Ani Česi nedopriali Talianom radosť z gólu a strelecky dominovali

Milan Gulaš strieľa prvý gól Česka v zápase základnej B-skupiny Česko - Taliansko na MS v hokeji 2019.
Milan Gulaš strieľa prvý gól Česka v zápase základnej B-skupiny Česko - Taliansko na MS v hokeji 2019. (Autor: TASR/Pavel Neubauer)
Športové prenosy SME|17. máj 2019 o 20:15

Česká reprezentácia si vylepšila skóre víťazstvom 8:0.


MS v hokeji - skupina B

Česko - Talianko 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)

Góly: 8. Gulaš (Kubalík), 28. Gudas (Jaškin), 33. Frolík (Moravčík, Simon), 34. Kovář (Voráček, Frolík), 35. Jaškin (Chytil, Řepík), 57. Simon (Voráček, Frolík), 58. Jaškin (Musil, Řepík), 58. Frolík (Kolář).

Rozhodovali: Gouin (Kan.), Romaško - Lazarev (oabja Rus.), Nikulainen (Fín.), vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 9082 divákov.

Česko: Francouz - Hronek, Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, Zámorský, Sklenička – Voráček, Simon, Frolík – Vrána, Faksa, Palát – Gulaš, Kovář, Kubalík – Řepík, Chytil, Jaškin.

Taliansko: de Filippo – Zanatta, Tauferer, Trivellato, Hofer, McMonagle, Helfer, Marchetti – Traversa, Andergassen, Gander - Miceli, D. Kostner, Insam - Deluca, Lambacher, Hochkofler - Bardaro, Rosa, Ramoser

BRATISLAVA. Českí hokejisti uštedrili Taliansku ďalší debakel na 83. MS výsledkom 8:0.

V piatkovom večernom zápase bratislavskej B-skupiny sa hral nezáväzný hokej, favorit mal zdrvujúcu kombinačnú i individuálnu prevahu, ale súper statočne bojoval o prvý gól na šampionáte.

Nepodarilo sa mu to ani v piatom zápase, hoci mal viacero dobrých šancí a 5-6 čistých gólových.

Taliani museli rýchlo zregenerovať, lebo v sobotu o 16.15 ich čakal zápas MS proti Nórsku, ktorý je dôležitý v trojčlenke s Rakúskom v boji o záchranu v A-kategórii MS.

Práve s Rakúšanmi sa v rovnakom čase v nedeľu stretnú Česi.

MS v hokeji 2019: Zábery zo zápasu Česko - Taliansko: fotogaléria

17.5.2019

Hlasy po zápase

/zdroj: SITA/

Miloš Říha (tréner Česka): "Sme spokojní. Uhrali sme dobrý výsledok, nedostali sme gól. Potešili ma aj nováčikovia v tíme. Musím oceniť nášho tímového ducha. V každom zápase musíme hrať s plným nasadením. Taliani podali sympatický výkon. Myslím si, že výsledok je pre nich krutý, pretože najmä v prvých dvoch tretinách si utvorili pomerne dosť šancí."

Michael Frolík (útočník Česka, autor dvoch gólov): "Začiatok nebol jednoduchý, na prvý gól sme čakali dosť dlho. Taliani mali v druhej tretine nejaké šance za stavu 1:0, ale našťastie náš brankár neinkasoval. Proti takýmto súperom sa hrá zle, kým je nerozhodný stav alebo je rozdiel iba o jeden gól. Vtedy sa môže stať čokoľvek. Inak si myslím, že takéto zápasy nám toho veľa nedajú."

Simon Kostner (útočník Talianska): "Je čas konečne ukončiť strelecké suchoty. Dúfam, že sa nám to podarí už v sobotňajšom zápase proti Nórsku. Bolo by to pre nás vykúpenie."

