Kanadský brankár Devon Levi proti Čechom neinkasoval.
Kanadský brankár Devon Levi proti Čechom neinkasoval. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|2. jan 2021 o 20:00

Turnaj sa pre nich skončil.

Kanada - Česko 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 9. Cozens (McMichael), 12. Byram (Krebs, Cozens), 58. McMichael (Guhle, Krebs)

Rozhodovali: Fraser Lawrence, Tyson Stewart – Maxime Chaput, Kelsey Mahoney (všetci Kanada)

Kanada: Levi – Byram (C), Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Spence, Korczak – Holloway, McMichael (A), Cozens (A) – Perfetti, Zary, Krebs – Quinn, Byfield, Pelletier – Mercer, Suzuki, Tomasino.

Česko: N. Malík – Kučeřík (A), Krutil, Svozil, Haš, Kubíček, Jiříček, Suhrada – Teplý, Myšák (C), Lang – Raška, Vitouch, P. Novák – Mužík, Přikryl, Beránek – Rychlovský, Najman (A), Koffer.

EDMONTON. Hokejisti Kanady podľa očakávania nebudú chýbať v semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Edmontone.

V treťom štvrťfinálovom dueli zdolali Čechov 3:0.

Skóre stretnutia otvoril v 9. minúte Dylan Cozens, ktorý ušiel obrane súpera a aj so šťastím prekonal brankára Nicka Malíka. O tri minúty neskôr bol aj pri druhom kanadskom góle, keď asistoval Bowenovi Byramovi.

Česi si v ďalšom priebehu zápasu vypracovali niekoľko šancí a súpera dokonca prestrieľali pomerom 29:25. Gólmana Devona Leviho ale neprekonali.

Český tréner sa viac než päť minút pred koncom rozhodol odvolať brankára, ale v 58. minúte doviedol puk do opustenej bránky Connor McMichael.

"Hráči súpera hrali presne to, čo sme očakávali. Tvrdo pracovali, napádali nás, blokovali. Každú strelu sme si museli zaslúžiť. Lenže v obrane sme urobili veľa dobrých vecí a keď sme sa vrhli do útoku, vedeli sme, že je tu pre nás spoľahlivý Devon Levi v bránke," povedal tréner Kanaďanov Andre Tourigny.

Kanadský brankár Devon Levi predviedol výborný výkon.
Kanadský brankár Devon Levi predviedol výborný výkon. (Autor: SITA/AP)

Českí reprezentanti sa tak opäť nepredstavia v súbojoch o cenné kovy, naposledy vybojovali bronz ešte v roku 2005.

"Kanaďanov môžem iba pochváliť. V obrane pracovali dobre, nepustili nás do vyložených príležitostí. V prvej tretine sme dvakrát inkasovali, to ovplyvnilo celé stretnutie," povedal trénera Česka Karel Mlejnek podľa idnes.cz

"Nášmu mužstvu by som chcel dať obrovský kredit, zo spolupráce všetkých mám dobrý pocit," doplnil kouč národného tímu.

