1.Simon YatesVeľká BritániaMitchelton-Scott3:01:03 h
4.Adam YatesVeľká BritániaMitchelton-Scott+26 s
5.Ion IzagirreŠpanielskoAstana+26 s
6.Pello BilbaoŠpanielskoAstana+26 s

Poradie po 4. etape >>>>>

GRANADA. Brit Simon Yates sa stal víťazom sobotňajšej 4. etapy s prívlastkom kráľovská na cyklistických pretekoch Okolo Andalúzie na juhu Španielska (2.HC).

Jazdec tímu Mitchelton-Scott najlepšie zvládol náročnú 119,9 km dlhú horskú previerku z Armilly do Granady, v ktorej dominovali dve stúpania prvej kategórie Alto del Purche (dĺžka 9,5, sklon 6,9 %) a Alto de Hazallanas (16,2 km, 5,7 %) a triumfoval s náskokom 26 sekúnd pred skupinou šiestich cyklistov.

Na druhom mieste skončil Kolumbijčan Sergio Higuita vo farbách zoskupenia Fundación Euskadi, tretiu priečku obsadil Holanďan Steven Kruijswijk z družstva Jumbo-Visma.

Úradujúci víťaz španielskej Vuelty Simon Yates dosiahol 15. víťazstvo v kariére, podujatie Okolo Andalúzie je pre neho prvým v tejto sezóne. Slovensko na pretekoch nemá zastúpenie.

Novým lídrom priebežného hodnotenia je Jakob Fuglsang z Astany, ktorý v sobotu finišoval ako siedmy v poradí.

Dánsky jazdec má pred španielskym tímovým kolegom Ionom Izagirrem náskok siedmich sekúnd, tretia pozícia s odstupom 11 sekúnd patrí Kruijswijkovi. V nedeľu je na programe záverečná 5. etapa z Otury do mesta Alhaurín de la Torre (163,9 km).