Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Nový návrh zo Senice: slovensko-moravská liga

(Autor: Ilustračné - SITA)
SITA|28. mar 2013 o 12:44

Okrem Senice by záujem hrať futbalovú ligu s tímami z Moravy mali aj Myjava, Trenčín a Žilina.

PRAHA. Predstavitelia corgoňligového klubu FK Senica prišli s novou myšlienkou utvorenia spoločnej česko-slovenskej súťaže. "Záhoráci" navrhujú slovensko-moravskú ligu a s touto myšlienkou súhlasia aj zástupcovia iných tímov z najvyššej slovenskej súťaže - Myjavy, Trenčína a Žiliny.

"Oslovili sme Třinec, ktorý to má dobre rozbehnuté na postup do druhej najvyššej českej súťaže, Opavu, Karvinú a Frýdek-Místek. Rokovať chceme aj s Baníkom Ostrava," cituje spravodajský portál iDnes.cz slová športového riaditeľa FK Senica Dušana Vrťa.

Mimo ostatných súťaží

Třinec, Frýdek-Místek a Karviná mali záujem. "V Česku funguje Juniorská liga, do ktorej sa spolu s prvoligovými mužstvami môžu hlásiť aj druholigové, takže v Třinci v prípade postupu o nej uvažujú. Juniorská liga je však taká detská, nie je to ono.

Zápasy, v ktorých budú hrať 'áčka', budú mať vyššiu úroveň," poznamenal D. Vrťo, ktorý doplnil, že tento projekt by nebol konkurenciou voči nedávno avizovanej federálnej súťaži českých a slovenských klubov.

"My plánujeme sedem duelov na jeseň a sedem na jar s tým, že by sa hralo v bežné pracovné dni, mimo všetkých ostatných súťaží. Ide najmä o to, aby v tých stretnutiach dostali príležitosť hráči zo širších kádrov, futbalisti po zraneniach, talenty a tiež by mohli nastúpiť hráči, ktorých si chcú tréneri vyskúšať," predostrel detailnejšie nápady Dušan Vrťo.

Třinec prípadne Ostrava

V podstate by išlo o sériu prípravných zápasov počas sezóny a ani náklady by neboli príliš vysoké. "Museli by sme zaplatiť rozhodcov a cestovné, čo by v rozpočtoch bola zanedbateľná suma. Účastníci by to k sebe nemali ďaleko, najďalej to máme my do Třinca - takých 200 km, ale to nič nie je," uzavrel športový riaditeľ Seničanov.

Zástupcovia účastníka Gambrinus ligy Baníka Ostrava nezavrhujú nápad. "Zatiaľ nevieme povedať, ako by sme zvládali duely počas týždňa. Bude záležať aj na tom, ako by to bolo po ekonomickej stránke. Je to však zaujímavá myšlienka," vyjadril sa športovo-technický manažér Ostravčanov Michal Dyml. Proti nie sú ani zástupcovia Třinca.

"My ešte uvidíme, ako dopadne náš boj o postup do druhej ligy. Záležalo by aj na tom, či FAČR bude dotovať Juniorskú ligu. Ak áno, prihlásili by sme sa do nej. Vznikol by však problém, že by sme museli jazdiť po celej republike. Takže, ak by sme nedostali dotácie, tak by sme sa skôr priklonili k spoločnej súťaži so Slovákmi," povedal predseda predstavenstva FK Fotbal Třinec Karel Kula.

Súvisiace články