Novak Djokovič nie je Jozef Mak. Chcel hrať a prehral (komentár)

Novak Djokovič. (Autor: TASR/AP)
Boris Vanya|14. jan 2022 o 19:00

Srb sa ocitol v role, o ktorú vôbec nestál.

Ešte pred rokom-dvoma bol Novak Djokovič predovšetkým geniálny tenista, o ktorého podivných názoroch na život a svet okolo nás vedeli iba niektorí tenisoví fanúšikovia a ľudia pohybujúci sa v jeho blízkosti.

Lenže odkedy je svet v otvorenej vojne s neviditeľným nepriateľom s označením covid-19, ktorá rozdeľuje ľudstvo na dva tábory, aj postoj Novaka Djokoviča nabral celkom iný rozmer.

Srb sa ocitol v role, o ktorú vôbec nestál. Pôvodne sa chcel iba postaviť na kurt v austrálskom Melbourne a zabojovať o svoj rekordný 21. grandslamový titul.

Bol pripravený pre to spraviť čokoľvek. Keď organizátori tenisového turnaja Australian Open oznámili, že v súlade s platnými pravidlami v hostiteľskej krajine budú môcť pricestovať na podujatie iba zaočkovaní hráči, účasť svetovej tenisovej jednotky bola neistá. 

Djokovič sa netají odmietavým postojom k očkovaniu proti covid-19 a za týchto okolností sa ocitol mimo hry. Aj jeho otec sa vyjadril, že sa Novak nenechá vydierať a do Austrálie zrejme nepôjde.

Ale Djokovič ísť chcel a organizátori Australian Open zasa chceli, aby prišiel (je nepodstatné, kto chcel viac). Zostávalo už len vymyslieť plán, ako obísť prísne pravidlá nastavené austrálskou federálnou vládou. Kde je vôľa, tam je cesta.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články