Obhajca Zenit Petrohrad v Pohári UEFA už skončil

SITA|19. mar 2009 o 20:58

Ruský futbalový klub Zenit Petrohrad na lavičke s brankárom Kamilom Čontofalským a bez zraneného Tomáša Hubočana síce zvíťazil v odvetnom osemfinálovom zápase Pohára UEFA.

BRATISLAVA. Ruský futbalový klub Zenit Petrohrad na lavičke s brankárom Kamilom Čontofalským a bez zraneného Tomáša Hubočana síce zvíťazil v odvetnom osemfinálovom zápase Pohára UEFA nad talianskym Udinese 1:0, ale obhajcovi trofeje to na postup medzi osem najlepších nestačilo. V prvom zápase totiž prehral 0:2. Zenit v odvete skóroval v prvom polčase v 34. min zásluhou Tymoščuka, no paradoxne mal väčšiu prevahu až po prestávke. Slovinský gólman Samir Hadanovič v tíme Udinese však už druhý gól za svoj chrbát nepustil.

Ukrajinský futbal bude mať vo štvrťfinále Pohára UEFA až dvojnásobné zastúpenie. Šachťor Doneck, v ktorého štruktúrach pracuje aj bývalý výborný slovenský rozhodca Ľuboš Micheľ, využil výhodu domáceho prostredia a zdolal CSKA Moskva 2:0, keď sa strelecky v druhom polčase presadili Fernandinho a Luiz Adriano. V čisto ukrajinskom osemfinálovom dueli medzi Metalistom Charkov a Dinamom Kyjev to dlho vyzeralo na úspech domácich (v 56. min viedli 2:0 a 3:1), no hostia zásluhou Ninkoviča 11 minút pred koncom znížili na 2:3 a vďaka dvom gólom streleným na ihrisku súpera (v prvom zápase vyhral Kyjev 1:0) postúpili do ďalej fázy.

Výsledky odvetných stretnutí štvrtkového programu osemfinále Pohára UEFA vo futbale - priebežný súhrn:

Metalist Charkov (Ukr.) - Dinamo Kyjev (Ukr.) 3:2 (1:0) - prvý zápas: 0:1, postupuje Dinamo Kyjev

Góly: 29. Sľusar, 56. Jajá, 70. Acevedo - 68. Sabljič, 79. Ninkovič, rozhodoval Laurent Duhamel (Fr.)

Šachťor Doneck (Ukr.) - CSKA Moskva (Rus.) 2:0 (0:0) - prvý zápas: 0:1, postupuje Šachťor Doneck

Góly: 54. Fernnadinho (11 m), 70. Luiz Adriano, rozhodoval Björn Kuipers (Hol.)

Zenit Petrohrad (Rus.) - Udinese Calcio (Tal.) 1:0 (1:0) - prvý zápas: 0:2, postupuje Udinese

Gól: 34. Tymoščuk, rozhodoval Martin Atkinson (Angl.)

Kamil Čontofalský (Zenit Petrohrad) sedel na lavičke náhradníkov, Tomáš Hubočan (Zenit Petrohrad) pre zranenie nehral.