Dortmund sa z vyrovnania dlho netešil, City rozhodlo o výhre v úplnom závere

Phil Foden (vľavo) po strelenom góle v zápase Manchester City - Borussia Dortmund. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|6. apr 2021 o 17:00 (aktualizované 6. apr 2021 o 23:57)

Víťazný gól strelil Foden.

Liga majstrov - štvrťfinále - 1. zápas

Manchester City - Borussia Dortmund 2:1 (1:0)

Góly: 19. De Bruyne, 90. Foden - 84. Reus

Rozhodoval: Hategan (Rum.), ŽK: Can, Bellingham, bez divákov

City: Ederson - Walker, Stones, Ruben Dias, Cancelo - Rodri, Gündogan - Mahríz, De Bruyne, Foden - Silva (59. Gabriel Jesus)

Dortmund: Hitz - Morey (81. Meunier), Akanji, Hummels, Guerreiro - Bellingham, Can, Dahoud (81. Delaney) - Knauff (63. Reyna), Haaland, Reus

MANCHESTER. Futbalisti Manchestru City zvládli úvodný zápas štvrťfinále Ligy majstrov na domácej pôde, keď zdolali Borussiu Dortmund 2:1.

Víťazný zásah zaznamenal v 90. minúte Phil Foden. Odveta je na programe 14. apríla.

Can zbytočne stratil loptu

Dortmund odštartoval na štadióne Etihad aktívne a už v 7. minúte vyskúšal pozornosť brankára Edersona krížnou strelou Jude Bellingham.

Favorizovaní domáci mali podľa očakávania výrazné držanie lopty, no do šancí sa pri hre do "plných" nedostávali.

Zmenilo sa to v 19. minúte, po zbytočnej strate lopty zo strany Emreho Cana v strede poľa vyrazili City do brejku a šikovnú kombináciu zakončil prudkou strelou z piatich metrov po zemi Kevin De Bruyne - 1:0.

Po necelej polhodine hry po kontakte Cana s Rodrim v šestnástke hostí ukázal rumunský arbiter Ovidiu Hategan na biely bod, no po kontrole situácie na obrazovke penaltu odvolal.

Dortmund sa dlho netešil

Domáci išli do kabín s jednogólovým náskokom, hneď po prestávke však oň mohli prísť - Erling Haaland sa v 48. minúte dravo predral cez Rubena Diasa, ale jeho strelu Ederson nohou zlikvidoval.

V 62. minúte mal Dortmund výhodu priameho kopu tesne za šestnátkou, Marco Reus však trafil iba do múru a jeho opakovaná strela nemala potrebnú presnosť.

Phil Foden mohol o chvíľu neskôr zvýšiť náskok City, po spätnej prihrávke od De Bruyneho ho vychytal Marwin Hitz. Štvrťhodinu pred koncom preletel pokus De Bruyneho neďaleko ľavej žrde bránky Dortmundu.

Nemecký tím sa dočkal vyrovnania v 84. minúte, Haaland prestrčil loptu na Reusa, ktorý upravil na 1:1.

Domáci vrhli všetky sily do útoku a odmena prišla v 90. minúte - de Bruyne preniesol hru na Ilkaya Gündogana, ktorý priťukol loptu Fodenovi a ten z prvej zariadil triumf City.

ONLINE PRENOS: Manchester City - Borussia Dortmund (futbal, Liga majstrov, LIVE, stream, NAŽIVO, dnes, utorok)

Liga majstrov Štvrťfinále 2020/2021
06.04.2021 o 21:00
Manchester City
2:1
(1:0, 1:1)
90+3 minúta
Ukončený
Dortmund
Prehľad
Góly: 19. De Bruyne, 90. Foden – 84. Reus. ŽK: 30. Can (DOR), 38. Bellingham (DOR). Rozhodca: Ovidiu Haţegan – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe – István Kovács (všetci ROU) – Marco Di Bello, Paolo Valeri (obaja ITA).
Dnešný duel je úspešne za nami. Už-už to vyzeralo, že Manchester City vyhrá 1:0. S tým nesúhlasil Reus, ale Dortmund remízový stav nedokázal udržať a predsa len dnes vyhrajú domáci najtesnejším rozdielom. Boli však o niečo aktívnejší, a tak možno hovoriť o zaslúženom výsledku. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
90+3
Koniec zápasu.
90+2
Dortmund sa dlho z vyrovnaného stavu netešil. Do odvety však pôjde s dôležitým gólom vonku.
90+1
Nad rámec dnešného zápasu sa bude hrať ešte tri minúty.
90
90
goalManchester City dal gól! Gól strelil PHIL FODEN. Po dlhom prenesení hry na Gündoğan ju nemecký reprezentant zrazil na mladíka, ktorý z prvej prízemnou strelou prinavracia vedenie na stranu The Citizens.
89
Riadny hrací čas sa pomaly, ale isto blíži ku koncu. O malý moment zistíme nadstavený čas.
88
Medzičasom zahrávali domáci ďalší rohový kop, ale s rovnakým výsledkom.
87
Ten dokázala defenzívna žltých odvrátiť.
86
Domáci budú mať možnosť okamžite odpovedať prostredníctvom rohového kopu.
85
Päť minút pred koncom riadneho hracieho času je razom vyrovnané.
84
84
goalDortmund dal gól! Gól strelil MARCO REUS. Haaland z otočky perfektne vysunul hosťujúceho kapitána, ktorý sa zrazu ocitol zoči voči Edersonovi a vo svojej šanci bol neomylný!
83
Lopty sa teraz zmocnili hráči z Dortmundu, ktorí kombinujú na vlastnej polovičke.
82
Tlak majú naďalej hráči anglického tímu a miestami to vyzerá ako keby prehrávali.
81
changeStriedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Mahmoud Dahoud, prichádza Thomas Delaney.
Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Mateu Morey, prichádza Thomas Meunier.
80
K zakončeniu sa dostal Foden, ale páli len veľmi nepresne.
79
The Citizens sa k zakončeniu nedostali, ale po strate lopty ju prakticky okamžite získali naspäť.
78
Z hry majú teraz viac domáci, ktorí kombinujú na polovičke súpera.
77
Opak môjho odhadu o striedaniach je pravdou. Žiadne vrece sa nepretrhlo a zatiaľ tréneri siahli len po jednej personálnej zmene.
76
76
importantDo veľkej šance sa dostal Kevin De Bruyne, ale po jeho prieniku končí lopta len tesne vedľa!
75
Štvrťhodinu pred koncom dnešného zápasu sú pri lopte domáci.
74
Foden skúšal nájsť Mahreza spätnou prihrávkou, ale neuspel.
73
Manchester City teraz kombinuje na polovičke súpera.
72
Dlhý pas za obranu končí až v Edersonovej moci.
71
Emre Can by si mal dávať pozor na nedovolené zákroky, pretože už má jeden kartový trest.
70
Do konca riadneho hracieho času dnešného zápasu zostáva už len dvadsať minút.
69
Gabriel Jesus to skúšal individuálne, ale nepochodil podľa predstáv.
68
Foden bol teraz v pozícii centrujúceho hráča, ale nenašiel správneho adresáta.
67
Teraz sú po dlhšej dobe aktívnejší hráči domáceho celku.
66
Na opačnej strane nedočiahol nabiehajúci Reyna na prihrávku spoluhráčov.
65
65
importantFoden mohol pridať definitívu, ale Hitz bol skvelým zákrokom proti!
64
Po viac než hodine hry môžeme očakávať, že sa nám pretrhne vrece so striedaniami.
63
changeStriedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Ansgar Knauff, prichádza Giovanni Reyna.
62
62
Marco Reus napálil loptu len do dobre stojaceho múru.
61
Po nedovolenom zákroku budú mať hostia výbornú šancu na vyrovnanie. Priamy kop sa bude zahrávať zvnútra šestnástkového polkruhu.
60
Hodina hry je úspešne za nami. Zatiaľ sú bližšie k výhre domáci.
59
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Bernardo Silva, prichádza Gabriel Jesus.
58
Za postrannou čiarou je prichystaný Gabriel Jesus a čaká sa asi už len na prerušenie.
57
Ťažisko hry je v strede poľa, kde sú pri lopte domáci. Dopredu sa výraznejšie netlačia.
56
Tempo zápasu je teraz veľmi pokojné. Manchester City kombinuje na vlastnej polovičke.
55
Teraz sledujeme pomerne nemastný, neslaný futbal.
54
Pri lopte je Dortmund, ale kombinuje výhradne na svojej polovičke.
53
Walkerov center dokázala obrana žltých odvrátiť bez väčších problémov.
52
Defenzíva domáceho tímu si poradila so štandardnou situáciou bez väčších problémov.
51
Dortmund pokračuje v aktívnej hre. Dôkazom toho je aj zisk rohového kopu.
50
