Novým trénerom volejbalistov Prešova je Digaňa, nahradil Vlka

Erik Digaňa.
Erik Digaňa. (Autor: mirano)
SITA|1. jún 2018 o 13:37

Prešovčania v ostatných dvoch sezónach zaznamenali mierny ústup z pozícií.

PREŠOV. Dvadsaťosemročný niekdajší smečiar Erik Digaňa je novým trénerom VK Mirad PU Prešov, účastníka slovenskej extraligy volejbalistov.

Informuje o tom klubový web.

Bývalý hráč Prešova vo funkcii nahradil skúseného Jaroslava Vlka, ktorý viedol mužstvo počas ostatných dvoch sezón.

Prešovčania práve v ostatných dvoch sezónach pod Vlkovým vedením zaznamenali mierny ústup z pozícií, po extraligovom titule v roku 2015 a následnom striebre vlani pridali bronz a v tejto sezóne obsadili 4. miesto, keď v sérii o bronz nestačili na TJ Slávia Svidník.

V národnom pohári v play-off o semifinále Prešov podľahol Košiciam (0:3) a o medaily nehral.

"Po dvoch sezónach, v ktorých klub zaznamenal pohárový aj extraligový pokles, sa vedenie po obojstrannej diskusii a vzájomnej dohode rozhodlo ukončiť trénerský kontrakt," povedal generálny manažér klubu Marián Palenčar.

V Prešove ide o ďalšiu zmenu po tom, ako po aktuálnom ročníku ukončilo aktívnu kariéru kvarteto skúsených hráčov - Kamil Feňo, Vladimír Katona, Michal Rajduga a Stanislav Lampart.

Do konca sezóny

Erik Digaňa je humenský rodák, s vedením prešovského klubu sa dohodli na spolupráci minimálne do konca sezóny 2018/2019.

"Možno sme zariskovali, ale za rozhodnutím si stojíme. Erik dôkladne pozná nielen všetkých hráčov, ale aj celé zázemie klubu. Tešíme sa na nový vietor v kabíne aj na ihrisku," dodal Palenčar.

Digaňa v Prešove hrával od roku 2012, v ročníku 2014/2015 hosťoval v Košiciach.

Kariéru ukončil v roku 2016, odvtedy trénoval najmladšiu súťažnú kategóriu VK Mirad PU.

Jaroslav Vlk v ročníku 2004/2005 priviedol Prešovčanov k double, vlani s týmto klubom opäť získal Slovenský pohár.

Nachádzate sa tu:
Domov»Sportnet na východe»Novým trénerom volejbalistov Prešova je Digaňa, nahradil Vlka