Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Olympijský výbor chce Armstrongovu medailu zo Sydney

(Autor: SITA/AP)
SITA|9. sep 2013 o 18:00

Medzinárodná cyklistická únia potvrdila Armstrongov doživotný dištanc od Antidopingovej agentúry USA a anulovala všetky jeho výsledky od augusta 1998.

BUENOS AIRES. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) stále ešte nedostal od Lancea Armstronga bronzovú medailu z cyklistickej časovky mužov na olympijských hrách 2000 v Sydney.

Požiadal o ňu už v januári krátko pred Američanovým verejným priznaním k dopingovej minulosti. Predseda právnej komisie MOV a kandidát na prezidenta MOV Thomas Bach o tom informoval v pondelok na zasadnutí v Buenos Aires.

"Jeho výsledok sme anulovali, meno vymazali a rozhodli sme sa, že jeho medailovú pozíciu nikým neobsadíme. Nikto takéto riešenie nenapadol, ale medaila nám chýba," povedal Bach. MOV podľa neho celú záležitosť rieši s Olympijským výborom USA (USOC).

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) v októbri minulého roku potvrdila Armstrongov doživotný dištanc od Antidopingovej agentúry USA (USADA) a anulovala všetky jeho výsledky od augusta 1998, čím prišiel aj o bezprecedentných sedem prvenstiev za sebou na Tour de France.

Niekoľko hodín po zverejnení žiadosti MOV sa Armstrong v šou Oprah Winfreyovej priznal k užívaniu zakázaných látok a metód.

Armstrong viac nefiguruje vo výsledkoch časovky a pretekov s hromadným štartom na OH 2000, kde skončil na 13. mieste.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články