DUBAJ. Víťazné ťaženie slovenskej tenistky Viktórie Kužmovej na turnaji WTA Premier 5 Dubai Tennis Championships v Dubaji sa skončilo vo štvrťfinále.
V ňom Kužmová nestačila na turnajovú dvojku Petru Kvitovú z Česka, ktorej za 63 minút podľahla 4:6, 0:6.
Napriek neúspechu v boji o semifinále si 20-ročná Slovenka odnáša za postup medzi najlepšiu osmičku prémiu 59 960 amerických dolárov a do rebríčka WTA si pripíše 190 bodov. V online poradí renkingu jej momentálne patrí 44. priečka, jej doterajším maximom bola 45. pozícia.
Kužmová sa držala len v úvode
Slovenská fedcupová reprezentantka Kužmová (46. v rebríčku WTA) a Kvitová (4.) odohrali premiérový vzájomný zápas. Favoritka hneď v úvode unikla na 3:0, ale Kužmová vzápätí kontrovala vyrovnaním na 3:3.
Rozhodujúci okamih prvého dejstva prišiel v desiatej hre, ktorú Slovenka prehrala čistou hrou.
Hneď v úvode druhého setu nevyužila pri Kvitovej podaní za stavu 40:15 dva brejkbaly. V ďalšom priebehu setu však Kužmová získala už len šesť loptičiek a dostala nepopulárneho "kanára".
Vydarená sezóna
Rodáčka z Košíc štartovala v Dubaji premiérovo. V 1. kole zdolala v dvoch tajbrejkoch Američanku Bernardu Perovú. Nasledovalo prvé kariérne víťazstvo nad hráčkou Top 10, keď v 2. kole triumfovala nad svetovou osmičkou Kiki Bertensovou z Holandska 6:2, 4:6, 7:6 (6).

V osemfinále si Kužmová poradila s rovesníčkou Sofiou Keninovou z USA, v zápase už prehrávala 1:6 a 3:5, odvrátila tri mečbaly a dokázala obrátiť skóre vo svoj prospech (1:6, 7:5, 6:2).
Zverenka Michala Mertiňáka v rámci projektu NTC Kužmová má za sebou vydarenú vlaňajšiu sezónu. Začala ju mimo Top 100 a ukončila ju na 50. mieste.
V úvode tohtoročnej sezóny sa dostala do semifinále na turnaji v Aucklande. Na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open ju v 2. kole zastavila nasadená päťka Elina Svitolinová z Ukrajiny.
WTA Premier 5 Dubai Tennis Championships - dvojhra - štvrťfinále:
Petra Kvitová (2-ČR) - Viktória KUŽMOVÁ (SR) 6:4, 6:0














