Sportnet, TASR|1. mar 2024 o 19:55 (aktualizované 1. mar 2024 o 20:09)

Všetky góly Banskej Bystrice padli v početnej prevahe.

Tipos extraliga - 48. kolo

Banská Bystrica - Zvolen 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

Góly: 7. Vela (Turnbull, Wilkins), 17. Turnbull (Vela, Hora), 27. Hora (Výhonský, Bíreš), 32. Wilkins (Hora, Turnbull) – 1. Zuzin (Šiška, C. Hults), 14. Lukosevicius (C. Hults, R. Bondra), 57. R. Bondra (Hain, M. Hults)

Rozhodovali: Snášel ml., Štefik – Durmis, Bogdaň, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Nielsen – Mudrák obaja 5 + DKZ za pästný súboj, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 3016

Banská Bystrica: Krošelj (21. Rabčan) – Luža, Bačik, D. Stránský, Hora, Nielsen, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, M. Wilkins – Matoušek, Bíreš, Výhonský – Gašpar, Langkow, R. Faith – Štrauch, Petriska, Macek

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Hain, Andersson, Gachulinec, Rauhauser, Sládok – Marcinek, Šiška, Zuzin – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – R. Bondra, Fortin, Kašlík (do 37. min) – Kolenič, Csányi

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v 48. kole Tipos extraligy v priamom súboji o šiestu priečku rivala zo Zvolena 4:3 a preskočili súpera v tabuľke. Bodovali už v treťom stretnutí za sebou.

Všetky štyri góly dali v piatok v presilových hrách. Duel nedohrali až štyria hráči, na domácej brankár Krošelj a obranca Nielsen, na opačnej obranca Mudrák a útočník Kašlík.

Hostia sa ujali vedenia už v 33. sekunde po strele Zuzina od modrej, keď Krošeljovi clonili Luža s Marcinekom.

Domáci odpovedali v presilovke pohotovým Velom pri žrdi, lenže v početnej výhode sa presadil na opačnej strane z kruhu Lukosevicius.

Na 2:2 však znovu v presilovke vyrovnal individuálnou akciou Turnbul.

Bystričania museli poslať do stredného dejstva brankára Rabčana. Jeho spoluhráči pridali ešte ďalšie dva góly v presilovkách, obrat privodil Hora a na 4:2 zvýšil Wilkins.

Hosťom sa zranil Kašlík a tresty do konca zápasu inkasovali na oboch stranách Nielsen s Mudrákom.

V závere tretej tretiny Zvolen znížil v hre šestici bez brankára tečom Bondru, no vyrovnať sa mu už nepodarilo.

"Nemôžem sa vyjadrovať k zdravotnému stavu Gašpera Krošelja. Povedali mi, že idem, lebo on už nemôže," priznal 22-ročný Rabčan a k svojmu i tímovému výkonu dodal:

"Prvé strely a nebezpečné situácie sú vždy ťažšie, no boli ľahšie, lebo hráči predo mnou mi to dosť uľahčili, bojovali. Na konci druhej tretiny mali Zvolenčania veľkú šancu, no chvalabohu ma to trafilo.

Potom sebavedomie išlo hore, na tom som staval a už sa len veziete. Dôležité bolo kontrolovať emócie, lebo súper chcel každého nášho hráča rozhodiť, využiť každú jednu príležitosť a možnosť na výhru.

