Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Ivona Fialková predbehla Wiererovú a získala pre Slovensko prvé body

Ivona Fialková. (Autor: slovenskybiatlon.sk)
Športové prenosy SME|Publikované 8. jan 2021 o 08:00

Paulíne Fialkovej opäť nevyšla streľba.

Svetový pohár v biatlone - Oberhof (Nemecko)

Ženy - šprint na 7,5 km:

1.Tiril EckhoffováNórsko23:54.0 (0)
2.Hana ÖbergováŠvédsko+ 29,6 s (0)
3.Lisa Theresa HauserováRakúsko+ 40,2 s (1)
4.Julia SimonováFrancúzsko+ 44,3 s (2)
5.Marte Olsbuová-RoiselandováNórsko+ 52,6 s (2)
6.Jevgenija PavlovováRusko+ 59,1 s (0)
28.Ivona FialkováSlovensko+ 1:44,4 min (1)
31.Dorothea WiererováTaliansko+ 1:52,3 min (2)
74.Paulína FialkováSlovensko+ 3:24,9 min (3)
104.Veronika MachyniakováSlovensko+ 8:49,4 min (6)

OBERHOF. Slovenská biatlonistka Ivona Fialková získala prvé body do Svetového pohára v tejto sezóne. V piatkovom šprinte 5. kola v nemeckom Oberhofe obsadila 28. priečku a predstaví sa aj v sobotňajších stíhacích pretekoch.

Triumfovala nórska biatlonistka Tiril Eckhoffová, druhá finišovala Švédka Hanna Öbergová (+ 29,6 s) a tretia skončila Rakúšanka Lisa Theresa Hauserová (+ 40,2 s).

P. Fialková: Bojovala som sama so sebou

V nemeckom stredisku sa v 104-člennom štartovom poli predstavili celkovo tri Slovenky. Paulína Fialková minula až tri terče a finišovala na 74. pozícii so stratou 3:24,0 min.

"Po ležke to bolo ešte dobré, ale potom sa mi zle bežalo a na stojke som to nedokázala prekonať. Bojovala som sama so sebou, ale budem sa snažiť aj naďalej," povedala Paulína Fialková pre RTVS.

Jej sestra Ivona minula iba raz v stoji a po solídnom bežeckom výkone sa po prvý raz v sezóne tešila z účasti v prvej tridsiatke.

"Bolo to konečne lepšie, som rada. S jednou chybou sa už dá pretekať, aj keď bežecky to ešte nie je top. Som rada, že to vyšlo na strelnici, každopádne to bola ťažká trať, veľa kopcov smerom nahor. Treba sa s tým popasovať," uviedla po pretekoch.

Machyniaková skončila posledná

Tretia Slovenka na štarte Veronika Machyniaková obsadila poslednú priečku, keď sa jej vôbec nedarilo v streľbe. Celkovo minula až šesťkrát a na víťazku nabrala stratu 8:49,4 min.

Eckhoffová zopakovala triumf v šprinte z polovice decembra z rakúskeho Hochfilzenu. V ideálnom počasí strieľala presne v stoji aj v ľahu a kvalitným behom si vybojovala už sedemnásty individuálny triumf vo Svetovom pohári.

Ani Öbergová na strelnici neurobila žiadnu chybu, no bežala o čosi pomalšie a na víťazku stratila tridsať sekúnd. Hauserová urobila jednu streleckú chybu.

Priebežné poradia

Celkové poradie (po 10 z 26 pretekov):

1.Marte Olsbuová-RoiselandováNórsko455 b
2.Hana ÖbergováŠvédsko432 b
3.Tiril EckhoffováNórsko406 b
4.Elvira ÖbergováŠvédsko351 b
5.Dzinara AlimbekavaováBieloruska330 b
6.Franziska PreussováNemecko324 b
68.Ivona FialkováSlovensko13 b

Poradie v šprinte (po 5 z 10 pretekov):