Walker nepríjemne dohral Reusa a môže byť rád, že nedostal žltú kartu.
49
Po výmene strán sú zatiaľ aktívnejší hostia.
48
48
importantDo obrovskej šance sa prepracoval Erling Haaland, ale Ederson ukázal skvelým zákrokom svoju kvalitu.
47
Do druhého dejstva naskočili rovnaké jedenástky.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvé dejstvo je úspešne za nami. Zatiaľ vedú najtesnejším rozdielom papieroví favoriti z Manchestru City. Dortmund však hrá sympaticky, ale na presný zásah to zatiaľ nestačilo. Po výmene strán sa však máme na čo tešiť.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Nad rámec prvého dejstva sa bude hrať ešte jednu minútu.
44
Kombinácia domáceho tímu končí na šestnástke súpera.
43
Dopredu sa vydali aj hostia, ale príliš ďaleko sa nedostali.
42
Foden si prebral loptu vnútri šestnástky súpera, ale hodil si ju ďaleko od nohy.
41
Záverečných päť minút sa zatiaľ len dohráva.
40
importantFoden si zbehol za obranu súpera a tvrdou ranou prevetral Hitzove rukavice. Akcii však predchádzal jasný ofsajd.
39
Pri lopte sú opäť domáci, ktorí kombinujú na polovičke ihriska.
38
yellowCardŽltú kartu dostáva Jude Bellingham (Borussia Dortmund).
38
38
importantEderson si len ťažko spracoval loptu, ktorú mu vzal Bellingham a usmernil ju do odkrytej bránky. Pri zisku lopty si však počínal nedovolene.
37
Z následnej štandardnej situácie si domáci nevytvorili väčšiu šancu.
36
Knauff sa hnevá, pretože podľa neho zastavil prenikajúceho Gündoğana čistým spôsobom.
35
Walker sa snažil predrať cez pravé krídlo, ale neuspel podľa predstáv.
34
Teraz kombinuje Manchester City, ale len na vlastnej polovičke.
33
importantPenalta sa kopať nebude! Žltá karta zostáva však v platnosti, pretože tá prišla za reči.
32
Situácia je natoľko nejasná, že ju išiel skontrolovať k obrazovke samotný hlavný arbiter Ovidiu Haţegan.
31
Na naliehanie hosťujúcich hráčov preverí celú situáciu ešte systém VAR.
30
yellowCardŽltú kartu dostáva Emre Can (Borussia Dortmund).
29
29
importantPo priamom kope sa Emre Can dopustil v šestnástke proti pravidlám a Manchester City bude zahrávať pokutový kop!
28
Mahrez bol zastavený len nedovolene, a preto bude mať jeho tím k dispozícii priamy kop.
27
Pre zmenu držia loptu domáci. Tí sa už výraznejšie dopredu netlačia.
26
Pri lopte sú však hráči nemeckého tímu. Tí kombinujú na polovičke súpera.
25
Po viac než polovičke prvého polčasu vyhrávajú favorizovaní hráči Manchestru.
24
Odpískal sa logicky faul, ale hra je po zrážke hráčov prerušená.
23
Reus dostal loptu za obranu, na ktorú nedočiahol a následne sa zrazil s brankárom.
22
Dortmund pôsobí po inkasovanom góle o niečo aktívnejšie.
21
Na ťahu sú hostia. Uvidíme, či sa im podarí vsietiť vyrovnávajúci gól.
20
Domáci z ničoho nič vyhrávajú a bude sa im dýchať lepšie.
19
19
goalManchester City dal gól! Gól strelil KEVIN DE BRUYNE, ktorý dostal spätnú prihrávku a poľahky ju usmernil do odkrytej bránky. Manchester City sa blysol perfektnou akciou.
18
Pri lopte sú naďalej žltí. Tí kombinujú na svojej polovičke.
17
Prízemný center z ľavej strany nenašiel Haalanda ani na dvakrát.
16
Lopta teraz často mení svojho majiteľa. Príčinou si drobné nepresnosti na oboch stranách.
15
Štvrťhodina dnešného zápasu je úspešne za nami. Loptu majú viac domáci, ale šancu mali hostia.
14
Ederson rozohral nakrátko, a tak začínajú domáci svoju kombináciu vo vlastnej šestnástke.
13
Dopredu nazreli opätovne hostia, ale nasledovať bude len odkop.
12
Po rohu sa píska útočný faul stopéra Rúbena Diasa.
11
Rohový kop budú zahrávať aj hráči The Citizens.
10
Loptu držia už domáci, ktorí kombinujú na polovičke svojho súpera.
9
Nasledujúca situácia nebola už nebola taká nebezpečná.
8
8
importantBellingham sa predral cez Walkera, ale na Edersona nestačil. Dortmund s rohovým kopom.
7
Dortmund kombinuje v defenzívnych radoch a nikam sa výraznejšie netlačí.
6
Zatiaľ sledujeme pomerne medzi-šestnástkový zápas. Času je však ešte dosť.
5
Teraz menila lopta často svojho majiteľa. Mohli za to drobné nepresnosti na oboch stranách.
4
Loptu držia opäť domáci, ktorí kombinujú na polovičke ihriska.
3
Knauff sa takmer presadil na pravej strane, snažil sa vybojovať roh, ale napokon sa bude zahrávať odkop.
2
V úvode zápasu držia loptu hráči domáceho tímu.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Cancelo – Rodri, Gündoğan – Mahrez, De Bruyne (C), Foden – B. Silva.
Náhradníci: Steffen, Trafford – N. Aké, García, Laporte, B. Mendy, Zinčenko, Fernandinho, Sterling, Agüero, Jesus, F. Torres.

