Martin nepremenil mečbal a prehral, na finálový turnaj postúpili Česi

Jiří Veselý sa teší z víťazstva. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|7. mar 2020 o 19:30

Slovák mal víťazstvo na dosah.

Davisov pohár - o postup na finálový turnaj

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V kvalifikačnom dueli totiž prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Českom 1:3.

O rozhodujúci tretí bod pre české farby sa zaslúžil Jiří Veselý, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Andreja Martina po vyše 2,5-hodinovom trojsetovom boji 4:6, 7:5, 7:5.

V druhom dejstve otočil z 2:5, v treťom odvrátil za stavu 4:5 mečbal.

Slovákov čaká v septembri zápas o to, aby v roku 2021 opäť mohli hrať kvalifikáciu o postup na finálový turnaj.

Pokazený úvod Slováka naštartoval

Martinovi nevyšiel začiatok zápasu s Veselým, keď hneď v úvodnom geme stratil podanie a za stavu 0:2 čelil ďalším dvom brejkbalom.

Podržal si však servis, čo ho nakoplo. V šiestej hre využil, že Veselému odišlo prvé podanie a vyrovnal na 3:3.

Martin postupne začal dominovať vo výmenách, z forhendu dokázal zatlačiť súpera do defenzívy.

V desiatom geme opäť zobral Veselému podanie a prvý set získal vo svoj prospech.

Andrej Martin - Jiří Veselý: TOP momentky: fotogaléria

8.3.2020

Martin mal víťazstvo na dosah

Líder českého tímu stratil úderovú istotu v ďalšom priebehu zápasu už nedokázal zastaviť rozbehnutého Martina, ktorý sa rozohral k výbornému výkonu.

V druhom dejstve aj vďaka sérii forhendových i bekhendových winnerov rýchlo odskočil Veselému na 3:0 a za stavu 5:3 bol dve loptičky od víťazstva.

Veselý však nezložil zbrane, vďaka agresívnej hre získal päť gemov a vynútil si tretí set.

V rozhodujúcom dejstve mal Martin za stavu 5:4 k dispozícii mečbal.

Veselý ho však odvrátil kvalitným podaním, vyrovnal na 5:5 a v koncovke slávil úspech. V jedenástom geme zobral Martinovi servis a v ďalšej hre premenil druhý mečbal.

Hrbatý: Dal som si cieľ a ten som nesplnil

Martin po prehre neskrýval sklamanie: "Mal som to celé vo vlastných rukách. V druhom sete som viedol 5:2, za stavu 5:4 v treťom sete som mal mečbal, no zápas som nedotiahol do úspešného konca, čo ma veľmi mrzí."

Podľa slovenského kapitána Dominika Hrbatého boli všetky tri dvojhry ako cez kopírak.

"Koncovky setov zvládli lepšie českí tenisti. Neviem, čím to bolo. Možno tým, že boli v minulosti v elitnej svetovej štyridsiatke a majú viac skúsenosti z náročných zápasoch. Našim chalanom chýbalo viac odvahy," vravel Hrbatý.

"Andrej Martin hral od stavu 1:3 v prvom sete veľmi dobre, no nedotiahol to. Chýbala jediná loptička. V septembri urobíme všetko pre to, aby sme sa zachránili vo svetovej skupine. Možno to bude môj posledný zápas na kapitánskej lavičke. Dal som si za cieľ v priebehu troch rokoch postúpiť na finálový turnaj a ten sa nám splniť nepodarilo," dodal.

Online prenos: Andrej Martin - Jiří Veselý (tenis, Slovensko - Česko, Davis Cup, 4. zápas, dvojhra, LIVE, NAŽIVO, dnes, sobota)

