Chelsea v šlágri prehrala, Barcelona stratila body v Grécku

Futbalisti AS Rím sa radujú po jednom z gólov, v popredí sklamaný tréner Chelsea Antonio Conte. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. okt 2017 o 00:00

Istý postup do vyraďovacej fázy majú dva kluby.

BRATISLAVA. Futbalisti Paríža Saint-Germain a Bayernu Mníchov si vo štvrtom kole skupinovej fázy Ligy majstrov zabezpečili miestenky do vyraďovacej fázy súťaže.

Francúzsky vicemajster ide ďalej po hladkom triumfe 5:0 nad Anderlechtom Brusel. Hetrikom sa prezentoval Layvin Kurzawa. Zverenci Unaia Emeryho zatiaľ prechádzajú súťažou vo veľkom štýle, po štyroch stretnutiach majú na konte sedemnásť gólov, pričom ani raz neinkasovali.

V B-skupine je rozhodnuté aj o mene druhého postupujúceho tímu, druhý Bayern Mníchov zvíťazil nad tretím Celticom Glasgow 2:1 a škótsky tím ho už nemôže dobehnúť.

Manchester United má postup na dosah

V A-skupine sa k postupu do vyraďovacej fázy výrazne priblížil Manchester United, doma zvíťazil nad Benficou Lisabon 2:0.

12 bodov

má na konte Manchester United, tímy na druhom a treťom mieste ich majú šesť.

Domáci Anthony Martial síce v pätnástej minúte nepremenil pokutový kop, ale ešte do prestávky si strelil vlastný gól Mile Svilar. Druhý pokutový kop v zápase už bol úspešný, exekútorom bol Daley Blind.

Bitka o druhé miesto zostáva po štvrtom kole otvorená, CSKA Moskva totiž získalo dôležité tri body zo súboja s Bazilejom, na jeho trávniku zvíťazilo 2:1 a oba tímy majú na konte po šesť bodov.

Prekvapujúce remízy favoritov

AS Rím zamotal boj o postupové pozície v C-skupine, keď doma zdolal Chelsea Londýn 3:0. O dva góly talianskeho klubu sa v prvom polčase postaral Stephan El Shaarawy.

Najskôr sa uviedol už v prvej minúte strelou po prihrávke Edina Džeka, v 36. minúte vyťažil z prihrávky Radju Nainggolana. Poistku zabezpečil v 63. minúte Diego Perroti.

Pozrite si momentky zo zápasu AS Rím - Chelsea: fotogaléria

1.11.2017

V druhom stretnutí skupiny remizovalo Atlético Madrid s Karabachom 1:1.

D-skupina priniesla dva remízové duely, Sporting Lisabon si zachoval nádej na postup po výsledku 1:1 s Juventusom Turín.

Prekvapenie sa zrodilo v súboji Olympiakosu Pireus s FC Barcelonou, ktorý sa skončil bez gólov. Španielsky tím tak nevyužil šancu predčasne postúpiť do osemfinále.

Messiho pobozkal fanúšik. Momentky zo zápasu Olympiakos - FC Barcelona: fotogaléria

31.10.2017

Liga majstrov 2017/2018 - 4. kolo (súhrn výsledkov, utorok):

A-skupina:

FC Bazilej - CSKA Moskva 1:2 (1:0)
Gól:
32. Zuffi - 65. Dzagojev, 79. Wernbloom

Manchester United - Benfica Lisabon 2:0 (1:0)
Gól:
45. Svilar (vlastný), 78. Blind (z 11 m)

Priebežná tabuľka A-skupiny
1.Manchester United440010:112 b
2.FC Bazilej42028:56 b
3.CSKA Moskva42025:86 b
4.Benfica Lisabon40041:100 b

B-skupina:

Celtic Glasgow - Bayern Mníchov 1:2 (0:1)
Gól:
74. McGregor - 22. Coman, 77. Martinez