Online prenos: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, B-skupina, Bratislava)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2018/2019
17.05.2019 o 20:15
Česko
8:0
(1:0, 4:0, 3:0)
60' minúta
Ukončený
Taliansko
Prehľad
Góly a asistencie: 8. Gulaš (D. Kubalík), 28. Gudas (Jaškin), 33. Frolík (Moravčík, Simon), 34. Jan Kovář (Voráček, Frolík), 35. Jaškin (Chytil, Řepík), 57. Simon (Voráček, Frolík), 58. Jaškin (D. Musil, Řepík), 58. Frolík (Kolář). Rozhodca: Gouin (Kan.), Romasko (Rus.) – Lazarev (Rus.), Nikulainen (Fín.).
Prenos
Naši západní susedia na franforce roztrhali najväčšieho outsidera celého šampionátu. O české góly sa postupne postarali Gulaš, Gudas, Kovář, Simon, Jaškin 2x a Frolík 2x. O talianskej nemohúcnosti ani netreba písať. Stále ako jediný celok neskóroval! Ďakujem za pozornosť. Prajem dobrú noc. Dovidenia dočítania.
Koniec zápasu.
59:20
Fanúšikovia sú maximálne spokojní, patrí im takmer celá bratislavská aréna a v stoji skandujú.
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.
57:58
57:58
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETČesko dalo gól!
MICHAEL FROLÍK sa pokúšal využiť zakrytý výhľad De Filippa. Vyšlo mu to. Tvrdá strela od modrej čiary prefrčala okolo ľavého ramena talianskeho gólmana. Asistencia: Jan Kolář.
57:42
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETČesko dalo gól!
Úprimne mi je ľúto brankára hostí. Po psychickej stránke už musí byť poriadne vyčerpaný. DMITRIJ JAŠKIN preletel bez problémov po ľavej strane a pred kruhom presnou strelou pridáva už siedmy gól Čechov. Asistencie: David Musil a Michal Řepík.
56:02
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETČesko dalo gól!
Biliardová akcia = šiesty puk v bráne De Filippa. Krásne to zahrali Česi. Frolík preniesol hru na Voráčka, ten hneď našiel DOMINIKA SIMONA a brankár Talianska sa mohol aj potrhať, keďže pri ňom nebol ani jeden jeho spoluhráč. Asistencie: Jakub Voráček a Michael Frolík. Pre Simona to bol druhý gól a celkovo siedmy bod na šampionáte.
56:02
55:17
Česko malo dobrú príležitosť ukázať súperovi, ako sa narába s prečíslením. Voráček presne nahral medzi kruhy Hronekovi, ktorý ešte vyšperkoval kľučku na Zanattu, ale ten mu vypichol puk.
54:44
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETAko chcú Taliani aspoň raz skórovať? Vôbec nezvládli prečíslenie 2 na 1! Ramoser to už nemohol lepšie vymyslieť, ale Bardaro nepochopiteľne netrafil pekne ponúknutý puk na strelu!
53:56
Na Ramoserovi bolo vidieť veľké chcenie zaútočiť na Francouza. Jeho snahu však Česi stopli už v zárodku, konkrétne na červenej čiare.
53:17
Gudas pálil, ale Insim odvážne sa vrhol do jeho strely.
52:45
Trivellato rozohral puk do stredného pásma. Ten sa však odrazil od Faksu a opustil hraciu plochu.
52:11
Českí hráči už nemajú dôvod niekam sa náhliť. Pomaly cúvali do vlastnej tretiny a prihrávali si. Taliani sa pokúšali o forčeking, ktorý im však nešiel.
51:25
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETPred bránkou sa ukázal drzý Kubalík! Po tretí raz stroskotal na brankárovi hostí!
51:01
Jan Kovář včasne dobehol puk, a tak čiaroví rozhodcovia rozpažili.
50:34
De Filippo opäť skončil na zadku. Stalo sa tak po strieľanej prihrávke pred bránku, ktorú posielal Rutta.
49:33
Filip Hronek napriahol a posadil na ľad De Filippa, ktorý bol mierne dezorientovaný.
49:27
Odštartovala sa posledná desaťminútovka tohto zápasu.
48:45
Česko hrá s piatimi hráčmi.
48:10
Hra Talianov je pomalá, bez pohybu, bez akejkoľvek myšlienky. Česi v pohode atakujú súpera a nedovolia mu prakticky nič. A to hrajú presilovku.
47:27
Domáci vysoko napádajú Talianov, ktorí cenné sekundy strácajú a naopak ich súper ich zbiera.
46:51
Buly skončilo úlovkom Čechov a nasledovalo okamžité vyhodenie cez všetky čiary.
46:45
Vylúčenie v tíme Česko (Filip Chytil – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
