Prístup Xaviera ho šokoval. Novotný opísal, ako získal Vémola súpera o titul

Promotér Oktagonu Ondřej Novotný.
Promotér Oktagonu Ondřej Novotný. (Zdroj: OKTAGON MMA)
SvetMMA|26. jún 2022 o 22:01

Za titulovým zápasom na turnaji Oktagon 34 sa ukrýva zaujímavý príbeh.

PRAHA. Pozadie duelu bolo odhalené. Hlavný ťahák tradičného letného turnaju Oktagonu na pražskej Štvanici krátko po oznámení silno zarezonoval medzi fanúšikmi.

Zatiaľ čo jedna skupina prekvapivého súpera pre Karlosa Vémolu obhajovala, tá druhá len nechápavo vstrebávala prekvapenie.

S odstupom pár dní sa k celej situácii ohľadom duelu o titul v poloťažkej váhe vyjadril ten najpovolanejší, samotný promotér organizácie, Ondřej Novotný.

Šokoval ho prístup Xaviera

Vo svojej pravidelnej relácii MMA Letem Světem opísal pozadie stretu Vémolu a Srba Aleksandara Iliča.

Vedenie Oktagonu malo pôvodne záujem o úplne iný zápas.

História je taká, že si pozíciu vyzývateľa v poloťažkej váhe si vydobil Rafael Xavier svojími výsledkami. V okamihu, kedy Rafael poslednýkrát zvíťazil, tak sme jeho manažérovi odkázali, že akonáhle zvládne Karlos (Vémola) prejsť cez Marpa a Michala Pasternaka, tak máme titulový zápas.

Myslel som si, že sa rozumieme. Ešte som mu to aj začiatkom mesiaca písal. Nakoniec to ale dopadlo tak, že Xavier prišiel s tým, že sa nestihne pripraviť.

Ak mám byť úprimný, šokovalo ma to. Chce sa dostať do UFC, môže ísť proti rebríčkovo najvyššie postavenému domácemu bojovníkovi a on to len tak zahodí,“ uviedol jeden z dvoch majiteľov Oktagonu.

Bitka Terminátorov a zachranné lano od Iliča

Na otázky okolo duelu dvoch "Terminátorov" sa Novotný vyjadril jasne.

Stret medzi českým veteránom UFC a Nemcom Stephanom Puetzom pre túto chvíľu z viacerých dôvodov neprichádzal do úvahy.

Fanúšikovia by veľmi radi videli súboj s Puetzom, ale jednak nie je momentálne v prípade a po druhé, a to hovorím otvorene, je to pre nás súboj, ktorý chceme pripraviť na nemeckú pôdu. Rovnako to musí dávať aj zmysel po marketingovej stránke. To nejde urobiť len tak.

Rýchlou alternatívou za Xaviera mal byť ďalší Nemec Poppeck.

Tridsaťročný bojovník však nedostal povolenie zápasiť od materskej organizácie Ultimate Sparta Championship.

Nakoniec Novotnému hodil takpovediac záchranné lano veterán KSW Ilič, ktorý o duel s Vémolom veľmi stál.

Už som bol blízko dohody s Alexanderom Poppeckom, to ale tiež nevyšlo. V tú chvíľu sa ukázal Aleksandar Ilić, ktorý sa posledný rok pripravoval na pyramídu v organizácii PFL. Bez žiadnych rečí povedal, že je pripravený okamžite nastúpiť proti Karlosovi, posledný rok bol v príprave,“ zakončil.

Nachádzate sa tu: