Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

To nebol zápas, ale vražda, píšu o prehre Barcelony

Gerard Piqué. (Autor: AP/Rafael Marchante)
Sportnet|15. aug 2020 o 10:26

Český portál to zas nazval koncom jednej éry.

LISABON. O jednu z najhorších prehier v histórii FC Barcelony sa postaral Bayern Mníchov. Vo štvrťfinále Ligy majstrov katalánsky klub prehral 2:8.

Vysokú prehru hodnotili aj viaceré svetové médiá.

El País: "Bayern Mníchov ponížil Barcelonu. Zverenci Quiqueho Setiena sa nezmohli na odpor a predviedli jeden z najhorších výkonov v histórii."

La Vanguardia: "Bayern Mníchov pochoval Barcelonu. Po prehre 2:8 sú hráči prezývaní Blaugrana za bláznov. Poníženie je obrovské a potrvá dlho, kým to prebolí. Aký trest, aká hanba a aký tvrdý pád... Lisabon je zrejme najtmavšia kapitola v čiernej histórii FC Barcelona."

Marca: "Adiós Setien, ale nielen to! Bude sa musieť toho veľa zmeniť, aby sa veci napravili. Tento debakel Barce ukázal v najhoršej možnej miere neschopnosť tímu niečo urobiť proti odhodlanému súperovi, ktorý reprezentuje nemecký futbal. Od 2. do 90. min to bol obrázok maličkého mužstva, úplný protiklad giganta, za akého sa FC Barcelona považuje. Konečný výsledok 2:8 je veľké poníženie."

Mundo Deportivo: "Historické zosmiešnenie v Lige majstrov! Výsledok 2:8 sa dosiaľ nezrodil v modernej histórii nielen FC Barcelona, ale aj celej elitnej európskej futbalovej súťaže. Hráči, ktorí tiež tvorili storočnú históriu tohto klubu, iba krútia hlavami nad svojimi výkonmi. ´My sme Barca, najlepší tím na svete´, opakoval Vidal v príprave na tento zápas. Toto všetko je už len história."

Goal: "Nebol to zápas, bola to vražda. Chladnokrvný masaker. Barcelona po zápasoch v Ríme a na Anfielde opäť urobila, čo mohla, aby sa znemožnila. Teraz však dosiahla rekord a z Lisabonu odchádza s osemgólovou nádielkou."

El Mundo: "Najtrápnejšia Barcelona v histórii a koniec v Lisabone. Bol to zápas medzi športovcami a turistami a najmä celosvetová hanba. Táto Barcelona už nie je ničím. Má prezidenta Josepa Mariu Bartomeua, ktorý medzi táraninami zničil jej odkaz. Má starnúcich hráčov, ktorým dochádza energia a má tréner Setiéna, ktorý sa z cruyffistu zmenil na umelca v cirkuse hrôzy."

BBC: "Prerazili sme dno. Podľa Piqueho musia v Barcelone nastať veľké zmeny."

Kicker: "Historický signál pre Európu. Bayern a jeho kladivo opäť na scéne. Oprelo sa do Barcelony a rozobralo ju na súčiastky. Ani rozhodca nemal zľutovanie nad Kataláncami, keď si za stavu 8:2 dovolil pridať dve minúty v nadstavenom čase. Bola to demonštrácia sily a historický večer v Lisabone. Po tomto výsledku je už len jeden favorit na triumf v Lige majstrov - Bayern Mníchov."

iDnes.cz: "Bola to skaza jedného z najväčších klubov v Európe. Pre mnohých je to definitívny koniec éry."

Sport1.de: "Historická facka pre FC Barcelona od Bayernu Mníchov. Táto Barcelona kráča v stopách Hamburgeru SV. Prečo? V predchádzajúcich troch zápasoch, v ktorých Bayern uštedril súperovi minimálne osem gólov, to bolo zakaždým proti druholigistovi z Hamburgu. V roku 2013 to bolo s výsledkom 9:2, o dva roky neskôr 8:0 a v roku 2017 rovnako 8:0."

Frankfurter Allgeimeine Zeitung: "Všetci do pozoru, je tu Bayern Mníchov! Mníchovčania ponížili slávnu Barcelonu s Lionelom Messim a pripomenuli víťazstvo Nemecka nad Brazíliou 7:1 v semifinále na majstrovstvách sveta v roku 2014. Musíme si pretrieť oči, naozaj sme zdolali Barcelonu 8:2? Pýtali sa po zápase hráči Bayernu. Keďže však oni uverili svojej hre, my teraz veríme tomuto výsledku."

Berliner Zeitung: "Bayern zničil Barcelonu 8:2, ale vzrušeniu z tohto historického výsledku čosi chýba. Nezrodil sa uprostred sezóny pred zaplneným štadiónom, ale dávno po jej skončení v lisabonskej "bubline" bez divákov. A navyše v deň zápasu sa potvrdil koronavírus u súperovho hráča Samuela Umititiho... V Barcelone výrazne rastie počet infikovaných a aj preto sa nemôžeme zbaviť dojmu, že mužstvo nešlo do zápasu s plnou koncentráciou. Klobúk dolu pred Bayernom. Tento výsledok by si však zaslúžil iné okolnosti a uznanie ako za súčasných podmienok."

Súvisiace články