Paríž Saint-Germain - Anderlecht Brusel 5:0 (2:0)

C-skupina:

Atletico Madrid - Karabach Agdam 1:1 (0:1)

D-skupina:

Sporting Lisabon - Juventus Turín 1:1 (1:0)

4.Olympiakos Pireus40133:81 b

Online prenos: AS Rím - Chelsea Londýn (Liga majstrov 2017/2018)

Liga majstrov Skupina C 2017/2018
31.10.2017 o 20:45
AS Rím
3:0
(2:0, 1:0)
90+2 minúta
Ukončený
Chelsea
Prehľad
Góly: 1. El Shaarawy, 37. El Shaarawy, 63. Perotti.

Zápas medzi AS Rím a hosťujúcou Chelsea tak končí praznivejšie pre domáci tím. Tí boli počas celého stretnutia lepším celkom a tri body sú určite v správnych rukách. Vedenia sa ujali už v prvej minúte, keď sa presadil strelou spoza šestnástky El Shaarawy. Rovnaký hráč pridal po chybe Rudigera aj druhý gól. Na konečných 3:0 dával výborne hrajúci Perotti.
90+2
Koniec zápasu.
90
Rozhodca nadstavuje k tomuto zápasu ešte posledné dve minúty.
89
Hazardova strieľaná prihrávka na Batshuayiho, ale opäť defenzíva AS na správnom mieste.
88
Blues usadení na súperovej polovici, ale dnes je to naozaj od zverencov Conteho hrozivý výkon.
87
changeStriedanie v tíme AS Rím: z ihriska odchádza Diego Perotti, prichádza Lorenzo Pellegrini.
85
Pedro si opäť prehodil na silnejšiu ľavačku. Následne vystrelil, ale jeho pokus zrazila fantasticky hrajúca defenzíva talianskeho tímu, ktorá je dnes naozaj takmer dokonalá.
84
Napokon sa dostal k lopte Drinkwater, ktorý vystrelil, ale aj jeho pokus ohrozil Alissona len minimálne.
83
Pedro z pravej strany vystrelil, ale jeho technický pokus bol zrazený defenzívou súpera na ďalší roh.
82
Druhá strela Chelsea v priebehu druhého polčasu. Strieľal Hazard, ale jeho pokus bol veľmi nepresný.
81
Ďalšia nepresnosť z kopačky Bakayoka, ktorý dnes nehrá príliš podarený zápas. Vhadzovať bude domáce AS.
80
importantĎalšia možnosť na štvrtý gól domácich. Center Nainggolana našiel Manolasa, ktorý vyskočil najvyššie, ale jeho hlavičku excelentným reflexom vyrazil Courtois.
79
importantNaingollan a jeho delovka spoza šestnástky nechala vyniknúť Courtoisa, ktorý strelu belgického záložníka vyrazil na rohový kop.
78
Hazard prenechal na Pedra, ten centroval ale jeho pas opäť mieril len do rúk Alissona.
77
Rozhodca najprv ukázal na rohový kop, následne však prišla oprava od čiarového. Nasleduje odkop od bránky Alissona.
76
changeStriedanie v tíme AS Rím: z ihriska odchádza Alessandro Florenzi, prichádza Konstantinos Manolas.
75
changeStriedajú aj hostia. Odchádza zle hrajúci Morata, ktorého nahradí podľa očakávaní Batshuayi.
74
changeStriedanie v tíme AS Rím: z ihriska odchádza Stephan El Shaarawy, prichádza Gerson.
73
Na opačnej strane pálil Džeko, lenže jeho prízemný pokus mieril vedľa bránu Courtoisa.
72
Ďalší center Pedra, ale opäť pozorná defenzíva súpera. Naskytuje sa nám teda zaujímavá otázka. Mieril už dnes center španielskeho útočníka do miest, kde bol nabiehajúci Morata, či Hazard?
71
changeStriedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Cesc Fàbregas, prichádza Danny Drinkwater.
70
Dvadsať minút dokonca strentutia a hráči z anglického celku už len ťažko môžu pomýšlať na bodový zisk. AS vedie úplne zaslúžene.
69
Z pravej strany centroval Fabregas, ale jeho center už klasicky nenašiel žiadneho z hráčov hostí.
68
68
importantDžeko na seba naviazal troch hráčov súpera. Nasledovala teda prihrávka na úplne osamoteného Perottiho, ktorý zblízka trestuhodne prestrelil. Toto mal byť jednoznačne štvrtý gól talianskeho tímu.
67