ONLINE PRENOS: Kanada - Česko, štvrťfinále MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes (hokej, ms u20, LIVE, stream, NAŽIVO, výsledok)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Štvrťfinále 2020/2021
03.01.2021 o 01:08
Kanada
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Česko
Prehľad
Góly a asistencie: 9. Cozens (McMichael), 12. Byram (Krebs, Cozens), 58. McMichael (Guhle, Krebs). Rozhodca: Lawrence, Stewart – Chaput, Mahoney (všetci CAN).
Je rozhodnuté. Kanada postupuje do semifinále. Podľa výsledku sa môže zdať, že s problémami. Je fakt, že Česi dokázali dobre brániť a nepustili Kanadu do veľkého množstva šancí, ale na druhej strane si nevypracovali čisté šance. Všetky ich pokusy likvidoval dobre chytajúci Levi, tímu trénera Mlejnka nevyšla ani záverečná hra bez brankára, ktorú začal tím už päť minút pred koncom. Osobnosti na kanadskej strane rozhodli. Cozens, Byram a McMichael ukázali, že patria k rozdielovým hráčom.
Koniec zápasu.
59:30
Kanaďania odpaľujú puk zo svojho pásma, snažia sa udržať čisté konto. Česi chcú dosiahnuť aspoň čestný úspech.
58:57
Myšák krížnou prihrávkou našiel Teplého, ten pálil z ľavého kruhu, ale neprekonal Leviho.
58:20
Hašovi nesadla strela, Česi stratili pásmo.
58:02
Vylúčenie v tíme Kanada (Quinton Byfield – 2 min., hákovanie).
58:00
Kučeřík sa neprebil cez dvojicu brániacich hráčov aj kvôli faulu, iba druhé vylúčenie v zápase.
57:10
57:10
goalKanada dala gól!
Česká hra bez brankára končí neúspechom. Haš nezastavil vyhodený puk Kanaďanov, zmocnil sa ho CONNOR MCMICHAEL a doviezol ho do opustenej českej brány.
Asistencie: Kaiden Guhle, Peyton Krebs
56:30
Česi držia pásmo a obstreľujú Leviho, ten dobre reaguje aj na ďaľší pokus Haša od modrej.
56:07
56:07
Teplý a Haš strieľali po úspešnom buly, kanadský brankár si s oboma pokusmi poradil.
55:51
Kanaďania netrafili prázdn bránu, ďaľšie buly pred Levim.
55:30
Malík opäť na striedačke, Najman od ľavého mantinelu natiahol Leviho, ale následne český tím pásmo opäť stráca.
55:12
Kanaďania dostali puk do stredného pásma, po následnom ofsajde musel Malík naspäť do brány.
54:38
importantMyšákova strela z pravého kruhu, Levi vyrazil puk ramenom.
54:26
importantČesi hrajú bez brankára!
54:19
Mužík to skúsil z otočky od mantinelu, puk zrazený na ochrannú sieť. V následnej reklamnej pauze musí český tréner naplánovať záverečný vabank. Oddychový čas už nemá, vybral ho pri tlaku Kanady v druhej tretine.
53:45
53:45
importantTeraz to Česi dokázali, natlačili sa pred bránku a vytvorili závar pred Levim, Najman poslal puk pred bránu, odrazený puk poslal na bránu Krutil, ale kanadský brankár udržal čisté konto.
53:18
Prečíslenie 3 na 2 pre český tím, ale Beránkovi ušiel puk z hokejky, takže z rodiacej sa šance nič nebolo.
52:25
Čechom sa čas kráti a nedostávajú sa dopredu natoľko, aby si vynútili nejaký tlak.
51:55
importantKrebs sa uvoľnil vďaka dobrej individuálnej akcii pri mantineli, poslal puk McMichaelovi, ktorý zakončoval z pravého kruhu, mieril však privysoko.
51:16
Najman vybojoval puk za bránkou, Lang následne poslal obrancovi, nahodený puk však neprešiel cez brániacich hráčov.
50:59
Kubíček nahodil na zadný mantinel, ale pred červenou – icing.
50:36
Guhleho pokus z ľavého kruhu prešiel cez spleť tiel až k bránke, zvonila bočná konštrukcia českej brány.
50:26
importantMcMichael spoza brány prihral Cozensovi, ten pohotovo pálil z ľavého kruhu, Malík udržal nádej svojho tímu úspešným zákrokom.
49:59
Cozens spoza brány hľadal McMichaela, dobre reagoval Malík a zastavil puk hokejkou.
48:42
Český tím to zvláda vzadu, no Levi stále nemá veľa práce a Kanaďania dobre strážia zadné vrátka.
48:34
Holloway poslal puk do ohňa, Zary v snahe o dorážku sekol po Malíkovi, opäť končí v zajatí českých obrancov.
48:09
Zary provokoval pred bránkou, Kubíček mu to chcel spočítať, vznikla menšia strkanica, ale vylučovať sa nebude.