Borussia Dortmund: Hitz – Morey, Akanji, Hummels, Guerreiro – Bellingham, Can, Dahoud – Knauff, Haaland, Reus (C).
Náhradníci: Bürki, Drljača – Meunier, Ł. Piszczek, N. Schulz, Brandt, Delaney, T. Hazard, Passlack, Reinier, Reyna, Tigges.

Rozhodca: Ovidiu Haţegan – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe – István Kovács (všetci ROU) – Marco Di Bello, Paolo Valeri (obaja ITA).
Vítame vás pri sledovaní štvrťfinálového zápasu Ligy majstrov medzi Manchestrom City a Dortmundom. Výkop je naplánovaný na 21:00 na štadióne Etihad Stadium v Manchestri.

V osemfinále mali jednoduchšiu cestu Angličania. Tí vyhrali s nemeckým Mönchengladbachom dvakrát 2:0. Najprv sa o góly postarali Silva a Jesus, potom De Bruyne s Gündoğanom. Cesta Dortmundu bola o niečo tŕnistejšia. V prvom zápase išla Sevilla v 7. minúte do vedenia zásluhou Susa, ale do polčasu odpovedal dvakrát Haaland a raz Dahoud. V závere ešte skorigoval de Jong, a tak Dortmund vyhral prvý zápas 3:2. V odvete dali góly len dvaja hráči. Za domácich to bol Haaland a za hostí Nasjrí. Hostia vyrovnali na konečných 2:2 až v 96. minúte, ale šancu na predĺženie ešte mali, avšak zlyhali.

Na dnešný zápas sa cez víkend pripravili v lige lepšie hráči The Citizens. Tí vyhrali s tretím Leicestrom 2:0 a upevnili si tak líderskú pozíciu. Dortmund prehral 2:1 s Frankfurtom a a namiesto dotiahnutie sa na svojho súpera na rozdiel jedného bodu, stráca ich teraz sedem.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Dortmund sa z vyrovnania dlho netešil, City rozhodlo o výhre v úplnom závere