Poprad si upevnil pozíciu lídra, v Košiciach dokázal zvíťaziť po dvoch rokoch

Vľavo brankár Jaroslav Janus, vpravo Radek Deyl a uprostred Matej Paločko v zápase HC Košice - HK Poprad (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|4. feb 2024 o 19:20

Zápas rozhodli góly v záverečnej tretine.

Tipos extraliga - 42. kolo

Košice - Poprad 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 25. Chovan (Lunter, Breton), 59. Jääskeläinen (Chovan, Olsson) - 32. Dmowski (Turan), 53. Záborský (Dmowski, Coulter), 58. Svitana (Dmowski, Vay)

Rozhodovali: Goga, Žák - M. Orolin, Pribula, vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,

Diváci: 3936

KOŠICE. Hokejisti HK Poprad zvíťazili na ľade HC Košice 3:2 a upevnili si prvé miesto v tabuľke Tipos extraligy.

V záverečnom zápase pred februárovou reprezentačnou prestávkou dosiahli ôsme víťazstvo po sebe a na prvom mieste tabuľky majú už päťbodový náskok na Spišskú Novú Ves.

Košičania nebodovali v treťom stretnutí po sebe a prehrali štvrtý z uplynulých šiestich duelov. Po 42. kole figurujú na priebežnom 4. mieste.

Košičania vstúpili do zápasu s cieľom ukončiť 130-minútové čakanie na gól.

Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej diváci sledovali vyrovnaný súboj plný bojovnosti, ako prví gólovo udreli domáci. V 25. minúte sa presadil kapitán domácich Chovan, keď tečoval Lunterovu strelu - 1:0.

V polovici druhej časti sa Košičania v presilovke usadili v pásme, po viacerých streleckých pokusoch ešte "kamzíci" neskórovali, no vyrovnania sa dočkali po návrate vylúčeného Jääskeläinena z trestnej lavice.

V 32. minúte sa najlepší ligový strelec Dmowski individuálne presadil cez obrancu domácich a poradil si aj s brankárom Janusom - 1:1. Hostí nasmeroval k víťazstvu gól Záborského, ktorý v 53. minúte dorážkou využil presilovku - 1:2.

"Oceliari" sa pokúsili vyrovnať počas hry so šiestimi hráčmi, no Svitana gólom, ktorý pre neho znamenal 500. extraligový bod, upravil na 1:3.

Domáci sa však nevzdali a Jääskeläinen následne prekonal Vaya a znížil na 2:3. Košičania naďalej pokračovali v tlaku a puk dostali za popradského brankára aj tretíkrát, no stalo sa tak tesne po klaksóne.

Popradčania naposledy triumfovali v Steel Aréne v decembri sezóny 2021/22.

Hlasy po zápase

Dan Ceman, tréner HC Košice: "Bol to obojstranne výborný zápas. Poprad prišiel v pozícii lídra tabuľky, my sme dali do duelu veľké úsilie. Viac od tímu nemôžeme žiadať, teda s výnimkou vyššieho počtu strelených gólov. Mali sme dobrý čas v útočnej tretine. Jediný náš problé je, že nestrieľame dostatok gólov z príležitostí, ktoré si vytvoríme. Herné činnosti, na ktorých pracujeme, fungujú, no potrebujeme dávať viac gólov."