48:00
Guhle to skúsil z ľavej strany, ale nikto z jeho spoluhráčov neclonil pred Malíkom, takže český brankár v pohode kryl.
47:52
McMichael zaviezol puk do útočného pásma, poslal ho naľavo Krebsovi, tomu strelu obranca zblokoval nad ochranné plexisklo.
47:15
Na kanadské pomery vidíme veľa zakázaných uvoľnení.
46:44
Mercerovo nahodenie Malík neudržal, na jeho šťastie Tomasinovi v dorážke spomedzi kruhov preskočil puk hokejku.
45:32
Guhle zastavil Svozila krosšekom, ten spadol na ľad, ale pískať sa nebude. Rozhodcovia dnes hru púšťajú, zatiaľ jediné vylúčenie Rašku v prvej tretine.
44:44
Štvrtý útok českého tímu forčekingom získal puk, nahodenie od modrej schoval Levi v lapačke.
43:54
Zary sa tlačil do koncovky z ľavej strany, nakoniec vystrelil, ale Malík si dobre pokryl priestor pri žŕdke.
42:52
Svozil si nakorčuľoval a podporil útok, z pravej strany posielal puk pred bránkovisko, ale Mužík sa k nemu nedostal.
42:05
Suzukiho strela z ľavého kruhu bola zblokovaná.
40:11
importantHneď v úvode Česi prepadli v strednom pásme, Kanaďania išli do prečíslenia 2 na 1, McMichael zakončil z pravého kruhu, Malík si pripísal 19.úspešný zákrok v zápase.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine gól nepadol. Bližšie k nemu boli Kanaďania, Byram nastrelil žrdku. České akcie boli menej nebezpečné, ale Levi nemohol len oddychovať a párkrát zakročil, najdôležitejší zákrok bol pri strele Langa. Český tím sa stále drží v hre a živí nádej. V tretej tretine však potrebuje väčšiu útočnú snahu.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:50
Holloway tvrdo zrazil Jiříčka k ľadu, ale mladý český obranca je tvrdý chlap a bude pokračovať. Celkovo vidíme menej osobných stretov, ako tomu bývalo v zápasoch so zámorskými tímami v minulých rokoch.
39:01
importantKanaďania si nerozumeli na útočnej modrej a Teplý vyrazil s pukom do útoku, črtalo sa prečíslenie 2 na 1, Teplý posielal Myšákovi pred bránu, ale skvele sa vrátil Krebs a dokorčuľoval práve včas, aby pred Myšákom puk získal.
38:17
Mužík dostihol nahodený puk a vyskúšal to z ostrého uhla od mantinelu, Levi si musel dať pozor a pritlačiť sa k źrdke.
37:30
McMichael posielal puk do ohňa, ale Hollowayovi chýbalo na dorážku pár centimetrov.
37:12
Po zakázanom uvoľnení českého tímu sa hra sťahuje opäť pred Malíka.
36:56
Po menšom kanadskom tlaku Malík radšej prerušil hru po nahodení puku od modrej.
36:08
Perfetti si vytvoril priestor a spoza kruhov vypálil na Malíka, ten mal čistý výhľad a s pukom si poradil.
35:27
importantPerfetti prenechal do druhej vlny pre Schneidera, ten medzi kruhmi v dobrej pozícii, puk však zadrunel len na zadnom mantineli.
34:45
Beránek nastreľuje po prechode modrou, Levi nemal problém. Česi opäť preklopili strely na svoju stranu, ale väčšina z nich je z väčších vzdialeností.
33:29
33:29
Dobré striedanie Langa, nakorčuľoval si na pravý kruh, odkiaľ prudkým príklepom vystrelil na vzdialenejšiu žrď, Levi zastavil puk betónom, puk mu ostal niekde vo výstroji, takže chvíľu nevedel, čo sa deje, ale situáciu zvládol.
33:02
Lang získal puk v útočnom pásme, prekorčuľoval s ním spoza bránky postupne až na modrú, ale následne jeho nahodenie mierilo mimo bránu.
32:01
Nahodenie českého tímu do pásma, puk skákal pred Levim, tak ho radšej prikryl a prerušil hru.
31:47
Přikryl zabojoval pri mantineli a okamžite poslal získaný puk na bránku, tam čakali jeho spoluhráči, ale puk sa pred bránku neodrazil.
31:02
V prvej tretine mali viac striel Česi, ale v druhej je pomer striel 7:1, nebezpečnejšia je Kanada a čaká sa či pridá tretí gól, ktorý by zrejme rozhodol.
31:02
Teplý stratil puk v útočnom pásme a Kanada sa okamžite presunula do útoku, Cozens prenechal puk McMichaelovi a ten strieľal z pravého kruhu. Malík bol dobre postavený a puk skryl v náruči.
29:49
Vzadu hrá český tím dobre, ale v posledných minútach sú málo nebezpeční vpredu. Obrana Kanady je pevná.
