Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Djokovičovi hrozí trest. Porušil karanténne opatrenia

Novak Djokovič vyhral svoj sedemnásty grandslamový titul. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. máj 2020 o 10:46

Aktuálne je v Španielsku.

MADRID. Srbský tenista Novak Djokovič pravdepodobne porušil v Španielsku ochranné pravidlá, keď v pondelok zverejnil video, ako trénuje na kurte.

Svetová jednotka sa aktuálne nachádza v meste Marbella.

Španielsko od pondelka uvoľnilo niektoré opatrenia zavedené pre pandémiu koronavírusu, no športoviská by mali byť naďalej neprístupné, s výnimkou tréningových centier niektorých klubov, napríklad futbalových.

Španielska tenisová federácia v pondelok informovala, že hráči majú najnovšie dovolené trénovať aj s trénerom, no stále nemôžu vstúpiť na kurty.

Tento pokyn Djokovič zjavne nedodržal, či ho za to budú čakať aj postihy zo strany príslušných orgánov, zatiaľ nie je jasné.

"Je nám ľúto, že náš výklad pravidiel mohol byť mylný a že to mohlo spôsobiť problémy pánovi Djokovičovi, alebo niekomu inému, kto konal v dobrej viere," píše sa v stanovisku tenisového klubu Puente Romano Marbella.

Predstavitelia klubu dostali žiadosť od Djokoviča na tréning a dali mu zelenú, pričom si mysleli, že od 4. mája môžu trénovať všetci profesionálni športovci.

Na kurt vyšiel aj ďalší popredný tenista Španiel Rafael Nadal, no spravil tak na súkromnej ploche, pretože mu neboli úplne jasné pravidlá.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články