Chvalabohu máme skúsené mužstvo na to, aby sme si vedeli udržať emócie, ukočírovať to. Podľa mňa je to skvelá výhra."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 05 Banská Bystrica - HKM Zvolen dnes (hokej, 48. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
01.03.2024 o 17:30
48. kolo
B. Bystrica
4:3
(2:2, 2:0, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Zvolen
Prehľad
Góly a asistencie: 7. Vela (Wilkins, Turnbull), 17. Turnbull (Vela, Hora), 27. Hora (Výhonský, Bíreš), 32. Wilkins (Hora, Turnbull) – 1. Marcinek (Hults, Šiška), 14. Lukosevicius (Hults, Hecl), 57. Bondra (Hain, Hults). Rozhodca: Snášel, Štefík – Durmis, Bogdaň.
Domáci hokejisti vyhrávajú dnešný parádny zápas 4:3. Dnešnému zápasu naozaj nechýbalo nič. Dnešný zápas môžeme označiť za Play off zápas. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:02
Začala posledná minúta tretej tretiny.
58:33
Rauhauser pálil z ľavého kruhu. Jeho pokus Rabčan vyrazil.
57:58
Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary. Píska sa icing.
56:47
goalZvolen dal gól! Hostia odvolali brankára a po tlaku sa im podarilo znížiť! RADOVAN BONDRA tečoval strelu od modrej čiary. Jeho teč preloboval Rabčana a padol do brány. Črtá sa nám ešte dráma. Asistencie: S: Hain, M. Hults.
56:33
Zuzin bol rýchlejší ako puk. Píska sa ofsajd.
55:28
Bíreš potiahol akciu do útočnej tretiny a získava dôležité sekundy.
54:22
Hostia sú v útočnej tretine, ale puk je stále len v rohoch.
52:17
Dnes sa hrá výborný zápas.
51:02
Zuzin sa výborne presadil na pravom krídle a vypálil. Rabčan podáva veľmi dobrý výkon.
50:34
Zvolen zviera svojho súpera v pásme!
49:31
Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Frank Hora – 2 min., podrazenie.
49:21
Hostia sa opäť nedostali cez stredné pásmo. Domáci to hrajú v týchto chvíľach výborne.
48:03
Lukosevicius si výborne nakorčuloval pred Rabčana, ale domáci brankár predviedol výborný zákrok a chytil šancu hosťujúceho útočníka.
47:48
Domáci držia puk za svojou bránou a zbierajú cenné sekundy.
46:03
Následuje reklamná prestávka.
45:11
Domáci hráči si dobre bránia svoju modrú čiaru a držia svoj gólový náskok.
44:28
Turnbull nahadzoval puk na Kupskeho. Jeho pokus bol zablokovaný.
43:22
Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary. Icing.
42:10
Bíreš ťahal akciu po pravom krídle, ale výborne ho telom odstavil Hain.
41:05
Hostia sa hneď na začiatku tretiny dostali do šance. Hults však z tesnej blízkosti Rabčana neprekonal.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine dominovali domáci hokejisti. Po druhej tretine máme stav 4:2. Uvidíme čo nám prinesie tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:02
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:55
importantMarcinek nabil Csányimu a parádny zákrok predviedol Rabčan!
38:13
Rabčan výborne vyrazil strelu Hecla. Domáci vyrážajú do protiútoku.
37:11
Langkow pálil spoza hráča. Jeho pokus bol nepresný.
36:25
Zuzin našiel parádnou prihrávkou Hecla, ktorý vypálil, ale nemieril presne.
35:19
Carter Turnbull – 2 min., držanie hokejky.
35:15
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Jozef Sládok – 2 min., sekanie.
34:37
Domáci sú v tejto tretine jasne lepším mužstvom.
33:32
Matej Kašlík zostáva po náraze pri mantineli ležať na zemi. Uvidíme či bude v zápase pokračovať.
33:06
32:28
Hecl pálil z pravého krídla. Rabčan jeho pokus chytil a prerušil hru.
31:48
Tlak domácich pokračuje! Hostia sa bránia zubami nechtami!
31:16
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci využívajú aj štvrtú presilovú hru v zápase! MATHEW WILKINS si puk pekne potiahol na na stred a parádnou strelou prekonal Kupskeho. Asistencie: F. Hora, C. Turnbull.

28:33
Domáci sú v druhej tretine jasne lepším mužstvom. Hostia nevedia kam skôr skočiť.
26:54
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci využívajú aj tretiu presilovú hru a idú do vedenia! FRANK HORA napriahol od modrej čiary a jeho bomba skončila až za chrbtom Kupskeho. Asistencie: A. Výhonský, A. Bíreš.
26:52
Hostia sa zatiaľ bránia veľmi dobre.
26:07
Faith dobre zakončoval hneď po buly. Kupsky bol pripravený.
25:42
Dávid Mudrák – 2 min., podrazenie.
24:33
Lužovu bombu vyrazil Kupsky betónom.
24:05
Zuzin sa dostal do zakončenia, ale dobrým zákrokom sa uviedol Rabčan.
23:22
Barani pokračujú v tlaku. Bírešove zakončenie opäť vyrazil výborný Kupsky.
22:45
Carter Turnbull to spravil parádne. Kupsky sa hodil do prázdnej brány a doslova vychytal domáceho kanoniera.
22:10
Domáci sú aktívni. Bačík pálil od modrej čiary! Jeho pokus zablokoval telom Mudrák.
21:02
Wilkins skúšal šťastie z pravého kruhu. Kupsky jeho pokus chytil lapačkou a prerušil hru.
20:01
changeStriedanie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
z ihriska odchádza Krošelj, prichádza Rabčan.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina skončila remízou 2:2. Sledujeme naozaj parádny objostranný hokej. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:08
Domáci sú v plnom počte.
18:33
Hostia majú obrovský tlak! Rauhauserovu strelu vyrazil Krošejl betónom.
17:08
Andrew Nielsen – 2 min., podrazenie.
16:58
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci využívajú druhú presilovú hru v zápase a vyrovnávajú tak stav stretnutia. CARTER TURNBULL ukázal svoje majstrovstvo. Výborne sa dostal medzi troch hráčov Zvolena a presnou strelou prekonal Kupskeho. Asistencie: M. Vela, F. Hora.
16:44
Velovu strelu vyrazil Kupsky so šťastím betónom.
16:10
Prvá formácia domácich zviera v presilovke súpera. Hostia sa zatiaľ bránia zubami nechtami.
15:26
David Mudrák – 2 min., podrazenie.
14:44
Turnbull sa dostával do zakončenia z pravej strany, ale výborne ho zastavil telom Mudrák.
13:40
goalZvolen dal gól! Hostia využívajú presilovú hru a idú opäť do vedenia v tomto zápase! Hults našiel prihrávkou JARIDA LUKOSEVICIUSA, ktorý zodvihol hlavu a krásnou strelou nedal Krošeljovi v domácej bráne žiadnu šancu. Asistencie: C: Hults, M. Hecl.
13:29
Ivan Ďatelinka – 2 min., nedovolené bránenie.
12:31
Opäť Výhonský v akcii. Pokazil však finálnu prihrávku na Bíreša.
11:41
Bíreš potiahol akciu. Prihrával Výhonskému, ktorý z prvej pálil. Jeho strelu Kupsky vyrazil.
10:35
Wilkins našiel opäť parádnou prihrávkou pred bránou Velu, ale tento krát Kupskeho neprekonal.
09:52
Sledovali sme teraz viacero nepresností v rozohrávke na oboch stranách.
08:44
Marcinek sa natlačil pred Krošelja, ale zakončil nedokázal.
07:22
06:11
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci využívajú presilovú hru a vyrovnávajú stav stretnutia! Wilkins našiel perfektnou prihrávkou pred bránou MARCUSA VELU a ten už nemal problém dopraviť puk do brány. Asistencie: M. Wilkins, C. Turnbull.
05:22
Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary a idú striedať.
04:52
Výhonský pálil. Jeho pokus bol zablokovaný. Domáci majú veľký tlak!
04:17
Samuel Hain – 2 min., podrazenie.
03:47
Hostia sú naďalej veľmi aktívni. Šiška zakončil z otočky. Jeho strela minula domácu bránu.
02:33
Zuzin sa dostal do zakončenia z ľavého kruhu. Jeho bombu Krošelj chytil a prerušil hru.
00:33
goalZvolen dal gól! Hostia idú bleskovo do vedenia! PETER MARCINEK sa presúval pred domácu bránu a veľmi šikovne tečoval strelu od modrej čiary a prekvapil tak Krošelja. Asistencie: C. Hults, J. Šiška.
00:01
Úvodné buly získali domáci hokejisti.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC´ 05 Banská Bystrica: Krošelj (Rabčan) – Bačík, Luža, D. Stránsky, Hora, Ďatelinka, Nielsen, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Matoušek, Bíreš, Výhonský – Faith, Langkow, Gašpar – Štrauch, Petriska, Macek
Tréner: Raimo Helminen

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Andersson, Hain, Sládok – Hecl, M. Hults, Lukosevicius – Kašlík, Fortin, Bondra – Zuzin, Šiška, Marcinek – Csányi, Kolenič
Tréner: James Russel

Rozhodca: Snášel, Štefík – Durmis, Bogdaň.
HC 05 Banská Bystrica

Banskobystričania bojujú veľmi tuho o prvú šestku zaručujúcu priamy postup do Play off. Dnes majú proti sebe priameho konkurenta zo Zvolena. Domáci získali v doterajšom priebehu sezóny 70 bodov a majú negatívne skóre 140:160. Baranom patrí aktuálne siedma pozícia.

HKM Zvolen

Hostia zo Zvolena sú na tom o trochu lepšie ako ich dnešný súper. HKM majú na svojom konte 72 bodov čiže o dva viac ako domáci hokejisti. Majú pozitívne skóre 154:148 a patrí im šiesta priečka. Dnes sa odohrá teda veľmi dôležitý duel. Uvidíme kto ho lepšie zvládne.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Stredoslovenské derby v prospech Bystričanov, výhrou sa posúvajú do pásma priameho postupu