1.Marte Olsbuová-RoiselandováNórsko228 b
2.Hana ÖbergováŠvédsko224 b
3.Tiril EckhoffováNórsko208 b
4.Franziska PreussováNemecko161 b
5.Elvira ÖbergováŠvédsko152 b
6.Anais Chevalierová BouchetováFracúzsko150 b
62.Ivona FialkováSlovensko13 b

ONLINE PRENOS: Biatlon dnes - šprint ženy, Oberhof 2021 (Paulína Fialková, Ivona Fialková, LIVE, stream, NAŽIVO, Machyniaková, výsledky)

Biatlon
08.01.2021 o 11:30
SP - Šprint žien, 7,5 km, Oberhof
Prenos
Dnešný šprint žien v Oberhofe je už minusťou a jeho víťazkou sa stala nórska reprezentantka Tiril Eckhoffová, ktorá tak prelomila svoju veľkú smolu v tomto stredisku a končene sa jej v šprinte sem podarilo zvíťaziť. Druhé miesto si vybojovala Hanna Öbergová, ktorá rovnako ako Eckhoffová strieľala dnes čisto.

Tretie miesto je zrejme prekvapením. To patrí rakúskej reprezentantke Lise Therese Hauserovej, ktorá štartovala až zo 62. miesta, na strelnici spravila len jednu chybu a bežecky to zvládla výborne.

Môžme určite konštatovať, že konečne má dôvod na radosť aj Slovensko. Ivona Fialková spravila len jednu chybu a napokon si vybojovala konečné 28. miesto, ktoré jej prináša prvé body do hodnotenia a predstaví sa aj v zajtrajšej stíhačke. Jej sestra Paulína mala pretek rozbehnutý výborne, ale na druhej streleckej položke spravila až tri chyby a dnes končí na 74. mieste. Absolútne sa nedarilo Veronike Machyniakovej, ktorá spravila na strelnici až 6 chýb a dnes končí na poslednom 104. mieste.

Ženy teda zajtra pokračujú už spomínanom stíhačkou a Slovensko tam bude zastupovať Ivona Fialková. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa!
Cieľ
Šprint žien na 7,5 kilometra v nemeckom Oberhofe sa práve skončil!
Cieľ
Slovenská reprezentantka Veronika Machyniaková sa už dostala do cieľa. Žial, dnes je najhoršou pretekárkou a končí na poslednom mieste so 6 chybami.
Cieľ
Tereza Vinklárková je veľkou nádejou pre český biatlon. Zatiaľ zbiera len skúsenosti, predbežne je na 81. mieste, čo je pre ňu uričte pekný výsledok.
Str2
No a toto nie je dobrá správa. Veronika Machyniaková spravila až 4 chyby na druhej streleckej položke.
4,5km
Na tomto medzičase je Machynaiková až na 102. mieste, čaká ju ešte jedna strelecká položka.
Cieľ
Už viac ako 80 pretekárok máme v cieli, dnešný pretek sa pomaly blíži k svojmu záveru. O všetkom podstatnom je rozhodnuté, my si ešte počkáme na Veroniku Machyniakovú.
