Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Obšut rešpektuje silu finálového súpera z Ufy

Jaroslav Obšut (Autor: khl.ru)
SITA|Publikované 7. apr 2011 o 15:19

Hokejový obranca Jaroslav Obšut si prvýkrát vo svojej seniorskej profesionálnej kariére zahrá vo finále ligovej súťaže. Jeho Atlant Mytišči vyzve v boji o Gagarinov pohár Salavat Julajev Ufa.

Hokejový obranca Jaroslav Obšut si prvýkrát vo svojej seniorskej profesionálnej kariére zahrá vo finále ligovej súťaže. Jeho Atlant Mytišči vyzve v boji o Gagarinov pohár Salavat Julajev Ufa.

MOSKVA. Po roku si opäť siahne na trofej pre víťaza KHL slovenský hokejista, keďže vlani sa s Kazaňou tešil Roman Kukumberg. V kádri Ufy totiž figuruje obranca Tomáš Starosta, ktorý však doteraz pre zranenie v play-off veľa neodohral. Finálová séria sa začína v piatok 8. apríla. Obaja finalisti sa v sezóne zatiaľ stretli dvakrát, každý z nich využil výhodu domáceho prostredia, hoci Ufa až po predĺžení.

Obšutovo Mytišči sa do finále Gagarinovho pohára dostalo prvenstvom v Západnej konferencii, keď v boji o účasť zdolalo Lokomotiv Jaroslavľ. "Zápasy s Lokomotivom boli veľmi tesné. Podarilo sa nám vyhrať prvé dva zápasy na jeho ľade, preto bola väčšia pravdepodobnosť, že postúpime do finále. Z mojej strany prežívam najlepšie obdobie svojej kariéry. Rovnako pre klub je to najúspešnejšia sezóna."

"Pre všetkých je to veľký úspech. V seniorskej kariére som ešte vo finále nehral, sú to dobré pocity. Jedine v juniorke v Kanade sme sa prebili do rozhodujúcich duelov. Vo finále konferencie s Jaroslavľom bol kľúčový šiesty zápas, v ktorom sme prehrávali 0:1, ale dokázali sme rýchlo odpovedať a potom pridali ďalšie góly," povedal pre Rádio Hornet Obšut.

Pred Slovákom a jeho spoluhráčmi po poslednom víťaznom zápase s Jaroslavľom na znak úcty pokľakol aj tréner Miloš Říha a v šatni im blahoželal legendárny Viktor Tichonov.

"Rovnako ako máme my rešpekt pred Říhom, tak aj on ho má pred nami. Mužstvo čosi dosiahlo, odviedli sme kus dobrej práce. Aj týmto ukázal rešpekt pred tímom," doplnil pre Rádio Hornet Obšut.

Favoritom finále Gagarinovho pohára je Ufa, ktorá sa spolieha najmä na skvelý prvý útok s Radulovom a Thoresenom. V Mytišči si však pred rozhodujúcimi duelmi sezóny veria a dopredu neskladajú zbrane.

"Ufa má silné mužstvo, každá päťka je veľmi dobrá. Samozrejme, že máme pred nimi rešpekt. Rovnako však aj oni majú rešpekt pred nami, veď sme sa dostali do finále konferencie a nemôžeme byť zlé mužstvo. Súboje s Jaroslavľom nám zobrali veľa síl, navzájom si veríme a na ľade ukážeme čo najlepší výkon," uviedol pre Rádio Hornet Jaroslav Obšut, ktorého v domácich zápasoch v Mytišči bude na tribúne povzbudzovať jeho otec, švagor a syn.

Obšut sa momentálne plne sústreďuje na boje o Gagarinov pohár, o reprezentácii a domácich majstrovstvách sveta bude premýšľať až po skončení klubovej sezóny.

"V tejto chvíli to neriešim. Počkám na finále a po jeho skončení sa uvidí," doplnil Obšut, ktorého prekvapil návrat do reprezentácie ďalšieho obrancu Martina Štrbáka. "Sedeli sme spolu po prvom kole play-off a povedal mi, že na šampionát nepôjde. Keď som zbadal na internete informáciu o jeho návrate, zostal som prekvapený," priznal pre Rádio Hornet Jaroslav Obšut.

Súvisiace články