46:45
Hralo sa vyše päť minút bez prerušenia. Michael Frolík zavinil postavenie mimo hry.
46:13
Hrá sa veľmi rýchly hokej, ale ten jasne pod taktovkou Česka.
45:24
45:24
Nepresná prihrávka Kovářa. Puk sa dostal z útočného pásma do stredného, kam si po neho prišiel nabehnutý Miceli. Otáľal však so zakončením a napokon ho nedokázal ani presne prihrať.
44:52
Nahodenie Gudasa od modrej čiary bolo stečované talianskymi hráčmi.
44:29
Radek Faksa chcel vymiešať De Filippa tesne pred bránkoviskom. Taliansky brankár prečítal jeho prácu s pukom.
43:52
Voráček si narazil puk so zadným mantinelom, ktorý aj stihol dokorčuľovať. Momentálne ho má vo svojej moci a hostia mu ho nevedia uchmatnúť.
43:05
Lambacherov prienik k českej svätyni. Telom ho do rohu vytlačil Moravčík a okamžite aj odstavil od puku.
42:17
Kolář sa pohral s Talianmi v strednom pásme. Keď ho išli atakovať, zbavil sa puku nastrelením do útočného pásma.
41:48
Kubalík si dal dlhý puk, ktorý došiel k De Filippovi.
41:19
Miceli urobil dobrý pohyb na kruh. Premiešal puk a presnou prihrávkou vyslal do zakončenia Zanattu, ktorý ohrozil českého gólmana.
40:48
Nahodený puk na Francouza od Miceliho.
40:28
Traversa si však ľahko nechal zobrať puk pri českej bránke.
40:07
Taliansko vyhralo úvodné vhadzovanie tretej časti a smeruje dopredu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 21:50.
Česko výrazne sa odtrhlo od Talianska a definitívne rozhodlo o plnom bodovom zisku už v predstihu.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
Posledná nepríjemná strela Simona.
39:29
Päť strelených gólov divákom nestačí. Pýtajú si ďalšie, no s určitosťou ich padanie uvidíme v záverečnej tretine.
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:54
Česi pokračujú v útočnej aktivite. Dostali sa pred bránku Talianska a zapríčinili jej posunutie, keď natlačili De Filippa do siete.
38:38
Vrána len tak tak zachytil prihrávku od Radka Gudasa.
38:13
Řepík zo svojej obľúbenej pozície neprepálil De Filippa. Podobné zakončenia predvádzal aj v Slovane Bratislava. Krátky a dobre mierený švih.
37:37
Hráme už dosť dlho bez prerušenia. Hráči v priebehu hry striedajú, no týka sa to viac tých talianskych.
36:46
Hronek si položil brániaceho Taliana na ľad. Dokonale ho pomýlil, čím získal priestor a puk nasmeroval na hokejku Musila.
35:54
Česko ovládlo hru. Drží puk na hokejke, nedáva ho súperovi, ktorý sa snaží byť atraktívnym aspoň pohybom a bojovnosťou. To však na českú silu nemôže platiť.
35:09
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETHostia začínajú byť nervózni! Celkom zbytočne po prerušení hry sotil Miceli do Gulaša, ktorý sa žiadnym spôsobom nesnažil o provokáciu!
35:01
Taliansko aj v piatom zápase skupiny ostane bez bodov a pravdepodobne aj bez streleného gólu.
34:17
34:17
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETČesko dalo gól!
Kvantum práce odviedol mladý Filip Chytil. Hodnú chvíľu mu súper neodňal puk, až z toho vyčaril skvelú prihrávku medzi kruhy pre DMITRIJA JAŠKINA. Silnú strelu švihom zastavila sieť talianskej bránky. Asistencie: Filip Chytil a Michal Řepík.
33:43
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETČesko dalo gól!
Strelu Voráčka brankár Talianov iba vyrazil pred seba a úspešnou dorážkou sa prezentoval JAN KOVÁŘ. Asistencie: Michael Frolík a Jakub Voráček.
32:38
Vylúčenie v tíme Taliansko (Marco Insam – 2 min., nedovolené bránenie).
32:07
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETČesko dalo gól!
Puk vybojoval aktívny Simon pri mantineli. Nasledovala nahrávka na Moravčíka, ktorý naznačil strelu švihom, no obišiel Gandera. Tesne pred De Filippom bol MICHAEL FROLÍK, ktorý poslal puk medzi betóny bezmocného talianskeho brankára. Asistencie: Dominik Simon a Michal Moravčík.
31:43
Frolíkova prihrávka v rýchlosti na vzdialenejšiu žrď, kde číhal Voráček. Kapitán Čechov neusmernil puk do odkrytej časti brány.