Todd Bjorkstrand, tréner HK Poprad: "Dôležité bolo, že sme na veľkom klzisku dobre korčuľovali. Snažili sme sa držať hru čo najďalej od našej bránky. Výborne nám zachytal náš brankár. V tretej tretine sme strelili gól v presilovke, ktorý bol kľúčový. Bol to ďalší náročný zápas a vyzerá to, že v slovenskej lige sú všetky také."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Košice - HK Poprad dnes (hokej, 42. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
04.02.2024 o 17:00
42. kolo
Košice
2:3
(0:0, 1:1, 1:2)
60' minúta
Ukončený
Poprad
Prehľad
Góly a asistencie: 25. Chovan (Lunter, Breton), 59. Jääskeläinen (Chovan, Olsson) – 32. Dmowski (Turan), 53. Záborský (Dmowski, Coulter), 58. Svitana (Dmowski, Vay). Rozhodca: Goga, Žák – Orolin, Pribula.
Prenos
Domáci to napokon nestihli. Hostia z Popradu berú dnes z Košíc všetky body. Sledovali sme naozaj výborný hokej. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:59
importantDomácim sa podarilo vyrovnať! Rozhodcovia však ešte preverujú na videu či to domáci stihli v riadnom čase.
59:02
Začala posledná minúta tretej tretiny.
58:49
goalKošice dali gól! Hostia stratili na chvíľu koncentráciu a domáci to okamžite využili. JOONA JÄÄSKELÄINEN sa dostal k puku v útočnej tretine a vymietol pavučinu v prvom hornom rohu Vayovej brány. Asistencie: M. Chovan, J. Olsson.
58:02
Začali posledné dve minúty tretej tretiny.
57:36
goalPoprad dal gól! Hostia pridávajú tretí gól do prázdnej brány. Dnešný zápas je už pravdepodobne rozhodnutý. Domáci prehrali buly v útočnej tretine. K puku sa dostal PATRIK SVITANA a cez celé klzisko poslal puk do opustenej brány. Asistencie: R. Dmowsi, A. Vay.
57:29
Oddychový čas pro tím HC Košice.
56:11
Vay chytil Fejesovu střelu a prerušil hru.
55:53
Hostia sa ubránili a sú v plnom počte.
55:12
Košice hrajú presilovku veľmi dobre. Hostia sa bránia zubami nechtami.
54:05
Domáci sa hneď po buly usadili v útočnom pásme.
53:53
Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Benjamin Betker – 2 min., podrazenie.
53:36
Chovan našiel prihrávkou Zecha, ktorý z prvej vypálil. Jeho pokus nebol presný.
52:18
goalPoprad dal gól! Hostia využívajú presilovú hru a idú do vedenia v tomto zápase! Dmowski poslal tvrdú strelu na Janusa. Ten puk vyrazil a k dorážke sa dostal TOMÁŠ ZÁBORSKÝ, ktorý už nemal problém dostať puk do brány. Asistencie: R. Dmowski, R. Coulter.
52:06
Vylúčenie v tíme HC Košice:
Eduard Šimun – 2 min., nedovolené bránenie.
51:11
Pollock posunul puk na Fejesa, ale domácí útočník nedokázal zakončit.
50:32
Následuje reklamná prestávka.
49:35
Vyčkávanie stále trvá. Hostia si bránia výborne modrú čiaru.
48:51
Košičania sú aktívnejší, ale výborného Vaya nedokázali prekonať.
47:23
Rogoň nabral rýchlosť a zakončoval z ľavej strany. Vay s jeho pokusom nemal problémy.
46:02
Pollock sa tlačil do brány. Vay však puk zakryl a prerušil hru.
45:20
Na obidvoch mužstvách je vidieť, že nechcú spraviť rozhodujúcu chybu. Tretia tretina je opatrná.
44:38
Berger tvrdo narazil na mantinel Brincka. Vylučovať sa však nebude.
43:18
Chovan v dobrej šanci! Puk však nedokázal prepasírovať cez Vaya.
42:21
Pollock pálil z prvej! Jeho pokus Vay vyrazil betónom.
41:10
Zech pálil od modrej čiary. Vay jeho pokus vyrazil. Následne dorážal Berger, ale netrafil bránu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine máme opäť stav nerozhodný. Tento krát 1:1. Je vidieť, že sa stretli dve výborné a vyrovnané mužstvá. Uvidíme či sa rozhodne v tretej tretine.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Záborský našiel parádnou prihrávkou Calofa, ale ten nedokázal dostať puk za Janusa.
38:13
Berger sa dostával v oslabení do šance, ale dobre sa vrátil Betker sa zastavil ho.
37:54
Mário Lunter – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
37:38
Šedivý pálil z pravého kruhu. Vay mal čo robiť, aby puk chytil.
36:41
Domáci sa trápia v koncovke. Rogoňove zakončenie chytá bez problémov Vay lapačkou.
35:12
Lunter nabral rýchlosť a dostal sa až pred Vaya. Hosťujúci brankár mu poslednej chvíli vypichol puk.
34:28
V druhej tretine sledujeme veľmi dobrý hokej.
33:19
Slovák pálil z osi hracej plochy. Jeho pokus Vay vyrazil betónom.
32:37
Záborský pálil z pravého kruhu. K dorážke sa dostal ešte Calof, ale ani jeden pokus nebol úspešný.
31:56
goalPoprad dal gól! Hostia vyrovnávajú stav zápasu! Krásna akcia RYANA DMOWSKEHO, ktorý si puk prebral a Šedivého doslova poslal na párky. Sám pred Janusom sa nepomýlil a krásnou strelou ho prekonal. Asistencie: O. Turan.
30:45
Veľká šanca hostí! Sám pred Janusom sa ocitol Bjalončík! Jeho pokus schoval Janus v lapačke.
30:05
Cardwell vyslal tvrdú strelu od modrej čiary. Jeho pokus bol zblokovaný. Hostia zostávajú v útočnej tretine.
29:10
Michal Chovan výborne zakročil a vyhodil puk cez všetky čiary.
28:37
Takmer hneď po buly zakončoval Calof. Janus jeho pokus vyrazil vyrážačkou.
28:30
Joona Jääskeläinen – 2 min., krosček.
27:43
Betker pálil z tesnej blízkosti. Janus vytiahol parádny zákrok!
26:02
Fejes pálil za ľavého kruhu. Jeho pokus minul Vayovu bránu.
25:05
Záborský sa tlačil pred Janusa. Domáci brankár mal čo robiť, aby neinkasoval.
24:17
goalKošice dali gól! Domáci otvárajú skóre dnešného zápasu! Mário Lunter nahadzoval puk na Vaya a tesne pred ním ho tečoval MICHAL CHOVAN. Hosťujúci brankár nemal šancu zareagovať. Asistencie: M. Lunter, A. Breton.
23:36
Na začiatku druhej tretiny sledujeme taktický a opatrný hokej z oboch strán.
22:18
Dravecký pálil od modrej čiary! Vay jeho pokus betónom vyrazil.
21:24
Fejes hľadal prihrávkou Bergera, ale výborne zakročil Svedberg a akciu domácich zastavil.
20:41
Bjalončík vo veľkej šanci. Janus proti nemu vykorčuloval a chytil jeho zakončenie lapačkou.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme gól nevideli. Sledujeme vyrovnaný a bojovný zápas. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.