Radosť hráčov Nových Zámkov. (Zdroj: facebook HC Košice, Autor: jäzva)
Sportnet, TASR|22. dec 2023 o 20:38

O rozhodujúci presný zásah sa postaral Albert Michnáč.

Tipos extraliga - 28. kolo

HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 44. Michnáč (T. Mikúš, Kozák), 60. Lee (J. Mikúš, Johnson), 65. Michnáč (Prokeš, Mamčics) - 33. Cotton (Gill, Harper), 37. Harper (Gill, Cotton)

Rozhodovali: Goga, Klejna - Kacej, D. Konc ml., vylúčení: 6:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: Kantor - Lee, Roman, Chatrnúch, Mamčics, Novajovský, Kozák, Mészárosk - J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš - Michnáč, Roy, Stupka - Števuliak, Prokeš, Šišovský - Kováč, Ondrušek, Ružek - Fafrák

Nitra: Aittokalio – Cotton, Mezei, Valent, Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Bač – Jackson, Gill, Buček - Bubela, Gates, Harper – Lacka, Čederle, Okoličány – Bajtek, Slovák, Hrnka - Ridzoň

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti Nových Zámkov zdolali v piatkovom zápase 28. kola Tipos extraligy Nitru 3:2 po predĺžení.

O rozhodujúci presný zásah sa postaral v čase 64:24 Albert Michnáč.

Nitrania boli blízko k zisku troch bodov, no sedem sekúnd pred vypršaním riadnej hracej doby vyrovnal na 2:2 Mike Lee a poslal duel do predĺženia.