31:25
Už ale Hronek má puk vo svojej moci.
31:08
Deluca bol ďaleko od puku, ale ten si nakoniec našiel k nemu cestu.
30:18
Jaškin prišiel s pukom na os klziska a strieľal, lenže veľmi nepresne.
29:44
Gudasova gólová rana musela zaručene umlčať celé Taliansko. Posledný tím B-skupiny výrazne upúšťa od svojej aktívnej hry, ktorou vkročil do druhej tretiny.
29:14
Iniciatíva je pevne v rukách zverencov Miloša Říhu. Česi diktujú tempo hry a robia obrovský prievan.
28:08
Český kapitán Voráček z medzikružia vyslal nebezpečný bekhend a po odraze puku od zadného mantinelu sa pokúšal o dorážku Simon. De Filippo si pokryl tyčku.
27:48
Frolík si prehodil puk na bekhend, no nevedel sa prebojovať cez stredné pásmo.
27:09
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETČesko dalo gól!
De Filippo sa pri tomto góle musí červenať. Jaškin od boxu časomeračov prihral medzi červenú a modrú čiaru RADKOVI GUDASOVI, ktorý skúsil strelu cez celé klzisko a puk skončil v bránke. Asistencia: Dmitrij Jaškin.
26:35
Miceli zvládol prechod do útoku a nedal sa rozhodiť napádajúcim Gudasom.
25:53
Gulaš výborne forčekoval súpera v jeho obrannej tretine. Následne ešte zotrval v dianí a získal vyhodený puk do stredného pásma.
25:06
Taliani stratili kontrolu nad pukom, ktorý sa kĺže až ku Francouzovi a ten ho rozohráva na svojich spoluhráčov.
24:33
Na ľade je na strane Česka Faksov útok. Hostia sa spoliehajú na trio Insam, Diego Kostner a Miceli.
24:12
Gander nepríjemne zakončoval z ťažkého uhla. Český brankár sa proti jeho strele postavil čelom.
23:42
K zákroku sa dostáva aj De Filippo, ktorý musel kryť strelu Simona.
23:33
Deluca už bol za modrou čiarou a ešte sa naťahoval za pukom. Hneď pri ňom sa ocitol Musil, ktorý ho poslal dopredu.
23:06
Neuveriteľné. Taliansko v tejto fáze hry dostáva súpera prekvapujúco pod tlak.
22:42
Lambacher postupoval s vyrazeným pukom od českej defenzívy a okamžite ho hádzal do ohňa.
22:14
Insam s peknou strelou švihom. Francouz musel vytasiť lapačku.
21:24
Helfer nikým nestíhaný dokorčuľoval voľný puk. Rýchlu rozohrávku však nepraktizoval podľa predstáv.
21:05
Faksa s problémami, ale dokázal spracovať nie príliš ideálny puk, ktorý mu servíroval Moravčík.
20:44
Nateraz ho nedajú, pretože s pukom manévruje ich súper.
20:28
Taliani v prvej tretine zanechali veľmi dobrý dojem, ale stále ich straší to, že ešte nedali na turnaji gól.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 21:01.
Česko "skromne" vyhráva nad Talianskom. Postaral sa o to Milan Gulaš, pre ktorého je tento zápas prvým na šampionáte.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:57
Z jeho práce už však nič vážnejšie nevznikne, pretože stratil puk.
19:48
Gudas sa vymotal od mantinelu a vyslal dopredu Kovářa.
19:38
Zanatta poriadne vystrašil svoju lavičku, keď poslal puk medzi spoluhráčov. Ešteže stihli všetci včas uskočiť.
19:07
Ramoser veľmi šikovne zamiešal puk medzi kruhmi v útočnom pásme a adresoval prihrávku Rosovi, ktorý ani len nevystrelil.
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:34
Taliansko hrá s piatimi hráčmi.
18:11
Táto presilovka je veľmi statická a nesúrodá.
17:46
Faksa ostáva na ľade. Prichádza k nemu Kubalík, no Řepík mieri na striedačku.
16:57
Českí hokejisti v tejto početnej výhode ešte priamo neohrozili bránku Talianska.
16:34
Vylúčenie v tíme Taliansko (Ivan Tauferer – 2 min., podrazenie).
16:05
Jakub Voráček, čerstvý dvojnásobný otec, teraz zamestnal De Filippa dobre mierenou strelou, ktorú však dokázal vytesniť.
15:05
Rutta sa vynikajúco vrátil dozadu. Práve jeho návrat bol veľmi dôležitý, pretože nedovolil zakončovať jednému z talianskych hráčov.
14:55
14:55
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETRadko Gudas vyšperkoval skvelú prihrávku pre Dominika Kubalíka! Ten už druhý raz v prvej tretine nevyzrel na brankára súpera!
14:19
