Peter Sagan obsadil v úvodnom prológu na Okolo Švajčiarska sedemnáste miesto

Rohan Dennis, víťaz prvej etapy.
Rohan Dennis, víťaz prvej etapy. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. jún 2017 o 18:16

Víťazom šesťkilometrovej individuálnej časovky sa stal Rohan Dennis.

CHAM. Víťazom úvodného prológu (resp. krátkej individuálnej časovky) na šesť kilometrov v okolí Chamu v rámci 81. ročníka cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska sa stal Austrálčan Rohan Dennis v službách tímu BMC.

Zostávajúci program etáp na pretekoch Okolo Švajčiarska 2017:

Nedeľa 11. júna: 2. etapa (Cham - Cham, 172,7 km)

Pondelok 12. júna: 3. etapa: (Menziken - Bern, 159,3 km)

Utorok 13. júna: 4. etapa: (Bern - Villars-sur-Ollon, 143,2 km)

Streda 14. júna: 5. etapa: (Bex - Cevio, 222 km)

Štvrtok 15. júna: 6. etapa: (Locarno - La Punt, 166,7 km)

Piatok 16. júna: 7. etapa (Zernez - Sölden, 166,3 km)

Sobota 17. júna: 8. etapa (Schaffhausen - Schaffhausen, 100 km)

Nedeľa 18. júna: 9. etapa - individuálna časovka (Schaffhausen - Schaffhausen, 28,6 km)

Dennis triumfoval výsledným časom 6:24 minúty s náskokom ôsmich sekúnd pred tímovým kolegom Švajčiarom Stefanom Küngom a deviatich sekúnd pred Rakúšanom Matthiasom Brändlem z tímu Trek-Segafredo.

Víťaz nedávnych pretekov Giro d'Italia Holanďan Tom Dumoulin (Sunweb) finišoval na piatej priečke. Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) v najlepšej desiatke v cieli chýbal, napokon skončil s odstupom šestnástich sekúnd na solídnej sedemnástej priečke.

Sagan o sekundu predstihol svojho tímového kolegu a časovkového špecialistu Poliaka Macieja Bodnara. Ďalším dvom Slovákom v drese Bora-Hansgrohe Michaelovi Kolářovi a Jurajovi Saganovi patrili v cieli časovky 165., resp. 167. priečka.

Prestížne etapové podujatie Okolo Švajčiarska zaradené do kalendára World Tour je pre dvojnásobného majstra sveta Petra Sagana tradičnou prípravou na Tour de France, pravidelne sa na ňom zúčastňuje od roku 2010.

Sagan počas siedmich rokov vyhral trinásť etáp na Okolo Švajčiarska, čo je historický rekordný zápis. O dva etapové triumfy menej vybojovali domáce legendy Ferdinand Kübler, Hugo Koblet a Fabian Cancellara.

167.Juraj SaganSRBora-Hansgrohe+ 55 s
Domov»Cyklistika»Peter Sagan obsadil v úvodnom prológu na Okolo Švajčiarska sedemnáste miesto