Prológ na Okolo Romandie vyhral Slovinec Tratnik, Baška obsadil 93. pozíciu

Na čele priebežného poradia ostal víťaz prológu Okolo Slovenska Tratnik.
Na čele priebežného poradia ostal víťaz prológu Okolo Slovenska Tratnik. (Autor: SITA)

93.Erik BaškaSlovenskoBora-Hansgrohe+20 s

FRIBOURG. Slovinský cyklista Jan Tratnik z tímu Bahrain Merida sa časom 5:06 min stal víťazom utorkového prológu švajčiarskych pretekov Okolo Romandie 2019, ktorým bola individuálna časovka na 3,8 km vo Fribourgu.

Druhý skončil jeho krajan Primož Roglič (Team Jumbo-Visma) so sekundovou stratou. Na tretej priečke sa umiestnil domáci pretekár Tom Bohli (UAE-Team Emirates).

Jediný Slovák v pelotóne Erik Baška z tímu Bora-Hansgrohe mal 20-sekundové manko na víťaza a obsadil 93. pozíciu.

V stredu je na programe úvodná etapa, povedie z Neuchatelu do La Chaux-de-Fonds (168,4 km).

Domov»Cyklistika»Prológ na Okolo Romandie vyhral Slovinec Tratnik, Baška obsadil 93. pozíciu