Kubalík si telom výborne pokrýval puk a natlačil sa otočený chrbtom k bráne hostí. Na pomoc mu ešte prišiel Gulaš s Gudasom. Dominancia Čechov je evidentná.
13:58
Vrána popri mantineli posúval puk pre Paláta.
13:20
Palát nespracoval ťažkú prihrávku Gudasa. Navyše bol tiesnený.
12:44
Hronekov puk chcel uloviť Dominik Simon. Ocitol sa však v zoskupení dvoch Talianov.
12:25
Nie však nadlho. Jeho spoluhráči opäť podliehajú sústavnému bráneniu.
11:52
Ramoser mal dosť tohto českého tlaku a na chvíľu sa mu podarilo ufujazdiť Čechom.
11:25
11:25
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETNedôsledná práca Talianov! De Filippo nevedno prečo vyšiel z brány a puk mu prešiel tesne popri bránkovej čiare!
10:44
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETKrásne prenesenie hry na Jana Kovářa! Prišiel pred bránku z pravej strany a na ľavej sa mu ukázal voľný Kubalík, ktorý zakončil do betónov talianskeho gólmana!
10:19
Najhorší celok majstrovstiev sveta si vydýchol. Môže za to ďakovať reklamnej prestávke.
09:58
Zásluhou Skleničku naši susedia držia útočné pásmo.
09:37
Česko napáda v trojici. Obrancovia súpera ale držia krok s českými hviezdami.
08:58
Hronek potiahol puk po ľavom kruhu a počkal si na vhodný okamih, aby mohol strieľať. Lenže zároveň s jeho vyčkávaním sa dobre pozične postavil Zanatta a nohami vytlačil puk do stredného pásma.
08:28
Miceliho priťuknutie bolo veľmi slabé a Diego Kostner sa k puku nedostal.
07:49
Česi si ale musia dávať pozor na zadné dvierka. Outsider sa snaží o vyrovnanie, ba dokonca o vôbec prvý strelený gól na MS!
07:04
07:04
ONLINE: Česko - Taliansko (MS v hokeji 2019, LIVE) | SPORTNETČesko dalo gól!
Zakríkol som to. Nasledujúci útok na taliansku bránku prináša zmenu skóre. Autorom gólu je nový hráč MILAN GULAŠ. Kubalíkova prihrávka mala presnosť a plzeňský útočník skvelým minipríklepom poslal puk ponad rameno De Filippa. Asistencia: Dominik Kubalík.
06:59
Taliani sa im však dokážu aspoň nateraz vyrovnať herne.
06:40
Po reklamnom brejku pokračuje aktívna hra českých hokejistov.
06:18
Hronek takmer doplatil na nešťastný odraz puku od spodnej lišty mantinelu. Traversa bol ako prvý pri ňom, aj vystrelil, ale nemieril presne.
05:38
Tauferer dnes nastupuje v elitnej formácii svojej krajiny. Odviedol dobrú robotu, keď si poradil s Janom Ruttom, taktiež obrancom súpera.
05:14
Frolík stroskotal medzi kruhmi, keď chcel voliť otočku, ale netušil, že za ním stojí trojica hráčov v bielych dresoch.
04:32
Hostia však nemajú vyhraté. Už sú v pätici na ľade, ale musia sa aj tak brániť, pretože Česko je so všetkými hráčmi hlboko v pásme. Výborne pracujú po rohoch a Taliansko má značné problémy s uchmatnutím puku.
03:50
Taliansko hrá s piatimi hráčmi.
03:50
Fantasticky sa Taliani bránia. Rovnako tak De Filippo nemal absolútne žiadnu prácu počas oslabenia.
03:13
Radek Faksa nezvládol kľúčovú prihrávku na hranicu modrej čiary. Domáci tím stráca úplne zbytočne pásmo.
02:49
Diego Kostner naháňal obranu súpera, ktorá sa chcela prebojovať zo stredného do útočného pásma.
02:31
Frolík a Kovář si posúvajú puk medzi sebou. Modrú čiaru istí mladík Filip Hronek.
02:07
Česi získali puk na svoje hokejky a pripravujú si presilovkové postavenie. Začína sa bránenie Talianov.
01:50
Vylúčenie v tíme Taliansko (Marco Rosa – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
01:28
V tejto chvíli do útoku zavítal Milan Gulaš, ktorý výrazne neskôr, ale predsa zasiahol do priebehu šampionátu.
01:09
Česko ešte nebolo vpredu. Zmeniť to môže kapitán Voráček.
00:46
Kapitán hostí Trivellato opätovne doviedol puk za modrú čiaru.
00:27
Traversa sa nedal odbiť od puku, hoci sa zdalo, že stratí stabilitu. Tú však ustál.
00:07
Taliansko sa ujalo puku a nakrátko sa objavilo v útočnom pásme.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam Vás pri sledovaní stretnutia z bratislavskej B-skupiny medzi reprezentáciou Česka a Talianska.