V ňom rozhodol Michnáč svojím druhým gólom v zápase taktiež v poslednej minúte.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Mikron Nové Zámky - HK Nitra dnes (hokej, 28. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
22.12.2023 o 18:00
28. kolo
Nové Zámky
3:2
(0:0, 0:2, 2:0, 1:0)
65' minúta
Ukončený
Nitra
Prehľad
Góly a asistencie: 44. Michnáč (Mikúš, Kozák), 60. Lee (Mikúš, Johnson), 65. Michnáč (Prokeš, Mamčics) – 33. Cotton (Gill, Harper), 37. Harper (Gill, Cotton). Rozhodca: Goga, Klejna – Kacej, Konc.
Nové Zámky vyhrávajú dnešný zápas 3:2 po predĺžení. Sledovali sme veľmi dobrý zápas. Ja sa lúčim a prajem pekný večer.
Koniec zápasu.
64:24
goalHC Nové Zámky dali gól! Domáci síce presilovú hru nevyužili, ale napokon vyhrávajú dnešný zápas. K odrazenému puku sa dostal ALBERT MICHNÁČ a presnou strelou prekonáva brankára hostí. Asistencie: R. Prokeš, R. Mamčics.
63:25
Gill sa dostal do samostatného úniku. Jeho zakončenie letelo mimo bránu.
63:02
Mamčicsova delovka preletela okolo brány hostí.
62:21
Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Miloš Bubela – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
62:16
Bajtek našiel prihrávkou Harpera, ktorý zakončil, ale Kantor jeho pokus vyrazil.
60:48
Roy krúžil okolo brány hostí, ale zakončiť nedokázal. Pri puku sú hostia.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Po 60 minútach skončil zápas 2:2. Zachvíľu začne predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:53
goalHC Nové Zámky dali gól! Domáci predsa len vyrovnávajú stav zápasu! MIKE LEE hneď po buly vypálil od modrej čiary a prepálil všetko čo mu stálo v ceste! Asistencie: J. MIkúš, B. Johnson.
59:44
Oddychový čas pro tím HK Nitra.
59:44
Aittokallio chytá strelu Johnsona a prerušuje hru.
58:51
Kantor je na striedačke. Domáci hrajú v šestici.
58:01
Začali posledné dve minúty tretej tretiny.
57:13
Stupka pálil z kruhu. Aittokallio jeho pokus chytá v lapačke a prerušuje hru.
56:26
Domáci hrajú presilovku veľmi zle. Nitra sa bráni bez problémov.
55:23
Martin Vitaloš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
55:13
Juraj Mikúš pálil z osi ihriska. Jeho pokus zablokoval Okoličány.
54:34
Hostia len vyhadzujú puk cez všetky čiary. Icing.
53:59
Následuje reklamná prestávka.
52:22
Hostia si bránia tesné vedenie. Stupka sa opäť dopustil ofsajdu.
51:21
Hrá sa teraz väčšinou v tretine Nitry, ale domáci sa do zakončenia nedostávajú.
50:26
Harper bol rýchlejší ako puk. Ofsajd hostí.
49:39
V tretej tretine sledujeme vyrovnaný zápas.
48:29
Stupka zakončoval z pravej strany, ale jeho pokus nebol presný.
47:19
Nitrania si dobre bránia modrú čiaru. Domáci hokejisti majú problém dostať sa do útočného pásma.
46:23
Buček zakončoval z pravého kruhu. Kantor jeho pokus vyrazil vyrážačkou.
45:14
Mezei hľadal prihrávkou Bučeka, ale toho výborne telom odstavil Roman.
44:50
43:45
goalHC Nové Zámky dali gól! Domáci znižujú stav stretnutia! Tomáš Mikúš nahadzoval puk na bránu hostí. K odrazenému puku sa dostal voľný ALBERT MICHNÁČ a na jeho pokus už Aittokallio nedosiahol. Asistencie: T. Mikúš, L. Kozák.
43:29
Mamčics pálil od modrej čiary. Jeho pokus nebol presný.
42:16
Roy nahadzoval puk na bránu hostí, ale jeho pokus zablokoval Valent.
41:55
Veľká šanca hostí! Čederle z uhlu nedokázal trafiť odkrytú bránu.
41:02
Aktuálny pomer striel na bránu 16:9.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedú hostia 2:0. Sledujeme stále veľmi dobrý zápas. Uvidíme čo nám prinesie tretia tretina.
Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Michal Roman – 2 min., nedovolené bránenie.
36:30
goalNitra dala gól! Hostia síce nevyužili presilovú hru, ale po jej uplynutí našiel Gill prihrávkou STEPHENA HARPERA a ten presnoi strelou prekonáva Kantora v domácej bráne. Asistencie: S. Gill, A. Cotton.
35:55
Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.
34:55
Hostia tlačia svojho súpera v tretine. Gates zakončoval, ale trafil len Romana.
34:27
Lukáš Kozák – 2 min., držanie.
34:12
Icing hostí.
33:54
Števuliak vo veľkej šanci. Šišovský mu prihral pred bránu. Ten nedokázal pretlačiť puk do brány.
33:12
Čederle sa dostával do samostantého úniku, ale výborne ho zastavil Lee.
32:07
goalNitra dala gól! Hostia využívajú presilovú hru a idú do vedenia! ALEX COTTON dostal prihrávku na modrú čiaru a vypálil! Jeho pokus prepadol pravdepodobne bez teču až za chrbát Kantora. Asistencie: S. Gill, S. Harper.