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skSpomínaná Veronika Machyniaková už má za sebou prvú streleckú položku. Svoju ideálnu formu však nepredviedla, spravila až dve chyby!
Cieľ
O pódium v tomto preteku je už teda rozhodnuté. V cieli máme aj sestry Fialkové a ešte teda uvidíme, ako sa bude dariť Veronike Machyniakovej. Isté je už, že Slovensko získane prvé body vďaka Ivone a predstaví sa aj v zajtrajšej stíhačke.
Str2
Dorothea Wiererová z Talianska sa dnes napokon na pódium nepostaví. Jedna chyba to je aj na druhej streleckej položke.
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skMáme tu prekvapenie dnešného preteku! Na tretie miesto sa dostáva Lisa Theresa Hauserová z Rakúska, ktorá záver preteku zvládla bežecky ideálne a dnes je na pódium! Zrejme ju už nemá kto ohroziť.
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skIvona Fialková dnes určite boduje a kvalifikovala sa aj do zajtrajšej stíhačky! Predbežne sa dostáva na 17. miesto a nebyť jednej chyby na druhej streleckej položke, mohlo to byť aj lepšie. Buďme však radi aj za tento výsledok.
Cieľ
Už takmer polovica dnešných pretekárok je v cieli. Už je jasné, že Tiril Eckhoffová z Nórska dnes vyhrá tento pretek.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skAle pozor! Lisa Theresa Hauserová z Rakúska po druhej streľbe s jednou chybou, ale bežecky je to výborné! Zrejme ešte zabojuje o pódiové umiestnenie.
Štart
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skNo a na trať sa dostáva aj naša posledná reprezentantka Veronika Machyniaková! Jej strelecká forma je výborná, ale bežecky to nie je tak ako by malo.
Cieľ
Jej sestra Paulína zatiaľ klesá na predbežné 40. miesto.
5,8 km
Ivona Fialková je predbežne na 20. mieste! Toto by dnes malo konečne stačiť na body a verme, že sa to bude postupne zlepšovať.
Str1
Ohroziť ju určite chcela Dorothea Wiererová z Talianska, ale spravila jednu chybu na prvej streleckej položke.
Cieľ
Postupne sa v cieli rozširuje zoznam pretekárok. Zatiaľ to vyzerá, že prvú trojicu nikto neohrozí, ale nechajme sa prekvapiť.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skIvona Fialková na druhej streleckej položke s jednou chybou! Počínala si strelecky lepšie ako Paulína, uvidíme, ako to bude bežecky.
Str1
Rakúska reprezentnatka Lisa Theresa Hauserová na prvej položke bez chyby a v porovnaní s Eckhoffovou zaostáva len o 1,5 sekundy!
Priebežné poradie (30/104):

