za pelotón hneď na úpätí Côte Camillien-Houde. Tempo balíka opäť diktuje Dan Martin, ktorý sa snaží roztrhať pelotón.
12 km
Tímy už sa zoraďujú do vláčikov a snažia sa dostať svojich lídrov do čela pelotónu.
13 km
Earleov únik sa definitívne končí. Tím CCC jeho únik zlikvidoval a jazdci vyrážajú do posledného montréalského okruhu.
13,5km
Van Avermaet je už dokonca na štvrtom mieste v balíku a jeho tím CCC momentálne diktuje tempo pelotónu.
14,5km
Grega Van Avermaeta potiahol jeho tím naspäť do prednej časti. V tej sa už nachádza Peter Sagan, Michael Matthews či Tim Wellens.
15,5km
Nathan Earle svoj boj ešte zjavne nevzdal a opäť sa trochu vzdialil pelotónu. Je to však skôr tým, že na čele pelotónu nie je zoradený žiadny tím, ktorý by sa zameriaval na stiahnutie jeho náskoku.
16 km
V zjazde sa pelotón veľmi natiahol a v jeho zadnej časti sa ocitol Greg Van Avermaet. Belgičan sa snaží dostať naspäť do prednej časti balíka.
17 km
Evenepoel sa dokázal vrátiť do pelotónu. Nathan Earle je už len pár desiatok metrov pred pelotónom.
18 km
Na úpätí Côte de Polytechnique sa náskok Earlea znížil pod desať sekúnd. Jeho únik sa tak o chvíľu stane minulosťou.
19 km
Evenepoel ešte bojuje o návrat do pelotónu a postupne sa približuje ku konci hlavného balíka. Je ale otázne, či bude ešte schopný zapojiť sa do záverečného boja o víťazstvo.
20 km
Nathan Earle si udržuje štvrťminútový náskok i v zjazde. V pelotóne sa zatiaľ snažia tímy zoradiť do tradičných vláčikov.
22 km
Nathan Earle sa dostal na vrchol Côte Camillien-Houde ako prvý s náskokom zhruba 15 sekúnd pred pelotónom, v ktorom sa stále bez väčších problémov držia hlavní favoriti pretekov.
22,5km
Remco Evenepoel má nejaké technické problémy s bicyklom pri stúpaní na Côte Camillien-Houde a musel čakať na vozidlo svojho tímu. Uvidíme, či sa ešte vráti do rozbehnutého pelotónu.
23 km
Pelotón, ktorý vedie Sunweb dostihol jazdcov z úniku i Jonasa Gregaarda, ktorý bol tým jazdcom Astany, ktorý vyrazil za Earlem.
24 km
Z tejto skupiny v cieľom kopci nastúpil Nathan Earle (Austrália, Israel Cycling Academy), za ktorým vyrazil jazdec Astany. Earle na čele si vypracoval už náskok zhruba 20 sekúnd.
25 km
Na čelo sa v zjazde dostala skupinka 15 jazdcov, pelotón ale jej náskok kontroluje a drží si ju na dohľad.
27 km
Pelotón sa v zjazde rozdelil na dve približne rovnako veľké skupiny, dá sa ale predpokladať, že na rovine sa opäť spoja do jednej.
29 km
Dan Martin a Jack Haig nedokázali pelotónu utiecť. Ten aktuálne vedú jazdci tímu Jumbo-Visma.
30 km
Dan Martin a Jack Haig útočia na Côte de Polytechnique. Ich únik ale pelotón viacmenej kontroluje a nedovoľuje im utiecť na viac ako pár desiatok metrov.
31 km
Únik dňa je minulosťou. V pelotóne, ktorý prešiel niekoľkými selekciami, sa stále držia všetci hlavní favoriti vrátane Petra Sagana. I tak má ale hlavný balík v tejto chvíli zhruba 80 jazdcov.
32 km
Ich útok sa ale nevydaril a po pár stovkách metrov ho rozbehnutý pelotón zlikvidoval. Zukowsky sa už obzerá za seba, pelotón naňho stráca už len zhruba 15 sekúnd.
33 km
Z pelotónu sa v zjazde neustále nastupuje. Zatiaľ posledný útok vedie dvojica Remco Evenepoel – Hugo Houle.
34 km
Vyčerpaný Chrétien sa po dostihnutí pelotónom okamžite prepadol až za hlavný balík a stráca s ním kontakt.
