Víťazom úvodnej etapy na pretekoch Okolo Romandie sa stal španielsky cyklista Omar Fraile. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. apr 2018 o 18:53

Lídrom celkového priebežného poradia je Slovinec Primož Roglič.

122.Erik BaškaSlovenskoBora-Hansgrohe+18:03 min

FRIBOURG. Víťazom úvodnej etapy na pretekoch Okolo Romandie sa stal španielsky cyklista Omar Fraile z Astany časom 4:03:42 h.

Na druhom mieste klasifikovali Taliana Sonnyho Colbrelliho z Bahrainu Merida, tretí skončil Portugalčan Rui Costa (UAE Team Emirates).

Jediný slovenský zástupca na švajčiarskych pretekoch Erik Baška z tímu Bora-Hansgrohe obsadil 122. priečku s mankom na víťaza 18:03 min.

Lídrom celkového priebežného poradia je po prológu a úvodnej etape Slovinec Primož Roglič (LottoNL-Jumbo), druhý je austrálsky jazdec BMC Rohan Dennis a tretie miesto patrí Britovi Geraintovi Thomasovi z tímu Sky. Baška je priebežne na 113. pozícii.

Vo štvrtok je na programe druhá etapa, povedie z Delémontu do Yverdon-les-Bains (173,9 km).

Priebežné celkové poradie po 1. etape:

1.Primož RogličSlovinskoLottoNL-Jumbo4:09:16
2.Rohan DennisAustráliaBMC+0
3.Geraint ThomasV. BritániaSky+4 s
4.Diego RosaTalianskoSky+5 s
5.Pierre LatourFrancúzskoAG2R La Mondiale+5 s
Domov»Cyklistika»Prvú etapu na Okolo Romandie vyhral Fraile z Astany, Baška finišoval v druhej stovke