1. Tiril Eckhoffová (NOR) 23:54,0 (0)
2. Hanna Öbergová (SWE) +29,6 (0)
3. Julia Simonová (FRA) +44,3 (2)
4. Markéta Davidová (CZE) +59,7 (4)
5. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA) +1:09,1 (1)
...
15. Eva Puskarčíková (CZE) +2:02,9 (1)
25. Jessica Jislová (CZE) +3:14,6 (2)
26. Paulina Fialková (SVK) +3:24,9 (3)
Štart
Až teraz sa dostáva na trať talianska reprezentantka Dorothea Wiererová! Aj ona dnes ešte môže zamiešať karty v boji o pódium.
Cieľ
Paulína Fialková je predbežne na 24. mieste. Určite však ešte bude klesať a zajtra ju v stíhačke neuvidíme.
Cieľ
Tak napokon Česko dnes na bedni nebude! Julia Simonová z Francúzska ide na predbežné tretie miesto, ale aj tak Davidová môže byť určite spokojná so svojím výkonom.
Cieľ
Markéta Davidová kresla predbežne na tretie miesto, keďže lepší čas mala v cieli švédska reprezentantka Hanna Öbergová.
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skÁno! Jej sestra Ivona nespravila na prvej streleckej položke žiadnu chybu a úvod svojej sestry tak napodobnila. Verme, že ďalej si už bude počínať oveľa lepšie.
7 km
Paulíne zatiaľ patrí predbežné 20. miesto. Do cieľa jej už chýba len 500 metrov.
Cieľ
Zatiaľ máme v cieli 16 pretekárok. Čoskoro by sa tam mala dostať aj slovenská reprezentantka Paulína Fialková.
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skMarkéta Davidová je predbežne na druhom mieste! Ozaj veľká škoda tej jednej chyby na druhej streleckej položke! V cieli je už aj jej reprezentačná kolegyňa Eva Puskarčiková, tá je predbežne šiesta.
Str2
Česká reprezentantka Jessica Jislová aj na druhej streleckej položke spravila jednu chybu.
Cieľ
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skA v cieli už máme Tiril Eckhoffovú! S veľkým prehľadom po výbornom výkone ide na predbežné prvé miesto, ale ešte si musí počkať, ako sa bude dariť jej konkurentkám!
5,8 km
Paulína Fialková predbežne figuruje na 18. mieste. Škoda tých troch chýb na druhej položke, dnes to mohol byť konečne veľmi dobrý výsledok.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skHanna Öbergová zo Švédska aj na druhej streleckej položke bez chyby! Bežecky sa jej však dnes nedarí, predbežne je na druhom mieste.
Cieľ
V cieli už máme prvé dve reprezentnatky. Sú to Kinga Zbylutová z Poľska a Anna Weidelová z Nemecka. Obestrielali dnes čisto a počkajú si, na aké konečné miesto to postačí.
Štart
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skNa trať sa dostáva jej sestra Ivona! Aj jej samozrejem držíme palce a veríme v čo najlepší výsledok.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skNo a slovenská reprezentantka už absolvovala aj druhú streleckú položku! Spravila až tri chyby a dnes sa tak vyradila z boja o TOP 10!
4,5 km
Paulína Fialková sa stále drží na predbežnom šiestom mieste. Musí zvládnuť druhú streľbu, ktorá ju čoskoro čaká.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skŠkoda! Marketa Davidová netrafila prvý terčík na druhej streleckej položke a musí do trestného okruhu. Na predbežné tretie miesto by to však mohlo stačiť.
Str2
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skNórska reprezentantka Tiril Eckhoffová sa nepomýlila ani na druhej streleckej položke! Má tak šancu na víťazstvo, musí to však zvládnuť bežecky.
Str1
Švédska reprezentantka Elvira Öbergová takisto na prvej streľbe bez chyby, ale na Markétu Dávidovú rovnako stráca pomerne dosť, ale ešte nič nie je stratené.
Str1
Ďalšie české želiezko v ohni je Jessica Jislová. Na prvej streleckej položke to je s jednou chybou.
Str1
Hanna Öbergová zo Švédska strieľala čisto. Bežecky to však nie je ideálne a na prvé miesto stráca niečo cez 6 sekúnd!
