Marek Čanecký, ilustračná snímka.
Marek Čanecký, ilustračná snímka. (Autor: TASR)
SITA|7. júl 2017 o 18:41

Slovenský cyklista Marek Čanecký obsadil 49. miesto.

ST. JOHANN. Austrálčan z tímu Dimension Data Ben O'Connor sa stal víťazom piatkovej piatej etapy na cyklistických pretekoch Okolo Rakúska, ktorá štartovala z Kitzbühelu a po 212,5 kilometra finišovala v St. Johanne.

Dvadsaťjedenročný jazdec si pripísal premiérové prvenstvo medzi profesionálmi, o desať sekúnd zdolal Rakúšana Riccarda Zoidla zo zoskupenia Felbermayr - Simplon Wels. Na treťom mieste s výrazným odstupom 1:39 minúty skončil holandský veterán v službách Roompot - Nederlandse Loterij Pieter Weening.

Jediný Slovák v pelotóne Marek Čanecký (Amplatz-BMC) obsadil 49. pozíciu s mankom 18:40 minúty.

Lídrom Okolo Rakúska zostal Stefan Denifl z tímu Aqua Blue Sport, ktorý vedie pred Španielom Deliom Fernándezom (Delko Marseille Provence KTM) o 37 sekúnd, tretí je s odstupom 59 sekúnd Miguel Ángel López z Astany.

Marekovi Čaneckému patrí 46. miesto (+30:42 min). Sobotňajšia záverečná šiesta etapa povedie zo St. Johannu do Welsu, bude mať dĺžku 203,9 kilometra.

46.Marek ČaneckýSRAmplatz-BMC+ 30:42 min
Domov»Cyklistika»Dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo. O'Connor vyhral piatu etapu na Okolo Rakúska