Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Olympijskí športovci z Ruska zatiaľ v Pjongčangu nezískali ani jedno zlato

Jednu z medailí pre Olympijských športovcov z Ruska získal bežec na lyžiach Denis Spicov, ktorý na 15 kilometrov voľnou technikou vybojoval bronz. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 18. feb 2018 o 08:05

Bilancia výpravy je dve strieborné a sedem bronzových medailí.

PJONGČANG. Zimné olympijské hry v Pjongčangu v Kórejskej republike sú za polovicou, ale ruskí športovci dosiaľ nezískali zlatú medailu.

Ich výprava je poznačená dopingovým škandálom aj viacerými reštrikciami. V Pjongčangu nesmú účinkovať mnohí elitní pretekári.

Našim hlavným cieľom ostáva získať späť našu vlajku.


Stanislav Pozdňakov, šéf ruskej výpravy

Od Rusov, ktorí vystupujú pod olympijskou vlajkou s označením Olympijskí športovci z Ruska (OŠR) sa napriek tomu očakávalo viac. Po ôsmich súťažných dňoch majú na konte iba dve strieborné a sedem bronzových medailí.

"Sme šťastní z každého pódiového umiestnenia. Našim hlavným cieľom ostáva získať späť našu vlajku," povedal šéf ruskej výpravy Stanislav Pozdňakov.

Športovcov z Ruska do Pjongčangu vyberal Medzinárodný olympijský výbor (MOV). Podmienkou nominácie bola dopingová bezúhonnosť.

Na zoznam sa však nedostali ani tí, ktorí v minulosti nečelili žiadnym sankciám pre porušenie pravidiel. Otázniky vyvolalo opomenutie napríklad špičkových bežcov na lyžiach Alexandra Legkova a Sergeja Usťugova či biatlonistu Antona Šipulina - brata Anastasie Kuzminovej.

V bilancii zlatých medailí sú pred OŠR napríklad aj Slováci po tom, ako biatlonistka Kuzminová ovládla sobotňajšie preteky na 12,5 km s hromadným štartom.

Pre tridsaťtriročnú, paradoxne ruskú rodáčku, to bolo už tretie umiestnenie medzi najlepšími troma na ZOH 2018. Na konte má aj dve striebra.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články