29:10
29:10
importantByram si vypýtal puk od Pelletiera a pálil pohotovo spoza kruhov, puk zazvonil na hornú žŕdku.
28:39
Druhý kanadský útok zavrel súpera v obrannom pásme, ale aktívna obrana Čechov nepustila Kanaďanov do ohrozenia bránky.
27:35
Tomasino šikovne posielal puk rozbehnutému Suzukimu, ale šikovne vložil hokejku do prihrávky Novák a nedovolil Kanaďanom zakončenie.
26:30
Cozens trielil za nahodeným pukom, ale Svozil ho pritlačil k mantinelu a nepustil do akcie.
26:15
Holloway robil problémy pred Malíkom, puk sa od českého brankára odrazil nad bránu.
25:58
Kučeřík zastavil telom prenikajúceho Harleyho pri mantineli.
25:06
Přikryl dostal puk do útočného pásma a vystriedať už mohli aj poslední preťažení hráči z prechádzajúceho striedania.
24:35
Vitouch vyhral dôležité buly a jeho spoluhráči môžu prestriedať.
24:27
Česi vyhodili na zakázané uvoľnenie, tréner Mlejnek si berie oddychový čas, aby unavenú päticu pripravil na ďaľšie ťažké momenty.
24:27
Kanaďania dobre zakombinovali v pásme, uvoľnili Drysdalea na pravý kruh, ale ten neprestrelil Malíka.
22:59
Barron dvakrát posielal puk od modrej do ohňa, ale prvý pokus bol zblokovaný mimo bránu, po druhom musel Malík zasahovať, lebo Kanaďania boli pripravení dorážať.
22:35
Viacero nepresností na oboch stranách, Kanaďania nezvládli rozohrávku a spôsobili zakázané uvoľnenie.
22:25
Koffer mieril s pukom do útočného pásma, ale nedočkavý spoluhráč mu prebehol modrú rýchlejšie – postavenie mimo hry.
22:06
Český tím dobre bráni a Kanaďania napriek snahe nechodia do čistých šancí.
20:45
Tvrdú ranu Schneidera od modrej Malík dobre videl a vyrážačkou poslal puk do bezpečia.
20:20
Teplý šprintoval za nahodeným pukom, Česi to chceli skúsiť týmto spôsobom, ale obranca Drysdale bol rýchlejší – icing.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Videli sme zaujímavú prvú tretinu, Kanaďania si vypracovali dvojgólový náskok, český tím to zatiaľ nezlomilo a naopak v závere tretiny bol aktívnejší, otočil počet striel, ale zatiaľ bez úspešného zásahu.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:46
Kanaďania vyhrali buly vo svojom pásme a okamžite zamierili dopredu, výmena pukov na pravej strane, Hollowayovi v koncovke pred bránkou skĺzol puk z hokejky.
19:22
Haš nastrelil puk zo stredného pásma na bránu, Levi ale nemal komu rozohrať, takže český tím získava vhadzovanie v útočnom pásme.
19:13
Tretí kanadský útok sa síce udržal dlhšie s pukom v pásme, ale brániaci českí hráči vytláčali hokejistov Kanady k mantinelom, takže k strele sa nedostali.
18:01
Po vyhratom buly opäť zamestnal Leviho Novák. Dobré momenty českého tímu, ale kanadský brankár drží svoj tím.
17:54
Myšák potiahol puk po pravej strane, zabrzdil na kruhu a snažil sa nájsť medzeru v postavení Leviho, ale ten dobre vykryl priestor.
17:41
Česi stále v útoku, napádanie rozohrávky Kanady im vychádza, vyslali teraz viacero pokusov na bránku, strely dokonca hovoria v ich prospech 9:8.
16:42
Dobré minúty českého tímu, trávi ich v útočnom pásme, k strele sa dostal po odrazenom puku Rychlovský, ale Leviho svojim pokusom neprekvapil.
15:53
Novák si dobre zakryl puk, vystrelil bekhendom z ľavého kruhu, Levi dobre reagoval betónom. Nik z českých hráčov sa k dorážke nedostal.
15:00
Cozens pri chuti, opäť robil problémy v útočnom pásme, ale Kubíček ho nakoniec šikovne vytlačil z pásma.
14:30
Koffer už puk do útočného pásma zaviezol, žabkou ponad obrancovu hokejku poslal do jazdy puk Najmanovi, ten bekhendom netrafil kanadskú bránu.
14:00
Mužík sa snažil prejsť do útočného pásma, ale na modrej čiare bol zastavený kanadskou obranou.
12:45
Český tím sa dokázal udržať v útočnom pásme, Krutil vystrelil z pravého kruhu, Levi však mal čistý výhľad a puk pokryl.
11:39
11:39
Presilovku javorové listy nevyužili, ale ešte sa udržali v pásme, BOWEN BYRAM podržal puk, počkal si, kým bude mať Malík zakrytý výhľad a úspešne skóroval pomedzi pravé rameno a telo českého brankára.