34 km
V stúpaní na Côte Camillien-Houde, ktoré je dnes najdlhším kopcom, ale náskok Zukowského na pelotón rýchlo klesá. Na čele pelotónu pracuje Dan Martin z tímu UAE – Team Emirates.
34,5km
Skupina prenasledovateľov je definitívne minulosťou. Pred pelotónom je už len osamotený Nicolas Zukowsky s náskokom zhruba 45 sekúnd.
35 km
Z pelotónu ale dokázal nastúpiť i Daryl Impey, skupinka prenasledovateľov je už ale doslova na dosah pelotónu.
36 km
Peter Sagan je na čele pelotónu, ktorý stíha jazdcov na čele. Pelotón medzitým dokončil svoj 15. okruh a čakajú ho ešte tri kolá na montréalskej trati.
38 km
Zukowsky na čele postupne navyšuje svoj náskok pred pelotónom a ten sa znovu približuje k jednej minúte. Kanaďan dnes predvádza skutočne výborný výkon!
40 km
Jazdcom, ktorý sa dostal ku Chrétienovi, je Slovinec Jan Polanc. Pelotón spomaľuje, náskok tejto dvojice i Zukowského na čele tak narastá.
41 km
Osamotený Nicolas Zukowsky na čele si udržuje náskok zhruba pol minútu pred pelotónom. Za druhým Chrétienom vyrazil z pelotónu jeden z jazdcov tímu UAE – Team Emirates, obaja sú však na dohľad hlavného balíka.
42 km
Zukowsky uniká svojmu kolegovi z tímu a na čele je už sám. Za nimi sa neustále nastupuje z pelotónu, žiadna skupinka sa ale nedokázala odtrhnúť tak výrazne, aby si vypracovala solídny náskok.
43 km
Náskok dvojice Chrétien – Zukowsky narástol už na viac ako pol minútu.
44 km
Peter Sagan je v poriadne zredukovanom pelotóne spolu s ďalšími hlavními favoritmi. Z hlavného balíka sa snažia utiecť ďalší dvaja jadzci.
45 km
Chrétien a Zukowsky sa dostali na vrchol Côte Camillien-Houde ako prví s náskokom zhruba 20 sekúnd. Pelotón po dostihnutí zvyšných jazdcov z úniku trochu spomaľuje.
46 km
Na úplnom čele už ostáva len dvojica jazdcov tímu Canada Charles-Étienne Chrétien a Nicolas Zukowsky. Anderson a Sagiv ich tempu v stúpaní na Côte Camillien-Houde taktiež nestačia. Náskok dvojice Kanaďanov sa ale znížil už len na zhruba 15 sekúnd a každú chvíľu budú dostihnutí.
46,5km
Matteo Dal-Cin nestačí tempu svojich štyroch kolegov a odpadáva z vedúcej skupiny. Pomaly sa k nemu približuje dvojica Cort – Neilands, ktorých zase pomaly doťahuje pelotón.
47 km
Trojica prenasledovateľov sa zmenšila na dvojicu
- Magnus Cort (Dánsko, Astana)
- Krists Neilands (Lotyšsko, Israel Cycling Academy).
Zvyšní jazdci boli dostihnutí pelotónom.
48 km
Do cieľa zostávajú štyri okruhy.
50 km
Vedúca skupinka si udržuje náskok na úrovni 45 sekúnd pred prenasledovateľmi. Za nimi nasleduje ďalšia zhruba dvadsaťčlenná skupina, ktorá dostihla Evenepoela a stíha päticu na čele.
53 km
Z pelotónu vyrazili za Evenepoelom Magnus Cort (Dánsko, Astana), Sven Erik Byström (Nórsko, UAE – Team Emirates) a ešte jeden jazdec Deceuninck – Quick-Stepu. Svojim tempom začínajú pelotón trhať na skupinky, medzi ktorými sa začínajú tvoriť medzery.
55 km
Evenepoel sa stále drží pred pelotónom, ktorý sa na rovinatom úseku opäť spája do jedného veľkého balíka. Pelotón má však mladého Belgičana naďalej na dohľad.
56 km
Za Evenepoelom vyštartoval z pelotónu Alexander Cataford (Kanada, Israel Cycling Academy). Hlavný balík je už výrazne roztrhaný a skupinka s Thomasom a Portem má za ním už znateľnú stratu. Spolu s nimi sú v skupinke zaostávajúcich Serge Pauwels (Belgicko, CCC Team) či Antoine Duchesne (Kanada, Groupama – FDJ).
