Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tóth má väčšiu šancu na medailu, na OH bude chýbať majster sveta

Japonský chodec Jusuke Suzuki počas víťazných pretekov na MS 2019. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. jún 2021 o 16:02

Necíti sa byť v adekvátnej forme.

BRATISLAVA.  Elitný slovenský chodec Matej Tóth bude mať na svojej poslednej päťdesiatke v kariére na OH v Tokiu o jedného veľkého súpera menej.

Úradujúci majster sveta z Dauhy 2019 a jeden z favoritov na zlato v olympijských pretekoch v Sappore Japonec Jusuke Suzuki nečakane odriekol svoj štart.

"Hoci mal účasť istú, rozhodol sa prepustiť miesto inému z reprezentačných kolegov, keďže sa necíti byť v adekvátnej forme.

V roku 2020 aj v dôsledku pandémie jeho výkonnosť klesla, naplno začal s prípravou až na jar 2021, ale stále má ťažkosti trénovať vo vysokej intenzite," informoval o tom facebookový profil Slovenského atletického zväzu.

"S ľútosťou oznamujem, že nemôžem naplniť očakávania všetkých, ktorí ma podporujú, vrátane obyvateľov prefektúry Išikawa.

Som z tejto situácie frustrovaný, ale rád by som podporil našich chodcov na OH ako člen realizačného tímu,“ uviedol Suzuki vo svojom vyhlásení.

Tridsaťtriročný skúsený chodec chce zamerať svoju pozornosť na budúcoročné majstrovstvá sveta v americkom Eugene, kde bude obhajovať titul. Už ale nie na 50, ale na 35 kilometrov.

Najdlhšia atletická vytrvalostná disciplína, chodecká päťdesiatka mužov, po OH v Tokiu končí na vrcholných podujatiach a nahradí ju o 15 km kratšia vzdialenosť.

"Podľa mňa je to veľká škoda, lebo päťdesiatka bola vždy najmä na olympiádach jednou z najzaujímavejších disciplín. Vytrvalostná súťaž, kde sa často rozhoduje až v samom závere, to bude určite chýbať.

Tridsaťpäťka to bude už o inom. Pôjde sa ako dvadsiatka so skupinkou vpredu, ktorá bude diktovať tempo. To už nebudú taktické manévre, kde sa bude dať vyhrať aj zo zadnej pozície," skonštatoval Matej Tóth na margo tejto zmeny.

Súvisiace články