Asistencie: Peyton Krebs, Dylan Cozens
10:55
Perfetti sa predral s pukom až pred Malíka, ale neprepasíroval puk do bránky.
10:15
Tomasinovu strelu Malík zachytil lapačkou, ale vypadol mu a ešte sa dostal k dorážke Quinn, aj tú však český brankár pokryl.
09:35
Vylúčenie v tíme Česko (Adam Raška – 2 min., nedovolené bránenie).
09:27
Malík opäť musel dávať pozor pri pokuse Pelletiera. Ani po góle sa zatiaľ herný prejav tímov nemení.
08:21
08:21
Kanaďania sa bránili, ale potom po zisku puku dostal prihrávku do jazdy DYLAN COZENS, ušiel českým hráčom a Malíka prekonal zblízka.
Asistencia: Connor McMichael
07:41
Hra sa nám vyrovnala a Kanaďania musia nájsť spôsob, ako preniknúť cez dobre organizovanú českú obranu.
07:02
Svozilova strela od modrej, Levi len vyrazil, Teplému chýbal kúsok na dorážku.
06:45
V krátkom slede druhé zakázané uvoľnenie Kanady, sebavedomie českých hráčov rastie.
06:23
06:23
Výborný forčeking Čechov, rezultoval z toho icing v podaní kanadských hráčov. Hra sa sťahuje pred Leviho.
05:20
Úvodný nápor Kanady český tím ustál a už sa viac púšťa aj dopredu.
04:54
Krebs strieľal z pravého kruhu, ale Malík opäť pozorný.
04:41
importantNajman potiahol akciu po ľavej strane, prenechal do druhej vlny Kubíčkovi a ten strieľal z dobrej pozície. Levi dobre zmenšil strelecký uhol a puk zachytil.
03:58
Prvý pobyt Čechov v útočnom pásme, strela Haša od modrej Levimu vypadla, ale puk sa odrazil len ku kanadským hráčom.
03:29
Holloway sa snažil nájsť medzeru v postavení Malíka, ale ten dobre natlačený pri žrdke.
03:19
Kanada podľa očakávania aktívnejšia, český tím sa zatiaľ bráni, do útoku sa nedostal.
02:53
Mercer nabil Harleymu na modrú, strela opäť neprešla cez spleť brániacich hráčov.
02:33
Kanaďania v pásme, tri strelecké pokusy javorových listov z obrany, ale rany Guhleho a Barrona zblokovali dobre brániaci hráči Česka.
01:22
Krížny pas z obrany na Byfielda, ten strieľal z ľavého krídla, Malíkov tretí zákrok, tentoraz vyrážačkou.
00:25
Skrumáž pred českou bránou a opäť to bol Cozens, ktorý dorážal, ale neúspešne.
00:15
Kanada začína zostra, obranca len rukou zastavil nahodenie, k puku dsa dostal Cozens a z ľavého kruhu vyskúšal Malíka.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Rozhodca: Lawrence, Stewart – Chaput, Mahoney (všetci CAN).
Majstrovstvá sveta juniorov sa dostávajú do rozhodujúcej fázy. Nasledujú vyraďovacie súboje. Už nebude čas na opravu, kto chce ísť ďalej, musí uspieť v jednom zápase.
Favoritom tohto duelu je jednoznačne tím Kanady. Dominoval základnej skupine, vyhral všetky štyri zápasy so skóre 33:4. S Nemeckom využili Kanaďania aj fakt že super mal len 14 korčuliarov a nastrieľal 16 gólov, desať si odniesli Švajčiari, Fínsko prehralo 1:4, najlepšie sa proti javorovým listom držali slovenskí reprezentanti. Kanaďania poistili vitazstvo až gólom do prázdnej bránky na 3:1.

Lídrom produktivity v kanadskom tíme je Dylan Cozens s 11 bodmi (6+5). Byfield nazbieral 7 bodov, dvojica Tomasino, Krebs šesť. Kanada sa ale môže spoliehať na všetky útoky, dalších päť hráčov nazbieralo päť bodov.

Český tím skončil na štvrtom mieste, keďže mu vyšli iba dva zápasy zo štyroch. So Švédmi a USA tím trénera Mlejnka dokázal držať krok len jednu tretinu a potom inkasoval sedem gólov. Výborný duel ale odohralo Česko proti Rusom, hráči jazdili s Rusmi cely zápas, dobre blokovali strely a brankár Pařík vychytal nulu. Víťazstvo 2:0 v konečnom dôsledku neprinieslo posun v tabuľke, ale mužstvo vďaka nemu môže mať sebavedomie, že proti favoritovi môže uspieť. V záverečnom zápase skupiny porazili Česi Rakúsko 7:0.

Najproduktívnejším hráčom tímu je Lang so štyrmi bodmi (3+1), druhý je Myšák s tromi (2+1).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Česi vzdorovali domácej Kanade, zlyhali však v koncovke