57 km
Z pelotónu nastupuje Remco Evenepoel z Deceuninck – Quick-Stepu. Naopak tempu nestačia Geraint Thomas či Richie Porte, ktorí sú úplne na konci pelotónu.
58 km
Pelotón začína stúpať na Côte Camillien-Houde a tempo na jeho čele diktuje Dan Martin. Náskok vedúcej skupinky sa znížil už len na zhruba minútu.
59 km
Vedúcu skupinku tvoria títo jazdci:
- Guy Sagiv (Izrael, Israel Cycling Academy)
- Ryan Anderson (Kanada, Rally UHC Cycling)
- Matteo Dal-Cin (Kanada, Rally UHC Cycling)
- Charles-Étienne Chrétien (Kanada, Team Canada)
- Nicolas Zukowsky (Kanada, Team Canada)
60 km
Pelotón cez cieľovú čiaru vedie tím Astana, ktorý momentálne diktuje tempo pelotónu. Ten naďalej ukrajuje z náskoku vedúcej skupinky.
61 km
Vedúca skupinka dokončuje svoj 13. okruh a pred sebou má ešte päť okruhov. Náskok pred pelotónom, ktorý začína zrýchlovať, sa znížil o polminúty na zhruba 2 a pol minúty.
63 km
V pelotóne sa zatiaľ bez väčších problémov držia všetci hlavní favoriti – Matthews, Sagan, Van Avermaet, Alaphilippe a další.
64 km
Do cieľa nám v tejto chvíli ostáva zhruba 64 km. V čele pretekov je päťčlenná skupinka jazdcov, ktorej náskok pred pelotónom sa pohybuje okolo troch minút.
Hlavní favoriti
Za hlavného favorita môžeme označiť obhajcu víťazstva Michaela Matthewsa (Austrália, Sunweb), ktorý by sa v prípade triumfu stal prvým jazdcom, ktorý by obhájil svoje víťazstvo na klasike v Montréale. Za jeho hlavných vyzývateľov v boji o víťazstvo môžeme považovať Petra Sagana (Slovensko, Bora – Hansgrohe), Juliana Alaphilippea (Francúzsko, Deceuninck – Quick-Step), Grega Van Avermaeta (Belgicko, CCC Team), Tima Wellensa (Belgicko, Lotto Soudal) či Diega Ulissiho (Taliansko, UAE – Team Emirates).
Prehľad predošlých víťazov
2010 – Robert Gesink (Holandsko)
2011 – Rui Costa (Portugalsko)
2012 – Lars Petter Nordhaug (Nórsko) 2013 – Peter Sagan (Slovensko)
2014 – Simon Gerrans (Austrália)
2015 – Tim Wellens (Belgicko)
2016 – Greg Van Avermaet (Belgicko)
2017 – Diego Ulissi (Taliansko)
2018 – Michael Matthews (Austrália)
Všeobecné informácie
Preteky sa konajú v Montréale vo frankofónnej časti Kanady od roku 2010. Dnes nás teda čaká desiaty ročník týchto jednorazových pretekov, ktoré sú jednými z posledných v kalendári tohtoročnej UCI World Tour. Narozdiel od tradičných jednorazových pretekov sú Grand Prix Cycliste de Montréal pretekmi založenými na mestských okruhoch. Cyklisti prejdú 18 kôl na okruhu dlhom 12,2 km, čo znamená celkovú dĺžku trate 219,6 km. Samotný okruh sa nachádza v Parc du Mont-Royal, kde sa konali napríklad už i cyklistické preteky na letnej olympiáde v Montréale v roku 1976.
Trať má tri hlavné stúpania a krátky kopec do cieľa. Postupne sú to kopce:
- Côte Camillien-Houde (dĺžka 1,8 km, priemerný sklon 8 %)
- Côte de Polytechnique (dĺžka 780 m, priemerný sklon 6 %, úsek kopca dlhý 200 metrov má však sklon až 11 %)
- Claude-Champagne (dĺžka 800 m, priemerný sklon 4 %), ktorého vrchol je zhruba 3 km pred koncom okruhu.
Po krátkom rovinatom úseku a následnom krátkom zjazde sa trať znovu dvíha v posledných 560 metroch do cieľa na Avenue du Parc pri priemernom sklone 4 %.
Vitajte pri on-line prenose z cyklistických pretekov Grand Prix Cycliste de Montréal 2019. Udalosť sa začne o 20:45.