Prenos
Ja vám už teda ďakujem za vašu pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého sobotného večera. Daviscupovým stretnutím medzi Slovenskom a Českom vás sprevádzali Filip Kosnáč a Miroslav Revaj, tešíme sa na vás pri ďalší športových prenosoch.
Posledná naplánovaná dvojhra by sa už zrejme hrať nemala, keďže je už rozhodnuté a navyše je už aj pokročilejšia večerná hodina.
importantJe rozhodnuté! Česká republika zdoláva našu reprezentáciu 3:1 a postupuje tak na záverečný turnaj do Madridu! Klobúk dole však pred Andrejom Martinom za jeho výkon, ktorý predviedol v tomto zápase a držal náš tím nad vodou, žiaľ nevyšlo to, ale aj tak treba poďakovať celému tímu a súperovi pogratulovať k postupu.
Koniec zápasu
5:7
5:7
importantGEM, SET, ZÁPAS Jiří Veselý, postup ČESKO! Jednotka nášho súpera bola už na druhý pokus úspešná, keď priamym bodom ukončila toto stretnutie, ktoré trvalo skoro tri hodiny a bola to dráma až do samého záveru. Jiří Veselý tak zvíťazil v tejto dvojhre 2:1 na sety po hrách 4:6, 7:5 a 7:5 z jeho pohľadu.
30-40
Andrej Martin prvú hrozbu odvrátil.
15-40
15-40
importantJiří Veselý získava dva mečbaly! Česko delí jedna loptička od postupu do Madridu!
15-30
Andrejov úder ide von z dvorca. Toto už je náročné pre našu tímovú jednotku.
15-15
Teraz sa to vymenilo, po 15 na oboch stranách.
15-0
Veselý musel cez druhý servis, po ktorom zahral winner náš tenista.
5:6
Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
5:6
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:6
5:6
importantNa druhý pokus od siete je Jiří Veselý úspešný a tak berie toto veľmi dôležité podanie nášho tenistu! Český reprezentant vyhráva v treťom sete 6:5 a bude podávať na víťazstvo v tomto zápase, ale aj celkové víťazstvo Česka v celkom zápolení v boji o postup do Madridu!
15-40
Veselý zahral úder len do pásky, prvý brejkbal je minulosťou.
0-40
importantTak toto je veľmi zlé pre Andreja! Jiří Veselý získava tri brejkbaly!
0-30
0-30
Český tenista umiestnil loptičku presne na čiaru a pri podaní nášho tenistu tak vedie o dva fiftíny.
0-15
Dokonalý kraťas od Veselého.
5:5
importantJiří Veselý ukončil tento gem priamym bodom z podania a tak ešte v dramatickom a dlhom zápase pokračujeme! Andrej Martin mal k dispozícii aj mečbal, ale bolo to práve pri servise súpera.
40-A
Trochu zbytočná chyba nášho tenistu, Veselý získava ďalší gembal.
40-40
Veselého úder po ťažkej výmene končí v aute.
40-A
Ďalší priamy bod pre českého tenistu, ktorý teda získava gembal na udržanie sa v zápase.
40-40
Jiří Veselý si pomáha servisom a mečbal tak odvrátil.
40-30
40-30
importantJe tu mečbal! Presný forhend od Andreja Martina, NTC je na nohách!
30-30
Priamy bod z podania, po 30 na oboch stranách. Tak, príde mečbal či gembal?
30-15
Loptu získava Veselý.
30-0
Skvelý ritern od Andreja Martina, ktorý vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.
15-0
Ľahká a zbytočná chyba od Veselého na úvod veľmi dôležitého podania.
5:4
5:4
5:4
importantKrásna výmena z oboch strán, napokon ju Andrej Martin zakončl krásnym krížnym volejom a čistou hrou sa ujíma vedenia 5:4 v treťom sete! Jiří Veselý tak bude musieť opäť podávať na udržanie sa v tomto zápase.
40-0
Andrej Martin získava šancu na čistú hru.
30-0
Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu.
15-0
Loptu získava Martin.
4:4
importantNa tretí pokus je už Jiří Veselý úspešný a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 4:4!
30-40
30-40
Dlhšiu výmenu zakončil Veselý len nepresným úderom, čím stratil aj druhý gembal.
15-40
Čistá hra to nebude, úder von z dvorca teraz zahral aj Veselý.
0-40
Aut z rakety slovenského tenistu, ten český tak získava tri gembaly.
0-30
Presne na čiaru to teraz zahral český tenista.
0-15
4:3
4:3
4:3
importantPrakticky tá istá situácia, Andrej Martin si tak tento svoj servis udržal a ide v treťom sete do vedenia 4:3!
A-40
importantČeský tenista chcel zahrať úder presne k čiare, ale loptička končí v aute.
40-40
Veselý zahnal Andreja do ťažkej situácie a tak je tu ďalšia zhoda.
A-40
Ďalší gembal pre slovenského tenistu.
40-40
Andrejov úder končí v aute, ide sa teda späť na zhodu.
A-40
40-40
40-40
Ostáva však nevyužitý, Andrejov úder zastavuje páska a tak sa pôjde cez zhodu.
40-30
Presný volej našej tímovej jednotky, ktorá tak získava gembal.
30-30
Andrej Martin zahral presný slajsovaný forhend, po 30 na oboch stranách.
15-30
15-30
Veselý zahral vynikajúci úder, ale mal aj kus šťastia, keď mu pomohlo prasiatko.
15-15
Tento úder slovenský tenista prepálil, po 15 na oboch stranách.
15-0
15-0
Andrej Martin zahral presný lob, súper ešte reagoval, ale len úderom do autu.
3:3
importantČeský tenista ho bez problémov využíva a vyrovnáva tak stav tretieho setu na 3:3!
30-40
Veselý si pomáha priamy bodom a tak získava gembal.
30-30
Aut z rakety českého tenistu, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Jiří Veselý si pomáha esom.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
15-0
Rozhodca potvrdil správnosť loptičky, Andrej tak získva fiftín na úvod podania súpera.
3:2
3:2
3:2
importantAndrej Martin si pomohol servisom a tak ide v treťom sete do vedenia 3:2!
40-30
Ten prvý sa mu využiť nepodarilo.
40-15
Priamy bod a tak slovenský tenista získava dva gembaly.
30-15
Andrej zahral presný slajs a získava tak druhý fiftín v rade.
15-15
Tento úder Veselý prepálil, po 15 na oboch stranách.
0-15
Jiří Veselý zahral presný skrátený úder.
2:2
importantAj sa tak stáva, Jiří Veselý vyrovnáva v treťom sete na 2:2!
0-40
Český tenista získava šancu na čistú hru.
0-30
0-30
Jiří Veselý získava aj druhý fiftín v rade, ale až po druhom servise, ktorý bol veľmi tesný.
0-15
Dlhšiu výmenu chcel Andrej ukončiť dropšotom, ale loptička končí len na páske.
2:1
2:1
2:1
importantTento gem napokon slovenský tenista vyhral, ale mal čo robiť, aby si servis udržal!
A-40
40-40
Veselý to z nádejnej pozície pokazil a tak sme späť na zhode! Dráma pokračuje ďalej, dnes sa tak skoro asi spať nepôjde.
40-A
importantČeský tenista má ďalšiu šancu vziať nášmu tenistovi podanie!
40-40
Ten je odvrátený.
40-A
importantVeselý sa presunul na sieť a tak získava ďalší brejkbal!
40-40
Opäť je tu však zhoda.
A-40
Andrej Martin od siete presne skrátil hru a získava tak druhý gembal.
40-40
Jiří Veselý zahral úspešný winner z bekhendu, pokračujeme teda v tomto geme ďalej.
A-40
40-40
40-40
40-40
Veselého bekhend bol prepálený, pôjde sa cez zhodu a druhý brejkbal je odvrátený!
30-40
Prvú hrozbu slovenský tenista odvracia za pomoci svojho servisu.
15-40
importantČeský tenista zahral presný ritern a získava tak dva brejkbaly!
15-30
Veselý posiela loptičku zo svojej rakety len do autu.
0-30
Skvelý kraťas od Veselého, ktorý teda vedie o dva fiftíny pri servise Andreja Martina.
0-15
Zahlásený aut z rakety Slováka, dlhšie sa však riešila, či sa bude výmena opakovať, alebo nie. Napokon je to fiftín pre Veselého.
1:1
importantČech uspel aj cez druhé podanie a tak vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.
30-40
Jiří Veselý získava gembal.
30-30
Eso českého tenistu, po 30 na oboch stranách.
30-15
Aut z rakety podávajúceho hráča, Andrej teda znova vedie o jeden fiftín pri servise súpera.
15-15
15-0
15-0
Slovenský tenista sa teraz prezentoval presným obhodením súpera.
1:0
importantAndrej Martin pridáva na svoje konto štvrté eso a ujíma sa v treťom sete vedenia 1:0!
40-15
Slovenská tímová jednotka bola úspešná cez druhé podanie a získava tak dva gembaly.
30-15
Český tenista zahral dlhý úder do autu, druhý fiftín v rade pre Andreja.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Veselého bekhend končí na páske.
0-15
Andrej Martin nezahájil úvod prvého podanie v treťom sete úspešne.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Andrej Martin.
0:0
5:7
5:7
importantPáska pomohla českému tenistovi, ktorý napokon vyhral v druhom sete 7:5 a o osude tohto zápasu rozhodne tretí set! Už to vyzeralo, že Andrej Martin za stavu 5:2 to dotiahne do úspešného konca, ale Jiří Veselý zabral a celé to ešte otočil. Stav tohto zápasu je vyrovnaný 1:1 a Slovensko potrebuje, aby Andrej Martin tento zápas vyhral, všetci mu držíme palce!
15-40
importantJiří Veselý získava dva setbaly!
15-30
Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.
15-15
15-0
Veselý pokazil servis, fiftín pre Andreja Martina.
5:6
5:6
5:6
importantTeraz dominuje na kurte český tenista, ktorý berie tento servis nášho tenistu a tak ide do vedenia 6:5 v druhom sete! Jiří Veselý tak bude podávať na víťzstvo v druhom sete, dráma medzi Slovenskom a Českom pokračuje ďalej!
15-40
15-40
importantJiří Veselý získava dva brejkbaly!
15-30
0-30
Druhý fiftín v rade pre českého tenistu pri podaní toho nášho.
0-15
Veselý prešiel na sieť pri servise Andreja a získava tak na svoje konto fiftín.
5:5
importantČeský tensita je úspešný, vyrovnáva na 5:5 v druhom sete a ten tak ešte bude mať pokračovanie!
30-40
Veselý získava gembal na potvrdenie brejku a tak aj udržanie sa v tomto zápase.
30-30
Úspešný servis českého tenistu, po 30 na oboch stranách. Tak, čo príde teraz...
30-15
Veselého úder zastavuje páska, Andrej teda znova vedie o jeden fiftín.
15-15
15-0
15-0
Andrej Martin úspešný na sieti, Veselý tak nezačal cestu za potvrdením brejku úspešne.
5:4
5:4
5:4
5:4
importantŠkoda tohto úderu, ale nič sa nedá robiť! Jiří Veselý zvládol náročnú situáciu, zobral nášmu tenistovi servis na víťazstvo v zápase a znižuje stav druhého setu na 4:5 z jeho pohľadu, český tenista tak stále žije v tomto zápase!
30-40
30-40
importantJiří Veselý zahral presný forhend po prechode na sieť a tak získava brejkbal na udržanie sa v tomto zápase!
30-30
Aut z rakety českého tenistu, po 30 na oboch stranách. Tak, príde mečbal či brejkbal?
15-30
Nevynútená chyba z rakety Andreja Martina, Veselý tak získava druhý fiftín v rade.
15-15
15-0
Slovenský tenista začína esom.
5:3
importantJiří Veselý čistou hrou znižuje na 3:5 z jeho pohľadu v druhom sete. Andrej Martin však ide podávať na víťazstvo v tomto zápase, držíme palce!
0-40
Český tenista získava tri gembaly na udržanie sa v tomto zápase.
0-30
0-15
Jiří Veselý zahájil veľmi dôležitý servis esom.
5:2
5:2
5:2
importantNaša tímová jednotka je hneď na prvý pokus úspešná a dostáva sa tak v druhom sete do vedenia 5:2! Jiří Veselý bude musieť podávať na udržanie sa v tomto zápase.
40-15
Andrej Martin po presnom bekhende získava dva gembaly.
30-15
Slovenský tenista zahral presný servis-volej.
15-15
15-0
Šťastný odskok teraz pomohol nášmu tenistovi.
4:2
importantJiří Veselý si pomohol servisom a tak znižuje stav druhého setu na 2:4 z jeho pohľadu!
30-40
Andrej Martin si trpezlivo počkal a úderom do protipohybu odvrátil prvý gembal súpera.
15-40
Dlhšiu výmenu zakončil slovenský tenista do autu, český tenista získava dva gembaly.
15-30
Jiří Veselý získava druhý fiftín v rade pri svojom podaní.
15-15
15-15
Lob slovenskému tenistovi nevyšiel, po 15 na oboch stranách.
15-0
4:1
4:1
4:1
importantVýborne, výborne! Andrej Martin odvrátil dva brejkbaly, následne zakončil túto výmenu na sieti a ide v druhom sete do vedenia 4:1!
A-40
Druhý gembal pre Andreja Martina.
40-40
Toto bol presný volej od Veselého, takže ideme späť na zhodu.
A-40
Krásny úder slovenského tenistu po skvelom nábehu na sieť a po dvoch odvrátených brejkbaloch získava Andrej gembal.
40-40
Esom si pomáha slovenský tenista a odvrátil tak aj druhý brejkbal!
30-40
Prvú hrozbu Andrej odvrátil, ale správnosť loptičky musel potvrdiť rozhodca.
15-40
15-40
importantSlovenský tenista nedokázal správne obhodiť súpera a čelí tak dvom brejkbalom súpera!
15-30
Andrej Martin si pomáha servisom a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
0-30
Veselý získava druhý fiftín v rade pri podaní nášho tenistu.
0-15
3:1
importantNa druhý pokus je už Jiří Veselý úspešný a prvým gemom v druhom sete znižuje jeho stav na 1:3!
40-A
Veselý zahral presný úder k čiare a získava tak druhý gembal.
40-40
Ale využiť sa mu ho nepodarilo, je tu ďalší presný ritern nášho tenistu a tak sa ide cez zhodu.
30-40
Gembal pre podávajúceho tenistu.
30-30
30-30
Po 30 na oboch stranách, Andrej Martin nemal nárok na tento úder súpera. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Andrej Martin zahral presný ritern a získava tak druhý fiftín v rade pri servise súpera.
15-15
15-15
0-15
3:0
3:0
3:0
importantAndrej Martin zakončil tento gem presným volejom a tak čistou hrou potvrdil brejk! Slovenský tenista teda vyhráva v druhom sete 3:0 a stále sa jeho výkon stupňuje.
40-0
importantPriamy bod z podania.
30-0
Druhý fiftín v rade pre Andreja po ďalšom presnom bekhende.
15-0
Začína presným bekhendovým volejom a fiftín je na jeho konte.
2:0
importantAle na druhý pokus je už Andrej Martin úspešný a berie tak podanie súpera! Slovenský tenista vyhráva v druhom sete 2:0 a bude podávať na potvrdenie brejku.
40-30
Jiří Veselý prvú hrozbu odvracia, pomohol mu aut z rakety nášho tenistu.
40-15
40-15
importantSebavedomie slovenského tenistu rastie a rastie. Andrej Martin ďalším skvelým úderom získava dva brejkbaly!
30-15
Andrejovi Martinovi pomohla páska a opäť tak vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Sporná situácia, ale zrejme to tesný aut bol. Andrej Martin rešpektuje rozhodcu a neprotestuje.
15-0
Andrej Martin pokračuje vo svojom sústredenom výkone a získava fiftín pri úvode súperovho servisu.
1:0
1:0
importantToto bola najkrajšia výmena zápasu a jej víťazom je Andrej Martin, keď vyškrabal už stratenú loptu a následne winnerom ide v druhom sete do vedenia 1:0!
40-30
40-15
Potom to však napravil skvelým úderom po čiare, slovenský tenista získava dva gembaly.
30-15
Teraz to však Andrej pokazil a ľahký úder poslal len do pásky.
30-0
Druhý fiftín v rade pre slovenskú tímovú jednotku.
15-0
Andrej Martin vstupuje do druhého setu ziskom fiftínu a to opäť po presnom prechode na sieť.
0:0
6:4
6:4
importantÁno! Jiří Veselý svoj úder poslal von z dvorca a tak Andrej Martin využíva hneď prvý setbal v tomto zápase a to pri servise súpera! Slovenský tensita prehrával 0:2 a 15:40 pri svojom servise, ale zrazu sa to otočilo, Andrej postupune gradoval svoj výkon a napokon sa stáva víťazom prvého setu! Pred nami je teda druhý set a my veríme, že ho Andrej zvládne!
40-15
40-15
importantAndrej Martin sa presunul na sieť a krásnym spôsobom si vybojoval dva setbaly pri podaní súpera!
30-15
30-0
Aj tento fiftín putuje na konto nášho tenistu, Veselý je teda pod tlakom pri svojom servie na udržanie sa v prvom sete.
15-0
Dlhšiu výmenu zakončil Čech do autu, dôležitý servis tak Veselý nezahájil úspešne.
5:4
5:4
5:4
importantVýborne! Andrej Martin sa čistou hrou ujíma vedenia 5:4 v prvom sete a to znamená, že Jiří Veselý musí podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry!
40-0
Slovenský tenista zvládol náročnú výmenu, vytiahol si súpera na sieť a prekným obhodením získava tri gembaly.
30-0
Andrej Martin si následne pomáha servisom.
15-0
15-0
Krásne zahratý úder od slovenského tenistu, jeho rezaný forhend prináša fiftín na Andrejove konto.
4:4
importantJiří Veselý si pomohol esom a tak si svoj servis predsa len udržal! Stav v prvom sete je vyrovnaný 4:4, na podanie ide slovenský tenista!
30-40
30-40
Andrej Martin graduje svoj výkon, bekhendom znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
15-40
Čistá hra českej tímovej jednotky to nebude, Veselého úder bekhend ide von z dvorca.
0-40
Jiří Veselý po chybe nášho tenistu získava tri gembaly.
0-30
0-15
Dlhšiu výmenu zakončil slovenský tenista len forhendom do pásky.
4:3
4:3
4:3
4:3
importantAndrej Martin si pomáha priamym bodom a napokon brejk potvrdil! Slovenský tenista sa ujíma vedenia 4:3 v prvom sete!
40-30
Na prvý pokus slovenský tenista úspešný nebol.
40-15
Eso slovenského tenistu, Andrej Martin získava dva gembaly na potvrdenie brejku.
30-15
30-0
Následne si Andrej pomáha servisom a vyhráva o dva fiftíny.
15-0
15-0
Slovenský tenista aj so šťastím začína cestu za potvrdením brejku úspešne.
3:3
importantNa ritern súpera reagoval Jiří Veselý úderom do autu a tak Andrej Martin získava toto podanie českého tenistu! Rozdiel brejku je teda zmazaný, Andrej bude podávať na potvrdenie brejku.
40-30
importantAndrej Martin výborne zvládol náročnú a dlhú výmenu, takže má prvý brejkbal v tomto zápase!
30-30
Český tenista teraz neuspel so svojim volejom, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
15-15
Jiří Veselý sa previnil dvojchybou, po 15 na oboch stranách.
0-15
Peknú výmenu z oboch strán ukončil víťazne Veselý a to winnerom.
2:3
2:3
2:3
importantNa druhý pokus bol už slovenský tenista úspešný, pomohol si priamym bodom pri druhom servise a znižuje teda stav v prvom sete na 2:3 z jeho pohľadu!
40-15
Čistá hra to napokon nebude, Jiří Veselý zahral presný ritern.
40-0
Presný servis od Andreja Martina, ktorý tak získava tri gembaly.
30-0
15-0
Andrej Martin zahral presný bekhend po čiare.
1:3
1:3
importantJiří Veselý po druhom servise zahral presný kraťas a tak sa ujíma v prvom sete vedenia 3:1!
15-40
Český tenista zahral eso a získava teda dva gembaly.
15-30
15-15
Po 15 na oboch stranách, teraz slovenský tenista zvládol ťažký ritern.
0-15
Jiří Veselý začína tento svoj servis správnym obhodením súpera.
1:2
1:2
1:2
1:2
importantVýborne! Toto bol dôležitý moment pre Andreja Martina, ktorý odvrátil dva brejkbaly súpera a získava svoj prvý gem v tomto zápase! Za stavu 2:1 z pohľadu českého tenistu pôjde podávať práve Jiří Veselý.
A-40
Tretím fiftínom v rade získava Andrej gembal.
40-40
Pod tlakom bol teraz slovenský tenista úspešný, volejom odvrátil aj druhý brejkbal a pôjde sa cez zhodu.
30-40
Andrej Martin sa správne presunul na sieť a prvú hrozbu sa mu podarilo odvrátiť.
15-40
importantJiří Veselý pokračuje vo svojej dominancii a získava dva brejkbaly!
15-30
0-30
0-30
Nuž, český tenista teraz predvádza jednu parádu za druhou. Veselý zahral správny dropšot a vyhráva pri servise súpera o dva fiftíny.
0-15
Veselý zahral presný úder po čiare a tak na úvod podania nášho tenistu získava fiftín.
0:2
importantČeský tenista ukončil tento gem esom, úspešne potvrdil brejk a ujíma sa tak v prvom sete vedenia 2:0!
0-40
Jiří Veselý zvládol druhý servis a získava tak tri gembaly na potvrdenie brejku.
0-30
Ritern nášho tenistu úspešný nebol, druhý fiftín v rade pre Čecha.
0-15
Cestu za potvrdením brejku zahájil Veselý úspešne.
0:1
importantČeský tenista sa prezentoval skvelým bekhendovým riternom a tak berie prvé podanie nášho tenistu v tomto zápase!
40-A
40-A
importantVeselý zahral správny ritern a tak získava aj druhý brejkbal!
40-40
Andrej Martin si však pomáha servisom a brejkbal teda odvrátil! Hneď v úvode zápasu sa tak pôjde cez zhodu.
30-40
importantTesný aut z rakety nášho tenistu, Jiří Veselý hneď v úvode zápasu s brejkbalom!
30-30
Andrej Martin zvolil postupný útok a napokon od siete vyrovnáva na 30:30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Po tejto výmene však putuje druhý fiftín na konto českého tenistu, ktorý je tak v úvode zápasu v menšej výhode.
15-15
Po 15 na oboch stranách, slovenský tenista zvládol servis-volej.
0-15
Hneď na úvod zápasu dlhšia výmena, z defenzívy napokon Andrej Martin chyboval a tak to je fiftín pre Jiřího Veselého.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Na servise začne Andrej Martin zo Slovenska.
Andrej Martin a Jiří Veselý sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Súboj tímových jednotiek sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný, teraz už tenisový večer! Pred malou chvíľou sa Filip Polášek s Igorom Zelenayom postarali o náš prvý bod a tým znížili stav tohto zápolenia s Českom na 1:2!

V rámci dnešnej prvej dvojhry proti sebe nastúpia Andrej Martin a Jiří Veselý a pred našou tímovou jednotkou stojí jednoznačná úloha. Budeme teda Andrejovi držať palce, aby svoje stretnutie zvládol, vyrovnal celkový stav a o postupujúcom do Madridu sa tak rozhodlo v závrečnej dvojhre.
importantSlovensko získava prvý bod a znižuje teda stav s Českom na 1:2! Tak ako sa očakávalo, štvrorhru sme jednoznačne zvládli a Filip Polášek spoločne s Igorom Zelenayom sa postarali o náš úvodný bod a sme teda späť v hre o postup.

Podľa programu by sa malo ďalej odohrať stretnutie medzi Andrejom Martinom a Jiřím Veselým, predpokladný začiatok 19:30!
PO PRVOM HRACOM DNI SLOVENSKO 0:2 ČESKO

V piatkových zápsoch dominovali českí tenisti, ktorí nám nedovolili uhrať ani jeden set a tak Jozef Kovalík a Andrej Martin prehrali zhodne 0:2 na sety. Prvý menovaný nestačil na českú jednotku Jiřího Veselého no a Andrej Martin podľahol Lukášovi Rosolovi a to aj napriek tomu, že bol v tomto zápase pasovaný do úlohy favorita.