Hazard si chcel naraziť s Willianom, lenže prihrávka belgičana bola úplne nepresná.
66
Domáci usadení na súperovej polovici čakajú na vhodný moment pre ďalšie ohrozenie bránky Blues.
65
Azpilicueta fauloval útočníka Džeka, nasleduje teda štandartka domácich.
63
63
goalAS Rím dal gól!
Po veľmi tragickom výkone hosťujúcej Chelsea prichádza aj tretí gól v sieti Courtoisa. DIEGO PEROTTI ukázal skvelú rýchlosť, perfektný driblink a jeho následná tvrdá strela k tyči znamená trojgólové vedenie AS!
61
Veľmi dobré prenesenie hry na Pedra, ten unikol po pravej strane, ale jeho pas do pokutového územia pokryl výborne hrajúci Jesus.
60
Pre Chelsea tak ostáva na zdramatizovanie už len posledná pol hodinka plus nejaké to nastavenie. Dokážu zverenci Conteho ešte pohroziť?
58
Nainggolan sa šikovne obtočil okolo Rudigera a následne hľadal dvojicu Perotti – Džeko. Ani jeden sa však k lopte nedostal.
57
Po sérií prihrávok sa odhodlal k strele Alvaro Morata. Jeho technický pokus však opäť mieri tesne vedľa bránky Alissona.
56
changeStriedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Gary Cahill, prichádza Willian.
55
Po desiatich odohraných minútach v druhom polčase sa dá povedať, že AS hru kontroluje. Zmení sa to v záverečnej pol hodine?
54
Džeko napriahol k strele z hranice šestnástky, lenže jeho tvrdý pokus mieri nad bránku Courtoisa.
53
Azpilicueta si narazil s Pedrom, ten aj odcentroval, ale do obrany sa skvele vrátil Perotti.
52
Morata si prišiel po loptu až do stredu ihriska, tam však nepredviedol nič pozitívne a tak sa lopta vracia na kopačky hráčov AS.
51
De Rossiho center mieril na Džeka, ale ešte pred ním zasahoval v šestnástke Alonso.
50
Na opačnej strane bol pristihnutý v ofsajde Perotti.
49
Ďalší nákop mieril na Moratu, ale ani tento center presný nebol. Alisson totiž skvele čítal hru a nedovolil španielovi vystreliť.
48
Útočný faul Hazarda, v útoku tak môže pokračovať domáci tím.
47
Kolarov centroval z ľavej strany, ale jeho pas bol zrazený na rohový kop.
46
Zaujímavosťou je hlavne, že v zápase pokračuje Azpilicueta, ktorý pred koncom prvého polčasu mal značné problémy.
46
Začal sa druhý polčas.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Rozhodca nadstavuje k prvému polčasu už len poslednú minútku.
45
importantPo jeho zahratí najvyššie vyskočil Bakayoko, ale jeho hlavičkové zakončenie mieri tesne vedľa súperovej bránky.
44
importantAlonso si na ľavej strane prehodil loptu na slabšiu pravačku, následne vystrelil, ale jeho technické zakončenie perfektným zákrokom vyrazil na rohový kop Alisson.
43
Azpilicueta skúšal hľadať centrom do šestnástky Moratu, ale toho bez väčších problémov odstavila obranná dvojica AS.
42
Azpilicueta z prvej dával na Moratu, ale ten bol v momente prihrávky v ofsajdovom postavení.
41
Prihrávka smerovala na Kolarova, ale napokon je ztoho len odkop od bránky Courtoisa.
40
Za postrannou čiarou je ošetrovaný Cesar Azpilicueta, ktorý pravdepodobne nebude môcť pokračovať.
39
Blues teda prehrávajú už o dva góly, dokážu sa zverenci Conteho vrátiť do zápasu?
37
37
Tak predsa len je to už o dva góly. Center Nainggolana púšťal Rudiger na Courtoisa, čo sa ukázalo ako obrovská hrubka, pretože následne miernym ťuknutím dáva STEPHAN EL SHAARAWY svoj druhý gól v zápase!
37
importantVeľká príležitosť AS na dvojgólové vedenie. Po chybe Luiza mierili domáci do brejku, ale následná strela El Shaarawyho mierila len doprostred na pripraveného Courtoisa.
36
Pedro skúsil pohotovo hľadať Hazarda, lenže belgičan nemohol hrať, keďže vedel, že bol v ofsajdovom postavení.
35
Desať minút dokonca prvého dejstva, dočkáme sa teda ešte nejakého gólu v prvej polovici?
33
Strootman dával z prvej na Perottiho, lenže ten bol v momente prihrávky v ofsajde.
32
Dá sa však povedať, že vstrelený gól na začiatku stretnutia skôr uškodil. Oba tímy sú totiž po strate lopty usadení na vlastnej polovici v hlbokom bloku, čo pre divákov nieje príliš atraktívne.
31
El Shaarawy sa chcel presadiť samostatne, lenže Rudiger odviedol v defenzíve dobrú robotu.
29
V šestnástke padol prenikajúci Hazard, ale po faule Florenziho sa nepíska pokutový kop.
28
Napokon sa dostal k strele Fabregas, ale jeho pokus bol opäť zblokovaný.
27
Pedro hľadal prihrávkou Azpilicuetu, ale opäť si španielsky hráč s presnosťou nepotykal.
26
Po viac ako polovici odohranom čase prvého polčasu tak vedie domáci tím. Vedenie sa ujali hneď v úvodnej minúte, keď sa strelou z hranice šestnástky presadil El Shaarawy.
24
importantPo chybnej rozohrávke Kolarova sa ocitol sám pred Alissonom Morata, ale ten zblízka trestuhodne prestrelil.
23
Prihrávka Fabregasa mierila na Azpilicuetu, ale tomu vôbec nevyšlo spracovanie. Nasleduje tak autové vhadzovanie AS.
22
Center Kolarova prešiel až na El Shaarawyho, ale tentokrát neprišlo žiadne nebezpečenstvo pre bránku belgičana.
21
Strootman centroval z ľavej strany, lenže jeho pas zblokoval na rohový kop vracajúci sa Luiz.
20
Hazard sa individuálne presadil na ľavej strane a následne vystrelil. Jeho pokus však mieril doprostred brány, čo nebol pre Alissona problém.
19
Kolarov centroval z prvej, ale jeho pas mieri do miest, kde nebol nikto z domácich.
18
Chybu v rozohrávke AS mal možnosť potrestať Fabregas, ale ešte pred jeho prihrávkou sa previnil španielsky záložník nedovoleným zákrokom.
16
Domáci kontrolujú hru krátkymi prihrávkami a čakajú na vhodný moment pre ďalšie ohrozenie bránky Courtoisa.
15
Bakayoko sa snažil zrýchliť hru prihrávkou na Moratu, ale jeho úmysel dopadol katastrofálne.
14
Bakayoko strieľal z veľkej diaľky, ale jeho technický pokus trafil len dobre postaveného Jesusa.
13
Fazio fauloval na vlastnej polovicu Moratu, nasleduje teda štandartka Chelsea.
12
Po centrovanej lopte Azpilicuetu bol v ofsajde pristuhnutý Eden Hazard.
11
Strootman sa nedostal cez Fabregasa, ale napriek tomu ostávajú pri lopte domáci futbalisti.
10
Nainggolan pálil z veľkej diaľky, ale jeho pokus končí vysoko nad bránkou Courtoisa.
9
Fabregas hľadal lobom Moratu, ale center španielskeho záložníka za obranu vystihol dobre postavený Jesus.
8
Cez Fazia sa predieral Morata, ale obranca domácich ho dokázal vytlačiť až za postrannú čiaru.
7
Z ľavej strany nebezpečne centroval Alonso, lenže jeho center nenašiel v šestnástke ani jedného z hráčov Blues.
6
Azpilicueta hľadal Pedra, ale jeho prihrávku dokázala prečítať defenzíva AS.
5
El Shaarawy sa chcel pretlačiť cez Alonsa, ale ten ho dokázal odstaviť čistým spôsobom.
3
importantObrovská šanca v ktorej sa ocitol Eden Hazard! Ten si nabehol za obranu súpera a z mierneho uhla nechal vyniknúť Alisson, ktorý predviedol skvelý zákrok.
2
Na opačnej strane skúšal akciu Bakayoko, lenže jeho prihrávka presná nebola.
1
1
Domáci sa hneď v úvode stretnutia ujímajú vedenia. Center Kolarova síce nenašiel Džeka, ale následne sa do lopty oprel nabiehajúci STEPHAN EL SHAARAWY a ten svojou delovkou z prvej z hranice šestnástky otvára skóre!
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

AS Rím: Alisson – Florenzi, Fazio, Juan Jesus, Kolarov – Nainggolan, De Rossi (C), Strootman – El Shaarawy, Džeko, Perotti.
Náhradníci: Skorupski – Pellegrini, H. Moreno, Ünder, Gonalons, Gerson, Manolas.

Chelsea FC: Courtois – Rüdiger, David Luiz, Cahill (C) – Azpilicueta, Fàbregas, Bakayoko, Alonso – Pedro, Morata, E. Hazard.
Náhradníci: Caballero – Drinkwater, Kenedy, Zappacosta, Willian, Batshuayi, Christensen..
AS Rím – Chelsea FC

Chelsea smeruje do večného mesta, kde ich čaká silný AS Rím. Blues budú chcieť jednoznačne bodovať a upevniť si tak prvé miesto v skupinovej tabuľke. Druhý je práve talianský tím, ktorý sa bude doma opierať o svoju skvelú defenzívu, ktorá nedostala v posledných troch stretnutiach ani jeden gól.

Naposledy sa oba celky stretli len nedávno, keď skončil zápas divokou prestrelou v pomere 3:3. Zverenci Conteho viedli dokonca dvojgólovým rozdielom o ktorý prišli po skvelom výkone Džeka. V posledných minútach teda len zachraňoval remízu Londýnčanom Eden Hazard presnou hlavičkou.

Čo sa formy týka. Chelsea odohrala cez víkend stretnutie na pôde Bournemouthu, kde dokázali naplno bodovať po najtesnejšom výsledku 0:1. O jediný gól sa nepostaral nikto iný ako navrátilec Eden Hazard, ktorý sa dostáva do slušnej formy. Taliansky tím taktiež zvíťazil o jeden gól, keď zabespečil Rímu tri body s Bolognou Stephan El Shaarawy.

Ak ide o zranenia. Domáci stále bez Manolasa a Schicka. Pravdepodobne mimo je aj dvojica Emerson a Defrel. Blues zrejme naposledy bez Mosesa a Kantého.

Pravdepdobné zostavy:
Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Nainggolan, Gonalons (De Rossi), Strootman – El Shaarawy, Džeko, Perotti.

Courtois – Azpilicueta, David Luiz, Cahill – Zappacosta, Fabregas, Bakayoko, Alonso – Willian, Morata, Hazard.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.
Domov»Futbal»Liga majstrov»Chelsea v šlágri prehrala, Barcelona stratila body v Grécku