Str2
Larisa Kuklinová z Ruska dnes môže byť po streleckej položke veľmi spokojná. Dnes to bolo bez chyby a môže tak pomýšľať na celkom dobré umiestnenie.
Štart
No a na trati už máme aj vedúcu ženu predbežného poradia SP a tou je Marte Olsbuová Röiselandová z Nórska. Dnes je jednou z hlavných favoritiek.
Štart
Postupne sa na trať dostávajú aj ďalšie reprezentantky. Tou je aj Olena Pidhrušná z Ukrajiny, ktorá zajtra oslávi 34. narodeniny.
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skVýborne! Paulína Fialková takisto vybielila všetky terče a udržala sa na šiestom mieste!
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skMarkéta Davidová takisto bez chyby na prvej streleckej položke! Česku úvod preteku vychádza výborne.
Str1
Tiril Eckhoffová z Nórska je dnes určite favoritkou na pódium. Po prvej streleckej položke to stále platí, je bez chyby a mala byť novou predbežnou líderkou.
2 km
Paulína Fialková je po 2000 metroch na šiestom mieste! To je určite veľmi dobrý úvod, chce to však potom aj úspešnú streľbu.
Štart
A na trať sa dostáva veľká švédska nádej tohto preteku a to Hanna Öbergová.
Str1
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skČeská reprezentantka Eva Puskarčíková trafila všetky terče na prvej položke! Veľmi dobre to je aj bežecky, Česko má zatiaľ dôvod na úsmev.
Str1
Selina Gasparinová zo Švajčiarska už má svoju prvú streľbu za sebou. Skúsená reprezentantka netrafila posledný terč.
Str1
Bez chyby si na prvej položke počínala aj Anna Weidelová z Nemecka.
Str1
Susan Dunkleeová netrafila dva posledné terčne a musí do dvoch trestných okruhov. To je veľmi zlý štart pre americkú reprezentnatku.
Str1
Poľská reprezentantka Kinga Zbylutová na prvej streleckej položke bez chyby!
Štart
ONLINE: Biatlon dnes - šprint ženy v Oberhofe LIVE (Fialková) | Sportnet.skSlovensko už má svojho prvého zástupcu na trati! Ako prvá sa na štart postavila Paulína Fialková a verme, že sa jej končene v šprinte zadarí a dokáže bodovať.
Štart
Ďalšiu Českou na trati je Markéta Davidová! Naš susedia by dnes určite chceli zabojovať o pódiové umiestnenie.
Štart
Tiril Eckhoffová z Nórska takisto zažíva celkom vydarenú sezónu. Dnes bude chcieť prelomiť smolu v Oberhofe, v tejto disciplíne v tomto stredisku sa na stupne víťazov ešte nepostavila.
Štart
Ďalšie zaujímavé meno na trati je Johanna Skottheimová. Švédsku sa v tomto ročníku darí priam ideálne, Skottheimová dnes bude určite útočiť na TOP 10.
Štart
Prvou českou reprezentantkou na trati je Eva Puskarčíková! Od nej dnes zrejme jej fanúšikova čakajú čo najlepší výsledok.
Štart
Postupne nám pribúdajú na trati aj ďalšie reprezentantky. Svojich zástupcov má už na trati Kazachstan, Ukrajina aj Rusko.
Štart
Svojho prvého zástupcu poslala na trať domáca krajina a to konkrétne Annu Weidelovú.
Štart
Susan Dunkleeová z USA je už pomerne známejšie meno. Uvidíme, akým výsledkom dnes poteší svojich fanúšikov.
Štart
Druhou ženou na trati je rakúska reprezentantka Christina Riederová. Tieto prvé dve spomínané dnes nepatria medzi hlavné favoritky.
Štart
Ako prvá sa dnes na trať dostala poľská reprezentantka Kinga Zbylutová.
Štart
Šprint žien na 7,5 kilometra v nemeckom Oberhofe sa práve začal!
Ešte pripomeniem štartovné čísla našich reprezentantiek: Paulína Fialková má štartovné číslo 18, Ivone Fialkovej patrí 55 a Veronika Machyniková uzatvára prvú stovku pretekáriek. Celkovo sa ich dnes na štart postaví 104.
Prajem príjemné športové dopoludnie všetkým fanúšikom biatlonu. Po novom roku opäť pokračuje aj biatlonový kalendár podujatí a v nemeckom Oberhofe dnes ženy začínajú šprintom na 7,5 km.

Tri želiezka v ohni bude mať v tomto preteku aj Slovensko. Na štart sa postavia sestry Fialkové a Veronika Machyniaková. Verme, že sa im bude dariť a získanú konečne aj prvé body do celkového bodovania.
Štartovná listina:

1. Kinga Zbylutová (POL)
2. Christina Riederová (AUT)
3. Susan Dunkleeová (USA)
4. Anna Weidelová (GER)
5. Ljudmila Achatovová (KAZ)
6. Jekatěrina Bechová (UKR)
7. Larisa Kuklinová (RUS)
8. Eva Puskarčíková (CZE)
9. Selina Gasparinová (SUI)
10. Megan Bankesová (CAN)
11. Fujuko Tačizakiová (JPN)
12. Caroline Colombová (FRA)
13. Johanna Skottheimová (SWE)
14. Johanna Talihärmová (EST)
15. Karoline Erdalová (NOR)
16. Tiril Eckhoffová (NOR)
17. Markéta Davidová (CZE)
18. Paulina Fialková (SVK)
19. Lena Häckiová (SUI)
20. Irene Lardschneiderová (ITA)
21. Darja Blašková (BLR)
22. Linn Perssonová (SWE)
23. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
24. Jessica Jislová (CZE)
25. Milena Todorovová (BUL)
26. Hanna Öbergová (SWE)
27. Julia Simonová (FRA)
28. Clare Eganová (USA)
29. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
30. Elvira Öbergová (SWE)
31. Emma Lunderová (CAN)
32. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
33. Hanna Solaová (BLR)
34. Tuuli Tomingasová (EST)
35. Mari Ederová (FIN)
36. Janina Hettichová (GER)
37. Irina Kazakevičová (RUS)
38. Aita Gasparinová (SUI)
39. Olena Pidhrušná (UKR)
40. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
41. Julia Schwaigerová (AUT)
42. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
43. Jevgenija Pavlovová (RUS)
44. Irene Cadurischová (SUI)
45. Mona Brorssonová (SWE)
46. Lotte Lieová (BEL)
47. Suvi Minkkinenová (FIN)
48. Eniko Martonová (ROU)
49. Anna Frolinová (KOR)
50. Nika Vindišarová (SLO)
51. Lisa Vittozziová (ITA)
52. Kamila Żuková (POL)
53. Sari Maedaová (JPN)
54. Denise Herrmannová (GER)
55. Ivona Fialková (SVK)
56. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
57. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
58. Polona Klemenčičová (SLO)
59. Daniela Kadevová (BUL)
60. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
61. Venla Lehtonenová (FIN)
62. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
63. Regina Ojaová (EST)
64. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
65. Sarah Beaudryová (CAN)
66. Lucie Charvátová (CZE)
67. Maren Hammerschmidtová (GER)
68. Světlana Mironovová (RUS)
69. Dunja Zdoucová (AUT)
70. Julija Džimová (UKR)
71. Uljana Kajševová (RUS)
72. Franziska Preussová (GER)
73. Nika Blaženićová (CRO)
74. Jelena Kručinkinová (BLR)
75. Alla Gilenková (MDA)
76. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
77. Baiba Bendiková (LAT)
78. Ida Lienová (NOR)
79. Anais Bescondová (FRA)
80. Dorothea Wiererová (ITA)
81. Dzinara Alimbekavová (BLR)
82. Elisa Gasparinová (SUI)
83. Jurie Tanakaová (JPN)
84. Irina Kručinkinová (BLR)
85. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
86. Marija Zdravkovová (BLR)
87. Erika Jänkäová (FIN)
88. Natalja Kočerginová (LTU)
89. Chloé Chevalierová (FRA)
90. Anastasija Merkušinová (UKR)
91. Katharina Innerhoferová (AUT)
92. Joanna Jakielová (POL)
93. Deedra Irwinová (USA)
94. Ana Larisa Cotrușová (ROU)
95. Kadri Lehtlaová (EST)
96. Nadia Moserová (CAN)
97. Nina Zadravecová (SLO)
98. Tereza Vinklárková (CZE)
99. Un-čung Ko (KOR)
100. Veronika Machyniaková (SVK)
101. Sanita Bulinaová (LAT)
102. Vanessa Hinzová (GER)
103. Natalja Gerbulovová (RUS)
104. Anna Magnussonová (SWE)
Vítam všetkých priaznivcov biatlonu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na šprint žien v nemeckom Oberhofe. Pretek a tak aj tento prenos sa začína o 11:30.

Po novom roku pokračuje SP v biatlone ďalšími pretekmi a tie bude hostiť nemecký Oberhof. Ženy začínajú šprintom na 7,5 km a v tomto stredisku budú preteky prebiehať až do konca budúceho víkendu. U žien to bude celkovo šiesty šprint a Slovensko bude mať v ňom trojnásobné zastúpenie. Do tohto preteku zasiahnu sestry Fialkové a aj Veronika Machyniaková.

Priebežné celkové hodnotenie SP:
1. Marte Olsbuová Roeiselandová NOR 415 bodov
2. Hana Oebergová SWE 378 bodov
3. Tiril Eckhoffová NOR 346 bodov
4. Elvíra Oebergová SWE 334 vodov
5. Dzinara Alimbekavová BLR 326 bodov
...
11. Markéta Davidová CZE 237 bodov
48. Eva Puskarčíková CZE 38 bodov
56. Lucie Charvátová CZE 25 bodov
61. Jessica Jislová CZE 20 bodov

Slovenky v prebiehajúcom ročníku SP ešte nebodovali.

Kto sa stane víťazom tohto preteku a podarí sa už konečne bodovať aj našim reprezentantkám? Sledutje náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 11:30.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články