ČESKO

Českí hokejisti vo svojom poslednom zápase na MS nestačili na favorizované Rusko a podľahli mu hladko 3:0. Predtým si pripísali dve výhry, jednu z kategórie povinných. Česi absolvovali veľmi ťažký súboj s Lotyšskom, s ktorým prehrávali 0:2. Napokon zverenci Miloša Říhu zapli a súpera prestrieľali konečným výsledkom 6:3.

Brankári: Patrik Bartošák (HC Vítkovice Ridera), Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec), Pavel Francouz (Colorado Avalanche/NHL, Colorado Eagles, USA/AHL)

Obrancovia: Radko Gudas (Philadelphia Flyers/NHL), Jan Rutta (Tampa Bay Lightning/NHL), Filip Hronek (Detroit Red Wings/NHL), David Sklenička (Laval Rocket, USA/AHL), Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň), Jan Kolář (Amur Chabarovsk, Rus./KHL), Petr Zámorský (Mountfield Hradec Králové), David Musil (HC Oceláři Třinec)

Útočníci: Jakub Voráček (Philadelphia Flyers/NHL), Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning/NHL), Michael Frolík (Calgary Flames/NHL), Dominik Simon (Pittsburgh Penguins/NHL), Dmitrij Jaškin, Jakub Vrána (obaja Washington Capitals/NHL), Filip Chytil (New York Rangers/NHL), Michal Řepík (Slovan Bratislava, SR/KHL, Viťaz Podoľsk, Rus./KHL), Tomáš Zohorna (Amur Chabarovsk, Rus./KHL), Dominik Kubalík (HC Ambri-Piotta, Švaj.), Hynek Zohorna (Pelicans Lahti, Fín.), Jan Kovář (HC Škoda Plzeň), Radek Faksa (Dallas Stars/NHL)

TALIANSKO

Nešťastní sú reprezentanti Talianska. Tí počas štyroch meraní síl ani raz neprekonali brankára žiadneho súpera! V hokeji je to málo vídaný jav, aby sa mužstvo takto trápilo v koncovke. Súčasné skóre 0:30 je viac než hanebné. Aj preto tím vyslovil ambíciu aspoň raz streliť gól práve Česku.

Brankári: Gianluca Vallini (Wipptal Broncos/AlpsHL), Marco De Filippo Roia (SG Cortina/AlpsHL), Andreas Bernard (Ässät Pori, Fín., Adler Mannheim, Nem.)

Obrancovia: Armin Helfer, Armin Hofer (obaja HC Val Pusteria/AlpsHL), Roland Hofer (Wipptal Broncos/AlpsHL), Stefano Marchetti (HC Bolzano/EBEL), Ivan Tauferer (Rittner Buam/AlpsHL), Luca Zanatta (EHC Olten, Švaj.-II), Alex Trivellato (Krefeld Pinguine, Nem.), Jan Pavlu (Heilbronner Falken, Nem.-II), Sean McMonagle (Frisk Asker, Nór.)

Útočníci: Markus Gander, Raphael Andergassen (obaja HC Val Pusteria/AlpsHL), Ivan De Luca, Marco Insam, Angelo Miceli (všetci HC Bolzano/EBEL), Thomas Hochkofler (EC Salzburg/EBEL), Anthony Robert Bardaro, Marco Rosa Gonzales (obaja Asiago Hockey 1935/AlpsHL), Diego Kostner (HC Ambri Piotta, Švaj.), Simon Kostner (Rittner Buam/AlpsHL), Alex Lambacher (Heilbronner Falken, Nem.-II), Joachim Ramoser (ERC Ingolstadt, Nem.), Giovanni Morini (HC Lugano, Švaj.)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)
Nachádzate sa tu: