Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Omsk vymenil Kosticyna do Kazane za brankára Barulina

Sergej Kosticyn ešte v drese Nashvillu v NHL. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. jún 2014 o 16:45

Avangard Omsk získal brankára Konstantina Barulina. Výmenou za neho odišiel do Kazane Sergej Kosticyn.

OMSK. Bieloruský hokejista Sergej Kosticyn bude v budúcej sezóne KHL pôsobiť v AK Bars Kazaň. Do ruského klubu putoval z Avangardu Omsk v rámci výmeny za brankára Konstantina Barulina.

"Ďakujeme Sergejovi Kosticynovi za profesionálnu prácu a prajeme mu v ďalšej kariére veľa úspechov. Zmena však bola nevyhnutná, pretože v súčasnosti čelíme problému na poste brankárskej jednotky," uviedol na oficiálnom webe riaditeľ pre hokejové operácie v Avangarde Omsk Viktor Šalajev.

"Nájsť kvalitného brankára bolo pre nás prioritou a cestu sme videli v Barulinovi. Konstantin je jeden z najlepších brankárov v lige aj národnom tíme."

Omsk sa stal v uplynulej sezóne víťazom Pohára nádeje. Dres ruského klubu od začiatku sezóny obliekal obranca Ivan Baranka, v priebehu ročníka vymenil klub útočníka Tomáša Záborského za Štefana Ružičku.

Napriek tomu, že ten sa stal najlepším strelcom Avangardu v Pohári nádeje, klub nemal záujem o predĺženie spolupráci ani s ním, ani s Barankom.

Dvadsaťsedemročný Kosticyn pôsobil v minulosti v NHL v dresoch Montrealu a Nashvillu, následne hrával rok práve v Omsku. Barulin začínal v druholigovom Ťumene, následne chytal v Spartaku Moskva, CSKA Moskva, Atlante Mytišči a v Kazani.

Súvisiace články