Slovensko má teda ako sa hovorí nôž na krku. Sobotný program otvorí štvorhra, v ktorej musíme vyhrať, aby sme ešte boli stále v hre o postup na záverečný turnaj. Práve vo štvorhre by Slovensko malo byť určite favoritom, keď naše farby budú reprezentovať debloví špecialisti Filip Polášek, ktorý je momentálne svetová osmička a Igor Zelenay, ktorému v rebríčku štvorhry patrí 70. miesto.

Za české farby je do štvrohry nominovaná dvojica Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář. Obja sú však v rebríčku štvrohry na oveľa nižších miestach ako naša dvojica, Forejtekovi patrí 339. miesto a Kolářovi 214. miesto.

Budeme teda Filipovi a Igorovi držať palce, aby pre Slovensko vybojovali prvý bod a vrátili nás tak späť do hry. Ak sa nám teda podarí snížiť, tak podľa žrebu sú na programe ešte dve stretnutia a to Martin – Veselý a Kovalík – Rosol.

Štvrohra má naplánovaný začiatok na 17:30 a ďalšie stretnutia sa teda budú odvíjať podľa skóre a prípadnej dohody oboch kapitánov, ak by už bolo o postupujúcom rozhodnuté.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Domov»Tenis»Davis Cup»Martin nepremenil mečbal a prehral, na finálový turnaj postúpili Česi