31:48
Roberts Mamčics – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
31:02
Roman vo veľkej šancí! Výborný zákrok betónom vytiahol Aittokallio.
30:15
Hostia sú v plnom počte.
30:01
29:22
Domáci hrajú presilovku veľmi zle. Nitrania sa bránia bez problémov.
28:15
Hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
27:24
Buček sa presadil na pravom krídle. Zakončil, ale jeho pokus bol zblokovaný.
26:53
26:12
Buček potiahol akciu. Prihrávkou hľadal Gilla, ale výborne zakročil Mamčics.
25:12
Hostia sa ubránili a sú v plnom počte.
24:44
Cotton vyhadzuje puk cez všetky čiary.
24:06
Roy vypálil z ľavého kruhu. Aittokallio jeho pokus v páde chytá.
23:12
Branislav Mezei – 2 min., podrazenie.
22:07
Novajovský strieľal od modrej čiary. Aittokallio zasahovať nemusel.
21:26
Gajdoš nahadzoval puk na domácu bránu. Jeho pokus zablokoval Lee.
20:55
Juraj Mikúš zakončoval z kruhov. Jeho pokus letel mimo brány hostí.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme gól nevideli. Sledujeme však veľmi rýchly a dobrý hokej.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:14
Patrik Števuliak – 2 min., nedovolené bránenie.
19:14
Miloš Bubela – 2 min., hrubosť.
19:01
Začala posledné minúta prvej tretiny.
18:35
Tomáš Mikúš zakončoval z tesnej blízkosti. Jeho pokus Aittokallio chytá lapačkou.
17:53
Stephen Harper – 2 min., nedovolené bránenie.
17:10
Hostia nehrajú túto presilovku vúbec dobre. Novajovský vyhodil puk cez všetky čiary.
16:27
Stupka bol rýchlejší ako puk. Píska sa ofsajd.
16:03
Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary a idú striedať.
15:41
Veľké šance hostí! Buček dorážal Harperovu strelu, ale obidva pokusy chytá Kantor.
15:07
Nitrania sa okamžite po buly usadili v útočnej tretine.
14:54
Marc-Olivier Roy – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.
14:37
Novajovský zablokoval strelu Lacku. Domáci vyrážajú do útoku.
13:18
V posledných minútach sledujeme veľa nepresností na oboch stranách.
12:28
Ďaľšia reklamná prestávka.
12:13
Johnson chyboval v rozohrávke. Buček sa dostal do zakočenia. jeho pokus Kantor chytá lapačkou a prerušuje hru.
11:14
Peter Šišovský zakončoval z pravej strany. Jeho pokus Aittokallio bez problémov vyrazil.
10:27
10:07
Veľká šanca hostí! Buček nedokázal puk dopraviť do siete. Následne pálil Mezei a Kantor jeho pokus vyrazil betónom.
09:24
Gajdoš nahadzoval puk na Kantora. Domáci brankár si s jeho pokusom bez problémov poradil.
08:11
Bubela dostal prihráku na os ihriska. Nedokázal si ju však spracovať.
07:03
Hostia si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.
06:22
Výborná šanca domáceho tímu! Šišovský vo veľkej šanci nedokázal prekonať brankára hostí.
05:33
V prvých minútach sledujeme výborný a rychlý hokej.
05:01
Čederle sa výborne uvoľnil a zakončil, ale jeho pokus dobre zablokoval Števuliak.
04:20
Gates zakončoval z ľavej strany. Kantor puk chytil a prerušil hru.
03:55
Chyba v obrane hostí. Fafrák sa dostal do zakončenia z ľavej strany! Jeho pokus Aittokallio vyrazil.
03:25
Harper narazil tvrdo na mantinel Stupku, ale vylučovať sa nebude.
02:51
Kováč sa tlačil do zakončenia, ale výborne ho od puku odstavil Cotton.
01:10
Stacha pálil od modrej čiary. Kantor zasahovať nemusel.
00:01
Úvodné buly získali hostia z Nitry.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Roman, Lee, T. Mikúš, Johnson, J. Mikúš – Mamčics, Chatrnúch, Stupka, Roy, Michnáč – Kozák, Novajovský, Šišovský, Prokeš, Števuliak – Mészáros, Fafrák, Ružek, Ondrušek, Kováč
Tréner: Erik Čaládi

HK Nitra: Aittokallio (Kašík) – Mezei, Cotton, Buček, Gill, Jackson – Gajdoš, Valent, Harper, Gates, Bubela – Stacha, Vitaloš, Okoličány, Čederle, Lacka – Bača, Ridzoň, Hrnka, Slovák, Bajtek
Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Goga, Klejna – Kacej, Konc.
HC MIKRON Nové Zámky

Domáci hokejisti sa po výbornom úvode sezóny dostali do veľkej hernej a výsledkovej krízy. V doterajšom priebehu sezóny získali 34 bodov a majú negatívne skóre 83:90. Nové Zámky sa nachádzajú na desiatej pozícii.

HK Nitra

Hostia z Nitry sú na tom lepšie ako ich dnešný súper. Nitra získala v doterajšom priebehu sezóny 40 bodov a má pozitívne skóre 95:93. Nitrania vyhrali v poslednom kole na ľade trápiaceho sa Slovanu 5:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nitra neudržala dvojgólové vedenie v tretej tretine, zápas nakoniec prehrala v predĺžení